Skocz do zawartości

Dyskusje scenowe


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież działy o tych samych nazwach są na forach o innych tematykach , które zostały założone wcześniej , nie popadajmy w paranoje :| A skoro jak napisał pucek inne fora są "niszowymi produktami" i nie mają szans w konfrontacji z CMF , to jakim cudem taki "niszowy produkt" jak fmf czy inne fora mogą rozwalić scenę lub jej część? Skoro nie warto się nimi przejmować to skąd takie zainteresowanie tym tematem :| ? To tak samo jak byście zabronili innym fanom jakiegoś klubu zakładać for na ich temat , bo już istnieje jedno...

W momencie kiedy zapytalem na FM Forum, czy pewien niezbyt mily koment na mojej stronie jest ich autorstwa to stwierdzili, ze traktuje ich jak smarkaczy. Bynajmniej nie traktuje - dla mnie nie jest wanzne, czy nazwy dzialow sa takie same, czy zalozyli to forum, bo chcieli byc na swoim, czy tez po prostu nie spodobala im sie atmosfera tu panujaca.

 

Generalnie zal mi tylko pewnej ideii ktora legla w gruzach, a pozwolila przez kilka dobrych lat na to zeby ludzie nie musieli latac z jezykiem na brodzie od forum do forum, a wszystkie istotne dyskuje mogly sie toczyc w jednym miejscu. Nikomu nie bronimy miec wlasnej strony, czy czegokolwiek innego.

 

Chcielismy tylko zeby istnial jakis wyrazny wspolny element dla wszytkich - niektorzy stwierdzili, ze to ograniczenie ich wolnoci. Okej - rozumiem ich, ale nie bede takiego dzialania popieral.

 

 

No ok tylko nie kosztem innych, przecież ktoś może mieć całkiem inną wizję prowadzenia forum i nie można mu zabronić założenia własnego.O użytkowników się nie martw bo każdy zostanie tam gdzie mu najlepiej. Teraz trzeba powalczyć o użytkowników (nowych) i dla mnie to raczej na plus :)

Odnośnik do komentarza
Bo jakieś gimy weszły najpierw na ich stronę, zobaczyły forum, zapisały się tam i się tam już przyzwyczaiły, nie wiedząc, że jest coś takiego jak CMF.

Poza tym aż takiego popytu nie mają, bo nie dzieje się tam aż tak wiele z tego co widzę.

 

daj spokój, poczytaj tamto forum, naprawdę brakuje ci na cmf dyskusji "kto ma lepszom komurkem"?

Ja nie staram się ich przekonać do dołączenia do nas. Ja staram się pokazać temu ziomkowi w jaki to sposób rozwalili ideę wspólnego forum, bo z jakiegoś powodu jest to trudne do zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
doh.gif Nawet punkcików nie zrozumiałeś? To może przeczytaj dwa razy?

Teraz już rozumiem dlaczego u mnie w szkołach był zawsze tak duży nacisk na czytanie ze zrozumieniem.

Dla ułatwienia powiem Ci, że to co napisałem W ŻADEN sposób nie łączy się z FM Poland.

to zrozum, że my nie stworzyliśmy żadnego serwisu, z którego miałoby powstać forum. Jesteś pewien, że to ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Odnośnik do komentarza
Po co?

 

Henkel Ci napisał, wszystko masz tutaj, nie musisz latać po 10 forach, rejestrować się itp. żeby znaleźć jedną najlepszą taktykę.

Zapytam raz jeszcze: jaka jest różnica między sytuacją, w której autor najlepszej taktyki obraża się na forum i nie pisze na nim, a sytuacją, w której autor najlepszej taktyki obraża się na forum i zakłada własne? Bo IMHO z perspektywy użytkownika tego forum - żadna. (przynajmniej pomijalna)

 

Jeżeli chcecie (mi to rybka), aby forum było jedne jedyne niepodzielne (o ile to możliwe), to raczej należałoby się zastanowić, co zrobić, aby na tym forum każdy chciał pisać, a nie stosować ostracyzm wobec tych, którzy na nim nie chcą pisać.

Odnośnik do komentarza
doh.gif Nawet punkcików nie zrozumiałeś? To może przeczytaj dwa razy?

Teraz już rozumiem dlaczego u mnie w szkołach był zawsze tak duży nacisk na czytanie ze zrozumieniem.

Dla ułatwienia powiem Ci, że to co napisałem W ŻADEN sposób nie łączy się z FM Poland.

to zrozum, że my nie stworzyliśmy żadnego serwisu, z którego miałoby powstać forum. Jesteś pewien, że to ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Albo faktycznie mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo ty piszesz w jakimś niezrozumiałym dla mnie języku, bo w żaden sposób nie nawiązujesz do moich odpowiedzi, tylko piszesz o czymś kompletnie innym.

Odnośnik do komentarza
Zapytam raz jeszcze: jaka jest różnica między sytuacją, w której autor najlepszej taktyki obraża się na forum i nie pisze na nim, a sytuacją, w której autor najlepszej taktyki obraża się na forum i zakłada własne? Bo IMHO z perspektywy użytkownika tego forum - żadna. (przynajmniej pomijalna)

Na chwile obecna czytelnik tego forum nie ujrzy tej taktyki na oczy - bo o innym forum moze w zyciu nie uslyszec.

 

doh.gif Nawet punkcików nie zrozumiałeś? To może przeczytaj dwa razy?

Teraz już rozumiem dlaczego u mnie w szkołach był zawsze tak duży nacisk na czytanie ze zrozumieniem.

Dla ułatwienia powiem Ci, że to co napisałem W ŻADEN sposób nie łączy się z FM Poland.

to zrozum, że my nie stworzyliśmy żadnego serwisu, z którego miałoby powstać forum. Jesteś pewien, że to ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Albo faktycznie mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo ty piszesz w jakimś niezrozumiałym dla mnie języku, bo w żaden sposób nie nawiązujesz do moich odpowiedzi, tylko piszesz o czymś kompletnie innym.

Reap implikujesz im niejako, ze oni maja jakas swoja strone o FM na ktorej promuja FM Forum - nie maja i nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Zapytam raz jeszcze: jaka jest różnica między sytuacją, w której autor najlepszej taktyki obraża się na forum i nie pisze na nim, a sytuacją, w której autor najlepszej taktyki obraża się na forum i zakłada własne? Bo IMHO z perspektywy użytkownika tego forum - żadna. (przynajmniej pomijalna)

Na chwile obecna czytelnik tego forum nie ujrzy tej taktyki na oczy - bo o innym forum moze w zyciu nie uslyszec.

Czym to się różni od momentu, w którym nie ujrzy jej na oczy, bo autor jej nie opublikuje nigdzie?

Odnośnik do komentarza
Zapytam raz jeszcze: jaka jest różnica między sytuacją, w której autor najlepszej taktyki obraża się na forum i nie pisze na nim, a sytuacją, w której autor najlepszej taktyki obraża się na forum i zakłada własne? Bo IMHO z perspektywy użytkownika tego forum - żadna. (przynajmniej pomijalna)

Na chwile obecna czytelnik tego forum nie ujrzy tej taktyki na oczy - bo o innym forum moze w zyciu nie uslyszec.

Czym to się różni od momentu, w którym nie ujrzy jej na oczy, bo autor jej nie opublikuje nigdzie?

Niczym. Nie rozumiem do czego zmierasz - ja nie mam ochoty wgniesc FM Forum w ziemie i nie przeszkadza mi ono tylko dlatego, ze istnieje :P

Odnośnik do komentarza
doh.gif Nawet punkcików nie zrozumiałeś? To może przeczytaj dwa razy?

Teraz już rozumiem dlaczego u mnie w szkołach był zawsze tak duży nacisk na czytanie ze zrozumieniem.

Dla ułatwienia powiem Ci, że to co napisałem W ŻADEN sposób nie łączy się z FM Poland.

to zrozum, że my nie stworzyliśmy żadnego serwisu, z którego miałoby powstać forum. Jesteś pewien, że to ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Albo faktycznie mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo ty piszesz w jakimś niezrozumiałym dla mnie języku, bo w żaden sposób nie nawiązujesz do moich odpowiedzi, tylko piszesz o czymś kompletnie innym.

Reap implikujesz im niejako, ze oni maja jakas swoja strone o FM na ktorej promuja FM Forum - nie maja i nie mieli.

Ok, tu się pomyliłem, bo byłem przekonany, że on jest z FM Site i rozmawiamy o ich forum.

No ale nieważne, argumenty moje stoją tak jak stały.

A dla mnie już chyba EOT.

Odnośnik do komentarza

Krótka piłka ode mnie - jeżeli komuś się nie podoba na CMF to niech się wyloguje i nigdy więcej się tutaj nie loguje. Ja nie wchodzę na forum racjonalisty bo mi się ono nie podoba - proste jak budowa cepa. Ale też niech potem taki ludek nie płacze, że scena jest rozbita, że ma grzybice a Dix_a nie ma na jego "lepszym" forum czy też, że jego forum cierpi na brak wszechwiedzącego maniaka. Jedna scena - jedno forum, ta idea przyświeca mi od 2000 roku i będę bronił tego poglądu tak długo jak długo będę miał ochotę być tutaj adminem.

Odnośnik do komentarza

Scenowej historii nie znam świetnie. Jednak z tego co udało mi się tutaj wyczytać, wcześniej dowiedzieć to powstała idea aby wszystkie strony o FMie (a wcześniej CMie) skupiły się w okół jednego forum. Miało nim być CMF. Niektórzy wyłamali się i zaczęli współpracować (lub tworzyć) inne fora. Jednak CMF gromadzi najwięcej użytkowników, w tym najlepszych i najbardziej zasłużonych. Idea została rozbita przez kilka/kilkanaście osób - ale czy warto się nimi przejmować? Przecież tutaj jest centrum Sceny, tutaj wypowiadają się ludzie którzy są na niej od lat. Scena nie może być rozbita przez kilu rozpruwaczy! Jak to tutaj określono - oni są poza Sceną, więc de facto nie mogą jej rozwalać! Oni nie mogą jej dzielić, bo aby dzielić trzeba mieć czym a to co robią nie jest tym czymś.

 

Z tego także wynika co innego, czy oni rozbili Scenę czy idee?

Odnośnik do komentarza

A ja się zastanawiam po co ta dyskusja ? :roll:

 

Forum "od zawsze" było jedno a nawet jak pojawiały się jakieś 'konkurencyjne duperele' to nikt się nimi nie przejmował. Ci którzy interesują się CM / FM trafią tu na pewno. A że zasady są jakie są to nawet lepiej, wyobraźcie sobie jaki syf by tutaj zapanował gdyby nie te zasady :]

 

Dobrze alkus napisał po kiego nam tematy 'Kto ma lepszom komórkem' :keke:

 

Dyskutując na temat tego drugiego forum tylko rozgrzebujemy kupę... a po co ? :]

Odnośnik do komentarza
A ja się zastanawiam po co ta dyskusja ? :roll:

 

Forum "od zawsze" było jedno a nawet jak pojawiały się jakieś 'konkurencyjne duperele' to nikt się nimi nie przejmował. Ci którzy interesują się CM / FM trafią tu na pewno. A że zasady są jakie są to nawet lepiej, wyobraźcie sobie jaki syf by tutaj zapanował gdyby nie te zasady :]

 

Dobrze alkus napisał po kiego nam tematy 'Kto ma lepszom komórkem' :keke:

 

Dyskutując na temat tego drugiego forum tylko rozgrzebujemy kupę... a po co ? :]

Jest sobie archipelag zbuntowanych i niech sobie żyją. Złączyć się nie złączą, więc po co strzępić klawiaturę nad "rozlanym mlekiem".

Odnośnik do komentarza

Bo chodzi o to, żeby nie wpaść w błoto :D Kupę trzeba zakopać... :D Ja uważam, że nie ma sensu ciągnąć tego tematu. Trzeba zrozumieć, jednak w pewnym sensie rozgoryczenie Bolilola, bo jednak przejście FMPoland na Forum CM to dla nich taki mały kopniak w tyłek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...