Skocz do zawartości

Dyskusje scenowe


Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem szczerze, że jest ogromna różnica między tworzeniem fan page'ów, a profesjonalnych serwisów. Gdyby nie te ideowe pomysły scenowe i poświęcenie ludzi "ku idei" to nie byłoby update'ów, nie gralibyśmy na facepackach czy innych takich. Ba - patche z nowymi ligami też w takim razie byłyby płatne. Bez przesady Pucek - FM to też hobby i ludzie np z CFM to ludzie, których szanować trzeba bo spędzają swój wolny czas by inni mogli znaleźć pomocne obiekty czy porady co do gry. To tak jakbyś powiedział, że elektryka to nie może być hobby, a po wejściu na elektrodę musiałbyś zapłacić 30 zeta za to by dostać dostęp do odpowiedzi na to jaki talerz satelitarny musisz kupić by odbierał Ci C+ w Norwegii czy coś.

 

CM Rev zresztą robi kasę za to co robi więc nie ma co narzekać. To nie będzie raczej nigdy miejsce gdzie redeaktor będzie miał płacone 2000 PLN na miesiąc, prawda?

Odnośnik do komentarza

a ja sie nie zgadzam, taka "charytatywna" dzialalnosc rozwija intelektualnie, pozwala szlifowac swoj warsztat. w moim przypadku, gdybym nie trafil pod skrzydla jednej z internetowych stron, to po dzis dzien nie potrafilbym wydukac slowa po angielsku, a teraz jestem w stanie poslugiwac sie tym jezykiem calkiem sprawnie. polska mlodziez i tak jest juz dosc otumaniona poprzez serwisy typu kwejk, wiec dobrowolna dzialalnosc w takich serwisach "odratuje" chociaz niewielki procent z niej.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie. Blogi to co innego niż serwisy. Ale FM jako hobby? Serio? Nie czujesz jak to słabo brzmi? ;)

każdy spędza wolny czas tak jak lubi

 

z Twojego punktu widzenia blog powinien być również jałmużną, pieniędzy za to nie otrzymujesz, a tworzysz coś, co czytają inni

 

pewnie, że inny woli w tym czasie pójść na kurs języka obcego, inny na trening kick-boxingu, a jeszcze inny woli się po prostu upić

 

tworzenie serwisów pokroju CFM/CCM jest hobby realizowanym przez grupę miłośników jednej tematyki, nie musi mieć stricte formy bloga

 

skoro im nie płacą, jakim cudem taka strona się jeszcze utrzymuje na powierzchni internetu, jak to wytłumaczysz ?

Odnośnik do komentarza

Cyniczne, ale sprawne zarządzanie. Przede wszystkim przez twórców, którzy płyną na tym zainteresowaniu i zaangażowaniu graczy. Może nie w przypadku CFM, bo tam jest tak nudny materiał, że wątpię, aby teraz choć jedna osoba była na tym w stanie zarobić. Mógłbym napisać, że często wśród takich osób działa chęć zdobycia podstaw dziennikarskich, ale teraz trudno mi powiedzieć czy na jakiekolwiek stronie o FM-ie można tego się nauczyć od kogokolwiek, bo wtedy te osoby musiałyby mieć takie kwalifikacje (kto ma?). Poza tym jakieś aspekty psychologicznych debiutów przed szerszą publicznością, inne kwestie związane z poczuciem bycia potrzebnym, bycia twórczy w mikro sensie, że się wykonuje jakąś pracę, chęci przetestowania się, wiele, wiele. Dlatego się utrzymują na powierzchni, chociaż nie płacą.

Odnośnik do komentarza

W mojej ocenie, rzetelna i zupełna strona o FM (czy to blog, fanpage, serwis, forum) musi być traktowana jako hobby i być darmowa w każdym możliwym zakresie, nawet jeśli wymagać będzie nakładów własnych.

Jakimi materiałami można tak zaskoczyć użytkowników aby byli skłonni za to zapłacić, skoro jest sporo alternatyw na stronach w języku angielskim? Za tłumaczenie kompletnych poradników? Za komentarze do nich? Za koordynację różnych plików .dbc, .lnc, .edt, .xml tak żaby całość nie krzaczyła się? 3 do 5%?

Powiem Wam dlaczego ja kupuję każdą kolejną wersję FM-a i nawet nie zdążę w nią porządnie pograć. Bo za każdym razem, zanim załaduję karierę, po pierwsze: - czekam na ostatnią oficjalną łatkę; - szukam kompletnego systemu ligowego dla kraju, w którym chcę grać (głównie Francja lub Belgia, nie wiem dlaczego ale zawsze tam gram od czasów CM2, które kupiłem w Anglii w 1996 roku); - jak już znajdę taki plik (fmbel lub fmeurope) to bawię się w edytorze aby pozostałe .dbc, które są dla mnie warunkiem koniecznym do rozpoczęcia gry, tj. Japonia i kraje ościenne do kraju, w którym zaczynam grę, nie krzaczyły się; - sprawdzam kompletną grafikę dla całej bazy w wersji standard (mnie akurat interesują tylko loga i koszulki, nic więcej, żadnych twarzy, skórek itp pierdół); - aktualizuję własny plik .fake, nad którym sam siedziałem od FM 2009 przez chyba 9 m-cy, bo żadna strona mi tego nie oferowała; - konfrontuję klub w edytorze z oficjalną stroną www (głównie Lierse lub Auxerre) i ew. edytuję wcześniej pozyskane .dbc; - opracowuję własne reżimy treningowe i taktykę (często zapiszę pół zeszytu aby skoordynować coś "sensownego", nie ściągam nic w tym zakresie, bo nie interesuje mnie to); - poszukuję nieoficjanych/"niewspomaganych" przez SI możliwości edytowania świata gry (role taktyczne, reżimy treningowe, "advanced editor", itp.).

Macie ofertę dla takiego Klienta? :) Chętnie zapłacę o ile jakaś polska strona przydzieli mi własnego opiekuna do koordynacji rozpoczęcia świata gry. Inaczej sam będę musiał poświęcić na to czas a i tak pewnie nie zagram, bo zdąży ukazać się kolejna wersja.

Odnośnik do komentarza

strony (nazwijmy je) profesjonalne z płatnymi dodatkami do FM, czy też wpłata, żeby się tam zarejestrować i korzystać są możliwe.czy pojawią się niedługo? nie wiem, pożyjemy zobaczymy.

tylko dla mnie jest jedno ALE.

niech sobie wprowadzają płatne paczki z logosami, tylko zawsze się znajdzie ktoś kto potrafi to robić i zacznie dla innych za free.

ja akurat potrafię sobie zrobić logosy, to po co mam się gdzieś rejestrować, wysyłać smsa i płacić jak mogę se zrobić raz dwa. potem zbieram podobną ekipę, robimy jakąś tam stronę i udostępniamy za free. w tym momencie strona płatna przestaje być cool dla inny userów.

 

co do rozwijania intelektualnego, pisania itd.- w serwisie pro jak i hobbystycznym można podnosić swoje umiejętności. zależy tylko w jaki sposób. w wersji pro- piszesz text; "szef" uznaje, iż jest słaby; odrzuca go; a Ty kasy nie dostajesz.

jako hobby- piszesz; userzy oceniają, że mogłeś to a to rozwinąć; tu błąd, tam błąd; przyjmujesz krytykę i starasz się później pisać lepiej.

 

jak zawsze i wszystko ma swoje plusy i minusy.

choćby zaplecze techniczne.

 

mi się wydaje, że później czy wcześniej coś wykombinuje. tylko pytanie jak mocno będą naciągać graczy. bo na chwilę obecną w FM13 zapłacić za większy budżet czy coś tam innego to są bzdury bez których gra się i tak normalnie. co do FMRTE- tak samo. gram normalnie, nie używam tego bo... no bo nie. zbędne mi to, więc nie płacę. było by za darmo- też nie korzystam.

 

jak historia ludzkości pokazuje: coś za co trzeba płacić ma jakiś "darmowy" odpowiednik.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...