Skocz do zawartości

Centrum Football Managera


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli felieton krzyfiola był dla kogoś zbyt dużym wyzwaniem intelektualnym

Mysle, ze chodzi raczej o zdecydowany przerost formy nad trescia. Barokowa stylistyka nudzi i zniecheca, obiecuje Bogwico, a okazuje sie, ze gora urodzila mysz.

Może masz rację. Jednak felieton to na tyle luźna forma pisarstwa, że krzysfiol mógł sobie pozwolić i na przerost formy nad treścią i na barokową stylistykę. Jednak jestem zdania, że tekst był oryginalny i godny przeczytania - ciężko będzie znaleźć drugi w podobnej stylistyce.

Odnośnik do komentarza

No ja sie zgadzam nad przerostem formy nad treścią, bo to miała być głównie zabawa zdaniami, bo sam temat na felieton, czyli wpływ produktów SI na naszą piłkę, jest wzięty z kosmosu i nie chciałem napisać na ten temat czegoś standardowego, ale właśnie ukryć banalne spostrzeżenie za rozbudowaną formą. To nie miał być wielki tekst, który porusza konkretne problemy, ale zabawa słowem i formą.

Odnośnik do komentarza

Nie neguje jego prawa do pisania takich tekstow, natomiast nie odmowie sobie rowniez prawa do krytyki. Sama oryginalnosc jest niewystarczajacym kryterium - nic nie stoi na przeszkodzie, by napisac oryginalny tekst, dajmy na to, jezykiem dwulatka albo w klimacie repertuaru grupy Blog 27, rodzi sie tylko pytanie: po co? Tutaj ewidentnie widac, ze autor sobie tego pytania nie zadal, w efekcie powstalo efekciarskie dzielo z trescia ukryta tak gleboko, ze az sie szukac odechciewa. Dlatego apelowalbym do autora, by nie przekonywal nas juz, ze umie pisac, bo to juz wiemy, ale zeby udowodnil, ze ma rowniez o czym pisac, ze jego teksty nie sa wynikiem literackich fanaberii i eksperymentow, ale wypadkowa refleksji, transmiterami jakichs mysli.

Odnośnik do komentarza

Ja nie odbieram prawa do krytyki i pozwoliłem sobie na jeden taki tekst, bo miałem na takowy ochotę. Nie mam zamiaru pisać ich więcej w takiej stylistyce, ponieważ doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie mają one żadnej wartości w sferze przekazywania faktów. Ot, pozwoliłem sobie na jeden taki wybieg, którego nie będę powtarzał zdając sobie sprawę z tego wszystkiego, co tutaj napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Nie neguje jego prawa do pisania takich tekstow, natomiast nie odmowie sobie rowniez prawa do krytyki. Sama oryginalnosc jest niewystarczajacym kryterium - nic nie stoi na przeszkodzie, by napisac oryginalny tekst, dajmy na to, jezykiem dwulatka albo w klimacie repertuaru grupy Blog 27, rodzi sie tylko pytanie: po co? Tutaj ewidentnie widac, ze autor sobie tego pytania nie zadal, w efekcie powstalo efekciarskie dzielo z trescia ukryta tak gleboko, ze az sie szukac odechciewa. Dlatego apelowalbym do autora, by nie przekonywal nas juz, ze umie pisac, bo to juz wiemy, ale zeby udowodnil, ze ma rowniez o czym pisac, ze jego teksty nie sa wynikiem literackich fanaberii i eksperymentow, ale wypadkowa refleksji, transmiterami jakichs mysli.

Masz rację i myślę, że autor wyciągnie z tego wnioski. Jednak ja nadal jestem przekonany, że uczyniłem dobrze publikując ten tekst. Przede wszystkim ożywiło to dyskusję, co mam nadzieję wpłynie na jakoś tekstów nie tylko krzysfiola, ale także wszystkich innych redaktorów. Tym tekstem pokazał również jak ciekawy może być język polski. To zdecydowanie plusy i cieszę się, że ten felieton pojawił się na CFM.

Odnośnik do komentarza

Skoro już o języku polskim mowa:

 

"Zastanawiałem sie nad dziedzictwami rzuconymi na ubocze, dziedzictwie, które na egzaminie "dojrzałości" nie może zaprzątać mi głowy, ponieważ egzamin wymaga kroczenia po tej właśnie prostej ścieżynie, pełnej wojen, pokojów, rozejmów, królów, rewolucji i krwi."

 

Że tak powiem, OCB? I nie od strony znaczenia, tylko poprawności językowej.

Odnośnik do komentarza

Tym razem proponujemy:

-> Karierę "Odra Opole" by Kit070

-> Kolejną porcję talentów opracowanych przez Vetra i Małka

 

Zachęcam też do oddawania głosów w nowej sondzie. Tym razem zupełnie odbiegamy od FM'a i serwujemy pytanie związane ze zbliżającymi się ME. Zdradzę, że jutro dalsza część naszej akcji Euro 2008, szykujemy z tej okazji małą niespodziankę. Tymczasem, zapraszam na Centrum Football Managera.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W przerwie pomiędzy meczami zapraszam na Centrum Football Managera. Ostatnio pojawiło się kilka ciekawych rzeczy m.in.

 

-> Trzecia część opowiadania diego44 - Footballtrip

-> Niecodzienna aktualka talentów

-> Nowa taktyka White Angels i szczegółowa analiza poprzedniej taksy - Vami Tactic

 

Przypominam też, że w dalszym ciągu bawimy się w typowanie wyników ME w Lidze Typerów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Bynajmniej prace nad tekstem zostały rozpoczęte przed publikacją materiałów o FML na CMRev...

 

Ufff no to nas wszystkich uspokoiłeś :> Myślałem że liczy się kiedy się kończy prace a nie  kiedy się zaczyna (albo że liczy się zawartośc)   :> Całe szczęście tajemnica wszechświata rozwiązana, mogę umierać :roll:

Odnośnik do komentarza

A co za różnica, kiedy tekst został napisany, czy nawet kiedy opublikowany? Przecież nikt nie może zabronić pisania na ten sam temat przez inne źródła. Dopóki tekst nie jest ewidentnie spisany, nikt się przyczepić nie może. Tym bardziej, że dostęp do bety FMLive ma duże grono osób i nie ma żadnych przesłanek, żeby sądzić, że tekst na CMRev był źródłem Waszego, ponieważ CMRev nie ma wyłączności na testowanie tego produktu, a dopiero w takiej sytuacji taki tekst byłby niepokojący.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...