Skocz do zawartości

Battle on score


Kwiti

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 54

 

Do końca sezonu pozostały nam cztery mecze (2 ligowe + 2 pucharowe). Postanowiłem wykazać się w nich asystentowi, który za zadanie miał zdobyć minimum cztery punkty. Jak się okazało w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec ledwo zremisowaliśmy. Arkadiusz Kaliszan nie ma zbyt dużej wiedzy na temat prowadzenia zespołu w Ekstraklasie i postanowiłem wysłać do biura pracy ofertę. Ostatnia kolejka to spotkanie z ŁKS-em Łódź, a drużynę poprowadzę ja. Nie mogę zaryzykować, że przez głupi błąd asystenta nie zdobędziemy tytułu.

 

8 maja 2005, Kielce, widzów - 9230

Orange Ekstraklasa (29/30)
(1) Korona Kielce - (10) Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

50' Pawłowski 1:0 
73' Prymula 1:1

Korona Kielce: Cierzniak - Kuś, Król, Kokoszka, Sabić - Danch - Afanasiev (88' Bosnjak), Chaurant - Borges (65' Nowak) - Robak, Pawłowski (90' Dudu)

MoM: Szymon Pawłowski [7, Korona]

 

Do Łodzi jechaliśmy w bojowych nastrojach, ponieważ cel był wiadomy - Misrzostwo Polski. Legia grała w Sosnowcu z Zagłębiem, więc zwycięstwo było bardzo realne. Musieliśmy więc zagrać na maksa. Niestety w Łodzi było inaczej, moich zawodników zjadła trema i niestety grali amatorszczyznę. Postanowiłem, że zadzwonię do Kaliszana, który był w Sosnowcu.

 

- Cześć. Jak tam Legia?

- Legia? Od trzeciej minuty prowadzi, bo Bronowicki ustrzelił gola.

- No to ku.. grubo! A my remisujemy z ŁKS-em.

- Trenerze, spokojnie. Mamy dużą różnicę bramkową, więc mamy Mistrza na wyciągniecie ręki.

- Taaa? Nie wiedziałem. Dobra kończę, bo coś się dzieje.

 

Na boisku było gwarno. Na sędziego rzuciła się gruba kibiców z Łodzi. W sumie tak było zawsze. Pseudokibice ŁKSu są bardziej znani niż Legii. (wiadomo co było w Wilnie). Okazało się, że Robert Łakomy dostał czerwoną kartkę! I graliśmy w przewadze. Niestetynie wykorzystaliśmy tej okazji i zremisowaliśmy, ale... jesteśmy MISTRZEM POLSKI.

 

11 maja 2008r, Łódź, widzów - 4255

Orange Ekstraklasa (30/30)
(9) ŁKS Łódź - (1) Korona Kielce 0:0

61' R. Łakomy (cz.k)

Korona Kielce: Majewski - Kuś, Sabić, Kokoszka, Król - Danch - Kielb, Chaurant - Borges - Pawłowski, Grosicki

MoM: Bogusław Wyparło [7, ŁKS]

 

***

 

Orange Ekstraklasa 1. Korona Kielce, 2. Legia Warszawa, 3. Wisła Kraków... 15. Odra Wodzisław 16. Ruch Chorzów

Druga liga 1. Polonia Warszawa 2. Wisła Płock 3. Lechia Gdańsk... 15. Piast Gliwice, 16. Warta Poznań, 17. Motor Lublin 18. ŁKS Łomża

Odnośnik do komentarza

Odcinek 55

 

Nie było sensu wyjeżdzać z Łodzi, ponieważ finał Pucharu Polski graliśmy też tam tylko, że na stadionie Widzewa. Poczatek meczu był bardzo ciężki. Podopieczni Jana Urbana rzucili się do ataku i tylko dzięki dobrej postawie Macieja Majewskiego mieliśmy czyste konto. Celso Borges pokazał dzis pełnie możliwości. Jego strzal z 27 minuty na długo pozostanie w pamięci Wojciechowi Skabie.Kostarykańczyk uderzył z 30 metrów w same okienko bramki, można powiedzieć, że zerwał pajęczynę. Dziesięć minut później Piotr Bronowicki po starciu z Adamem Danchem doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Do przerwy i do końca meczu nic się nie zmieniło i wygraliśmy Puchar Polski! Podwójna korona jest już nasza, teraz czeka nas finał Pucharu Ekstraklasy przeciwko Widzewowi Łódź. Jednak tam wystąpią głownie zawodnicy MESA.

 

15 maja 2008r, Łódź, widzów: 24986

Finał Pucharu Polski
(1L) Korona Kielce - (1L) Legia Warszawa 1:0 (1:0)

27' Borges
36' Bronowicki (knt.)

Korona Kielce: Majewski - Kuś, Sabić (90' Pawłowski), Kokoszka, Król - Danch - Kiełb, Afanasiev - Borges (72' Sasin) - Robak, Grosicki (85' Kałuda)

MoM: Celso Borges [8, Korona]

 

***

 

Na Stadionie Śląskim mieliśmy zagrać z Widzewem Łódź, nie ukrywałem, że ten puchar mnie nie interesował. Do kadry ,,dowołałem" Damianów Czarneckiego i Rożeja, a także Shaibu Yakubu. Cała trójka wyjdzie w podstawowym składzie. Już w 2 minucie dośrodkował Adam Kokoszka, a piłkę do siatki skierował Esmir Sabić. Piętnaście minut później, Yakubu dostał podanie od Króla i strzałem z 16 metrów pokonał Bartosza Fabiniaka. Kontaktową bramkę zdobył były zawodnik Korony - Grzegorz Piechna. ,,Kiełbasa" wykorzystał podanie Piotra Grzelczaka i było już 2:1, ale nie na długo. Dwie minuty później była kopia pierwszego gola, bo ponownie Sabic wpisał się na listę strzelców, a w dodatkowym czasie gry Amadeusz Kłodawski znowu strzelił bramkę kontaktową. Emocje są jakby to był mecz o Mistrzostwo Polski. Druga połowa to jeszcze ciekawsza walka, ale to my straciliśmy gola. Piechna wygrał pojedynek główkowy z Sabicem i było już remisowo. Widzew się rozstrzelał i dwie minuty Kłodawski ponownie pokonał Cierzniaka. I już przegrywaliśmy! Czyżby nie było potrójnej korony? W 79 minucie dośrodkowania Kusia nie wykorzystał Dudu i nadal przegrywaliśmy! Coraz mniej wierzyłem w nasze szanse. Jednak szanse dał nam ponownie Yakubu, który strzela swoją drugą bramkę! I jest remis! Mamy szanse na trzeci puchar! Sezon Korony sie zbliża! Jest dogrywka! Limit zmian wykorzystany, trzeba walczyć! Dogrywka minęła bardzo szybko i pozostały rzuty karne. Wydelegowana piątka: Dudu, Grosicki, Radulj, Kokoszka i Yakubu.

 

17 maja 2008, Chorzów, widzów - 44991

Puchar Ekstraklasy - finał
Korona Kielce - Widzew Łódź (4:4) 3:2, karne: 4-2

3' Sabić 1:0
18' Yakubu 2:0
33' Piechna 2:1
35' Sabić 3:1
45' + 2' Kłodawski 3:2
52' Piechna 3:3
55' Kłodawski 3:4
83' Yakubu 4:4

Karne:

Dudu 1:0
Piechna 1:1

Grosicki 2:1
Budka 2:1 (n.w.)

Radulj 3:1
Sadura 3:2

Kokoszka 4:2
Pach 4:2 (n.w.)

Korona Kielce: Cierzniak - Czarnecki, Sabić, Kokoszka, Król - Obi Ohunta (45' Danch) - Kiełb (73' Grosicki), Radulj - Nowak (45' Dudu) - Yakubu, Rożej (73' Borges)

MoM: Esmir Sabić [9, Korona]

 

Baraże o OE:

 

Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław 1:0 [70' Hirsz]

Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk 0:0

 

Liga Mistrzów:

FC Barcelona - Real Madryt 2:0 [36' i 59' Henry]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 56

 

Podsumowanie sezonu 2007/08:

 

Bramkarze:

 

Radosław Cierzniak [25 lat, 13 meczy/15 straconych bramek, śr. 6,46] - Mój rezerwowy. Spisał się dobrze w meczach, w których zagrał. Jest na celowniku Groclinu Grodzisk Wlkp. i Widzewa Łódź. Nie będę robił mu problemów, będzie chciał to odejdzie.

 

Maciej Majewski [19 lat, 35 meczy/28 s.b, śr. 6,71] - Kupiony z Jagielonii Białystok za 65.000 euro i to był celny transfer. Jeżeli będzie rozwijał się jak dotychczas wróże mu karierę w jakiś silnym europejskim klubie

 

Obrona:

 

Damian Czarnecki [19 lat, 10 meczy/0 bramek, śr. 6,60] - Dobry prawy obrońca, ale ma konkurencje w postaci Kusia i Sasina. Jeden z nich odejdzie więc Damian ma szansę na przebicie sie do pierwszej ,,11".

 

Adam Kokoszka [20 lat, 32/1, 6,84] - Dobry środkowy obrońca, po odejściu Andriusa Skerli tworzył z Królem świetną parę stoperów. Inwestycja w przyszłość.

 

Esmir Sabić [bośnia, 19 lat, 15/2, 7,00] - Esmir miał jasne zadanie, uzupełnić środek. Z racji wieku ma spore szanse na szybki debiut w kadrze swojego kraju, a także walkę o pierwszy skład. świetnie gra głową.

 

Paweł Król [20 lat, 35/0, 6,81] - ,,Wyłapany" z rezerw Korony stworzył z Kokoszką duet stoperów, jednak w trakcie drugiej połowy sezonu, częściej grywał na lewej flance.

 

Marcin Kuś [26 lat, 28/2, śr. 7,00] - Były reprezentant Polski na początku sezonu był zawieszony na osiem spotkań! (za kartki w sparingach!). Teraz będzie wystawiony na listę transferową.

 

Paweł Sasin [25 lat, 18/0, śr. 6,83] - Miał ciężką kontuzję, a później nie mógł przebić się do pierwszego składu. Mimo wszystko, jeden z moich ulubieńców pozostanie w Kielcach.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 57

 

Adam Danch [20 lat, 35/1, 7,00] - Defensywny pomocnik to jeden z najlepszych zawodników w tym sezonie! Świetnie grał w defensywie i to głównie dzięki jego dobrej grze zdobyliśmy tytuł mistrza kraju.

 

Eugene Obi Ohunta [Nigeria, 20 lat, 11/1, 6,82] - Sprowadzony zimą, aby zająć miejsce Michała Trzeciakiewicza. Reprezetant młodzieżowy swojego kraju spisał się średnio, w przyszłym sezonie będzie gdzieś wypożyczony.

 

Oswaldo Chaurant [Wenezuela, 23 lat, 19/1, 7,00] - Jeden z najlepszych skrzydłowych jakich mam w zespole. Świetnie wkomponował się w zespół i mam nadzieję, że w walce o Ligę Mistrzów także nam sporo pomoże.

 

Mikhaił Afanasiev [białoruś, 21 lat, 18/3. 6,89] - Kupiony za 130.000 euro, jest wart już cztery razy tyle! Uniwersalny pomocnik, może zagrać na bokach i w środku. Pewny punkt mojego zespołu.

 

Kamil Grosicki [19 lat, 35/12, 6,89] - Kupiony z Legii za nie małe pieniądze i sprawdził się. Strzela sporo bramek i cieszę się, że gra dla nas. Myślę, że Leo Benhakker może go już teraz powołać do kadry. Mógłby stworzyć z Janczykiem bądź Matusiakiem świetny duet napastników.

 

Jacek Kiełb [20 lat, 37/5, 6,76] - Prawo skrzydłowy jesienią miał pewne miejsce w składzie, ale później było coraz gorzej. Głównie ze względu na transfery Chaurant'ego i Afanasieva. Reprezentant młodzieżówki na pewno zostaje w Kielcach.

 

Kamil Radulj [19 lat, 15/1, śr. 6,73] - Długo pauzował (ponad trzy miesiące), jeżeli już grał to grał bardzo dobrze. Radulj to młody talent i na pewno pozostanie w Kielcach. Na dniach powinien podpisać nowy kontrakt.

 

Tomasz Nowak [22 lata, 34/9, 7,09] - Świetny asystent, jest wart około miliona euro. Zainteresowanie nim wyrażał już grecki Olympiakos i mogę się obawiać, że nie utrzymam Tomka w zespole.

 

Milijenko Bosnjak [Chorwacja, 21 lat, 9/2, śr. 7,00] - Z racji dużej konkurencji grywał mało. Jeżeli Nowak odejdzie to Bosnjak będzie grał więcej i może nawet zadebiutuje w kadrze Chorwacji? Dobry strzał z dystansu to jego zaleta.

 

Celso Borges [Kostaryka , 19 lat, 12/2. 7,25] - Udany transfer. Borges świetnie wkomponował się w zespół i godnie może zastąpić Nowaka. Celso podpisał nowy kontrakt, który jest ważny jeszcze przez cztery lata i pewnie do 2012 roku zostanie u nas.

 

Napastnicy:

 

Damian Rożej [20 lat, 1/0, 7,00] - Zagrał w ostatnim meczu sezonu wiec nie mogę nic nim powiedzieć.

 

Dudu [Nigeria, 22 lata, 12/3, 6,42] - Kupiony z Wisły Kraków za śmieszne pieniądze. Teraz będzie musiał pokazać swoją wartość, ponieważ może być wystawiony na listę wypożyczeniową.

 

Shaibu Yakubu [Ghana, 21 lat, 2/2, 7,00] - Dobry snajper, co pokazał w meczach MESA. Kolejny sezon będzie jego.. ale na wypożyczeniu. Świetnie dośrodkowuje, może trzeba zrobić z niego pomocnika?

 

Dawid Jarka [20 lat, 7/2, 6,71] - Chybiony transfer. Oczekiwałem więcej, ale się zawiodłem. Wychowanek Gwarka Zabrze będzie wystawiony na listę transferową.

 

Marcin Robak [25 lat, 40/17, 7,10] - Najlepszy strzelec zespołu. Nie ma jednak dobrego partnera do gry w pierwszej linii. Jeżeli dojdzie jakiś szybki, zwinny napastnik to może być zabójczy duet.

 

Szymon Pawłowski [21 lat, 28/7, 6,89] - Kupiony z Zagłębia Lubin. Świetnie się rozwija i w przyszłym sezonie może być podstawowym napastnikiem. Oby..

Odnośnik do komentarza

Odcinek 58

 

Cały zespół rozjechał się na urlopy, tylko ja pozostałem w Kielcach i pilotowałem transfery i nie tylko. Na początku pożegnałem się z moim asystentem Arkadiuszem Kaliszanem, a w jego miejsce zakontraktowałem byłego reprezentanta Polski, Pawła Sibika. Kaliszan był słabym pracownikiem, natomiast za Sibikiem przemawia fakt, że sam się zgłosił i zobaczymy co z tego będzie. Gorączka transferowa rozszalała się w Polsce już w połowie czerwca. Moi zawodnicy byli rozchwytywani, ale na moje szczęście Ci słabsi. I tak lekką ręką pozbyłem się m.in: Cierzniaka, Jarki czy Kusia. W ich miejsce są sprowadzani młodsi zawodnicy, którzy będą mieli ciężkie zadanie już na początku! W 2 rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów trafiliśmy na szwajcarski Grasshopper, w którym gra nasz były zawodnik, Hernani. W Austrii i właśnie Szwajcarii rozgrywane są Mistrzostwa Europy, na których Polaków niestety nie ma. Jak burza natomiast idą Chorwacji i Rosjanie, którzy awansowali do półfinałów.

 

Półfinał:

 

Chorwacja - Czechy 3:2 [6' i 91' Eduardo, 89' Vurginec - 24' Plasil, 34' Koller]

Francja - Rosja 2:1 [6' Pedretti, 98' Henry - 12' Malouda (sam.)]

 

Finał:

 

Chorwacja - Francja 1:4 [43' Corluka - 41' Vieira, 56' i 70' Henry, 62' Nasri]

 

Po Mistrzostwach Europy tylko jeden trener stracił ciepłą posadkę. Jochaim Loew podał się do dymisji już w trakcie Euro '08 i federacja niemiecka przyjęła tą prośbę. Nie czekałem zbyt długo i postanowiłem się zgłosić. Co prawda w klubie dostałem nowy kontrakt, który był ważny przez kolejne dwa lata, ale chciałem sprawdzić się jako selekcjoner.

 

***

 

Przygotowania do ligi - czas zacząć

 

Przed sezonem będziemy ciężko trenować. Musimy osiągnąć sukces w europie! Choć, nie liczę na fazę grupową Ligi Misrzów. Mamy czas, ale awans do fazy grupowej Pucharu UEFA musi być nasz. Zakontraktowałem 8 sparingów i to powinno wystarczyć przed ligą. Nowi zawodnicy będą mieli okazję do zgrania się.

 

[TOW] FK Usti nad Labem - Korona Kielce 0:3 (0:1) [1' Robak, 74' Afanasiev, 85' Bosnjak]

Data: 30.6.2008r

 

[TOW] AEK Larnaka - Korona Kielce 0:4 (0:3) [12' Robak, 19' i 47' Nowak, 21' Chaurant]

Data: 3.7.2008r

 

[TOW] Digesnis - Korona Kielce 0:2 (0:0) [57' Afanasiev, 63' Robak]

Data: 6.7.2008r

 

[TOW] PAEEK - Korona Kielce 0:3 (0:1) [6' Robak, 57' Kokoszka, 62' Pytlarz]

Data: 8.7.2008r

 

[TOW] Onisilos - Korona Kielce 0:5 (0;3) [53' Pontikos, 90' Kaiafas - 7' i 42' Nowak, 16' Chałas, 48' i 59' (kar.) Robak

Data: 10.7.2008r

 

[TOW] Borac - Korona Kielce 2:2 (2:1) [6' Sarić, 28' Grubac - 13' i 52' Robak]

Data: 12.7.2008r

 

[TOW] Bubamara - Korona Kielce 0:7 (0:5) [9' (kar) i 33' Kokoszka, 15' Sabić, 18' Danch, 28' Dudu, 55' Kiełb, 75' Nowak]

Data: 15.7.2008r

 

***

 

Transfery do klubu:

 

Arkadiusz Ryś (OŚ) z AJ Auxerre za 60.000 euro

Błażej Telichowski (OL) z Groclinu Grodzisk Wlkp. za 28.000

Radosław Kursa (OPL) z Widzewa Łódź za 300.000

Paweł Linka (BR) z Lecha Poznań za 0

Ilian Mitsanski (N) z Lecha Poznań za 0

Artur Jędrzejczyk (OŚ) z Legii Warszawa za 50.000

Piotr Hernacki (OŚ) z Pogoni Szczecin za 45.000

Mariusz Mężyk (N) z Polonii Bytom za 0

Artur Chałas (OŚ) z GKS Bełchatów za 0

Paweł Pytlarz (OP PŚ, N) z Zagłębia Lubin za 0

Daniel Jezierski (OP L) z Legii Warszawa za 0

 

Emmanuel Osei-Kuffour (N) z Ashanti Gold za 0 (transfer: 1.9.2008r)

Rafał Lopusiewicz (BR) z Legii Warszawa za 0 (?)

 

Transfery z klubu:

 

Marcin Kuś (OP) do M.Netania za 500.000

Cezary Wilk (PŚ) do SV Kapfenberg za 375.000

Dawid Jarka (N) do Widzewa Łódź za 240.000

Andrius Skerla (OLŚ) do FC Den Bosch za 0

Radosław Cierzniak (BR) do Kastoria za 35.000

Mikołaj Kałuda (OL) do Giannina za 0

Damian Rożej (N) do Kolejarz Stróże (wypożyczenie)

Aleksander Kwiek (P PLS) do CSKA Sofia (wyp.)

Krystian Milcarz (OŚ, DP) do Nowy Pazar (wyp.)

Paweł Sasin (O P) do Dnipro Dniepropietrowsk za 350.000

Maciej Kiciński (OŚ) do Panioniosu (wyp.)

Szymon Pawłowski (N) do CSKA Sofia (wyp.)

Piotr Hernacki (OŚ) do FC Hluczyn (wyp.)

 

***

 

 

Korona Kielce po raz pierwszy jest w SuperPucharze Polski. Nie mogłem zawieść kibiców więc cel był jeden - zdobycie tego trofeum. Nie było to jednak łatwe, ponieważ już w 11 minucie na prowadzenie wyszła Legia! Tomasz Kiełbowicz dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Marcin Chmiest i pokonał Macieja Majewskiego. Do końca pierwszej połowy to Legia kontrolowała gre i schodziliśmy z jedną bramką w plecy. Druga połowa to odmieniec pierwszej. Częściej utrzymywaliśmy się przy piłce i to był klucz do wygranej! W 86 minucie Adam Danch zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał Wojciecha Skabe. Czyżby rzuty karne? Sędzia Robert Małek doliczył, aż 5 minut. I w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, Kamil Grosicki pogrążył swój były klub! Superpuchar Polski jest nasz!

 

22 lipca 2008r, Warszawa, widzów - 13614

SuperPuchar Polski
(1L) Legia Warszawa - Korona Kielce 1:2 (1:0)

11' Chmiest 1:0
63' Sabić (knt.)
86' Danch 1:1
90' + 5' Grosicki 1:2

Korona Kielce: Majewski - Celeban, Kokoszka, Sabić (63' Król), Kursa - Danch - Afanasiev, Chaurant - Borges (63' Nowak) - Mężyk, Robak (45' Grosicki)

MoM: Adam Danch [8, Korona]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 60

 

Pierwsza kolejka nowego sezonu to wyjazd do Białegostoku. Oprócz kontuzjowanego Esmira Sabica delegowałem najmocniejszy skład, a zamiast Bośniaka grać będzie Paweł Król. Już w szóstej minucie bramkę zdobył Oswaldo Chaurant, który wykorzystał dogranie Marcina Robaka. Kilka minut później Grosicki zmarnował bardzo dobrą okazję! I mamy nadal 1:0. ,,Jaga" miała szanse, by doprowadzić do remisu, ale Majewski jest dziś w świetnej formie. W drugiej połowie staraliśmy się bronić wyniku i świetnie to nam wychodziło. Dodatkowo tworzyliśmy groźne akcje, ale zarówno Robak, jak i Dudu nie mogli ich wykorzystać. A w 77 minucie Adam Danch został wyrzucony z boiska i musieliśmy grać w ,,10". Ostatecznie wygraliśmy! Pierwsze trzy punkty są.

 

Białystok, 26 lipca, widzów - 7652

Orange Ekstraklasa (1/30)
(--) Jagielonia Białystok - (--) Korona Kielce 0:1 (0:1)

6' Chaurant
77' Danch (cz.k)

Korona Kielce: Majewski - Celeban, Król, Kokoszka, Kursa - Danch - Afanasiev, Chaurant - Nowak (64' Bosnjak) - Robak (73' Mężyk), Grosicki (45' Dudu)

MoM: Oswaldo Chaurant [8, Korona]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 61

 

Pierwszy mecz w europejskich pucharach rozegramy w Zurychu. Już w 7 minucie straciliśmy Oswaldo Chauranta, który doznał kontuzji w starciu z naszym byłym zawodnikiem Hernanim. Ale już siedem minut później zdobyliśmy gola! Celso Borges zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał Riverę! Gol strzelony na wyjeździe daje nam nie zwykły komfort. A w drugiej połowie możemy grać spokojnie. Wracając do drugiej połowy to graliśmy defensywnie i to spowodowało czerwoną kartkę dla strzelca bramki, Borgesa. Chwilę później strzeliliśmy drugą bramkę, ale... sędzia jej nie uznał. Samić faulował. Chwilę później Esmir ponownie fauluje, ale w polu karnym! I jest rzut karny. Do piłki podszedł Christophe Stadelmann i pewnie wykorzystał jedenastke! Tak więc jest remis, który jest w miarę szczęśliwy, ale w Kielcach wszystko może się zdarzyć.

 

Zurych, 30 lipca 2008r, widzów - 9558

2 runda elm. do Ligi Mistrzów
(SUI) Grasshopper - (POL) Korona Kielce 1:1 (0:1)

5' Chaurant (knt.)
17' Borges 0:1
81' Borges (knt.)
88' Stadelmann (kar.) 1:1

Korona Kielce: Majewski - Celaban, Sabić, Kokoszka, Kursa - Danch - Afanasiev, Chaurant (5' Grosicki) - Borges - Jelić (69' Obi Ohunta), Robak (45' Isidorovic)

MoM: Jorge Rivera [8, Grasshopper]

 

Przed meczem w Zurychu dołączyło do nas dwóch napastników. Petar Jelić i Darko Isidorovic każdy z nich kosztował 800.000 euro. Miejmy nadzieję, że ich transfery się spłacą, ponieważ Robak chce odejść i musimy załatać dziurę.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 62

 

Po ciężkim meczu w Szwajcarii nadszedł czas na Lecha poznań. Po ciężkim okresie przygotowawczym nie brakuj energii moim zawodnikom więc na Bułgarskiej zagra najmocniejszy skład. Od początku to Korona przeważała, ale nie mogła tego udokumentować! Albo przeszkadzał sędzia, albo brak skuteczności. Dopiero w drugiej połowie strzeliliśmy bramkę! Po świetnej kontrze Mikhaila Afanasieva piłkę w siatce umieścił Marcin Robak, który jest na liście życzeń... Lazio Rzym. Nic się nie zmieniło i taki wynik pozostał do końca. Mimo wszystko nadal bez porażki i jest świetnie.

 

Poznań, 2 sierpnia 2008r, widzów - 12081

Orange Ekstraklasa (2/30)
(11) Lech Poznań - (3) Korona Kielce 0:1 (0:0)

55' Robak

Korona Kielce: Majewski - Celeban, Kokoszka, Król, Kursa - Danch - Radulj, Afanasiev - Nowak - Robak, Grosicki

MoM: Marcin Robak [7, Korona]

 

Po Kielc przyjechał Grasshopper, aby wygrać. Moim celem było pokrzyżowanie im planów, ponieważ druga runda nie dawała nam nawet Pucharu UEFA. Naszym kolejnym rywalem bedzię, jeżeli przejdziemy - Fenerbahce Stambuł. Mecz był bardzo nudny, bo obie ekipy chciały grać z kontry, a jedynym wartym odnotowania faktem była czerwona kartka dla Wellingtona. Ponownie na środku obrony rządził Hernani i to głównie jego zasługa, że zespół z Zurychu nie przegrał tego meczu. Ponownie najlepszym zawodnikiem meczu uznano Jorge Riverę, ale czy słusznie? Nie wiem..

 

Kielce, 7 sierpnia 2008r, widzów - 15431

2 runda elm. do Ligi Mistrzów
(POL) Korona Kielce - (SUI) Grasshopper Zurych 0:0 | w dwumeczu: 1:1, awans - Korona

45' Wellington (cz.k)

Korona Kielce: Majewski - Celaban, Jędrzejczyk, Kokoszka, Kursa - Danch - Afanasiev, Chaurant (90' Radulj) - Nowak - Jelić (90' Grosicki), Robak

MoM: Jorge Rivera [8, Grasshopper]

Odnośnik do komentarza

Z tym, że nie mam w ogóle gry... :/ Muszę pożyczyć, bo swojej brak. Zobaczymy wieczorem, albo jutro.

 

Edit: Działa! :P okazało się, że tylko folder z save był usunięty i leżał w koszu :| a gra leżała na dysku. Wkręcili mnie i tyle.. ehh.. zaczynam pisanie zaraz;p

Odnośnik do komentarza

Odcinek 63

 

Po ciężkim i wygranym boju z Grasshopper nadszedł czas na ligę. Na własnym stadionie podejmowaliśmy Polonię Bytom. Jej były zawodnik Mariusz Mężyk zapewne chciał strzelić bramkę, ale nie było mu to dane. Dzień przed meczem nadciągnął mięsień uda i ostatecznie zagra dopiero z Fenerbahce Stambuł, w jego miejsce delegowałem do gry Marcina Robaka. Ostatnie dni sierpnia to ostatnie dni transferów. Tomasz Nowak ma ofertę z duńskiego FC Midtjylland i zapewne odejdzie, a Robakiem interesuje się włoskie US Palermo. Ciężko będzie ich utrzymać, ale mamy lepszych zawodników. Ostatecznie wybiegł rezerwowy skład , m.in z Pawłem Linką w bramce. Mecz był nudny jak ,,flaki z olejem" - jak podsumował jeden z obserwatorów. Jedyna bramka padła w 28 minucie. Prostopadłe zagranie od Celso Borgesa wykorzystał Petar Jelić i było 1:0 dla Korony.

 

9 sierpnia 2008r, Kielce, widzów - 10213

Orange Ekstraklasa (3/30)
(3) Korona Kielce - (8) Polonia Bytom 1:0 (1:0) 

28' Jelić 1:0 

Korona Kielce: Linka - Czarnecki, Król, Sabić (55' Kokoszka), Kursa - Obi Ohunta (73' Danch) - Grosicki, Chaurant - Borges - Robak, Jelić

MoM: Petar Jelić [7, Korona]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 64

 

Kolejny ważny mecz w drodze do Europy. W Stambule mieliśmy grać z Fenerbahce. Przez okrągły tydzień ćwiczyliśmy grę w defensywie, w nowym ustawieniu. Ten mecz jest dla nas bardzo ważny, ponieważ możemy awansować do Ligi Mistrzów! Pierwsza połowa była bardzo wolno, ponieważ chciałem, aby Korona utrzymała się przy piłce i starała się grać na zero. Pierwsza połowa zakończyła się takim rezultatem i to mnie zadowalało, ponieważ mogłem liczyć na jeszcze lepszą grę w Kielcach. W drugiej połowie Adam Danch pomylił dyscyplinę i uderzył Gorkana Unala i wyleciał z boiska! Postanowiłem powiedzieć mu co sądze na temat jego gry i splunąłem mu prosto w twarz! A na odchodne powiedziałem, żeby mykał do drużyny rezerw. Dlaczego tak ,,ostro"? Ponieważ z rzutu wolnego bramkę zdobył Stephan Appiah. Były zawodnik m.in Juventusu Turyn strzelił ponad murem, wprost w lewe okienko bramki Maćka Majewskiego. Majewski tego dnia był w formie i przypuszczam, gdyby nie faul Dancha to dowieźlibyśmy remis, a tak? Mamy 1:0 w plecy i ciężką sytuację.

 

13 sierpnia 2008r, Stambuł, widzów - 40656

3 runda elm. Ligi Mistrzów
(TUR) Fenerbahce Stambuł - (POL) Korona Kielce 1:0 (0:0)

47' Danch (cz.k)
49' Appiah 1:0
55' Unal (knt.)

Korona Kielce: Majewski - Jędrzejczyk - Celeban, Kokoszka, Sabić, Telichowski - Danch - Afanasiev, Chaurant (82' Radulj) - Nowak (47' Kursa) - Isidorovic (45' Jelić)

MoM: Maciej Majewski [8, Korona]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 65

 

Moi zawodnicy byli bardzo ospali i nadal nie mogli zrozumieć dlaczego przegrali z Fenerbahce. Powiedziałem im krótko: Panowie. Mamy dziś kolejny mecz, nie możemy wrócić do Stambułu. Wszystko w waszych nogach i w naszych kibicach. Gramy!. W lidze jesteśmy nie pokonani, a na nasze boisko przyjechało Zagłębie Lubin. W 15 minucie Mariusz Mężyk ,,przejechał" się między dwoma stoperami ,,Miedziowych" i pokonał Aleksandra Ptaka. Tak więc Korona prowadzi 1:0, jednak nasze szczęście nie trwało długo. Dziesięć minut później z 15 metrów strzelil Andre Nunes i był remis! Na domiar złego straciliśmy Mikhaiła Afanasieva, który przez miesiąc nie kopnie piłki. Na tym zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej mimo ciągłych ataków nie mogliśmy strzelić bramki, a za to Zagłębie wykorzystało jedną kontrę. Mirosław Szymkowiak dograł do Arboledy, a ten strzałem z dystansu pokonał Majewskiego. Ambicji moim zawodnikom nie brakło, ale nadal byli przybici ostatnim meczem. Postanowiłem dać im dzień wolnego, niech go jakoś wykorzystają.

 

17 lipca 2008, Kielce, widzów - 12575

Orange Ekstraklasa (4/30)
(1) Korona Kielce - (2) Zagłębie Lubin 1:2 (1:1) 

15' Mężyk 1:0
25' Nunes 1:1
28' Afanasiev (knt.)
78' Arboleda 1:2

Korona Kielce: Majewski - Celeban, Sabić, Kokoszka, telichowski - Kursa - Afanasiev (28' Radulj), Chaurant - Borges (72' Bosnjak) - Mężyk, Robak (59' Jelić)

MoM: Manuel Arboleda [8, Zagłębie L.]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 66

 

Kolejny mecz to wyjazd do Warszawy na mecz z Polonią. Beniaminek Orange Ekstraklasy spisuje się bardzo dobrze i mogłem przeczuwać, że niebędzie łatwo. I tak też było. W bramce Polonii stanął Radosław Majdan, ktory tego dnia był w świetnej formie. Bramki nie chciały padać i to był wielki minus dla kibiców, których było bardzo mało jak na stolicę. Dopiero w 41 minucie Marcin Robak pokonał Majdana. Celso Borges dograł świetną piłką z rzutu rożnego, a Robak strzałem z 16 metrów pokonał bylego reprezentanta Polski. Zawodnicy Polonii atakowali bardzo ospale i ich ataki kończyły się głównie na 30 metrze od bramki Macieja Majewskiego. Ostatecznie wygraliśmy 1:0 i awansowaliśmy na fotel lidera, ale... Zagłębie Lubin nie grało.

 

23 sierpnia 2008, Kielce, widzów - 4046

Orange Ekstraklasa (5/30)
(6) Polonia Warszawa - (3) Korona Kielce 0:1 (0:1)

41' Robak 0:1

Korona Kielce: Majewski - Celaban, Kokoszka, Sabic, Telichowski - Kursa (66' Król) - Grosicki, Chaurant - Borges - Robak (66' Jelić), Isdorović

MoM: Radosław Majdan [9, Polonia W.]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 67

 

Do Kielc przyjechało Fenerbahce Stambuł ze słynnym Zico na czele. Moi zawodnicy nie mieli nic do stracenia więc atakowali przez równe 90 minut. W 34 minucie Kamil Grosicki dograł świetną piłkę w pole karne, a Marcin Robak pokonał Demirela Volkana. Druga połowa to szybka, składna gra turków, ale w bramce świetnie spisywał się Maciej Majewski. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry z boiska wyleciał Adam Kokoszka i w dogrywce musieliśmy radzić sobie w ,,10". Dogrywka to bardzo dobra gra Oswaldo Chauranta, który na początku dogrywki strzelił z 20 metrów, ale na posterunku był Volkan. W 102 minucie Fenerbahce rozgrywało rzut wolny. Do piłki podszedł Alex, który uderzył w mur, ale futbolówka nieszczęśliwie odbiła się od Pawła Króla i wpadła do bramki! Trzy minuty później zdołaliśmy wyjść na prowadzenie, ale to nic niedało. Odpadliśmy w trzeciej rundzie, ale po dobrej grze, a trzeba dodać, że mamy jeszcze szanse gry w Pucharze UEFA.

 

27 sierpnia 2008r, Kielce, widzów - 15550 (komplet)

3 runda elm. Ligi Mistrzów - rewanż
(POL) Korona Kielce - (TUR) Fenerbahce Stambuł 2:1 (1:0) | w dwumeczu: 2-2

34' Robak 1:0
90' + 4' Kokoszka (cz.k)
99' Celeban (cz.k)
102' Alex 1:1
105' Chaurant 2:1

Korona Kielce: Majewski - Jędrzejczyk - Celeban, Sabić, Król, Telichowski - Kokoszka - Grosicki, Chaurant - Bosnjak (99' Czarnecki) - Robak (106' Yakubu)

MoM: Oswaldo Chaurant [8, Korona]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 68

 

Przed meczem z Cracovią odbyło się losowanie 1 rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Szczerze mogliśmy trafić lepiej, ale cóż taki los. Zagramy z SV Heerenveen w którym gra Radosław Matusiak. Mecz rozpoczął się od ostrych ataków Cracovii, ale stonowaliśmy jej nastroje w 22 minucie. Radoslaw Kursawykonywał rzut wolny i popisał się świetnym strzałem! Mamy godnego następce w wykonywaniu rzutów wolnych, po odejściu Tomka Nowaka. Do przerwy pozostał taki wynik i byłem zupełnie zadowolony. Jednak w drugiej połowie graliśmy coraz gorzej i zespół z ul. Kałuży to wykorzystał w 66 minucie. Po podaniu Kamila Witkowskiego piłkę w siatce umieścił Marcin Folc i w Kielcach padł remis. Nie było to dobre rozwiązanie, ze względu na porażkę Zagłębia Lubin z GKS-em Bełchatów 7:0!

 

30 sierpnia 2008, Kielce, widzów - 10437

Orange Ekstraklasa (6/30)
(2) Korona Kielce - (11) Cracovia Kraków 1:1 (1:0) 

22' Kursa 1:0
66' Folc 1:1 

Korona Kielce: Majewski - Celeban (90' Czarnecki), Sabić, Kokoszka, Telichowski - Kursa - Grosicki, Chaurant - Bosnjak - Robak (45' Yakubu), Jelić (69' Isidorovic)

MoM: Radosław Kursa [7, Korona]

Odnośnik do komentarza

Petar Jelic

 

Odcinek 69

 

Podsumowanie (sierpień)

  • Bilans meczowy: 8 (4-2-2)
  • Bilans bramkowy: 7-5
  • Orange Ekstraklasa: 1. [+1] Korona Kielce
  • Puchar Polski: 2 runda ze Stalą Rzeszów
  • Puchar Ekstraklasy: Grupa B
  • Liga Mistrzów: 3 runda elm. vs. Fenerbahce Stambuł 0:1 i 2:1
  • Puchar UEFA: SV Heerenveen

Transfery (świat):

1. Tomas Rosicky z Arsenalu Londyn do Valencii CF za 39.500.000 euro

2. Craig Gordon z Sunderlandu do Portsmouth FC za 36.000.000

3. Joao Moutinho z Sportingu CP z Manchester United za 33.500.000

4. Alexis z Valencii FC do AC Milan za 30.500.000

5. Pablo z Atletico Madryt do Fiorentiny za 30.000.000

 

Transfery (Polacy):

1. Tomasz Nowak z Korona Kielce do Pescary za 1.700.000

2. Mariusz Pawełek z Wisły Kraków do Amkaru Perm za 725.000

3. Patryk Rachwał z GKS-u Bełchatów do SV Ried za 700.000

4. Michał Goliński z Zagłębie Lubin do Arminii Bielefeld za 625.000

5. Marek Gajowski z Widzewa Łódź do Groclinu Grodzisk Wlkp. za 300.000

 

Ligi Zagraniczne:

 

Anglia: FC Liverpool (+1)

Austria: Red Bull Salzburg (+2)

Francja: FC Nantes (+8)

Grecja: PAOK Saloniki (0)

Hiszpania: Osasuna Pampeluna (0)

Niemcy: MSV Duisburg (+3)

Polska: Korona Kielce (+1)

Portugalia: Uniao Leiria (+2)

Rosja: Spartak Moskwa (+8)

Serbia: Vojevodina Nowy Sad (+1)

Szkocja: Inverness CT (+3)

Włochy: Juventus Turyn (0)

 

Mecze polskich zespołów w europejskich pucharach:

  • Puchar EURO 1 rnd: Modricza Maxima - Legia Warszawa w dwumeczu - 2:7
  • 2 rnd: Legia Warszawa - FC Kopenhaga w dwumeczu - 0:7
     
     
  • 1 rnd: Wisła Kraków - TVMK Tallin w dwumeczu - 5:1
  • 2 rnd: Wisła Kraków - FBK Kowno w dwumeczu - 4:2
  • 3 rnd: vs. Spartak Moskwa

Odnośnik do komentarza

Odcinek 70

 

Górnik Zabrze prezentuje się w tym sezonie fatalnie. Jednak w swoim składzie ma dwie perełki Tomasza Zahorskiego i Piotra Madejskiego, obaj są warci ponad milion euro. Ze względu na wyjazd kadry młodzieżowej nie mogłęm skorzystać z kilku zawodników w tym m.in Macieja Majewskiego. W zespole z Kielc zadebiutuje Mubarik Wakasu, który został sprowadzony z Ghany, a na ławce rezerwowych pojawił się Emmanuel Osei-Kuffour, który jest moim dżokerem. Strzelanie rozpoczął Marcin Robak, który wykorzystał podanie Wakasu i pokonał Borisa Peskovica, a jeszcze przed przerwą na 2:0 strzelił Milijenko Bosnjak. Druga połowa to kontrolowanie gry, a w 89 minucie Madejski strzelił honorową bramkę.

 

13 września 2008r, Kielce, widzów - 10327

Orange Ekstraklasa (7/30)
(1) Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:1 (2:0)

32' Robak 1:0
44' Bosnjak 2:0
89' Madejski 2:1

Korona Kielce: Linka - Celeban, Sabić, Kokoszka, Telichowski - Kursa - Grosicki, Wakasu - Bosnjak - Robak, Jelić

MoM: Miljenko Bosnjak [8, Korona]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...