Skocz do zawartości

Battle on score


Kwiti

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 20

 

Mecz z Górnikiem Zabrze to będzie dobra okazja, żeby zobaczyć w akcji Tomasza Zahorskiego, którego będę próbował kupić już zimą. Dobry snajper przyda mi się w zespole, jako uzupełnienie Edi'ego. Talent napastnika rodem z Olsztyna przejawił się już w 7 minucie. Tomek pobiegł za piłką minął, Marcina Kusia i odegrał do nadbiegającego Piotra Madejskiego, a ten pięknym strzałem z 16 metrów pokonał Majewskiego. Kolejny kwadrans to murowanie bramki przez podopiecznych Ryszarda Wieczorka, ale to nie uchroniło ich przed stratą bramki. Jacek Kiełb minął Tomasza Hajtę i strzałem między nogami bramkarza doprowadził do remisu! Do przerwy nic się nie zmieniło i do szatni schodziliśmy z jednym ,,oczkiem". Dopiero po przerwie widać było, że każdy chce wygrać. Sześć minut po wznowieniu gry, z lewej strony dośrodkował Marcin Kaczmarek, a piłkę do bramki skierował Tomasz Nowak. Gdy wydawało się, że Korona złapała rytm gry to Górnik strzelił bramkę choć... sędzia jej nie uznał. Czy prawidłowo? Nie wiem. W 69 minucie w polu karnym padł Edi, a sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Grosicki i strzelił bramkę dającą nam zwycięstwo! Wygraliśmy kolejny mecz i nie tracimy punktów do Wisły i Legii! Czyli po raz pierwszy prowadzimy w tabeli!

 

Data: 6.10.2007r

Stadion: ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 7024

MoM: Tomasz Nowak (8, Korona)

 

Majewski - Kuś, Hernani (72' Król), Kokoszka, Bednarek (72' Brzyski) - Danch - Kiełb, Kaczmarek - Nowak - Edi, Pawłowski (45' Grosicki)

 

(3) Korona Kielce - (12) Górnik Zabrze 3:1 (1:1) [21' Kiełb, 51' Nowak, 69' Grosicki (kar.) - 7' Madejski]

Orange Ekstraklasa (10/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 21

 

Nadszedł czas poważnej batalii. Tym razem do Kielc zawitał vicemistrz Polski, GKS Bełchatów. Od kilku dni było wiadomo, że zabraknie Tomka Nowaka, ktory musi pauzować za swoje kartki. Już w czwartej minucie objeliśmy prowadzenie, po golu Marcina Robaka, który wykorzystał piękne podanie od Kamila Grosickiego. Zdecydowanie przeważaliśmy czego efektem były kolejne bramki. W ciągu 3 minut Edi strzelił dwie bramki! I mieliśmy już 3:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron do ataku przystąpili goście do ataków, ale nic to nie zmieniło. Kropkę nad ,,i" podstawił Robak w 52 minucie, każdy na trybunach już wiedział, że ten mecz wygra Korona. Orest Lenczyk krzyczał i krzyczał i wykrzyczał... bramkę honorową. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mariusz Ujek i strzelił gola dla "Węglowych". W doliczonym czasie gry padła kolejny gol i ostatecznie było 5:1.

 

Data:

Stadion: ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 10222

MoM: Marcin Robak (Korona, 9)

 

Majewski - Kuś, Hernani (45' Król), Kokoszka, Bednarek - Danch (45' Wilk) - Kiełb, Kaczmarek (67' Radulj) - Edi - Grosicki, Robak

 

(1) Korona Kielce - (6) GKS Bełchatów 5:1 (3:0) [4', 52' i 90'+2' Robak i Edi 27' i 30' - 62' Ujek]

Orange Ekstraklasa (11/30)

Odnośnik do komentarza

Dzięki.. Szkoda, że nie mogę edyty zrobić.

 

***

 

Odcinek 22

 

Po meczu z GKS-em Bełchatów, a w sumie strzelaniu musieliśmy jechać do Łodzi, by rozegrać mecz w ramach Pucharu Ligi. Jak zwykle to rezerwowi stanowili o sile mojego zespołu. W napadzie pojawił się duet Robak - Pawłowski. Przeważaliśmy w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, choć Widzew miał swoje szanse. W 24 minucie z rzutu rożnego zacentrował Jacek Kiełb wprost na głowę Sławomira Rutki i było 1:0. 32-letni obrońca strzela swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, ale już od zimy będzie reprezentował barwy Unionu Berlin. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się naszym zwycięstwem. Trzeci mecz w fazie grupowej i trzeci wygrany? Długo się na to zanosiło, ale wszystkie plany poszły w niepamięć, gdy gola strzelił Łukasz Mierzejewski. Napastnik Widzewa huknął nie do obrony z 20 metrów, a piłka wpadła w lewe okienko bramki strzeżonej przez Radosława Cierzniaka.

 

Data: 23.10.2007r

Stadion: przy Al. Piłsudzkiego w Łodzi

Widzów: 3533

MoM: Sławomir Rutka (7, Korona)

 

Cierzniak - Czarnecki, Król, Rutka, Brzyski - Trzeciakiewicz (64' Hernani) - Kiełb, Kaczmarek - Grosicki (64' Edi) - Robak, Pawłowski

 

(2) Widzew Łódź - (1) Korona Kielce 1:1 (0:1)[73' Mierzejewski - 24' Rutka]

Puchar Ekstraklasy (3/6)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 23

 

Nadszedł ciężki dzień meczu z Legią Warszawa. Walka o tytuł mistrza Polski trwa zawzięcie i tak będzie do końca. Jednak na Łazienkowskiej nie mogliśmy przegrać, ale stało się inaczej. Już w 9 minucie bramkę zdobył Adrian Paluchowski, który strzałem z dystansu pokonał Majewskiego. Kilka minut później mogliśmy strzelić bramkę dającą remis, jednak Marcin Robak w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki. Do przerwy pozostało 1:0, ale liczyłem, że damy radę pokonać ,,Wojskowych". Początek drugiej połowy to kontuzja Sebastiana Szlachowskiego i Legia była bardzo osłabiona, ale nie udało nam się tego wykorzystać, a na dodatek Hernani w doliczonym czasie gry wyleciał z boiska za brutalny faul na Paluchowskim.

 

Data: 28.10.2007r

Stadion: ul. Łazienkowska w Warszawie

Widzów: 8462

MoM: Aleksandr Vuković (7, Legia)

 

Majewski - Kuś, Kokoszka, Hernani, Bednarek - Danch - Kiełb, Kaczmarek (62' Radulj) - Nowak - Edi (90' Król), Robak (45' Grosicki)

 

(2) Legia Warszawa - (1) Korona Kielce 1:0 (1:0) [9' Paluchowski]

Orange Ekstraklasa (12/30)

 

Po meczu z podopiecznymi Jana Urbana otworzył się worek z ofertami dla moich zawodników. Edi znalazł się na ,,celowniku" kilku portugalskich klubów, ale postanowiłem, że dam mu odejść. Choć, na początku musi się znaleźć klub, który wyłoży za Brazylijczyka 1,3 mln euro. Kolejne oferty są za Hernaniego, którego nie utrzymam w Koronie, a na jego miejsce już mam następców. Tracimy mało bramek więc chcą nam rozkupić obronę. Lustenau złożyło wartą 600.000 euro ofertę na Tomasza Brzyskiego. Jednak to my także kupujemy. Do zespołu dojdą Piotr Hernacki (Pogoń Szczecin) i Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) obaj będą kosztować łącznie 100.000 euro.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 24

 

Kolejna runda Pucharu Polski i kolejny mecz z GKS-em Bełchatów. Dopiero trzecia runda, a taki mini-finał - niestety ktoś musiał odpaść. Już w 30 sekundzie bramkę zdobyli zawodnicy Oresta Lenczyka, a dokładniej Dawid Nowak, który wykorzystał błąd Kokoszki. Jednak już trzy minuty wyrównał Edi i byłem już spokojny. Wiedziałem, że ta maszyna z minuty na minutę będzie coraz lepiej grała. Kolejne pół godziny to zacięta gra w środku pola, a moi wysocy obrońcy zrobili co do nich należy. Paweł Król wybił piłkę głową jak najdalej bramki, a ta wpadła pod nogi Edi'ego, który wyprowadził szybki kontratak i po raz drugi pokonał Krzysztofa Kozika. Tak więc do przerwy było 1:2. I to by byliśmy w ćwierćfinale. W drugiej połowie postanowiłem wprowadzić kilka roszad, które okazały się strzałem w "10". Dziesięć minut po wznowieniu gry bramkę zdobył Artur Marciniak, ale samobójczą! Marcin Robak był jednak współautorem tego gola! Wtedy już każdy kibic Korony był pewien awansu. Piętnaście minut przed końcem padła najpiękniejsza bramka meczu. Tomasz Nowak popisał się tradycyjnie świetnie wykorzystanym rzutem wolnym. Kilka minut później bramkę zdobył Nowak, ale sędzia jej nie uznał i miał takie prawo. W Orange Ekstraklasie wygraliśmy na naszym obiekcie 5:1 i tym razem nie mogło być inaczej. W 89 minucie dzieła dopełnił Kamil Radulj i mieliśmy powtórkę z rozrywki.

 

Data: 31.10.2007r

Stadion: ul. Sportowa w Belchatowie

Widzów: 1962

MoM: Edi Andradina (9, Korona)

 

Majewski - Kuś (45' Celeban), Król, Kokoszka, Bednarek - Danch - Grosicki (75' Czarnecki), Kaczmarek - Nowak (75' Pawłowski) - Edi, Robak

 

(--) GKS Bełchatów - (--) Korona Kielce 1:5 (1:2) [1' Nowak - 4' i 43' Edi, 55' Marciniak (sam.), 75' Nowak, 89' Radulj

Puchar Polski 3 rnd.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 25

 

Podsumowanie (paźziernik):

 

Bilans spotkań (klub): 6 (4-1-1) 15:5

Najlepszy strzelec (klub): Marcin Robak i Edi po 3 gole

Ekstraklasa: 2 miejsce

Puchar Polski: 3 runda vs. GKS Bełchatów (5:1)

Puchar Ekstraklasy: 1 miejsce

Finanse: 1,76 mln (+800 tys.)

 

Transfery (Świat):

 

Transfery (Polska):

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+1)

Austria: Red Bull Salzburg (+7)

Francja: Paris Saint-Germain (+9)

Grecja: Aris Saloniki (+2)

Hiszpania: Sevilla (+1)

Holandia: Roda Kerkrade (+2)

Niemcy: Werder Brema (+1)

Polska: Legia Warszawa (+3)

Portugalia: Sporting Lizbona (+2)

Rosja: CSKA Moskwa (+1)

Serbia: Partizan Belgrad (+6)

Szkocja: Celtic Glasgow (+1)

Włochy: Inter Mediolan (0)

 

Mecze z udziałem Polskiej reprezentacji:

 

vs. Kazachstan 2:0 (Gancarczyk, Jeleń)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 26

 

Po wysokiej wygranej w Bełchatowie, wróciliśmy do rozgrywek Orange Ekstraklasy. Tym razem za rywala mieliśmy zespół Ruchu Chorzów. Cały mecz rozstrzygnął się w trzy minuty. W 22 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Marcin Kaczmarek, a kilka minut później Edi strzelił swoją 10. bramkę w tym sezonie. Szkoda, że Brazylijczyk odejdzie po sezonie do portugalskiego Lexioes. Oczywiście mimo wielkiej przewagi graliśmy twardo co zaowocowało kontuzją Adama Dancha. Były zawodnik Górnika Zabrze będzie pauzował pięć dni. Po meczu byliśmy zadowoleni z dwóch względów, pierwszy - ważne trzy punkty, a drugi to porażka Legii właśnie z GKS-em Bełchatów.

 

Data: 3.11.2007r

Stadion: przy ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 8165

MoM: Marcin Kuś (8, Korona)

 

Majewski - Kuś, Kokoszka, Hernani, Bednarek (76' Brzyski) - Danch (65' Wilk) - Kiełb, Kaczmarek - Nowak - Edi, Grosicki (45' Robak)

 

(2) Korona Kielce - (15) Ruch Chorzów 2:0 (2:0) [22' Kaczmarek, 25' Edi]

Orange Ekstraklasa (13/30)

 

Dzień przed meczem z ,,Niebieskimi" odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski. Trafiliśmy na teoretycznie najłatwiejszego rywala jakim jest, Polonia Warszawa. W Kielcach jest też ,,szał" na nowych zawodników.. Nasze szeregi ma zasilić Kostarykańczyk, Wenezuelczyk i Meksykanin. Co z tego wyjdzie? Jeszcze nie wiem, nie długo się przekonamy.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 27

 

Pojechaliśmy do Bytomia, by przypieczętować awans do ćwierćfinału Puchar Ligi. Ostatecznie stało się inaczej, ponieważ polegliśmy przy ul. Cichej. Już w pierwszych dziesięciu minutach było wiadomo, że będzie bardzo ciężko. Piotr Rocki w 7 minucie trafił w słupek, a kilka minut później Krzysztof Kretkowski zaliczył strzał w poprzeczkę! Dopiero w 21 minucie padła pierwsza bramka. Z rzutu wolnego strzelił Jacek Tzeciak, a piłkę głową ,,zgarnął" Jacek Wolański. Pozostały czas gry to ciągłe ataki Korony, ale strzały Szymona Pawłowskiego i Marcina Robaka nie mogły znaleźć drogi do bramki. Dodatkowo na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy straciliśmy, Tomasza Brzyskiego, który doznał kontuzji. Na domiar złego w doliczonym czasie gry, rzutu karnego nie wykorzystał Robak. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 1:0 w plecy. Druga połowa zaczęła się od czarnego scenariusza. Drugą żółtą kartkę otrzymał Paweł Król i resztę meczu musiał obejrzeć w szatni. Po tej sytuacji, Polonia grała o niebo pewniej. A warto dodać, że obrońca spowodował kontuzję Rockiego. Jednak nie podłamał tym zawodników Darka Fornalaka, który strzelili drugą bramkę i ostatecznie wygrali mecz.

 

Data: 06.11.2007r

Stadion: przy ul. Cichej w Chorzowie

Widzów: 2219

MoM: Jacek Wolański (8, Polonia)

 

Cierzniak - Celeban, Król, Kokoszka, Brzyski (43' Bednarek) - Trzeciakiewicz - Grosicki, Radulj - Edi - Robak, Pawłowski (69' Wilk)

 

(3) Polonia Bytom - (1) Korona Kielce 2:0 (1:0) [21' i 51' Wolański]

Puchar Ekstraklasy (4/6)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 28

 

Po nieudanym meczu z Polonią Bytom, nadszedł czas ligi. Tym razem wyjechaliśmy do Sosnowca, na mecz z tamtejszym Zagłębiem. Mecz od początku nie układał się po naszej myśli i bliski strzelania gola był Grzegorz Kmiecik. W 19 minucie Dariusz Kozubek strzelił bramkę po dośrodkowaniu właśnie Kmiecika i przegrywaliśmy 1:0. Widać, że Korona ma jakiś dołek, ale jak z niego wyjść? Ale już pięć minut później Marcin Robak doprowadził do remisu! Mieliśmy jeszcze godzinę do odrobienia strat, ale ostatecznie wyjechaliśmy z Sosnowca z jednym punktem i co najgorsze, odrobiliśmy zaledwie punkt do Legii.

 

Data: 10.11.2007r

Stadion: przy ul. Bogumińskiej w Sosnowcu

Widzów: 2077

MoM: Dariusz Kozubek (7, Zagłębie)

 

Majewski - Kuś, Kokoszka (45' Król), Hernani, Bednarek - Trzeciakiewicz - Grosicki, Kaczmarek (74' Radulj) - Nowak - Edi (70' Pawłowski), Robak

 

(14) Zagłębie Sosnowiec - (2) Korona Kielce 1:1 (1:1) [19' Kozubek - 24' Robak]

Orange Ekstraklasa (14/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 29

 

Kryzys trwa! Powiedziałem wprost moim zawodnikom, że zawodzą. Ja chce wygrać ligę już w pierwszym sezonie mojej ciężkiej pracy. Przed meczem dowiedziałem się, że Robert Bednarek odejdzie do włoskiego Cagliari za okrągły milion euro. Od początku meczu to my przeważaliśmy, ale ŁKS ,,murował" dojście do bramki, a jak już mieliśmy okazję to najczęściej strzały leciały w trybuny. Zawiódł mnie ogromnie Szymon Pawłowski i wiem, że muszę sprowadzić napastnika, który będzie strzelał bramki. ŁKS także miał swoje szanse, ale ich nie wykorzystał. Dodatkowo sędzia nie podyktował jasnego rzutu karnego! Zostaliśmy oszukani w biały dzień, no ale nie będę się kłócił. Mamy już tylko punkt straty do Legii, a naszym celem jest wygranie rundy jesiennej.

 

Data: 24.11.2007r

Stadion: przy ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 8024

MoM: Bogusław Wyparło (7, ŁKS)

 

Majewski - Kuś, Kokoszka, Hernani, Bednarek - Danch (89' Trzeciakiewicz) - Grosicki (89' Kiełb), Kaczmarek - Nowak - Pawłowski (45' Edi), Robak

 

(2) Korona Kielce - (5) ŁKS Łódź 0:0

Orange Ekstraklasa (15/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 30

 

Przed ostatnia kolejka Pucharu Ekstraklasy to mecz z Widzewem Łódź. Ten klub nie przypadł mi do gustu, z powodu ciężkich, morderczych pojedynków. Jednak miałem okazję przyjrzeć się Tomaszowi Lisowskiemu, którego być może sprowadzę do swojego zespołu. Do zespołu wrócił Krzysztof Gajtkowski, który w meczach Młodej Ekstraklasy odbudował formę i jest w pełni sił. Mecz rozpoczął sie fantastycznie, bo od gola. Jacek Kiełb dośrodkował z prawej strony z piłką minął się Nowak, ale ta padła pod nogi Ediego i mieliśmy 1:0. Były zawodnik Pogoni jest w morderczej formie, ale niestety z racji wieku opuszcza miasto Kielce. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do drugiej połowy. Kibice opuszczali mecz już na początku drugiej połowy, ale niektórzy postanowili wrócić. W 58 minucie na rajd środkiem boiska zdecydował sie Szymon Pawłowski, a jego strzał tuż obok Bartosza Fabiniaka padł do bramki.

 

Data: 29.11.2007r

Stadion: przy ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 7017

MoM: Edi (8, Korona)

 

Majewski - Kuś (85' Celeban), Rutka, Hernani, Bednarek - Danch - Kiełb, Kaczmarek (78' Brzyski) - Nowak - Pawłowski (70' Gajtkowski), Edi (78' Robak)

 

(1) Korona Kielce - (2) Widzew Łódź 2:0 (1:0) [5' Edi, 58' Pawłowski]

Puchar Ekstraklasy (5/6)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 31

 

Podsumowanie (listopad):

 

Bilans spotkań (klub): 5 (2-2-1) 5:3

Najlepszy strzelec (klub): Edi - 2 gole

Ekstraklasa: 2 miejsce

Puchar Polski: vs. Polonia Warszawa (?:?)

Puchar Ekstraklasy: 1 miejsce

Finanse: 1,75 mln (+795 tys.)

 

Transfery (Świat):

1. Gheorge Bucu (Poli 1921) ---> (Steaua Bukareszt) za 1,6 mln euro

2. Barna Ilić (Rad) ---> (Steaua Bukareszt) za 400 tys. euro

3. Christian Targi (Otetul) ---> (Steaua Bukareszt) za 350 tys. euro

 

 

Transfery (Polska):

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+1)

Austria: Red Bull Salzburg (+10)

Francja: Paris Saint-Germain (+9)

Grecja: Apollon Kalamaria (+1)

Hiszpania: FC Barcelona (0)

Holandia: Roda Kerkrade (+2)

Niemcy: Werder Brema (+2)

Polska: Legia Warszawa (+3)

Portugalia: Benfika Lizbona (+1)

Rosja: CSKA Moskwa (+6) - mistrz

Serbia: Partizan Belgrad (+6)

Szkocja: Celtic Glasgow (0)

Włochy: Inter Mediolan (0)

 

Mecze z udziałem Polskiej reprezentacji:

 

vs. Belgia 1:1 (Sobolewski - Huysegems)

vs. Serbia 1:1 (Zigić - Kaźmierczak)

 

Awans do ME: Portugalia i Finlandia

Odnośnik do komentarza

Odcinek 32

 

Trzy dni po meczu z Cracovią, miałem kolejny mecz z... no właśnie Cracovią, tym razem w ramach Pucharu Ekstraklasy. Ten mecz musiałem wygrać, aby liczyć na pewny awans do ćwierćfinału. Do boju desygnowałem najmocniejszą jedenastkę na czele z moim liderem Edim. Niestety Brazylijczyk odchodzi do Lexioes i pozostawia mi po sobie dużą pustkę na szpicy. Coraz bardziej żałowałem akceptacji tej oferty, gdy były zawodnik Pogoni Szczecin, ,,ustrzelił" hat-tricka. Jego gole dały nam awans, a on sam powinien zostać Zawodnikiem Sezonu. Kto inny strzelił 17 bramek w 20 meczach? Nikt.. Więc ta nagroda powinna trafić w ręce naszego zawodnika.

 

Data: 4.12.2007r

Stadion: przy ul. Kałuży w Krakowie

Widzów: 3645

MoM: Edi (9, Korona)

 

Majewski - Kuś, Kokoszka, Hernani, Bednarek - Danch (54' Nowak) - Kiełb, Kaczmarek (77' Wilk) - Edi - Robak (66' Brzyski), Pawłowski

 

(4) Cracovia Kraków - (1) Korona Kielce 0:3 (0:1) [22', 65' i 90'+2' Edi]

Puchar Ekstraklasy (6/6)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 33

 

Ostatni mecz w tym roku! Jednak jakże ważny, ale jak trudny, ponieważ rywal nie byle jaki. Zagłębie Lubin to był nasz rywal, który miał przewagę w postaci atutu swojej murawy i kibiców. Ten fakt było można zauważyć w drugiej minucie, kiedy padła bramka dla ,,Miedziowych". Michał Kowbel wykorzystał podanie Andre Nunesa i pokonał rozpaczliwie interweniującego goalkeppera Korony. Jednak szybko rzuciliśmy się do ataku, pozostawiając na własnej połowie bramkarza i jednego obrońcę. Szybko dało to efekt w postaci bramki Marcina Robaka. Jeszcze w pierwszej połowie objeliśmy prowadzenie po pięknym strzale Edi'ego, który potwierdza, że jest w morderczej formie. Druga połowa to także ,,miażdżenie" tej kupy złomu zwanej ,,Miedziowymi" (:P). Robak rozstrzelał się na dobre i strzelił drugą bramkę chcąc udowodnić, że jest w stanie zastąpić Brazylijczyka. Kropkę nad ,,i" postawił Tomasz Nowak, który dobił strzał wcześniej wspomnianego Robaka.

 

Data: 8.12.2007r

Stadion: GOS w Lubinie

Widzów: 5987

MoM: Marcin Robak (9, Korona)

 

Majewski - Celeban (87' Brzyski), Kuś, Hernani, Bednarek - Danch (89'Rutka) - Kiełb, Kaczmarek (90' Wilk) - Nowak - Edi, Robak

 

(12) Zagłębie Lubin - (1) Korona Kielce 1:4 (1:2) [2' Kowbel - 18' i 54' Robak, 28' Edi, i 60' Nowak]

Orange Ekstraklasa (17/30)

 

***

 

Teraz nadszedł czas transferów i przygotowywania się do drugiej ważnej części sezonu. Moi zawodnicy otrzymali dwu tygodniowy urlop, a później rozegramy kilka sparingów m.in w Czechach i Chorwacji.

 

Tabela

Statystyki drużynowe

Statystyki zawodnicze

Odnośnik do komentarza

Prosiłbym o usunięcie tych kropek, ponieważ napotkała mnie nie mila sytuacja i musiałem wykropkować.

 

***

 

Odcinek 34

 

Póki co ligi nie ma, a więc nie ma poważnej gry. Testujemy głównie ustawienia i różne warianty gry. Ogólnie to czas wielkiego eksperymentu. Niektóre sparingi pozwalałem rozegrać mojemu asystentowi, ponieważ ja jeździłem i szukałem nowych zawodników, nie tylko tych co zagrają dla nas od zimy, ale i od nowego sezonu i co najważniejsze... przejdą do nas za darmo. W planach mieliśmy 11 sparingów, w tym dwa poważniejsze zgrupowania: w Czechach i Chorwacji. W między czasie doszliśmy do porozumienia z drugoligowym Hluczynem, który będzie naszym klubem filiarnym. Zagraliśmy te sparingi bez najlepszego strzelca Edi'ego Andradiny, który będzie strzelał teraz dla Lexioes. Jednak po kilku meczach przekonałem się, że mam jego następców są to: Kamil Grosicki i Szymon Pawłowski.

 

[TOW] Arka Gdynia - Korona Kielce 3:4 (3:2) [6' Wachowicz, 21' i 29' Mazurkiewicz - 19' Grosicki, 24' Kaczmarek, 70' Pawłowski, 79' Nowak]

Data: 8.1.2008r

 

[TOW] Brno B - Korona Kielce 0:6 (0:4) [1', 25', 36', 42' Grosicki, 56' Robak, 90' Pawłowski]

Data: 12.1.2008r

 

[TOW] Banik Ostrawa - Korona Kielce 1:3 (1:0) [16' Kolar - 82' Pawłowski, 90' Trzeciakiewicz, 90' Gajtkowski]

Data: 14.1.2008r

 

[TOW] Brno - Korona Kielce 2:2 (1:1) [22' Buchta, 90' Kotyza - 11' i 87' Gajtkowski]

Data: 16.1.2008r

 

[TOW] Bohemians Praga - Korona Kielce 0:3 (0:3) [30' Wilk, 39'i 40' Grosicki]

Data: 18.1.2008r

 

[TOW] GKS Katowice - Korona Kielce 2:2 (0:1) [55' Kaliciak, 75' Prasnal - 22' i 72' Robak]

Data: 5.2.2008r

 

[TOW] Belszice - Korona Kielce 0:3 (0:2) [4', 36' i 54' Robak]

Data: 7.2.2008r

 

[TOW] Zagrzeb - Korona Kielce 0:1 (0:0) [80' Gajtkowski]

Data: 9.2.2008r

 

[TOW] Dinamo Zagrzeb - Korona Kielce 0:1 (0:1) [35' Nowak]

Data: 11.2.2008r

 

[TOW] Hajduk Split - Korona Kielce 1:3 (0:2) [89' Verpahovskis - 14' i 27' Grosicki, 53' Afanasiev ]

Data: 13.2.2008r

 

 

Gorączka transferowa sięgnęła i nas, ponieważ byliśmy najaktywniejsi na rynku. Pozyskaliśmy ośmiu zawodników, a dziesięciu sprzedaliśmy bądź wypożyczyliśmy do innych zespołów. Możemy pochwalić się, że nie wydaliśmy dużych pieniędzy, ale mamy jeden z najlepszych zespołów ligi Polskiej.

 

Transfery do klubu:

 

Mikhail Afanasiev (OP LŚ) z MTZ-Ripo za 130.000 euro

Shaibu Yakubu (NŚ) z AshantiGold za 250.000

Oswaldo Chaurant (OP PLŚ) z Deportivo Tachira za 75.000

Eugene Obi Ohunta (DP) z Dravy za 14.000

Milejnko Bosnjak (OP LŚ) z Dravy za 75.000

Esmir Sabić (OŚ) z Baulmes za darmo

Celso Borges (OP LŚ) z Saprissy za 375.000

Dawid Jarka (NŚ) z Górnika Zabrze za 140.000

Mikołaj Kałuda (OL) z Wisły Kraków za 65.000

 

Transfery z klubu:

 

Tomasz Brzyski do Lustenau za 600.000

Sławomir Rutka do Unionu Berlin za darmo

Edi Andradina do Lexioes za 1.300.000

Paweł Sobolewski do Saarbrucken za darmo

Robert Bednarek do Cagliari za 1.000.000

Hernani do Grasshopper za 1.300.000

Marcin Kaczmarek do Slavii Praga za 500.000

Paweł Sasin do Zagłębia Lubin za 650.000

Krystian Milcarz do Nowego Pazaru (wypożyczenie)

Adam Mójta do Odry Wodzisław za 75.000

Piotr Celeban do CSKA Sofia (wyp.)

Michał Trzeciakiewicz do Amkar za 200.000

 

Nareszcie powróciła liga! Na pierwszy mecz czekaliśmy ponad dwa miesiące, a pierwszy rywal to czwarta Jagielonia Białystok. Zima była bardzo burzliwa i wielu zawodników odeszło, ale także kilku pozyskaliśmy. Jednak to pierwszy etap budowy silnego zespołu, ponieważ na europejskie puchary trzeba o wiele lepszego składu. Początek był bardzo udany. Już w 3 minucie w dobrej okazji znalazł się Adam Kokoszka, ale Jacek Banaszyński odbił jego strzał, ale stał tam Kamil Grosicki, który pokonał goalkeepera ,,Jagi". Na odpowiedź nie czekaliśmy zbyt długo. Sześć minut później Jacek Berensztajn zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał Macieja Majewskiego. Do przerwy wiało nudą i kibice cieszyli się z faktu, że sędzia zagwizdał dając sygnał do odpoczynku. Dopiero w drugiej połowie coś ruszyło. W 65 minucie na akcję solową zdecydował się Robak, który dał nam prowadzenie! Załamanych zawodników z Białegostoku dobił Grosicki strzelając swoją drugą bramkę w dniu dzisiejszym! Wróciliśmy do gry i nadal jesteśmy na pozycji lidera.

 

Data: 24.2.2008r

Stadion: przy ul. Słonecznej w Białymstoku

Widzów: 7678

MoM: Kamil Grosicki (8, Korona)

 

Majewski - Kuś, Kokoszka, Sabić, Król - Wilk - Afanasiev, Chaurant - Nowak - Robak, Grosicki (79' Pawłowski)

 

(4) Jagielonia Białystok - (1) Korona Kielce 1:3 (1:1) [9' Berensztajn - 3'i 78' Grosicki, 65' Robak

Orange Ekstraklasa (18/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 35

 

W ćwierćfinale Pucharu Ekstraklasy trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy. Rywalem będzie Wisła Kraków. Nie można u siebie przegrać, bo Kraków to bardzo trudny, jeden z najtrudniejszych w lidze. Mimo przewagi, pierwsza połowa to straszna nudna. W drugiej połowie nie było już tak różowo. Mogliśmy grać na zero, ale niestety było inaczej. W 67 minucie piłkę w środku boiska przejął Bartosz Chwalibogowski, który świetnym podaniem obsłużył Pawła Brożka, który nie miał problemu z pokonaniem naszego bramkarza.

 

Data: 26.2.2008r

Stadion: przy ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 12212

MoM: Paweł Brożek (7, Wisła)

 

Majewski - Kuś, Król, Kokoszka (85' Sabić), Kałuda - Obi Ohunta - Grosicki (85' Yakubu), Chaurant - Nowak (45' Afanasiev) - Robak, Jarka (45' Bosjanić)

 

(--) Korona Kielce - Wisła Kraków 0:1 (0:0) [67' Brożek]

(1/2) Puchar Ekstraklasy - ćwf.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 36

 

Powoli zbliżamy się do decydującego momentu rozgrywek. Kolejny ważny mecz, tym razem zawitał do Kielc, Lech Poznań. Były wiele oczekiwania, ale wyszło coś zupełnie innego. Już w 10 minucie padła bramka dla ,,Kolejorza". Dośrodkował z rzutu rożnego Luiz Henriquez, a piłkę do siatki skierował Marcin Dymkowski, a pół godziny później wynik meczu ustalił Piotr Reiss, który świetnie minął Pawla Króla i pokonał Macieja Majewskiego. Tak więc polegliśmy i straciliśmy miejsce lidera, ponieważ Legia pokonała Jagielonię.

 

Kielce, 1.3.2008r, widzów: 10626

Orange Ekstraklasa (19/30)
(1) Korona Kielce - (11) Lech Poznań 0:2 (0:2)

10' Dymkowski
42' Reiss

Korona Kielce: Majewski - Sasin, Kokoszka, Król, Kałuda - Danch (73' Obi Ohunta) - Kiełb (45' Jarka), Chaurant - Nowak (73' Bosnjak) - Grosicki, Robak

MoM: Marcin Dymkowski (Lech Poznań, 7)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 37

 

Po przegranej z Lechem byłem zaskoczony decyzją działaczy tamtejszego klubu. Nowym trenerem ,,Kolejorza" został Marek Motyka!. Drugi mecz z rzędu rozegraliśmy na naszym stadionie, a rywalem był Groclin Grodzisk Wlkp.. Już od dziesiątej minuty prowadziliśmy 1:0, po golu Kamila Grosickiego, który rozpoczął strzelanie dla naszego klubu. Kolejna bramka padła w doliczonym czasie gry. Adam Kokoszka wykonywał stały fragment gry i podał do Miljenko Bosnjaka, który strzelił mocno obok Sebastiana Przyrowskiego. Ostatnią bramkę strzelił Marcin Robak i ostatecznie wygraliśmy 3:0. Dzień przed meczem z Groclinem dowiedziałem się, że Krzysztof Gajtkowski za darmo (50%) odszedł do Litexu Łowecz, a Cezary Wilk odejdzie do SF Kapfenbergu za 375.000 euro.

 

Kielce, 4.03.2008r, widzów: 9891

(2) Korona Kielce - (7) Groclin Grodzisk Wlkp. 3:0 (2:0)

10' Grosicki
45' Bosnjak
80' Robak

Korona Kielce: Majewski - Kuś, Król, Kokoszka, Kałuda - Danch (45' Obi Ohunta) - Grosicki (76' Afanasiev), Chaurant - Bosnjak - Robak, Pawłowski (64' Dudu)

MoM: Milijenko Bosnjak (Korona, 8)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...