Skocz do zawartości

Battle on score


Kwiti

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2008

Baza danych: duża

Wybrane Ligi: Anglia (1-4), Austria (1-2), Francja (1-2), Grecja (1), Hiszpania (1-2), Holandia (1-2), Niemcy (1-2), Polska (1-2), Portugalia (1-2), Rosja (1-2), Serbia (1), Szkocja (1-2), Włochy (1-2)

Dodatkowi gracze: DR Kongo, Ghana, Ekwador, Kolumbia, Meksyk

 

Odcinek 1

 

Początek wakacji spędziłem w swoim rodzinnym mieście w Nigerii. Postanowiłem, że z Afryki będę szukał jakieś pracy w moim zawodzie. Choć trenerów często nie zwalniano, to jednak nastawiłem się na pracę w Polsce. Moi rodzice są Polakami, a wyjechali na kontrakt nad Zatokę Gwinejską. "Słynny papier" zdobyłem w prestiżowej szkole w Londynie. Mogę prowadzić europejskie kluby, a także ekipy juniorskie. Moim marzeniem jest poprowadzić reprezentację "Orłów". W między czasie pracowałem m.in w Słowacji, gdzie trenowałem ekipy rezerw, mogłem nabierać cennego doświadczenia i pozostawało czekać.

 

(...)

 

W piękny słoneczny Piątek otrzymałem wiadomość od mojego "menadżera". Tak naprawdę to żaden z niego fachowiec od szukania pracy. Lecz tym razem się spisał! Dostałem ofertę pracy, ale postanowiłem, że skonsultuję do z Giannim. Umówiliśmy się w małej kawiarni i chciałem omówić szczegóły.

 

- Cześć

- Cześć

- Co z tą pracą? Mam nadzieje, że to nie jakieś truskawki w Holandii, czy cokolwiek innego.

- Kpisz ze mnie Martins. Nie dawno zwolnili trenera w polskim klubie, nie pamiętam nazwiska, ale jakiś były reprezentant kraju. Klub chce powalczyć o europejskie puchary i może zapewnić niezły budżet transferowy.

- O! To "fucha" dla mnie.. Ale pewnie mają masę chętnych ludzi.

- I tu cię zadziwię. Jest dwóch chętnych.. Ty i jakiś młody zagraniczniak. Prezes chce postawić na młodego fachowca, bo wiara w doświadczonych trenerów mu opadła.

- To kiedy spotkanie?

- Masz bilety.. Jutro o 13:00, masz być w budynku klubowym. Godzinę przed tobą jest ten Czech, wymyśl jakiś plan budowy zespołu, bo Prezes będzie pytał.

- Kasę oddam Ci, jak zarobię. Dzięki Gian! To lecę.

- Na razie.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 2

 

O 9:00 zameldowałem się na Okęciu, gdzie czekał na mnie tymczasowy trener zespołu. Zawiózł mnie na miejsce, ale rozmowa z Czechem trwała, czyli więc będzie ciężko. No tak.. ale czego ja się mogłem spodziewać? Będę walczył.. Po przeczytaniu "Przeglądu Sportowego" usłyszałem kłótnie w gabinecie prezesa i szybko uciekającego krępego człowieka. Byłem zdziwiony.. Szef miał być zainteresowany pracą młodych szkoleniowców, a tu? Pogania, najbardziej utalentowanego trenera naszych południowych sąsiadów. Nagle poważnym tonem zagadał do mnie..

 

- Pan Mrówczyński?

- Dzień dobry! Tak to ja.

- Proszę do środka. Szybko!

 

Pośpiesznie wszedłem do środka i zająłem miejsce po drugiej stronie biurka. Widać było, że na biurku dosyć nie dawno była biała substancja. Narkotyki? Prezes ćpa? A może to ten Czech - pomyślałem.

 

- Nazywam się Klicki. Krzysztof Klicki.

- Mrówczyński Martins.

- Ma pan polskie obywatelstwo?

- Oczywiście. Jestem pół Polakiem, pół Nigeryjczykiem.

- Poprzedni kandydat to był narkoman. Proszę się nie martwić zwykle jestem spokojnym człowiekiem.

- Rozumiem.

- Jak Pan widzi mój zespół w kolejnych latach?

- Myślę, że po kilku wzmocnieniach, możemy już w tym sezonie powalczyć o puchary.

- Hmm... Staje sobie Pan sprawę, że wyniki bierzecie na siebie?

- Oczywiście! Mogę tylko powiedzieć, że postaram się nie zawieść. A Korona będzie walczyć o najwyższe cele. Nawet Wisła nie będzie Nam straszna.

- Takiego trenera szukałem. (śmiech) Więc o zarobkach porozmawiajmy. Ponad siedem tysięcy euro miesięcznie, dodatkowo auto i mieszkanie. Na transfery dam Panu milion euro, a większe pieniądze będą po sprzedaży zawodników. Aha i jeszcze jedno.. Proszę się skupić na młodzieży, mamy troszkę utalentowanych graczy, ale może pan być takim "skałtem".

- Dobrze rozumiem. Czyli, że tak powiem możemy podpisać kontrakt.

 

Podpisałem 2-letnią umowę i zostałem trenerem! W błysku fleszy usłyszałem tylko jedno... "Witamy na stadionie Żółto - Krwistych".

Odnośnik do komentarza

Odcinek 3

 

Po podpisaniu kontraktu miałem trochę czasu, aby zapoznać się ze sztabem szkoleniowym. Moim pomocnikiem będzie Arkadiusz Kaliszan. I wraz z nim postanowiłem sporządzić swój pierwszy raport. W nim miały być zawarte informacje o zawodnikach, a także co trzeba zrobić by być lepszym.

 

 

Bramkarze:

 

Maciej Mielcarz, Radosław Cierzniak i Piotr Leciejewski - to całe trio zostało wystawione na listę transferową. Dobry klub z przeciętnymi bramkarzami? To niemożliwe. Mielcarz łatwo znajdzie nowy klub.. Jego usługami zainteresowany jest m.in Wacker Tirol. Pozostałych dwóch czeka wypożyczenie bądź gra w Młodej Ekstraklasie.

 

Wniosek: Kupić dwóch młodych i utalentowanych bramkarzy!

 

Obrońcy:

 

Lewa strona: Robert Bednarek, Sławomir Rutka i Tomasz Brzyski - trójka dobrych lewych obrońców, jednak Rutka jest już trochę wiekowy, więc Brzyski będzie idealnym zmiennikiem dla Roberta.

 

Środek: Marcin Drzymont, Hernani i Andrius Skerla - środek obrony to pewny punkt mojego zespołu. Drzymont będzie moim "dżokerem", a nie ukrywam, że środek obrony będę wzmacniał, ale juniorami.

 

Prawa strona: Marcin Kuś, Paweł Sasin i Piotr Celeban - nadmiar bogactwa na prawej stronie. Kuś, który ma za sobą występ w kadrze, póki co jest pewniakiem. Sasin może grać w pomocy, a Celeban w ME.

 

Wniosek: Żadnych wzmocnień. Obrona to pewny punkt zespołu.

 

Pomocnicy:

 

Defensywni: Michał Trzeciakiewicz i Piotr Świerczewski - ten drugi to "Świr" i został wystawiony na listę. "Big M" będzie walczył o miejsce w składzie, choć w sparingach wypróbuję go na stoperze.

 

Lewa strona: Marcin Kaczmarek i Paweł Sobolewski - idealna para pomocników. Ciężko będzie wybrać jednego, ale zobaczymy na sparingach jak to będzie.

 

Środek: Hermes, Cezary Wilk - Brazylijczyk, który grał w młodzieżowej kadrze Brazylii chce odejść. Nie będę robił mu problemów. Wilk, jest w stanie go zastąpić. Jednak przy mojej wersji gry, będzie naprawdę ciężko.

 

Ofensywni pomocnicy: Tomasz Nowak, Adam Czerkas i Mariusz Zganiacz - Nowak to talent czystej wody i będzie trzeba go zostawić i popróbować ustawionego za napastnikami. "Czeru" po epizodzie z Queens Park Rangers opadł z sił i formy i będzie musiał odejść. Zganiacz to może być świetny rozgrywający wiek pozostanie w zespole.

 

Prawa strona: Grzegorz Bonin i Jacek Kiełb - Grzesiu to niekwestionowany lider prawej flanki, za to Jacek częściej będzie grał w napadzie.

 

Wniosek: Trzeba sprowadzić klasowego defensywnego pomocnika.

 

Napastnicy:

 

Marcin Robak, Edi Andradina, Maciej Kowalczyk, Tomasz Wójcik i Jakub Zabłocki - mam pięciu snajperów, choć każdy inny. Numerem 1 wydaje się być Robak, a drugim Edi. Reszta musi sobie szukać nowych pracodawców.

 

Wniosek: Potrzebny jeden napastnik.

 

Po stworzeniu raportu postanowiłem zobaczyć jak prezentuje się nasz okres przygotowawczy. Miałem tylko cztery sparingi więc musiałem sobie jakoś radzić, choć zaszła jedna zmiana. Serbskiego średniaka zastąpił młodzieżowy zespół Korony.

 

Mecze towarzyskie:

 

(W) 10.7.2007 - Belite Orli (BUL)

(W) 12.7.2007 - Botew Płodiw (BUL)

(W) 15.7.2007 - Etyr 1924 (BUL)

(D) 18.7.2007 - Korona Kielce U-21

Odnośnik do komentarza

Odcinek 4

 

Dwa dni przed meczem wyjechaliśmy do Bułgarii. Tam kilku zawodników czekało na sygnały od menadżerów, żeby wyruszyć w swoje "tango". Nikt nie wyjechał do czasu pierwszego sparingu z Belite Orli. Zawodnicy "Orłów" byli bardzo dobrze przygotowani i doprowadzili mnie do rozpaczy, ale ostatecznie dzięki golom Andradiny i Czerkasa mogłem odetchnąć z ulgą. Choć debiut był niezbyt udany. Po pierwszym sparingu otrzymałem świetną informację. Maciej Majewski za 65 tys. euro wzmocnił nasz zespół! Ten zawodnik zapowiada się na świetnego bramkarza i będziemy mieć z niego wiele pociechy. W między czasie otrzymałem kolejne oferty. Do odejścia szykują się: Hermes i Maciej Kowalczyk. Pierwszym transferem, ale w drugą stronę był Tomasz Wójcik. Za darmo odszedł do drugoligowej Stali Stalowa Wola. Drugi sparing, to jakieś nieporozumienie. Majewski zagrał dobre 45 minut, ale jego imiennik Mielcarz to nie wiem co zrobił. W ciągu kilku minut puścił dwie bramki, choć przy obu sytuacjach mógł spokojnie wyjąć piłkę z siatki. Czerwoną kartkę otrzymał także Kuś (już druga?!) i po jego faulu bramkę zdobył Gadzhalov. Po tym meczu Adam Czerkas oznajmił mi, że odchodzi do greckiej Kalamaty. Tak więc powolutku wychodziliśmy na prostą, choć z wynikami nie było tak różowo. Wciąż czekamy na decyzję Górnika Zabrze, z którego ma przejść do nas Adam Danch. A na celowniku pojawił się także młody Serb Miroslav Lecić, który nie mieści się w pierwszej jedenastce Zvezdy Belgrad.

  • (TOW) Belite Orli - Korona Kielce 2:2 (1:0) [17' Atanasov, 61' Drumov - 67' Andradina, 74' Czerkas]

Korona: Mielcarz - Kuś, Drzymont, Hernani, Bednarek - Wilk - Bonin, Radulj - Zganiacz, Nowak - Robak

  • (TOW) Botew Płodiw - Korona Kielce 4:0 (0:0) [51' Mustafa, 55' Slavov, 57' Gadzhalov, 82' Mitev]

Korona: Majewski - Celeban, Drzymont, Hernani, Skerla - Świerczewski - Kiełb, Radulj - Nowak - Edi, Robak

  • (TOW) Etyr 1924 - Korona Kielce 0:1 (0:1) [18' Kaczmarek]

Korona: Majewski - Sasin, Drzymont, Hernani, Bednarek - Wilk - Bonin, Kaczmarek - Zganiacz - Edi, Robak

 

Okres przygotowawczy wypadł bardzo blado, ponieważ wygraliśmy tylko jeden mecz z teoretycznie najsłabszym rywalem. Póki co nie mam, gdzie i kiedy sprawdzić nowych nabytków, więc pozostało mi eksperymentowanie w lidze. Po krótkim, bo tygodniowym zgrupowaniu za współpracę podziękowałem Piotrowi Świerczewskiemu. W między czasie odeszli: Maciej Mielcarz do Wuppertalu (55.000 euro), Maciej Kowalczyk do szkockiego Hearts (200.000 euro) i Jakub Zabłocki za darmo do Elversbergu. Jako ostatni z klubu odszedł środkowy pomocnik, wieloletni kapitan "Żółto - Krwistych" Hermes. Za jego kartę od portugalskiego Maritimo dostałem 475.000 euro.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 5

 

Tydzień przed pierwszym ligowym meczem otrzymałem informację, że Miroslav Lecić postanowił grać w Hiszpanii, a dokładniej w Cordobie. Więc na siłę musiałem szukać w miarę dobrego napastnika. Wybór padł na wiekowego już Grazvydas Mikulenas (35, napastnik), który z Ruchu Chorzów trafił na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez rok. Ale postanowiłem skontaktować się z działaczami hiszpańskiego drugoligowca i dostałem dosyć pozytywną informację, że są w stanie sprzedać nam Lacića (45.000 euro). W między czasie pojawiały się oferty dla Tomasza Nowaka i Mariusza Zganiacza. Ale nie byłem skory ich puszczać, ponieważ oni stanowią o sile Korony. Dokładnie dzień przed meczem z Lechem mój jedyny scout Rafał Stefański oznajmił mi, że odchodzi do Lokomotivu Moskwa i zostałem bez poszukiwacza talentów. Natychmiast wziąłem się do roboty i pozyskałem jednego nieznanego łowcę, a był nim Jan Franke (52, Polska) z Wisły Płock. "Nafciarzom" zapłaciłem 45.000 euro odszkodowania. Tak więc nadszedł czas mojego debiutu oficjalnego, debiutu. Pojechaliśmy na Bułgarską, po zwycięstwo, po trzy ważne oczka. Już w pierwszej minucie mogliśmy zdobyć bramkę! Błąd popełnił bramkarz Lecha, Emilian Dolha, ale Marcin Robak nie trafił z 20 metrów do pustej bramki. Mimo wszystko już w trzeciej minucie było 1:0. Bramkę strzelił Marcin Kaczmarek, który pokonał rozpaczliwie interweniującego Dolhe. Kwadrans gry był za nami, a pierwszy strzał oddali zawodnicy Franciszka Smudy, ale jakże celny. Z prawej strony dośrodkował Kikut wprost na głowę Rengifo i mieliśmy remis. Pozostałe pół godziny było toczne słabym rytmem i do przerwy mieliśmy wynik remisowy. Na początku drugiej połowy świetną sytuacje zmarnował peruwiański napastnik Lecha, a z kontrą wyszedł Cezary Wilk, jednak zatrzymał się na trzecim zawodniku. W 67 minucie było 2:1 dla gospodarzy. Świetnym podaniem popisał się Murawski, a Piotr Reiss musiał tylko dostawić nogę. Jednak już trzy minuty później wyrównaliśmy za sprawą Ediego. I mój debiut był dosyć udany, bo 2:2 na takim terenie jak Bułgarska musi cieszyć.

 

 

Data: 27.07.2007r

Stadion: ul. Bułgarska w Poznaniu

Widzów: 12555

MoM: Marcin Kaczmarek (8, Korona)

 

Majewski - Sasin, Hernani, Skerla, Bednarek - Wilk - Bonin (45' Kiełb), Kaczmarek - Nowak (68' Zganiacz) - Robak (45' Mikulenas), Edi

 

(--)Lech Poznań - (--) Korona Kielce 2:2 (1:1) [15' Rengifo, 67' Reiss - 3' Kaczmarek, 70' Edi]

Orange Ekstraklasa (1/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 6

 

Podsumowanie (lipiec)

 

Bilans spotkań (klub): 1 (0-1-0) 2:2

Najlepszy strzelec (klub): Marcin Kaczmarek i Edi - 1 gol

Ekstraklasa: 6 miejsce

Puchar Polski: (?)

Puchar Ekstraklasy: (?)

Finanse: € 2,11 mln (+1,14 mln)

 

Transfery (Świat):

1. Goran Pandev (SS Lazio) ---> (Chelsea Londyn) za 19,5 mln €

2. Ricardo Montolivo (Fiorentina) ---> (Real Madryt) za 18 mln €

3. Amauri (US Palermo) ---> (AC Milan) za 16,5 mln €

 

Transfery (Polska):

1. Dickson Choto (Legia Warszawa) ---> (Genoa) za 900 tys. €

2. Jan Mucha (Legia Warszawa) ---> (Altach) za 700 tys. €

3. Mariusz Zganiacz (Korona Kielce) ---> (Trabzonspor) za 575 tys. €

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: ----

Austria: Rapid Wiedeń (+2)

Francja: ----

Grecja: -----

Hiszpania: -----

Holandia: ----

Niemcy: ----

Polska: Wisła Kraków (0)

Portugalia: ----

Rosja: Zenit St. Petersburg (=1)

Serbia: ----

Szkocja: ----

Włochy: ----

Odnośnik do komentarza

Odcinek 7

 

Przed meczem z Cracovią dowiedziałem się, że nasz zespół opuści Grzegorz Bonin, który trafi do szkockiego Hearts (1.000.000 euro + 35%). Do Krakowa pojechaliśmy po trzy punkty, które były niezmiernie ważne. Kraków to trudny teren o czym przekonałem się już w 5 minucie, gdy bliski strzelenia gola był Tomasz Moskała. Później kilka razy ratował nas Maciej Majewski, a w 43 minucie zdobyliśmy bramkę! Po dośrodkowaniu Roberta Bednarka piłkę do siatki skierował Marcin Robak. Marcin potwierdził, że jest dobrym napastnikiem i zainteresowanie jego osobą nie jest przypadkiem. Do przerwy tak więc 1:0. W 52 minucie jako junior zachował się Andrius Skerla, który sfaulował w polu karnym Arkadiusza Barana i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Paweł Zajączkowski, który trafił.. wprost w Majewskiego! Wychowanek Jagielonii Białystok wyrasta na lidera zespołu! Kilka minut później znakomitą okazję do strzelania gola zmarnował Nowak, ale mimo wszystko udało się nam dowieść wynik do końca. I odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo!

 

 

Data: 4.08.2007r

Stadion: ul. Kałuży, Kraków

Widzów: 4122

MoM: Robert Bednarek (8, Korona)

 

Majewski - Celeban (86' Czarnecki), Hernani, Skerla, Bednarek - Kasztelan - Sasin, Kaczmarek (65' Radulj) - Nowak - Robak, Edi (45' Kiełb)

 

(11) Cracovia Kraków - (7) Korona Kielce 0:1 (0:1) [43' Robak]

Orange Ekstraklasa (2/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 8

 

Pierwszy mecz na własnym obiekcie mieliśmy rozegrać z Jagielonią. Adrian Kasztelan wyjechał na rok do Riedu, a w jego miejsce dołączył Adam Danch, który kosztował 500.000 euro. Już w 5 minucie był bliski trafienia Marcin Robak, jednak strzelił obok bramki. Widać, że Jacek Banaszyński był dzisiaj w świetnej formie. Później bliżej strzelania bramki był Danch i Paweł Sasin. Do przerwy tak więc był bezbramkowy remis. Jagielonia okupiła ten mecz dwoma kontuzjami, a my musieliśmy walczyć. W słupek trafił Hernani i był to koniec marzeń o zwycięstwie. Byliśmy zbyt słabi, a przecież kolejny mecz zagramy z dotychczasowym Mistrzem Polski, Zagłębiem Lubin.

 

Data: 12.08.2007r

Stadion: ul. Ściegiennego, Kielce

Widzów: 8126

MoM: Robert Bednarek (8, Korona)

 

Majewski - Sasin, Hernani, Skerla, Bednarek - Danch - Kiełb, Kaczmarek (80' Radulj) - Nowak - Robak, Pawłowski (45' Edi)

 

(5) Korona Kielce - (11) Jagielonia Białystok (0:0)

Orange Ekstraklasa (3/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 9

 

W Kielcach był ligowy hit, 4 kolejki! Już w trzeciej minucie bramkę zdobył Jacek Kiełb, ale sędzia jej nie uznał sugerując spalonego. Moi zawodnicy protestowali, ale sędzia nic sobie z tego nie zrobił i nakazał grać dalej. Szczyt chamstwa sędzia okazał dwadzieścia minut później, gdy po raz kolejny nie uznał bramki, tym razem strzelonej przez Ediego. W międzyczasie Maciej Iwański strzelił w słupek, a Wojciech Łobodziński kilka razy groźnie wyprowadził kontrę. W 44 minucie już było wszystko w porządku. Edi wybiegł do piłki dośrodkowanej przez Marcina Kaczmarka i lewą nogą skierował piłkę do bramki! Na trybunach było słychać odgłosy kibiców gości, którzy wyzywali sędziego. Widać, że nie umieją przegrywać! Widać, że rozmowa "Miedziowych" z trenerem była ostra, ponieważ przystąpili do szybkich ataków, ale efektów nie było. Natomiast moi zawodnicy budowali składne kontry i dopełnili dzieła na 10 minut przed końcem. Podanie Tomasza Nowaka wykorzystał Jacek Kiełb i sektor kibiców gości zamarł. Nasza wygrana stała się faktem i miejsce vice-lidera OE także.

 

Data: 18.08.2007r

Stadion: ul. Ściegiennego, Kielce

Widzów: 9743

MoM: Jacek Kiełb (8, Korona)

 

(7) Korona Kielce - (2) Zagłębie Lubin 2:0 (1:0) [43' Edi, 80' Kiełb]

Orange Ekstraklasa (4/30)

Odnośnik do komentarza

@Maniek_ZKS - u mnie strzela i niech tak pozostanie!

 

Odcinek 10

 

Ostatni mecz lata. Wyjechaliśmy do Grodziska Wlkp., aby wygrać. Do zdrowia wraca Brazylijczyk Hernani, ale ostatecznie pozostał w Kielcach. Natomiast w jego miejsce wskoczył Paweł Król, który ma szansę grać w pierwszym zespole. Już w 9 minucie objeliśmy prowadzenie! Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Nowak!. Pięć minut później było już 2:0, akcję Marcina Robaka wykończył ponownie Nowak. Bardzo dobry mecz w wykonaniu tego zawodnika. 60 sekund później, strzałem zza pola karnego popisał się Edi, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki! Szybka odpowiedź nastąpiła ze strony gospodarzy i Adrian Sikora strzałem po ziemi pokonał Macieja Majewskiego. Jeszcze na dwie minuty przed przerwą sędzia nie uznał bramki Andradiny, ale słusznie. Brawo dla tego Pana! Tak więc do przerwy wygrywamy 3:1. Drugą połowę rozpoczeliśmy od czerwonej kartki dla Roberta Bednarka. Trochę ta kartka na wyrost, ale cóż miałem zrobić. Kilka minut później sędzia nie uznał bramki... Petera Babnica, a czary goryczy dopełnił gol w Edi'ego w końcowym fragmencie meczu.

 

Data: 28.8.2007r

Stadion: ul. Powstańców Chocieszyńskich, Grodzisk Wlkp.

Widzów: 2277

MoM: Tomasz Nowak (9, Korona)

 

Majewski - Sasin (45' Czarnecki), Skerla, Rutka (45' Król), Bednarek - Danch - Kiełb, Kaczmarek - Nowak - Robak (56' Brzyski), Edi

 

(12) Groclin Grodzisk Wlkp. - (2) Korona Kielce 1:4 (1:3) [18' Sikora - 9' i 14' Nowak, 15 i 86' Edi

Orange Ekstraklasa (5/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 11

 

Powoli kończy się sierpień, a więc nadszedł czas na podsumowanie miesiąca. Warto dodać, że ostatnie dwa dni był bardzo interesujące.. Do klubu trafili Kamil Grosicki (500.000 euro z Legii) oraz Adam Kokoszka (150.000 z Wisły K.). Z klubu natomiast odszedł Mariusz Drzymont, który zasili austryjacki VfL Lubeck.

 

Podsumowanie (sierpień)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (3-1-0) 7:1

Najlepszy strzelec (klub): Edi - 3 gole

Ekstraklasa: 2 miejsce

Puchar Polski: (?)

Puchar Ekstraklasy: (?)

Finanse: ? 1,8 mln (+840 tys.)

 

Transfery (Świat):

1. Shaun Wright-Philips (Chelsea Londyn) ---> (Inter Mediolan) za 26 mln euro

2. Maxi Rodriguez (Athleico Madryt) ---> (Arsenal Londyn) za 23,5 mln euro

3. Obafemi Martins (Newcastle United) ---> (Arsenal Londyn) za 21 mln euro

 

Transfery (Polska):

1. Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów) ---> (Trabzonspor) za 1,4 mln euro

2. Wojciech Łobodziński (Zagłębie Lubin) ---> (Genk) za 1,3 mln euro

3. Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) ----> (Austria Wiedeń) za 1,2 mln euro

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+3)

Austria: Sturm Graz (+1)

Francja: Girondins Bordeaux (+2)

Grecja: AEK Ateny (0)

Hiszpania: FC Barcelona (0)

Holandia: AZ Alkmaar (0)

Niemcy: Werder Brema (+3)

Polska: Legia Warszawa (+2)

Portugalia: Sporting Lizbona (0)

Rosja: CSKA Moskwa (+5)

Serbia: Crvena Zvezda (+1)

Szkocja: Glasgow Rangers (0)

Włochy: AC Fiorentina (0)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 12

 

Polonia Bytom początkowo była skazywana na pożarcie, a dzielnie broni się przed spadkiem, a ponadto jest na wysokim 7 miejscu. Już na początku nas zaskoczyli innym ustawieniem niż przypuszczałem. I dopiero w 38 minucie doczekaliśmy się bramki. Po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka piłkę uderzył Jacek Kiełb, a ta po drodze uderzyła w Huberta Robaszka i wpadła do bramki! Gol samobójczy otwiera mecz! Ale już dwie minuty później bramkę wyrównującą strzelił Piotr Rocki. I było blisko sensacji! W między czasie z boiska wyleciał Marcin Folc i to Polonia grała o jednego gracza mniej. Jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Kiełb, który wykorzystał podanie Nowaka. W drugiej połowie na boisku pojawił się Kamil Grosicki, który zadebiutował w barwach Korony! Dziesięć minut po wejściu strzelił bramkę i pokonał słabego dziś Grzegorza Zmiję. Dzieła zaś dopełnił Edi, który w 78 minucie strzałem z dystansu pokonał bramkarza gości.

 

Data: 1.09.2007r

Stadion: ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 8396

MoM: Jacek Kiełb (8, Korona)

 

Majewski - Sasin (22' Celeban), Hernani, Kokoszka, Brzyski - Danch - Kiełb, Kaczmarek (76' Radulj) - Nowak - Robak (45' Grosicki), Edi

 

(2) Korona Kielce - (7) Polonia Bytom 4:1 (2:1) [38' Robaszek (sam.), 45'+2' Kiełb, 54' Grosicki, 78' Edi - 40' Rocki

Orange Ekstraklasa (6/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 13

 

Cały czas kontynuujemy passę 6 meczów bez porażki. Naszym kolejnym rywalem jest Widzew Łódź więc nasza passa nie jest zagrożona. Podopieczni Marka Zuba grają klasyczny i łatwy do odczytania futbol. Od początku spotkania to Korona przeważała i jako pierwsza strzeliła gola. Po nie udanych strzałach Hernaniego i Tomasza Nowaka bramkę zaliczył inny Brazylijczyk, Edi, który strzałem po ziemi w lewy róg pokonał Bartosza Fabiniaka. Kwadrans później błąd w kryciu popełniła para Adamowie Danch i Kokoszka i bramkę zdobył Litwin, Mindaugas Panka i mieliśmy remis. Jednak już cztery minuty później na 20 metrze sfaulowany został Kamil Grosicki. Do piłki podszedł Nowak i strzałem w okienko pokonał goalkeepera gości! Na dwie minuty przed końcem, Ugo Ukah przewrócił w polu karnym Edi'ego, a sędzia wskazał na ,,wapno". Tym razem do stałego fragmentu gry podszedł, Tomasz Brzyski i pewnie pokonał Fabiniaka. Do przerwy było więc 3:1 i nasza passa była bardzo, bardzo bezpieczna. W drugiej połowie moi zawodnicy dłużej utrzymywali się przy piłce, pilnując by nie stracić bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1.

 

Data: 16.09.2007r

Stadion: ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 8424

MoM: Tomasz Brzyski (Korona, 8)

 

Majewski - Celeban, Hernani (45' Król), Kokoszka, Brzyski - Danch (45' Wilk) - Kiełb, Kaczmarek (45' Radulj) - Nowak - Grosicki, Edi

 

(2) Korona Kielce - (7) Widzew Łódź 3:1 (3:1) [17' Edi, 39' Nowak, 43' Brzyski (kar.) - 34' Panka]

Orange Ekstraklasa (7/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 14

 

Rozgrywki Pucharu Ekstraklasy czas zacząć! Nasza grupa to grupa ,,A" gdzie za rywali mamy: Cracovie Kraków, Polonie Bytom i Widzew Łódź. Na początek zmierzymy się z ekipą Stefana Majewskiego. Na ten mecz postanowiłem zabrać głównie rezerwowych, ale znalazło się także kilku graczy z wyjściowej jedenastki. Pierwszy kwadrans to przewaga Cracovii, ale to my wyprowadziliśmy kontrę i strzeliliśmy bramkę już w 17 minucie. Błąd popełnił Edward Cecot, minął go Edi, a bramkę strzelił Szymon Pawłowski. Wtedy sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. Na boisku istniała już tylko Korona, ale mimo wszystko do przerwy było tylko 1:0. Dopiero w drugiej połowie padła kolejna bramka. W 61 minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Król, piłka minęła Grosickiego, a tuż za nim stał Marcin Kaczmarek, który strzałem w długi róg pokonał Sławomira Olszewskiego. Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo w tym turnieju.

 

Data: 18.9.2007r

Stadion: ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 8840

MoM: Szymon Pawłowski (8, Korona)

 

Cierzniak - Czarnecki (45' Kuś), Trzeciekawicz, Król, Brzyski - Danch - Kiełb (45' Celeban) , Radulj (45' Kaczmarek)- Grosicki - Robak, Pawłowski

 

(--) Korona Kielce - (--) Cracovia Kraków 2:0 (1:0) [17' Pawłowski, 67' Kaczmarek]

Puchar Ekstraklasy (1/6)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 15

 

Po meczu z Cracovią nadszedł czas na inny klub z Krakowa, Wisłę. W naszym składzie ciągle brakuje trzech podstawowych obrońców: Roberta Bednarka, Marcina Kusia i Pawła Sasina. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, choć to my przeważaliśmy. W 12 minucie piłkę wybił Adam Danch, ta trafiła pod nogi Dariusza Dudki, który wybił gdzieś przed siebie. Gdy wydawało się, że Maciej Majewski złapie ją, dobiegł do niej Paweł Brożek i było 1:0. Pierwszy poważny błąd Maćka w Koronie. Tylko szkoda, że z takim rywalem. Staraliśmy się zdobyć choćby wyrównującego gola, ale albo Mariusz Pawełek, albo Cleber stawali nam na drodze. Ponieśliśmy pierwszą porażkę i straciliśmy fotel vice-lidera.

 

Data: 22.09.2007r

Stadion: ul. Reymonta w Krakowie

Widzów: 10240

MoM: Dariusz Dudka (8, Wisła)

 

Majewski - Celeban (79' Czarnecki), Kokoszka (45' Król), Hernani, Brzyski - Danch - Kiełb, Kaczmarek - Nowak (68' Robak) - Edi, Grosicki

 

(3) Wisła Kraków - (2) Korona Kielce 1:0 (1:0) [12' Brożek]

Orange Ekstraklasa (8/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 16

 

Nadszedł czas na kolejny Puchar, tym razem Polski. My mieliśmy wyjechać do Wolbromia, by zmierzyć się z tamtejszy Przebój. Postanowiłem, że wystawię do gry mocno rezerwowy skład, a na środku obrony wypróbuję Michała Trzeciakiewicza. Od początku meczu to Korona przeprowadzała większość akcji, ponieważ akcje podopiecznych Antoniego Szymanowskiego kończyły się głównie w środkowej strefie boiska. Najbliżej strzelania gola był Marcin Robak, który w 30 minucie trafił w słupek. Jednak większość strzałów leciała wprost w Macieja Palczewskiego. Były zawodnik Arki Gdynia jest w ,,formie". W drugiej połowie już było o niebo lepiej. W 50 minucie Cezary Wilk przechwycił piłkę i zagrał do Edi'ego, który wypatrzył Szymona Pawłowskiego i było 1:0. Siedem minut ponownie zagrał Edi do Pawłowskiego i mieliśmy 2:0. Były zawodnik Zagłębia Lubin strzelił obok bramkarza i na 100% byliśmy w kolejnej rundzie. 10 minut później po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego w zamieszaniu w polu karnym skorzystał Robak, który minął bramkarza i strzałem w lewy róg pokonał... no właśnie kogo? Pustą bramkę? Moim zawodnikom uderzyła, wtedy sodówa do głowy i zrobili prezent gospodarzom. Trzeciakiewicz zagrał do bramkarza, ale za lekko i do piłki dopadł Paweł Ożóg i pewnym strzałem pokonał Radosława Cierzniaka.

 

Data: 26.09.2007r

Stadion: ul. Leśna w Wolbromiu

Widzów: 892

MoM: Szymon Pawłowski (8, Korona)

 

Cierzniak - Czarnecki, Trzeciakiewicz, Król (75' Hernani), Brzyski - Wilk (75' Danch) - Kiełb, Radulj - Edi (75' Nowak) - Robak, Grosicki

 

(--) Przebój Wolbrom - (1L) Korona Kielce 1:3 (0:0) [72' Ożóg - 51' i 58' Pawłowski, 69' Robak]

Puchar Polski 2 rnd.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 17

 

Po meczu z Przebojem nadszedł czas na wyjazd do Wodzisławia Śląskiego. Naszym rywalem ma być tamtejsza - Odra. Miało być trudno i tak było. Na lewej flance szalał Marcin Nowacki, a w bramce Paweł Linka. Już w 5 minucie Tomasz Nowak z rzutu wolnego strzelił w boczną siatkę. Później do śmielszych ataków przystąpili gospodarze i tylko dzięki wspaniałemu refleksowi Macieja Majewskiego był nadal remis. Do przerwy nic więcej się nie działo i pierwsza połowa to bezbramkowy remis. Szczerze to nie chciałem zremisować, ponieważ musiałem wygrać! Strata do Wisły jest nie wielka, a Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z... Polonią Bytom, aż 0:3. Dopiero w 58 minucie wyprowadziliśmy składną kontrę. Pawłowski pobiegł z piłką około 40 metrów i dośrodkował w pole karne, a tam był Edi, który dopełnił dzieła! Sektor kibiców gości krzyknął z radości! Było 1:0, a mimo wielu prób zawodników z Wodzisławia taki wynik utrzymał się do końca.

 

Data: 29.9.2007r

Miejsce: ul. Bogumińska w Wodzisławiu Śl.

Widzów: 2210

MoM: Edi (7, Korona)

 

Majewski - Kuś, Hernani, Król, Bednarek (73' Brzyski) - Danch - Kiełb (45' Grosicki), Kaczmarek - Nowak - Edi (73' Robak), Pawłowski

 

(7) Odra Wodzisław - (3) Korona Kielce 0:1 (0:0) [58' Edi]

Orange Ekstraklasa (9/30)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 18

 

Podsumowanie (wrzesień)

 

Bilans spotkań (klub): 6 (5-0-1) 13:4

Najlepszy strzelec (klub): Edi - 4 gole

Ekstraklasa: 3 miejsce

Puchar Polski: 2 runda vs. Przebój Wolbrom (3:1), 3 runda vs. GKS Bełchatów (?:?)

Puchar Ekstraklasy: 1 miejsce

Finanse: 1,74 mln (+799 tys.)

 

Transfery (Świat):

1. Adaliton (AS Nancy) ---> (Grenoble Foot 38) za 2,8 mln euro

2. Stephane Pingol (Real Murcia) ---> (Sparta Praga) za 2 mln euro

3. Marcelo (Santos) ---> (Botafogo) za 1,8 mln

 

Transfery (Polska):

1. Radosław Janukiewicz (Śląsk Wrocław) ---> (Beitar Jerozolima) za 275 tys. euro

2. Jacek Broniewicz (Polonia Warszawa) ---> (Hapoel Tel-Awiw) za 28 tys. euro

3. Arkadiusz Mysona (ŁKS Łódź) ---> (Hapoel Petach-Itkwa) za 16 tys. euro

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+6)

Austria: Red Bull Salzburg (+4)

Francja: Paris Saint-Germain (+6)

Grecja: Atromitos (0)

Hiszpania: Deportivo (+1)

Holandia: SV Heerenven (+3)

Niemcy: Bayern Monachium (+1)

Polska: Legia Warszawa (+2)

Portugalia: Sporting Lizbona (+3)

Rosja: CSKA Moskwa (+1)

Serbia: Partizan Belgrad (+3)

Szkocja: Glasgow Rangers (+3)

Włochy: Inter Mediolan (+3)

 

Mecze z udziałem Polskiej reprezentacji:

 

vs. Portugalia 3:1 (Garguła, Żurawski, Żewłakow - Deco)

vs. Finlandia 1:2 (Jeleń - Sjolund, Patronen)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 19

 

W klubie na testach pojawił się Mateusz Jeleń z Cracovii Kraków. Zadebiutuje on w Pucharze Ekstraklasy w meczu z Polonią Bytom. "Jelonek" spisał się średnio, ale ma jeszcze dwa tygodnie, aby mnie przekonać, że warto na niego postawić. Jak zawsze w Pucharze Ligi, do boju wyznaczyłem drugi garnitur pierwszego zespołu, ponieważ wiem, że na juniorów czas nadejdzie. Od początku tomy przeważaliśmy co pokazuje liczba strzałów Polonii w pierwszych 45 minutach (tylko dwa i oba nie celne). Dopiero w 38 minucie padła bramka ze stałego fragmentu gry. W narożniku pola karnego faulowany był Marcin Robak, a do piłki podszedł Tomasz Nowak i pewnym strzałem w okienko pokonał Grzegorza Żmiję. Kolejny mecz w Pucharze Ligi i, kolejny wygrany.

 

Data: 1.10.2007r

Stadion: ul. Ściegiennego w Kielcach

Widzów: 7037

MoM: Tomasz Nowak (8, Korona)

 

Cierzniak - Czarnecki (45' Kuś), Król, Trzeciakiewicz, Brzyski (45' Rutka) - Wilk - Jeleń, Radulj - Nowak - Pawłowski, Robak

 

(2) Korona Kielce - (4) Polonia Bytom (1:0) 1:0 [38' Nowak]

Puchar Ekstraklasy (2/6)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...