Skocz do zawartości

CM 01/02 pod VIST'a


Damazy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem sie dowiedziec czy ktos ma jakis pomysl jak usprawnic dzialanie mojego CM'a.

 

Oto moje zmartwienia:

 

* Nie jest mozliwym rozpoczenie nowej gry - komp zwiesza sie przy odczytywaniu powiedzmy okolic 80-85 % player histories.

* Zaczynanie z quick startu (pomija ladownie player histories i wielu innych elementow) poza oczywistymi utrudnieniami jak 'szeroki' wybor w obrebie jednej ligi, konczy sie okolo 10-12 min. okresem oczekiwania przy przechodzeniu w tryb rozgrywania meczu. Dodatkowo - predkosc rozgrywek majacych miejsce w tle jest delikatnie mowiac tragiczna. (Rozgrywki fazy kwalifikacyjnej LM trwaja srednio 8-10 minut).

 

To dane mojego hardware:

 

Processor Type INTEL CORE 2 DUO E4500

Processor speed 800

RAM Memory 2048 MB

Hard Disk Capacity 360 GB

Drives Fitted MULTI FORMAT DUAL LAYER DVD RW

Graphics Memory 128 MB MB

Graphics Description Nvidia GeForce 8300 GS

Operating system WINDOWS VISTA PREMIUM

 

Obawiam sie, ze klopot tkwi w systemie operacyjnym (mimo ustawien kompatynilnosci z 98/00 ME NT etc...) nie zmiania to jednak wiele a w zasadzie nic. Zmiana systemu nie wchodzi w gre gdyz stracilbym gwarancje tego sprzetu.

 

Jesli ma ktos pomysl na usprawnienie dzialanie tego programu bylby zobowiazany za udzielona pomoc. Teoretycznie gierka powinna chulac a w trybie quic start wlecze sie wrecz nie mozliwie.

 

Z gory dziekuje za pomoc i rady,

Damazy

Odnośnik do komentarza

Generalnie pod Vistę jest trudno z czymkolwiek... :/ Gdzieś czytałem, że są programy, dzięki którym można normalnie odpalać wszystkie programy, które chodziły w innych wersjach Windows'a. Niestety zapomniałem jego nazwy. Poszukaj w internecie, ja też poszukam, i może to coś pomoże.

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba: INSTALL WINDOWS XP ;] Ewentualnie spróbuj jeszcze z nowymi sterownikami pod Viste.

 

Z innymi programami też jest problem. Niektórzy piszą, żeby spróbować włączyć program jako ADMINISTRATOR. Niestety być może trzeba będzie czekać na łatkę, która umożliwi grę pod Vistą, o ile taka łatka kiedykolwiek się pojawi...

Odnośnik do komentarza

To są tylko takie moje domysły:

Skoro nie możesz zmienić systemu, to jeśli masz dwie (lub wiecej) partycji, spróbuj zainstalować sobie Linuksa - "odrobinkę" skomplikowany system, ale przynajmniej większość gier/programów z XP działa. Jeżeli nawet nie, spróbuj z jakimś Linkusem uruchamianym z CD, np. Knoppix.

Tu masz poradnik jak odpalać gry z Windowsa na Linuxie: http://gry.linux.pl/?id=article&show=48 .

Odnośnik do komentarza

anteq postaram sie sprobowac tak jak piszesz.

 

To co mnie przeraza to fakt predkosci rozgrywki. Tak dlugiego okresu oczekiwania pomiedzy swoimi akcjami nie mialem. Rekordowy mecz w tle trwal 80 sec a byl to przedsezonowy sparing Boston Utd z Chester. 3 rozgrywki pucharu intertoto trwaja grubo ponad minute. Az sie odechciewa isc dalej... A to wszystko przy tylko jednej lidze wlaczonej z quickstartu.

 

Dla wyjasnienia dodam, ze dbam o to by nie miec wlaczonych dziesiatkow programow wiec wylaczam juz nawet komunikatory.

 

Klopotem jest pewnie tylko szybkosc - jak bede mial czas 2-3h sprobuje rozpoczac jeszcze raz nowa rozgrywke w jednej lidze.

 

Proces staje w miejscu bez wzgledu na to ktora lige wybiore - usilowalem juz roznych kombinacji.

 

Nic nie grzebalem w edytorze przedstartowym.

 

No, nic sprobuje odpalic to spod Linuxa i dam znac jaki byl efekt ale to pewnie najwczesniej jutro.

 

Z uszanowaniem,

Damazy

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 4 lata później...

Witam Panowie, a może i Panie:)

 

nie chcąć zaśmiecać forum i tworzyc nowego tematu pozwolę się podłączyć tutaj. Otóż chciałbym pośmigać w starego CM na nowym kompie z Windowsem 7. Po ściągnięciu gry, rozpakowaniu do obrazu płyty, zamontowaniu napędu w Daemon Tools itp. chce odpalić pliki autorun/setup, żeby rozpocząc instalację - i wtedy nic się nie dzieje. Zmieniałem kompatybilnośc tychże plików na 95, 98 etc., ale to nic nie dało.

Dlatego prosze Was o pomoc, bo aż mnie nosi, żeby znów walczyć o trofea:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...