Skocz do zawartości

I co ja robię tu?


Guli

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliśmy 10 dni przerwy do meczu FA Trophy z Lewes. W tym czasie Polacy nie awansowali do Mistrzostw Europy 2008 (tabela poniżej).

 

Spotkanie z Lewes, zajmującym 3 miejsce w tabeli Conference South miało pokazać naszą siłę. Czy zasłużenie jesteśmy tak wysoko w tabeli Conference North.

 

Chyba zasłużenie. Dosłownie zmiażdżyliśmy rywali naszą grą. 20-1 w strzałach, 9-0 celnych, ale strzeliliśmy tylko 1 bramkę. W 59 minucie po wrzutce Clancy’ego piłkę zgrał Fangzhuo, a formalności dopełnił Sobala, zapewniając nam zwycięstwo.

 

FAT 3 r. kwal.

Victoria Park, Burscough, 447 widzów

 

Burscough [bSN] – Lewes [bSP] 1:0 (0:0)

 

1:0 Sobala 59 min.

Steele (Lewes) – cz.k. 63 min.

 

MoM: Williams (GK; Lewse – 8)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy (Roberts -> 71 min.), Fitzhenry, Lea – Noone (Wallon -> 71 min.), Evans, Abbott (McGinn -> 79 min.), Hewson – Fangzhuo, Sobala

 

***

EME (13/14): Polska – Belgia 3:2 (Smolarek 2, Jeleń)

EME (14/14): Serbia – Polska 2:2 (Smolarek 2)

 

 

 

 

 

 

  Poz   | Inf   | Zespół	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | Pkt   

 1.	| A	 | Portugalia  | 14	| 11	| 2	 | 1	 | 35	

 2.	| A	 | Serbia	   | 14	| 8	 | 3	 | 3	 | 27	

 3.	|	   | Polska		| 14	| 8	 | 2	 | 4	 | 26	

 4.	|	   | Finlandia	 | 14	| 7	 | 2	 | 5	 | 23	

 5.	|	   | Belgia	  | 14	| 7	 | 1	 | 6	 | 22	

 6.	|	   | Armenia	 | 14	| 3	 | 2	 | 9	 | 11	

 7.	|	   | Azerbejdżan | 14	| 2	 | 2	 | 10	| 8	 

 8.	|	   | Kazachstan  | 14	| 1	 | 4	 | 9	 | 7

Odnośnik do komentarza

W 19 kolejce podejmowaliśmy Blyth Spartans. Zacząłem także negocjacje w sprawie przedłużenia wypożyczeń. Man Utd nie robił żadnego problemu i pierwszym zawodnikiem, który zostanie u nas do 16 lutego 2008 będzie Possebon. To samo tyczyło się Michaela Lea.

 

Piłkarze Blyth nie postawili nam ciężkich warunków. W 25 minucie z rzutu wolnego w słupek trafił Evans, piłka niczym bumerang powróciła do niego, nasz skrzydłowy dośrodkował na głowę Sobali i prowadziliśmy 1-0. Przez resztę spotkania kontrolowaliśmy grę, a kiedy w 82 minucie Hitchen zobaczył drugą żółtą kartę wiedziałem, że mamy 3 punkty.

 

2 minuty później Hewson otrzymał piłkę na 18 metrze i uderzył mocno, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach Burscough.

 

BSN (19/42)

Victoria Park, Burscough, 963 widzów

 

Burscough [1] – Blyth [12] 2:0 (1:0)

 

1:0 Sobala 25 min.

2:0 Hewson 84 min.

Hitchen (Blyth) cz.k 82 min.

 

MoM: Sobala (Burscough – 8)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy, Fitzhenry, Lea – Noone, Evans, Abbott, Hewson – Fangzhuo (Miąsko -> 70 min.), Sobala

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym rywalem w FA Trophy będzie North Ferriby United, jednak najpierw trzeba skupić się na lidze. Na początek wyjazd do Barrow.

 

Już w 20 minucie po dośrodkowaniu Evansa bramkę strzałem głową zdobył Fangzhuo. 12 minut później obrońcy Barrow wybili piłkę na 20 metr, a nadbiegający Abbott huknął z pierwszej piłki i było 2-0. W 75 minucie boisko z grymasem bólu opuścił Hewson, który udał się do szpitala.

 

 

BSN (20/42)

Holker Street, Barrow-in-Furness, 950 widzów

 

Barrow [8] – Burscough [1] 0:2 (0:2)

 

0:1 Fangzhuo 20 min.

0:2 Abbott 32 min.

 

MoM: Fangzhuo (Burscough – 8)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy, Fitzhenry, Lea – Noone, Evans, Abbott, Hewson (Wallon -> 75 min.) – Fangzhuo, Sobala

Odnośnik do komentarza

6 dni później mieliśmy zmierzyć się w meczu z Alfreton Town. Kolejnym zawodnikiem, który pozostanie na dłużej w naszej drużynie jest bramkarz – Tom Heaton.

 

4 grudnia do treningów po kontuzji uda wrócił Robbie Booth. Liczę, że wkrótce wróci do I składu, a 2 dni później Ciaran Kilheeney zażądał wystawienia na listę transferową bo chciał grać w pierwszym składzie.

 

Alfreton było od nas słabsze. To tyle, jeśli chodzi o komentarz do tego spotkania. Moja drużyna chyba złapała wiatr w żagle. W 18 minucie na bramkę uderzał Sobala, bramkarz odbił piłkę, ale nie tak, jak nakazuje podręcznik – czyli w bok – lecz przed siebie, a stojący 7 metrów przed bramką Fangzhuo skorzystał z prezentu.

 

W 35 minucie rzut rożny w wykonaniu Evansa – piłka trafia na głowę Chińczyka i mamy 2-0. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

 

 

BSN (21/42)

Victoria Park, Burscough, 1009 widzów

 

Burscough [1] – Alfreton [14] 2:0 (2:0)

 

1:0 Fangzhuo 18 min

2:0 Fangzhuo 35 min.

 

MoM: Fangzhuo (Burscough – 9)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy, Fitzhenry, Lea – Noone, Evans, Abbott, Wallon – Fangzhuo, Sobala

Odnośnik do komentarza
   Poz   | Zespół		 | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | Pkt   

  1.	| Burscough	  | 21	| 11	| 8	 | 2	 | 40	| 22	| 41	

  2.	| Nuneaton	   | 21	| 10	| 8	 | 3	 | 30	| 21	| 38	

  3.	| Kettering	  | 21	| 9	 | 9	 | 3	 | 27	| 24	| 36	

  4.	| AFC Telford	| 21	| 10	| 5	 | 6	 | 38	| 29	| 35	

  5.	| Workington	 | 21	| 10	| 5	 | 6	 | 40	| 36	| 35	

  6.	| Worcester	  | 21	| 8	 | 10	| 3	 | 39	| 23	| 34	

  7.	| Boston Utd	 | 21	| 9	 | 7	 | 5	 | 34	| 29	| 34	

  8.	| Barrow		 | 21	| 10	| 4	 | 7	 | 26	| 27	| 34	

  9.	| Vauxhall	   | 21	| 8	 | 9	 | 4	 | 34	| 26	| 33	

  10.   | Hinckley	   | 21	| 8	 | 8	 | 5	 | 26	| 19	| 32	

  11.   | Tamworth	   | 21	| 7	 | 10	| 4	 | 28	| 23	| 31	

  12.   | Gainsborough   | 21	| 9	 | 3	 | 9	 | 20	| 24	| 30	

  13.   | Blyth		  | 21	| 6	 | 8	 | 7	 | 30	| 31	| 26	

  14.   | Alfreton	   | 21	| 6	 | 8	 | 7	 | 21	| 24	| 26	

  15.   | Stalybridge	| 21	| 6	 | 5	 | 10	| 41	| 44	| 23	

  16.   | Harrogate	  | 21	| 6	 | 5	 | 10	| 30	| 33	| 23	

  17.   | Southport	  | 21	| 5	 | 7	 | 9	 | 35	| 38	| 22	

  18.   | Redditch	   | 21	| 5	 | 7	 | 9	 | 22	| 32	| 22	

  19.   | Hyde		   | 21	| 5	 | 6	 | 10	| 35	| 46	| 21	

  20.   | Hucknall	   | 21	| 4	 | 4	 | 13	| 34	| 42	| 16	

  21.   | Solihull Moors | 21	| 3	 | 5	 | 13	| 24	| 43	| 14	

  22.   | Leigh		  | 21	| 2	 | 7	 | 12	| 17	| 35	| 13

Odnośnik do komentarza

W meczu 1 rundy FA Trophy graliśmy u siebie z North Ferriby. W bramce tym razem postawiłem na Zaka Hibberta, a w ataku na Jamesa Dunna. Inne modyfikacje to występ Donga Fangzhuo na lewej pomocy.

 

Od początku gra była dosyć wyrównana, ale z czasem zarysowała się nasza przewaga. Mimo to, w 29 minucie gospodarze rozmontowali naszą obronę i Durrant pokonał Hibberta. Podziałało to na nas niczym płachta na byka. Zaraz po wznowieniu gry Possebon idealnie wypuścił w uliczkę Dunna, a młody napastnik technicznym strzałem w sytuacji sam na sam zdobył swoja pierwszą bramkę w barwach Burscough.

 

Tym razem grę wznawiali gospodarze, ale to my znowu zdobyliśmy gola! Kapitalnym rajdem lewym skrzydłem popisał się Fangzhuo, wpadł w pole karne i nie miał problemów ze strzeleniem bramki dla Burscough.

 

Chwilę potem piłkarze North Ferriby mogli zapłakać. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Dunn, a piłka wylądowała pod poprzeczką bramki Morta. Były to zabójcze 4 minuty, w których zdobyliśmy 3 gole!

 

W 2 połowie graliśmy na większym luzie, ale mimo to w 82 minucie w polu karnym faulowany był Miąsko, a Samiec zamienił jedenastkę na bramkę. W 90 minucie nasza wyluzowana obrona pozwoliła sobie na stratę bramki, którą zdobył Humphreys. Po bardzo ciekawym meczu awansowaliśmy do 2 rundy FA Trophy.

 

FAT 1 r.

Chuch Lane, North Ferriby, 180 widzów

 

North Ferriby [uPD] – Burscough [bSN] 2:4 (1:3)

 

1:0 Durrant 29 min.

1:1 Dunn 31 min.

1:2 Fangzhuo 33 min.

1:3 Dunn 35 min.

1:4 Samiec 82 min. (kar)

2:4 Humphreys 90 min.

 

MoM: Dunn (Burscough – 9)

 

Burscough: Hibbert – Samiec, Clancy, Fitzhenry, Lea – Booth, Fangzhuo, Possebon, Abbott (Wallon -> 73 min.) – Dunn (McGinn -> 61 min.), Miąsko (Sobala -> 82 min.)

Odnośnik do komentarza
17 grudnia 2007, The Times. Odnalazł się zaginiony Aleksander Janik. Polak został managerem 6-ligowego Burscough FC, i ze swoim klubem zajmuje pozycję lidera Conference North. Mężczyzna sam zgłosił się na posterunek policji w Preston. Jak zeznał „wcześniej nie miał czasu na poinformowanie o tym, że żyje i ma się dobrze.”

 

 

 

W 2 rundzie FA Trophy zmierzymy się z FC United of Manchester. Ciekawa nazwa zespołu…Do tego czasu jednak rozegramy 4 mecze ligowe, a teraz byczymy się do 2 dnia Świąt.

 

Jako, że z Boston United graliśmy u siebie, kazałem chłopakom wygrać to spotkanie. Od samego początku goście stosowali aktywny pressing, ale na nic im się to nie zdało, bowiem w 31 minucie w zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy okazał się Noone, wszyscy widzieli już piłkę w siatce i tak się stało, bo wepchnął ją do niej rozpaczliwie interweniujący Glendrange.

 

Do końca spotkania kontrolowaliśmy już grę, ale w 90 minucie myślałem, że uduszę moich zawodników – kapitalnie z 25 metrów z rzutu wolnego uderzył Galbraith i zrobił się remis. Na szczęście arbiter przedłużył mecz o 4 minuty, i w 4 minucie doliczonego czasu gry Fangzhuo strzałem głową zapewnił na 3 punkty!

 

BSN (22/42)

Victoria Park, Burscough, 975 widzów

 

Burscough FC [1] – Boston Utd [10] 2:1 (1:0)

 

1:0 Glendrange 31 min. (sam.)

1:1 Galbraith 90 min.

2:1 Fangzhuo 90 (+4) min.

 

MoM: Fangzhuo (Burscough – 8)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy, Roberts, Lea – Noone, McGinn, Possebon (Flynn -> 39 min.), Abbott – Fangzhuo, Sobala

Odnośnik do komentarza

3 dni późnej podejmowaliśmy na wyjeździe Southport, a mecz nimi rozpoczął się kapitalne, bo już w 2 minucie Sobala wypuścił w uliczkę Fangzhuo, a ten wykorzystał okazję i prowadziliśmy 1-0. Z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie 2 minuty, bowiem Gray otrzymał prostopadłe podanie ze środka pola i wyrównał stan meczu.

 

W 36 minucie z rzutu wolnego uderzał McGinn, piłka odbiła się jeszcze od…głowy Fangzhuo i wpadła do bramki!

 

W 64 minucie gospodarze skopiowali swoją pierwszą bramkę i zrobiło się 2-2, a dwie minuty później identyczna sytuacja jak przed momentem i Gray zaliczył hat-tricka.

 

W 86 minucie tym razem doskonałe prostopadłe podanie od Samca otrzymał Miąsko i potężną bombą z 25 metrów ulokował piłkę w siatce Southport. Znakomity mecz, sprawiedliwy remis.

 

 

BSN (23/42)

Haig Avenue, Southport, 830 widzów

 

Southport [15] – Burscough [1] 3:3 (1:2)

 

0:1 Fangzhuo 2 min.

1:1 Gray 4 min.

1:2 Fangzhuo 36 min.

2:2 Gray 64 min

3:2 Gray 66 min.

3:3 Miąsko 86 min.

 

MoM: Gray (Southport – 9)

 

Burscough: Heaton – Possebon, Samiec, Roberts, Lea – Noone, McGinn, Abbott (Wallon -> 45 min.), Hewson – Fangzhuo, Sobala (Miąsko -> 67 min.)

Odnośnik do komentarza

3 dni później w meczu u siebie podejmowaliśmy Kettering – w nowy rok…na mega kacu. Tego dnia także dostałem do ręki listę zawodników, którym kończą się po sezonie kontrakty. Części z nich zaoferowałem nowe – profesjonalne umowy, dla części będzie to ostatni sezon w Burscough.

 

Mecz z Kettering był nudny. Sytuacji jak na lekarstwo, a pierwsza połowa obfitowała w złośliwe faule gości, którzy wysłali do szpitala dwóch moich zawodników. Najpierw w 29 minucie z urazem ścięgna Achillesa boisko opuścił Abbott, a 5 minut później trzymając się za łokieć plac gry opuścił Sobala.

 

Po przerwie gra nie była lepsza, ale w 80 minucie padła „bramka kandydatka”. Piłkę zbyt lekko wybili obrońcy, przejął ją na 25 metrze Possebon i futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka lądując w siatce bramki Kettering.

 

BSN (24/42)

Victoria Park, Burscough, 977 widzów

 

Burscough [1] – Kettering [9] 1:0 (0:0)

 

1:0 Possebon 80 min. (wolny)

 

MoM: Possebon (Burscough – 8)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy, Fitzhenry, Lea – Noone, McGinn, Abbott+ (Possebon -> 29 min.), Hewson – Fangzhuo, Sobala+ (Miąsko -> 34 min.)

Odnośnik do komentarza

Prof, Brachu - wiecie, że zaczyma w powoli w to wierzyć...;)

 

Pierwszym z zawodników, który zaakceptował warunki nowego kontraktu był Sean Clancy (20, D L, Anglia), który uwierzył, że coś z Burscough można zdziałać. Drugim był kontuzjowany w poprzednim meczu Billy Abbott (27, M C, Polska/Anglia).

 

Kolejni zawodnicy poszli za ich przykładem Matty McGinn (24, D/WB/M L, Anglia), Mariusz Miąsko (28, F C, Polska), Neil Fitzhenry (29, D C, Anglia).

 

Mecz z Leigh RMI rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść już w pierwszej połowie, ale czy ostatnia drużyna tabeli mogła zagrozić liderowi?

 

W 29 minucie obrońcy Leigh zbyt krótko wybili piłkę, a czający się na 25 metrze Hewson skorzystał z prezentu i prowadziliśmy 1-0. Na minutę przed przerwą rozklepaliśmy obronę gospodarzy. Hewson zagrał na prawe skrzydło do Noone’a, a ten idealnie dośrodkował na głowę Miąski, który zapewnił nam zwycięstwo.

 

 

BSN (25/42)

Hilton Park, Leigh, 193 widzów

 

Leigh RMI [22] – Burscough FC [1] 0:2 (0:2)

 

0:1 Hewson 29 min.

0:2 Miąsko 44 min.

 

MoM: Noone (Burscough – 8)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy, Roberts, Lea – Noone, McGinn, Possebon, Hewson (Wallon -> 60 min.) – Fangzhuo (Kilheeney -> 60 min.), Miąsko

Odnośnik do komentarza

Przyszła pora na puchar z FC United of Manchester. Na forum internetowym kibice pytali, czy są to jakieś rezerwy Man Utd, jednak odpowiedź była przecząca. Pojedynek rozgrywaliśmy w Bury.

 

Już w 7 minucie McGinn oddał zaskakujący strzał z 16 metrów, po którym bramkarz musiał po raz pierwszy wyjmować piłkę z siatki. 5 minut później było już 2-0, a bramkę po precyzyjnym dośrodkowaniu Noone’a strzałem głową zdobył Fangzhuo. Wtedy już wiedziałem, że wygraliśmy. Co prawda w 39 minucie Hewson, mówiąc kolokwialnie dostał strzał w mordę i z pęknięta szczęką udał się do szpitala, ale jeszcze przed przerwą niezdecydowanie obrońców gospodarzy wykorzystał Noone i na przerwę schodziliśmy z trzema bramkami przewagi.

 

W drugiej odsłonie zdecydowanie zmniejszyliśmy tempo, zdobywając tylko jedną bramkę. Uczynił to Fangzhuo, po 50-metrowym podaniu Fitzhenry’ego i tym sposobem awansowaliśmy do 3 rundy FA Trophy.

 

 

 

FAT 2 r.

Gigg Lane, Bury, 1952 widzów

 

FC United [NL] – Burscough [bSN] 0:4 (0:3)

 

0:1 McGinn 7 min.

0:2 Fangzhuo 12 min.

0:3 Noone 42 min.

0:4 Fangzhuo 61 min.

 

MoM: Fangzhuo (Burscough – 9)

 

Burscough: Heaton – Possebon, Clancy, Roberts, Fitzhenry – Noone (Kilheeney -> 81 min.), McGinn, Wallon, Hewson (Flynn -> 39 min.) – Fangzhuo, Miąsko (Booth -> 73 min.)

Odnośnik do komentarza

Odpoczywaliśmy tylko 3 dni i musieliśmy zmierzyć się z u siebie z Hyde, zajmującym 18-te miejsce w tabeli. Zaraz po tym meczu poznaliśmy naszego rywala w 3 rundzie FA Trophy – będzie nim Cambridge City z Conference South.

 

Hyde cały czas się broniło i wynik 2-0 był najmniejszym wymiarem kary jaki mogła dostać drużyna gości. W 16 minucie Wallon podał prostopadle do Fangzhuo, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. 20 minut później po kombinacyjnej akcji całej drużyny Wallon wypuścił w uliczkę Miąsko, a ten bezlitośnie podwyższył na 2-0 i było po meczu. Niestety w 81 minucie Wallon skręcił sobie nadgarstek i czeka go przerwa w treningach. Jako, że wykorzystaliśmy 3 zmiany musieliśmy grac w „10”, ale dowieźliśmy zwycięstwo do końca.

 

Kolejne 3 punkty powędrowały na nasze konto.

 

BSN (26/42)

Victoria Park, Burscough, 969 widzów

 

Burscough [1] – Hyde [18] 2:0 (2:0)

 

1:0 Fangzhuo 16 min.

2:0 Miąsko 36 min.

 

MoM: Fangzhuo (Bursocugh – 8)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy, Fitzhenry, Lea – Noone (Booth -> 69 min.), McGinn, Possebon (Dunn -> 69 min.), Wallon (<- 81 min.) – Fangzhuo (Kilheeney -> 69 min.), Miąsko

Odnośnik do komentarza

Prasa była zachwycona naszą formą. Wszakże był to 12 mecz bez porażki mojej drużyny. „Makolągwy”, skazywane na walkę o utrzymanie zdecydowanie przewodzą stawce bijąc się o awans do Conference.

 

18 stycznia treningi wznowił Sean Evans, jednak jeszcze nie zagra, musi nadrobić zaległości treningowe. Ponieważ posypał nam się środek pomocy, zdecydowałem się dać szansę debiutu ligowego Maciejowi Brauzie. Polak miał wystąpić przeciwko Worcester na wyjeździe.

 

Myślałem, że rozstrzygnęliśmy mecz już w pierwszej połowie po bramkach Possebona i Fangzhuo. Kiedy Chińczyk w 84 minucie podwyższył na 3-0 odetchnąłem z ulgą, ale…

 

W 88 minucie Kellaway wyprzedził kryjącego go Fitzhenry’a i zrobiło się 1-3. Z niecierpliwością czekałem na gwizdek, bo pita przez cały mecz woda mineralna strasznie działała mi na pęcherz i marzyłem tylko o tym, żeby skorzystać z WC. Nie było mi to dane, bo w 90 (+2) minucie Wilding złapał na wykroku Heatona i strzałem głową przelobował naszego bramkarza.

 

Jako, że spotkanie było przedłużone o 5 minut mocno zacisnąłem pięści i chyba dobrze zrobiłem…że nie rzuciłem się na arbitra. Ten kretyn w 95 minucie podyktował rzut karny dla gospodarzy!

 

Próba nerwów – naprzeciwko siebie Tom Heaton i Jamie Price. Price rozpędził się i trafił w bramkarza!!! Wygraliśmy po dramatycznej końcówce 3-2 na wyjeździe!

 

 

BSN (27/42)

St. George’s Lane, Worcester, 600 widzów

 

Worcester [13] – Burscough [1] 2:3 (0:2)

 

0:1 Possebon 29 min.

0:2 Fangzhuo 40 min.

0:3 Fangzhuo 84 min.

1:3 Kellaway 88 min.

2:3 Wilding 90 (+2) min.

J. Price n.rz.k. 90 (+5) min.

 

MoM: Fangzhuo (Burscough – 8)

 

Burscough: Heaton – Samiec, Clancy, Fitzhenry, Lea – Noone, McGinn, Possebon, Brauza (C. Price -> 45 min.) – Fangzhuo, Miąsko

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...