Skocz do zawartości

TP. S.A. zwana Tepsą


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad przedłużeniem umowy o świadczenie usługi dostawy internetu a że przy okazji skończyła mi się roczna umowa z eNką, tradycyjnie kombinuję. Koszt podstawowego abonamentu telefonicznego Tepsy wraz z pakietem telewizyjnym podstawowym i internetem 1 Mbit wyniesie około 140 zł + ewentualnie pakiety telewizyjne dodatkowe (Sport Cyfry + :D ).

 

Pytań mam kilka:

1) Czy ktoś korzysta z Multipakietu a jeśli tak to jak jest z jakością tegoż?

2) Jak podłącza się telewizor do... kabla telefonicznego? Konieczny jest ten nieszczęsny LiveBox, jak mniemam?

3) Czy w pakiecie podstawowym telewizyjnym są wszystkie popularne programy polskie, wliczając w to TVP1, TVP2 i Polsat?

4) Czy zamawiając Multipakiet mam mozliwość oglądania na różnych telewizorach różnych programów jednocześnie (osławiona opcja multiroom)?

5) Czy nie będzie problemu z podpięciem mojego własnego routera z bramką VoIP do tego ich SzajsBoxu (router za routerem)? Oczywiście zależy mi na dalszej możliwości korzystania z VoIP i to bynajmniej nie na zasadach tepsianych.

 

Jak sobie o czymś przypomnę - zapytam.

Odnośnik do komentarza

1) Jakosc jest ponco dobra ale zadnym HD nie ma tu mowy

2,5) musi byc LB, ma 2 wejscie ethernet (jedno bedzie potrzebne do podpiecia tunera do LB) stad mysle ze jesli podepniesz sobie router i bedzie dzialal jako bramka voip to problemow nie widze. Zawsze mozesz podpiac sie pod wifi ;). Tyle ze LB to urzadzenie baaaardzo niestabilne i bardzo wrazliwe na chocby skoki napiecia. Zwisy i ogolnei pady tego sprzetu sa raczej codziennoscia co nie znaczy regula ;) TV laczysz kablem Euro z tunerem.

4. Nie

Odnośnik do komentarza
A i ja skorzystam z tego tematu, w jakim pakiecie mam możliwość z tej opcji MultiRoom? Ktoś mi opowiadał o zakupie dwóch dekoderów, to pomaga?

Przyłączam sie do pytania, choć zakładam, że skoro jest dekoder to i karta Cyfry+ jest a to wyklucza podłączenie drugiego dekodera bo nie ma przecież dwóch kart. Druga karta oznacza bowiem drugi abonament co jest chore, ale żadna ze stacji (N, Polsat, Cyfra) tego nie zauważa.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zauważyłem ten temat, widzę, że odpowiedzi na pytania Dixa już są...

 

Ja tyko dopowiem o jakości. Szybkość przesyłu to bodajże 4 Mb/s, więc jakość jest wzorowa. Żadnych lagów itp. Sam tuner nie jest duży, ale szybko się grzeje, nie jest to uciążliwe, ale jak ktoś dotknie to może się zaniepokoić temperaturą pudełka :)

 

Ja przedłużam umowę o 18 miesięcy tylko ze względu na Canal+, perspektywa oglądania naszej pomarańczowej jest nader kusząca i pokusa zwyciężyła.

Odnośnik do komentarza

ale i tak zamawiając multipakiet w zestawie masz liveboxa wiec i tak będziesz go miał oraz Voipa bo bez tego ani rusz. Pakiet podstawowy wygląda tak + możliwość oczywiście dostępu do cyfry. Ponad 1200 filmów na życzenie.

Jest także możliwość zakupu samej videostrady bez konieczności posiadania internetu w tp oraz Voipa czyli bardziej wygodne.

Odnośnik do komentarza
ale i tak zamawiając multipakiet w zestawie masz liveboxa wiec i tak będziesz go miał oraz Voipa bo bez tego ani rusz. Pakiet podstawowy wygląda tak + możliwość oczywiście dostępu do cyfry. Ponad 1200 filmów na życzenie.

Jest także możliwość zakupu samej videostrady bez konieczności posiadania internetu w tp oraz Voipa czyli bardziej wygodne.

Policzyłem, pomyślałem i stwierdzam, że dla mnie Multipakiet nie jest wart zachodu. Gdyby nie trzeba było brać abonamentu telefonicznego a tylko sam internet i TV to może. Z abonamentem jest to beznadzieja bo i tak z linii tepsy pod kątem tradycyjnej telefonii korzystać nie zamierzam. Więcej - nie robię tego juz przecież od roku :D Niech żyje VoIP! :winner:

Odnośnik do komentarza

No właśnie multipakiet ma to do siebie że trzeba mieć numer w TP, ile ja to już osobom odłączyłem usługę bo przeszli w ramach WLR do innego operatora. W końcu tepsa walczy o klienta jak może :P No ale Dix masz rację jeżeli nie chcesz mieć nic wspólnego z TP to oferta multipakiet odpada stanowczo

Odnośnik do komentarza
No właśnie multipakiet ma to do siebie że trzeba mieć numer w TP, ile ja to już osobom odłączyłem usługę bo przeszli w ramach WLR do innego operatora. W końcu tepsa walczy o klienta jak może :P No ale Dix masz rację jeżeli nie chcesz mieć nic wspólnego z TP to oferta multipakiet odpada stanowczo

Tepsa walczy o klienta? Opłaty za internet ADSL ma przecież o prawie 100% wyższe! Po cholerę mi chrzaniony MS Office, który już mam? Chcę mniej płacić a nie dostawać badziewne pseudo "prezenty".

DSL 1MB w Multimo to 58 zł podczas, gdy Tepsa chce ode mnie 89 złotych za taki sam internet + minimum 50 zł za abonament telefoniczny, z którego bym nie korzystał. Jeśli ktoś w Tepsie myśli nad promocjami to chyba ma IQ na poziomie ujemnym... :-k

Odnośnik do komentarza
Tepsa walczy o klienta? Opłaty za internet DSL ma przecież o prawie 100% wyższe! Po cholerę mi chrzaniony MS Office, który już mam? Chcę mniej płacić a nie dostawać badziewne pseudo "prezenty".

DSL 1MB w Multimo to 58 zł podczas, gdy Tepsa chce ode mnie 89 złotych za taki sam internet + minimum 50 zł za abonament telefoniczny, z którego bym nie korzystał. Jeśli ktoś w Tepsie myśli nad promocjami to chyba ma IQ na poziomie ujemnym... :-k

 

Nie mylmy pojęcia w TP DSL a neostrada :P

Za 1MB w tp zapłacisz miesięcznie ok 65 zl + abonament bądź utrzymanie łącza. Fakt z tym się zgodzę tepsa siebie ceni i to bardzo. Więc ja w żadnym wypadku nie nakłaniam do brania jakieś usługi z niej (np. multipakiet <-- to tak aby do tematu było :D ), chyba że nie mamy szans na skorzystanie z usług u innego operatora.

Odnośnik do komentarza
Tepsa walczy o klienta? Opłaty za internet ADSL ma przecież o prawie 100% wyższe! Po cholerę mi chrzaniony MS Office, który już mam? Chcę mniej płacić a nie dostawać badziewne pseudo "prezenty".

DSL 1MB w Multimo to 58 zł podczas, gdy Tepsa chce ode mnie 89 złotych za taki sam internet + minimum 50 zł za abonament telefoniczny, z którego bym nie korzystał. Jeśli ktoś w Tepsie myśli nad promocjami to chyba ma IQ na poziomie ujemnym... :-k

 

Nie mylmy pojęcia w TP DSL a neostrada :P

Za 1MB w tp zapłacisz miesięcznie ok 65 zl + abonament bądź utrzymanie łącza.

Ja na stronie Tepsy widze cenę 84.90 + 1 miesiąc za 14.90. To zdzierstwo bo w Multimo płacę 58 zł :) Umowa na rok :> oczywiście. :)

Rzeczywiście - chodziło mi o ADSL a nie o DSL.

Odnośnik do komentarza
Ja na stronie Tepsy widze cenę 84.90 + 1 miesiąc za 14.90. To zdzierstwo bo w Multimo płacę 58 zł :) Umowa na rok :> oczywiście. :)

Rzeczywiście - chodziło mi o ADSL a nie o DSL.

 

sorki mój błąd wpisałem cenę za 24 miesiące Ty podałeś na 12 :) Tylko zauważ że obecnie płacisz tyle. Ja jakbym brał internet z multimo na 12 miesięcy to opłaty wynoszą 10 zł za 2 miesiące a później 72 zł ( to i tak taniej niż obecnie w tepsie, gdzie jak na razie jest tylko promocja mała cena ).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie: podczas oglądania spotkań piłkarskich na C+ przez videostradę mam wrażenie, że obraz jest rozmazany podczas szybkiego ruchu kamery, kopnięcia piłki. Nie wiem, czy precyzyjnie to ująłem, ale inaczej się nie da chyba ;)

 

Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie: podczas oglądania spotkań piłkarskich na C+ przez videostradę mam wrażenie, że obraz jest rozmazany podczas szybkiego ruchu kamery, kopnięcia piłki. Nie wiem, czy precyzyjnie to ująłem, ale inaczej się nie da chyba ;)

 

Da się coś z tym zrobić?

Zmienić LCD na plazmę :D

 

A teraz, po błyskotliwej odpowiedzi na interpelację Guliego, pora na pytanie do ekspertów.

Czy do samej usługi Videostrada (Sport w C+ kusi :-k) muszę mieć jakiś konkretny abonament telefoniczny w Tepsie czy wystarczy mój ulubieniec - "socjal"? Internet w Multimo już przedłużyłem, umowę z "eNką" jeszcze nie, choć mnie bohatersko molestują. :keke: Można też po prostu wybrać C+ ale jakoś mierzi mnie montaż kolejnej anteny na chacie (eNka zostaje jako TVNMed).

Odnośnik do komentarza
Można też po prostu wybrać C+ ale jakoś mierzi mnie montaż kolejnej anteny na chacie (eNka zostaje jako TVNMed).

 

 

Ej Panie, miałem podłączone dwa dekodery do jednej anteny, bo kończyłem przygodę z C+ i już miałem CPolsat, więc ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...