Skocz do zawartości

Podróże samolotem


maregs

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze tzw. tanie linie zyskuja coraz wieksza popularnosc w Polsce i Europie, zasluguja tez na osobny temat. Kupujac duzo wczesniej bilet, mozna za nieduze pieniadze doleciec do wiekszosci duzych miast w Europie z polskich lotnisk (przydatne, chociazby w przypadku wyjazdow na mecze w Europie jak pokazaly eskapady Qcza i spolki :P ).

 

Wlasnie planuje zakup biletu z PL do Anglii za 1PLN + oplaty, no i zastanawia mnie kwestia ubezpieczenia. Mianowicie, wykupujac je musze wybrac kraj zamieszkania. Teoretycznie mieszkam teraz na stale wyspach - czy to juz kwalifikuje mnie do wyboru kraj zamieszkania "UK"? Dla osoby mieszkajacej w UK (miejsce zamieszkanai, a nie narodowosc) ubezpiecznie kosztuje 0 pln. Dla wiekszosci innych panstw (w tym Polska) jest to 57pln (Ryanair). Nie moge znalezc w ich regulaminach, zadnej informacji co oznacza dokladnie "kraj zamieszkania" i nie wiem do jakiej grupi sie zakwalifikowac. A w sumie roznica w kwocie jest spora. Z wersja "angielska" moge miec bilet za 120zl, a tak tanio jeszcze nie lecialem :)

Odnośnik do komentarza

Juz odkopalem w ich FAQ - trzeba miec status rezydenta, wiec sie nie lapie. Swoja droga cieakawe, z czego wynika ta roznica w cenie...

 

A propos tanich linii, to z tego co pamietam, juz jakis czas temu dostaly one zakaz podawania czastkowych oplat jako faktycznych cen biletow. No i wiekszosc linii, ktorymi latalem siedo tego zastosowala (choc i tak dodali pare ekstra oplat) i zazwyczaj cena poczatkowa, jest zblizona do koncowe. Nie wiem tylko czemu do tej zasady nie stosuje sie w ogole Rynair. Ciagle maja te magiczne bilety za 1pln, ktore finalnie kosztuja ponad 150... Cze UE nie moze tych przepisow jakos egzekwowac?

 

W sumie trudno sie dziwic - Rynair jest imho najgorsza tania linia. Co prawda lataja do wielu miejsce, ale jakos uslug jest niewspolmierna do ceny... No i najznizszy limit bagazu rejestrowanego wsrod wszystkich linii. Osobiscie najlepiej wspominam loty EasyJet'em. Szkoda, ze z Poznania nie lataja.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

OK odkopie temat po 4 latach :D

Chcialbym zrobic zonie kiedys (blizej nieokreslone :P ) niespodzianke w postaci jakiegos kilkudniowego wypadu w fajne miejce (Barcelona, Lizbona, Madryt czy cus w ten desen). Wiadomo, ze lwia czesc kosztow to transport.

I pytanko dla doswiadczonych w wyszukiwaniu tanich lotow - jak sie do tego zabrac? Sledzic kazdego przewoznika w poszukiwaniu promocji? Sa jakies wyspecjalizowane portale etc.?

Rozumiem, ze era lotów za przyslowiowa zlotowke juz sie skonczyła? :>

Odnośnik do komentarza

OK odkopie temat po 4 latach :D

Chcialbym zrobic zonie kiedys (blizej nieokreslone :P ) niespodzianke w postaci jakiegos kilkudniowego wypadu w fajne miejce (Barcelona, Lizbona, Madryt czy cus w ten desen). Wiadomo, ze lwia czesc kosztow to transport.

I pytanko dla doswiadczonych w wyszukiwaniu tanich lotow - jak sie do tego zabrac? Sledzic kazdego przewoznika w poszukiwaniu promocji? Sa jakies wyspecjalizowane portale etc.?

Rozumiem, ze era lotów za przyslowiowa zlotowke juz sie skonczyła? :>

 

Szukaj w Air France albo Lufthansie, albo TAP . Do Lizbony można polecieć we dwie osoby za 1300 do 2000. Bilet należy rezerwować pół roku na przód.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przegladam te stronki i wszystko ładnie-pieknie wyglada, niby sobie za 200 zł poleciac w dwie strony (na 2 osoby) do Rzymu, a jak juz wchodze w rezerwacje, to tu nagle dolicza 120 zł oplaty transakcyjnej i 112 ( :szok: ) opłaty za platnosc karta. A ja myslalem, ze to UEFA zdzierała przy zakupie biletow na EURO :D

Odnośnik do komentarza

Vami, nie taka podstawa. Ja do Londynu z walizką do 20 kg leciałem za 89 zł, a do Bolonii za 119 zł, więc trzeba szukać promocji. :) Aha, jeszcze jedno. Bilety na lot w październiku i listopadzie rezerwowałem w maju. Linie lotnicze to Wizzair. :)

Odnośnik do komentarza

Na fly4free ostatnio było loty po 8zł do Stavanger i do Sztokholmu (bez bagażu of course). Jeśli chodzi o Wizzair to warto zainteresować się ludźmi, którzy oferują swoje karty Wizz, dzięki czemu zamiast np. 105zł od osoby można zapłacić 39zł (+1 bilet dla osoby zamawiającej na swoją kartę, bo ona musi być na rezerwacji).

 

Jeśli nie masz określonego terminu to śledź fly4free - tam wszystkie zajebiste promocje wyhaczysz. Są też te szalone środy w LOT, z tego co widziałem też ciekawe ceny dają na różne loty.

Odnośnik do komentarza

A co do mega promocji do ciekawych destynacji fly4free.pl :) Czasem da sie wyhaczyc np. Wenezuele za 1000 zl albo Chiny.

 

To znajdź mi Lizbone taniej niż 1200 na dwie osoby, możesz jeszcze dołożyć Maderę. Na Maderę polecę bardzo chętnie. No i jeszcze najlepiej by było gdyby wylot był koło 10 a powrót o 22. No i tak pobyt z 5 dni.No i z bagażami oczywiście. Za 1000 do Buenos Aires też polecę, a co.

Odnośnik do komentarza

http://www.fly4free.pl/tanie-loty-do-lizbona-madera/

Tu była jakaś oferta, myślę, że mógłbyś się zmieścić w 1200zł. Nie rozumiem też tonu twojej wypowiedzi - na Fly4Free są promocje, a promocje nie działają tak, że Ci wszystko idealnie pasuje, tylko czasami trzeba się poświęcić. Ja za dwa tygodnie lecę do Stavanger i mam wylot o 6.20 z Modlina, co oznacza, że będę tam musiał dotrzeć gdzieś na 5 rano, co oznacza wyjazd z domu o 4 rano. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...