Skocz do zawartości

Walka o polską III ligę!


Rekomendowane odpowiedzi

Prof podjął ważną kwestię - brak researcherów. sam zacząłem dłubać w bazie, gdy z ogromnym zdziwieniem zobaczyłem, że nawet takie kluby jak Polonia Warszawa nie mają osób, które by się tym żmudnym i charytatywnym procesem zajmowały. kto by się zajął np. Mazurem Karczew?

Dziwisz się, że nikt nie chce? Po co mam pomagać w budowie czegoś, za co i tak przyjdzie mi zapłacić taką samą stawkę w sklepie? Ja nie mówię, że oczekiwałbym za to nie wiadomo jak wielkiej gotówki. W zupełności wystarczyłby egzemplarz nowego FM-a. Skoro chcą natomiast, żeby researcher płacił im za grę, która jest między innymi (choć w małym stopniu) jego dziełem, no to sorki, nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Eeee, a to nie jest tak, ze researcherzy otrzymuja swojego FM-a prosto od SI?...

Może coś się w tej kwestii zmieniło. Ja rozmawiałem jakieś 3 lata temu (jeszcze za mojej działalności na scenie) z jednym z researcherów i mówił, że nie usłyszał nawet "dziękuję" od SI.

Odnośnik do komentarza
Eeee, a to nie jest tak, ze researcherzy otrzymuja swojego FM-a prosto od SI?...

Może coś się w tej kwestii zmieniło. Ja rozmawiałem jakieś 3 lata temu (jeszcze za mojej działalności na scenie) z jednym z researcherów i mówił, że nie usłyszał nawet "dziękuję" od SI.

 

Może ktoś wyjasnić jak należy rozumieć powyższe słowa? SI dyma wszystkich od początku? A co z prawami autorskimi?

 

Jak wygląda kwestia umieszczania danych osobowych i zdjęć zawodników w fmie? Si płaci za to komuś? Czy Pan X dał osobiście zgodę SI lub jego klub na umieszczenie wizerunku?

Odnośnik do komentarza
bardziej od III klasy rozgrywkowej wolałbym polskie znaki diakrytyczne w grze.

Nad tym też pracujemy

wiem, wiem. zwracam uwagę tylko na aspekt imho bardziej potrzebny polskim klubom. zawodnicy z Islandii mają wszystkie krzaczki, a u nas np.: taki Ilkow-Golab i sie człowiek zastanawia jak to przeczytać.

 

Eeee, a to nie jest tak, ze researcherzy otrzymuja swojego FM-a prosto od SI?...

ja swojego mam z EMPiKu.

Odnośnik do komentarza
Eeee, a to nie jest tak, ze researcherzy otrzymuja swojego FM-a prosto od SI?...

Może coś się w tej kwestii zmieniło. Ja rozmawiałem jakieś 3 lata temu (jeszcze za mojej działalności na scenie) z jednym z researcherów i mówił, że nie usłyszał nawet "dziękuję" od SI.

 

Może ktoś wyjasnić jak należy rozumieć powyższe słowa? SI dyma wszystkich od początku? A co z prawami autorskimi?

 

Jak wygląda kwestia umieszczania danych osobowych i zdjęć zawodników w fmie? Si płaci za to komuś? Czy Pan X dał osobiście zgodę SI lub jego klub na umieszczenie wizerunku?

 

Taaa, napisz do Superwizjera od razu :doh!:. Jakby gry dla researcherów były obiecane z góry jako nagroda za współpracę, i by ich nie dostali, to by było nie fair. Ale nikt nikomu niczego nie obiecywał. A co do praw autorskich - w FM jest lista osób, które współpracowały przy tworzeniu gry. Znajdź namiary na dział prawny SEGA i napisz do nich. Bo chyba na serio nie oczekujesz, że uzyskasz tutaj odpowiedź?

 

bardziej od III klasy rozgrywkowej wolałbym polskie znaki diakrytyczne w grze.

Nad tym też pracujemy

wiem, wiem. zwracam uwagę tylko na aspekt imho bardziej potrzebny polskim klubom. zawodnicy z Islandii mają wszystkie krzaczki, a u nas np.: taki Ilkow-Golab i sie człowiek zastanawia jak to przeczytać

 

Niestety, większość islandzkich krzaczków jest w podstawowym ASCII, w przeciwieństwie do naszych krzaczków.

Odnośnik do komentarza
Jakby gry dla researcherów były obiecane z góry jako nagroda za współpracę, i by ich nie dostali, to by było nie fair.

Niemniej jednak brak choc slowa podziekowania wprost z SI Towers jest tez troche nie fair. Ja wiem, ze nikt nikomu nic nie obiecuje, a researcherow jest mnostwo, ale jesli wysylaja nawet szablonowych podziekowan za prace to jest to dla mnie troche dziwne.

 

Wiadomo, ze sam fakt, ze Twoj klub jest w grze to spora frajda, ale nie kazdemu to wystarcza.

Odnośnik do komentarza

Cóż, jak się wierzy w to, co jedna baba powiedziała drugiej babie...

 

Po pierwsze, SI nie zna i nie ma namiarów na wszystkich asystentów, od tego są researcherzy krajowi.

Po drugie, wykopałem w moim mailowym archiwum taki oto mail od Krzyśka (mam nadzieję, że mi wybaczy złamanie tajemnicy koresponencji, wyciąłem kwestie techniczne dotyczące researchingu):

 

Czesc.

 

Praktycznie wszystko juz jest gotowe.

Podsumowujac wykonaliscie w tym roku kawal dobrej roboty. Oczywiscie po konsultacjach wywrocilem sporo rzeczy do gory nogami

zeby efekt koncowy byl zadowalajacy ;)

(...)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje

 

Krzysiek

 

Jeszcze jakieś pytania? :>

Odnośnik do komentarza

Mi tam wystarczy zasypywanie pytaniami Krzyśka i jego podziękowania.

 

poza tym jest jakaś satysfakcja jak dostajesz klub nawet bez wpisanej daty powstania i z 30 kopaczami, a zwracasz szczegółowo uzupełniony zespół z niemal 80 pozycjami w sztabie, uzupełnionymi rekordami z niemal 100-letniej historii, bez Polaków urodzonych w Finlandii itp. itd.

nie robiłem tego dla pieniędzy, więc nie oczekuję zapłaty, choć oficjalne podziękowania by nie zaszkodziły - czasami ma się wrażenie, że człowiek robi to dla siebie, bo SI niespecjalnie na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Cóż, jak się wierzy w to, co jedna baba powiedziała drugiej babie...

 

Po pierwsze, SI nie zna i nie ma namiarów na wszystkich asystentów, od tego są researcherzy krajowi.

Po drugie, wykopałem w moim mailowym archiwum taki oto mail od Krzyśka (mam nadzieję, że mi wybaczy złamanie tajemnicy koresponencji, wyciąłem kwestie techniczne dotyczące researchingu):

Ja tylko gdybam - dzieki za uscislenie :)

Odnośnik do komentarza

Ja w żadnym miejscu nie sugerowałem, że jest to nie fair. Skoro ktoś ma ochotę pomagać bezinteresownie SI, mogę mu tylko podziękować, za to, że gra jest dzięki temu lepsza. Ja podejście mam do tego trochę inne. Nawet nie chodzi o sam zysk finansowy, bo zakup FM-a co by nie mówić nie jest dla mnie wydatkiem nie do przeskoczenia. Niemniej jednak, chcą ode mnie za program pieniądze - nie ma sprawy, płacę bez szemrania, ale oczekuję kompletnego dzieła. Płacę - wymagam. Nie wiem, ile pracy kosztuje researchera dobre przygotowanie bazy danych klubu, ale podejrzewam, że w przeliczeniu na godziny pracy to i darmowa kopia gry byłaby wyłącznie symboliczną zapłatą. Sam kiedyś rozważałem, czy nie zająć się przygotowaniem Cracovii (klub nie miał wówczas researchera). Po przemyśleniach doszedłem nawet do wniosku, że jakby Football Manager był gierką freeware, pewnie bym pomógł.

Odnośnik do komentarza

kikudziesięciu zrobionych od zupełnego zera i pyłu piłkarzy rezerw. włączasz grę, a tam zespołu rezerw nie ma, a ich trener zamienia się z menedżera w trenera bramkarzy - bezcenne.

podobnie ze stadionem, rywalami klubu. szkoda, że SI tak rzadko stara się o zapewnienie pozytywnych emocji swoim wolontariuszom.

Odnośnik do komentarza

I bardzo dobrze. Powiedzmy sobie szczerze - nie było żadnych sensownych argumentów za wprowadzeniem polskiej trzeciej ligi. Były tylko szczere chęci i entuzjazm takich osób jak 9pucek0. I chwała im za to, ale jeśli spojrzymy na to realistycznie, nie ma chyba w najbliższych latach większych szans na 3 ligę polską.

 

Co do znaków diakrytycznych - tak się zastanawiam, czemu nie było możliwe ich zastosowanie w nazwiskach, skoro w nazwach klubów nie było z tym problemów?

Odnośnik do komentarza
I bardzo dobrze. Powiedzmy sobie szczerze - nie było żadnych sensownych argumentów za wprowadzeniem polskiej trzeciej ligi. Były tylko szczere chęci i entuzjazm takich osób jak 9pucek0. I chwała im za to, ale jeśli spojrzymy na to realistycznie, nie ma chyba w najbliższych latach większych szans na 3 ligę polską.

 

Co do znaków diakrytycznych - tak się zastanawiam, czemu nie było możliwe ich zastosowanie w nazwiskach, skoro w nazwach klubów nie było z tym problemów?

 

Posłużę się drobnym przykładem. Nie chcę skłamać, ale w pierwszy tygodniu na terenie Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 20.000 egzemplarzy FM-a, czyli mniej więcej tyle, ile w Polsce przez pół roku. :]

Odnośnik do komentarza
Ta, czyli z tej odpowiedzi mogę wnioskować - będziemy mieli 7 polskich lig, tygodniowa sprzedaż wzrośnie x krotnie. :>

 

Wybacz, ale w takie cuda nie wierzę.

Wzrosnie znaczaco dopiero wtedy jak FM bedzie kosztowal rownowartosc 3 godzin pracy na zmywaku. Tak jak w UK.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...