Skocz do zawartości

Walka o polską III ligę!


Rekomendowane odpowiedzi

Śmiem zaryzykować tezę, że po ewentualnym dodaniu III ligi do FM-a sprzedaż oryginalnych egzemplarzy spadnie.

A ja śmiem zaryzykować tezę, że po dodaniu 3 ligi sprzedaż wzrośnie...

A co! A jak!

 

Zadam inne pytanie: co SI zrobiło, żeby zwiększyć sprzedaż w Polsce? Nie dziwi ich fakt, że w 40-milionowym kraju mają sprzedaż na poziomie kilkunasty tysięcy (tak gdzieś wyczytałem, jeśli się mylę, proszę mnie poprawić)? A, i teksty że Polaków nie stać, można włożyć między bajki... Nic ich nie obchodzi tak duży rynek?

Odnośnik do komentarza
Śmiem zaryzykować tezę, że po ewentualnym dodaniu III ligi do FM-a sprzedaż oryginalnych egzemplarzy spadnie.

A to niby dlaczego? Ci co mieliby kupic oryginal i tak by go kupili niezaleznie od tego ile jest lig. Predzej wzroslaby liczba nielegalnych kopii...

Odnośnik do komentarza

Właśnie! Może teraz nadszedł na to czas, aby się po raz kolejny upomnieć o III dywizję? Ten artykuł to jest konkret. Poza tym nie wiem o żadnych innych pytaniach o III ligę pochodzących z Polskiej Sceny. Jeżeli były takie to proszę o przedstawienie konkretów, a nie opowiadanie swoich domyśleń, czy też przypuszczeń.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego tak wielu z Was zniechęca tych chłopaków to ich planów. Zdajemy sobie chyba wszyscy sprawę, że szanse pojawienia się w FM-ie III ligi są w tej chwili minimalne (lub nawet jeszcze mniejsze). Ale co Nam szkodzi spróbować. Najwyżej będzie jedno wielkie nic. Ja sam nie jestem wielkim zwolnnikiem tego pomysłu, ale nie zamierzam innym odbierać ich zapału. Nich spróbują. Nas to nic nie kosztuje (no moze 5 minut na wysłanie danych).

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Zadam inne pytanie: co SI zrobiło, żeby zwiększyć sprzedaż w Polsce? Nie dziwi ich fakt, że w 40-milionowym kraju mają sprzedaż na poziomie kilkunasty tysięcy (tak gdzieś wyczytałem, jeśli się mylę, proszę mnie poprawić)? A, i teksty że Polaków nie stać, można włożyć między bajki... Nic ich nie obchodzi tak duży rynek?

To juz raczej pytanie do dystrybutora gry. Trudno zeby SI odpowiadalo za promocje w poszczegolnych krajach - przeciez wiadomo, ze np. w Polsce lepiej zrobi to ktos, kto zna polski rynek i ma na niego wplyw (jako jeden z wazniejszych graczy). Zadaniem londynczykow jest napisanie jak najlepszej gry i pozyskanie dystrybutorow, zadaniem dystrybutorow zas jest takie wykoncypowanie promocji, coby sie tytul zwrocil z nawiazka.

 

Idzmy dalej. Widzieliscie, ile gier dystrybuuje CD Projekt? To jest w skali kraju masowy dystrybutor, a nie niszowa wytwornia niezalezna, ktora cala pare wpompuje w jeden tytul (wyjatek: Wiedzmin, ale to ich wlasna produkcja, nad ktora pracowali przez kilka dobrych lat, a w skali swiata byli wlasnie taka niszowa wytwornia - bo np. w stosunku do EA sa malymi pikusiami). Zanim wyciagniecie pochopne wnioski, pomyslcie, czy z punktu widzenia CDP warto angazowac sie ostro w promocje tak niszowej gry, jak manager pilkarski.

 

I zanim wymyslicie kolejna genialna inicjatywe, aby z pochodniami isc na Jagiellonska albo wystosowac apel do CDP o lepsza promocje, to zwroccie uwage, ze nie jest az tak zle, ze zupelnie dzialki FM-owej nie olewaja. Maja kontakt z fanami (oficjalna strona fanowska pod ich auspicjami juz cos znaczy), staraja sie przyciagnac gadzetami (poradnik, dlugopis etc.), organizuja kampanie w mediach i promocje sprzedazy etc.

 

Gdyby tak powaznie do sprawy podejsc, temat zainicjowany przez Kinasa wymaga oczywiscie mnostwa wyjasnien, wprowadzenia kilkunastu terminow z zakresu marketingu, dlugotrwalych analiz i badan, a ze w tym zakresie nie licze na CMF na fachowa dyskusje (zwlaszcza w temacie o akcji zrobionej na szybko, promowanej fatalnym filmikiem etc.), pozostane przy odwolaniu sie do logiki na chlopski rozum: skoro CDP wydaje te serie od kilku lat i jest firma, ktorej celem dzialania jest zysk, to mozna przypuszczac, ze jest w stanie okreslic prognozowana sprzedaz i dobrac na tyle intensywna promocje, by pozyskac jak najwiecej nowych klientow z zakresu grupy docelowej i wykosztowac sie jak najmniej, to znaczy: zeby nie pakowac nakladow finansowych w nieefektywna promocje.

Odnośnik do komentarza
Co do piractwa. Jak SI sprawdza ten współczynnik? Mogą tylko mówić, że jest słaba sprzedaż ale na jakiej podstawie określą poziom piractwa? Ja nie wiem. Może ktoś mi podpowie albo wytłumaczy?
W polowie 2005 r. bylo takie, ze na strone SI wchodzi w tydzien wiecej Polakow, anizel wynosi roczna sprzedaz FM-a w naszym kraju, a w zwiazku z tym uwazaja, ze trzecia liga zacheci wiecej osob do piracenia, a nie do kupowania oryginalow...
Odnośnik do komentarza

Tak było w roku 2005. Z tego można by wywnioskować, że należy nie wchodzić na stronę Sports Interactive i robić kampanię o tym. Ponieważ, im mniej wejść na stronę tym większy współczynnik sprzedaży co do wejść na stronę. Ja naprawdę nie pojmuje takiej logiki. Jednak i tak spróbujemy, Sports Interactive będzie wiedzieć, że III ligą interesuje się dużo polskich graczy i liczą na wprowadzenie jej.

Odnośnik do komentarza
Jednak i tak spróbujemy, Sports Interactive będzie wiedzieć, że III ligą interesuje się dużo polskich graczy i liczą na wprowadzenie jej.

Toc oni o tym doskonale wiedza i to nie od wczoraj.

 

Ich interesuje sprzedaz. Im i nam wystarczylo by zeby wszyscy, ktorzy maja piraty zakupili oryginaly, wtedy bylibysmy potega jesli o dystrybucje chodzi i na III lige pewnie jakies tam szanse by byly.

 

Nie liczysz chyba na to, ze SI bedzie blagalo graczy o to zeby ich nie okradali? To juz nasz biznes i nasze podworko, jak zapobiegac piractwu. Uporamy sie z tym to Anglicy na nas spojrza laskawszym okiem.

 

Jeżeli były takie to proszę o przedstawienie konkretów, a nie opowiadanie swoich domyśleń, czy też przypuszczeń.

Padaly kanalami mniej oficjalnymi i nie byly tak propagowane, jak ta akcja.

Odnośnik do komentarza
Ich interesuje sprzedaz. Im i nam wystarczylo by zeby wszyscy, ktorzy maja piraty zakupili oryginaly, wtedy bylibysmy potega jesli o dystrybucje chodzi i na III lige pewnie jakies tam szanse by byly.

Podejrzewam, ze jesli kazda wersja w Polsce bylaby oryginalna, to na 4 lige by pewnie starczylo :>

 

P.S. Choc z drugiej stron nie chce mi sie wierzyc, ze w Turcji jest tak wysoka sprzedaz legalnych kopii :-k

Odnośnik do komentarza

Skoro już nastąpił wątek międzynarodowy...oto kraje i ilość przypisanych im lig:

Anglia- 6

Argentyna - 2

Australia - 1

Austria - 2

Belgia - 3

Białoruś - 2

Brazylia - 3

Bułgaria - 2

Chile - 2

Chiny - 2

Chorwacja - 2

Czechy - 2

Dania - 3

Finlandia - 2

Francja - 4

Grecja - 2

Hiszpania - 3

Holandia - 2

Hongkong - 1

Indie - 1

Indonezja - 2

Irlandia - 2

Irlandia Północna - 3

Islandia - 2

Izrael - 2

Kolumbia - 2

Korea Płd. - 2

Malezja - 2

Meksyk - 2

Niemcy - 4

Norwegia -3

Peru - 1

Polska - 2

Portugalia - 3

Rosja - 2

RPA - 2

Rumunia - 2

Serbia - 2

Singapur - 1

Słowacja - 2

Słowenia - 2

Szkocja - 4

Szwajcaria - 2

Szwecja - 4

Turcja - 3

Ukraina - 2

Urugwaj - 2

USA - 1

Walia - 1

Węgry - 2

Włochy - 4

 

Grupę państw bardziej "wyposażonych" od Polski stanowią:

Anglia, Belgia, Brazylia, Dania, Francja, Hiszpania, Irlandia Północna, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szkocja, Szwecja, Turcja, Włochy.

 

Grupę państw gorzej "wyposażonych" stanowią:

Australia, Hongkong, Indie, Peru, Singapur, USA, Walia.

 

Statusem dorównują nam:

Argentyna, Austria, Białoruś, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Grecja, Holandia, Indonezja, Irlandia, Islandia, Izrael, Kolumbia, Korea Płd., Malezja, Meksyk, Rosja, RPA, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Ukraina, Urugwaj, Węgry.

 

Nie jestem przekonany co do tego, że ilość lig odzwierciedla poziom sportowy. Belgia, Dania, Irlandia Północna, Norwegia, Szwecja nie prześcigają nas aż tak bardzo w tym aspekcie, jeśli w ogóle nas prześcigają. Chyba, że decyduje współczynnik odwiedzin strony SI do sprzedaży. W końcu Duńczyków czy Irlandczyków z Północy lub Szwedów jest mniej niż nas. Można iść już w chory populizm czy też demagogię i opowiadać, że gdyby w San Marino sprzedaż FMów wynoisła by jakieś 10 000 (czyli prawie połowe mieszkańców) i nikt nie wszedł by na stronę SI, to współczynnik byłby taki, że w San Marino byłoby tyle lig ile w Anglii...wiem to chore :doh!:

Odnośnik do komentarza

Nie, no to skandal! Powinniśmy mieć przynajmniej tyle lig, co Brazylia. W końcu drużyny z naszego kraju bywają w europejskich pucharach. Żadnej drużyny z Brazylii tam natomiast nie widziałem :D

 

Mówiąc poważnie, warto molestować SI Games, nawet jak do sukcesu jest bardzo daleka droga. Jeżeli wystarczająco często będziemy im przypominać o tym, że chcemy 3 ligi to w końcu zaczną podświadomie wierzyć, że to palący problem. Mimo wszystko najpierw musi iść wzrost sprzedaży ich produktów w Polsce. Biorąc pod uwagę przytoczone tu dane sprzedaży Football Managera w Polsce (na poziomie kilkunastu tysięcy) można stwierdzić, że oryginał posiada mniej, niż 10% graczy. Nie wierzę, żeby grających w Fm-a było mniej, niż 150 tysięcy, mimo niszowości gry.

Odnośnik do komentarza

Za dosłownie wszystko interpretujesz, albo próbujesz być zabawny :]

 

Skandynawia to pewny i stabilny rynek, Irlandia Płn i Szkocja to GBR - więc tam mogą i ligę podwórkową zrobić i nie będzie to miało niewiele wspólnego z poziomem sportowym ;)

Odnośnik do komentarza

bardziej od III klasy rozgrywkowej wolałbym polskie znaki diakrytyczne w grze.

 

inicjatywę poparłem, choć dużych szans na powodzenie jej niestety nie daję. warto jednak próbować, nie zawsze musi się udawać.

 

Prof podjął ważną kwestię - brak researcherów. sam zacząłem dłubać w bazie, gdy z ogromnym zdziwieniem zobaczyłem, że nawet takie kluby jak Polonia Warszawa nie mają osób, które by się tym żmudnym i charytatywnym procesem zajmowały. kto by się zajął np. Mazurem Karczew?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...