Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

a mi sie wydaje że na pozycję dziesiątki jak już, juve od 2 lat szuka ofensywnego pomocnika, ale moge sie mylić, co do alvesa to nie jestem przekonany czy lichtsteiner już się wypalił, że taki ruch? myślę, że Szwajcar oferuje więcej w defensywie, ale dośrodkowania Alvesa są nieocenione

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 7 miesięcy później...

Nowa afera we Włoszech nabiera tempa - najpierw prezydent Juventusu wraz z szefem ochrony i szefem sprzedaży biletów zostali postawi w stan oskarżenia przed komisją "antymafijną" w FIGC (ichniejszy PZPN) za nielegalny handel biletami z mafią (bardzo silne oskarżenie we Włoszech), na co, jak przy calciopoli :keke:, odpowiedzieli zapewnieniami o niewinności, a teraz członkowie owej komisji poinformowali, że otrzymują maile w związku z tą sprawą z groźbami pozbawienia życia.

Sprawa sprzedaży biletów wygląda dość wiarygodnie biorąc pod uwagę, że pomimo nowego stadionu i bardzo spokojnej publiczności - w ogóle we Włoszech poradzono sobie z problemem - to na Juventusie jest najwięcej incydentów związanych z wnoszeniem na stadion zabronionych przedmiotów, w tym niewielkich ładunków wybuchowych.

Odnośnik do komentarza

 

 

Czy ten mafioso, z którym spotykał się Agnelli został o coś oskarżony i skazany? Czy głównym oskarżeniem przeciwko Angnellemu jest po prostu jego znajomość z gościem o szemranej reputacji?

Formalnie zarzutem nie jest spotkanie z kimkolwiek, lecz "sprzedawanie" poza oficjalnym obrotem biletów członkom mafii. Burza rozpętała się jednak z uwagi na fakt powiązania przez organy dyscyplinarne Agnelliego z Rocco Dominellim, głową 'ndraghety, z uwagi na którą to znajomość członkowie mafii mieli dostawać od Juventusu bilety do sektorów ultras. FIGC wiąże to np. z derbami, na których w sektorze fanów Torino eksplodował ładunek wybuchowy, zresztą nie jedyny przy okazji meczów Juventusu w ostatnich latach. Trudno mi to w pełni zrozumieć, bo nie znam specyfiki włoskich relacji z mafią, ale jak dotąd wszystkie kluby unikały tego jak ognia, bo z tego, co widzę, naganne jest nawet kontaktowanie się z takimi osobami i jakakolwiek współpraca. U nas to wygląda zupełnie inaczej.

Odpowiadając na Twoje pytanie - sam Dominello jest jak dotąd, z tego co czytałem, czysty, natomiast dwójka jego braci jest pozbawiona wolności.

Odnośnik do komentarza

 

 

Ile było wybuchów na tym stadionie?

Co najmniej trzy mi do głowy przychodzą: Torino, Napoli, Bologna.

Wiadomo, że pisząc o ładunkach wybuchowych jako "niewielkie" nie miałem na myśli czegoś do wysadzenia stadionu, to każdorazowo było obliczone na pokaleczenie paru osób i przestraszenie pozostałych z sektora.

 

 

Chyba, że tak napisałeś o petardach :D.

Tak, tak, tak wyglądają te Twoje petardy: http://www.corrieredellosport.it/news/calcio/serie-a/2015/06/11-1592142/bomba_carta_derby_torino_arrestato_tifoso_della_juve/:picard:

 

 

Sprzedawanie biletów mafii to brzmi karykaturalnie, jeśli już to by im dawali zaproszenia na mecz.

Rozumiem, że nie domyśliłeś się znaczenia cudzysłowu w tamtym zdaniu? :kekeke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wojciech Szczęsny od nowego sezonu będzie zawodnikiem włoskiego Juventusu - poinformował brytyjski portal SkySports.com.

 

Według brytyjskiego portalu SkySports.com Arsenal i Juventus porozumiały się w kwestii odstępnego za polskiego bramkarza. Kwota transferu ma wynieść około 14 mln funtów, a Szczęsny w Turynie ma zarabiać 3,5 mln funtów rocznie.

 

http://www.sport.pl/pilka/7,65083,21916664,angielskie-media-wojciech-szczesny-zostanie-zawodnikiem-juventusu.html#BoxSportLink

Odnośnik do komentarza

 

 

Skysports jest raczej mało rzetelnym źródłem, poczekałbym na coś pewniejszego.

Wcześniej informowało na ten temat włoskie Sky, już dużo wiarygodniejsze w temacie Juventusu.

 

 

 

Jeżeli to prawda to niezły trolling ze strony Juve. Biorą se pierwszego bramkarza wicemistrza Włoch na ławkę. Potęga.

Bo ja wiem? Roma nie chciała Szczęsnego wykupić, bo mają fenomenalnego (i dużo młodszego) Skorupskiego. Owszem, Szczęsny w Romie rozkwitł, ale Romy nie stać na takie wzmocnienia ot tak i prawdopodobnie rozsądnie to sobie przekalkulowali, że lepiej wziąć trochę słabszego i dużo młodszego gracza z wypożyczenia, niż przeznaczać kupę forsy na wykupienie Szczęsnego. Nie widzę też, by Arsenal czy inne ekipy na poziomie Romy się o Polaka specjalnie biły, więc Juventus zgarnia kogoś na lata przy niewielkim wysiłku - o ile to się ofc potwierdzi.

Jeśli czyjeś zachowanie tu mnie dziwi, to Szczęsnego. Przecież on Buffona nie wygryzie, a ten dopiero za rok najwcześniej ma iść na emeryturę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...