Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja tematu z Juventus Turyn

Prezydent Udinese, Giampaolo Pozzo, wzi?? udzia? w konferencji prasowej, w której odpowiada? na pytania dziennikarzy. Wypowiadaj?c si? na temat Vincenzo Iaquinty (na zdj?ciu) zasugerowa?, ?e pi?karz ten rzeczywi?cie mo?e odej?? do Juventusu po zako?czeniu obecnego sezonu. "To prawda, ?e pi?karzem tym bardzo interesuje si? Juventus Turyn" - przyzna?. "Jednocze?nie prawd? jest te? to, ?e mnie bardziej od pieni?dzy interesuje wsparcie techniczne."

 

Przypomnijmy, ?e Udinese oczekuje za Iaquint? 10 milionów Euro plus po?owa karty zawodniczej Michele Paolucciego.

 

Jego przyj?cie do Juve dla mnie oznacza?oby, ?e Trezeguet odchodzi. Zawodnicy Ci maj? ten sam styl gry, wi?c który? z nich musia?by grza? ?awe A napewno ?aden z nich nie ma tekiego zamiaru.

Odnośnik do komentarza
W?adze Juventusu Turyn zapewniaj?, ?e Didier Deschamps w przysz?ym sezonie nadal b?dzie pe?ni? obowi?zki szkoleniowca dru?yny, ale Francuz nie jest ju? tego taki pewien. Trener w chwili obecnej koncentruje si? na walce o Serie A, a o przysz?o?ci pomy?li pó?niej.

 

Kilka dni temu mened?er Deschampsa stwierdzi?, ?e Francuz jest niedoceniany przez dzia?aczy Starej Damy. Sam zainteresowany odniós? si? do wypowiedzi swojego agenta.

 

"Nie mam zamiaru komentowa? s?ów mojego mened?era Wertha. Ju? z nim rozmawia?em i jedno jest pewne: nadal b?dzie moim agentem."- powiedzia?.

 

"W przysz?ym tygodniu mam zaplanowane spotkanie z administratorem Juventusu Blankiem? Nic o tym nie wiem. Czy mam problemy z klubem? Nie ma ?adnych problemów, s? tylko rozwi?zania."- doda?.

 

Na pewno kiedy trafi?em do Juventusu, moim zamiarem by?o trenowanie silnego zespo?u, który by?by w stanie walczy? o pierwsze miejsce w Serie A. S?dz? jednak, ?e trener musi zawsze akceptowa? i dostosowa? si? do decyzji w?adz klubu. Je?li o mnie chodzi, mam jeszcze przez rok wa?ny kontrakt z Juventusem. i obecnie my?l? tylko o tym, by awansowa? z tym klubem do Serie A. Nad reszt? b?dzie mo?na zastanowi? si? pó?niej."- zako?czy?.

sport.it

 

Mam nadziej?, ?e Diedier zostanie na nast?pny sezon. Po tym, ?e przyszed? do dru?yny w trudnym czasie, zas?u?y? sobie na troche d?u?sz? kadencj? ni? 1 sezon. Tylko jedynym usoprawiedliwieniem jego odej?cia dla mnie by?oby zatrudnienie Lippiego, który jest legend? Juve.

Odnośnik do komentarza
Po dziesiejszym zwyciestwie nad Arezzo (5:1) Juventus zapewnil sobie powrot do Serie A :jupi:

Teraz czekamy na jakies madre ruchy transferowe i na walke o cos wiecej niz tylko awans do CL :>

Gratuluj? awansu, nale?a? si? wam za ca?y sezon, a Serie A bez Juventusu to jednak nie to samo. Nawet takiego Juventusu, jak przez ostatnie dwa lata.

A co do celów na przysz?y sezon... Przy obecnym poziomie pi?ki we W?oszech je?li Juventus wywalczy 4 miejsce w przysz?ym sezonie, to b?dzie móg? si? cieszy?. Bo Interu, Romy i Milanu w lecie nie przeskoczy. A przecie? jest jeszcze Viola, Lazio...

Odnośnik do komentarza

Wracamy.

 

I to jest najwa?niejsze. Wracamy na nale?yte miejsce. Nast?pny sezon b?dzie pewn? zagadk?: jak sprawdz? sie nowi pi?karze, jak sobie poradz? nasi starsi zawodnicy. Trzeba walczy? o CL bo taki klub jak Juve nie mo?e sobie pozwoli? na kolejny sezon bez pucharów. A kto poprowadzi Juve w przysz?ym sezonie. Pewnie mimo wszystkich plotek b?dzie to Deschamps. I to b?dzie sezon w którym tak naprawd? przekonamy si? o jego wp?ywie an gr? Juve. Serie B to by?o jednak co? innego. S?abe wyst?py z niez?ymi dru?ynami by?y przy?miewane przez kanonady bramek ze s?abeuszami. Ale wa?ne jest jedno:

 

Wracamy.

Odnośnik do komentarza

Trzeba da? mu szasne... Mysle ze wszyscy w Turynie cieszyli by sie z tego 4 miejsca, cho? wcale nie bedzie ?atwo zaj?c tak? lokate, moze uda sie sporowadzi? paru klasowych zawodników, ale do zaj?cia 4 miejsca w Seria A potrzebna jest takze silna ?awka rezerwowych, a nie wiem czy mo?liwe jest sprowadzenia az tylu grajków

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrazam sobie zeby Didier nie zostal w Juve na kolejny sezon. Zrobil to co do niego nalezalo i rozstanie sie z nim byloby bardzo nieeleganckie ze strony klubu. Teraz trzeba tylko madrze wzmocnic zespol i wierze ze przyszlym sezonie mozemy powalczyc o Lige Mistrzow (moze nawet bez eliminacji).

Odnośnik do komentarza
1. A. Del Piero Juventus Turyn 20

2. C. Bellucci Bologna 17

3. D. Cacia Piacenza FC 14

4. D. Trezeguet Juventus Turyn 13

5. N. Papa Waigo AS Cesena 13

6. E. Calaio Napoli 12

7. S. Schwoch Vicenza Calcio 11

8. P. Nedved Juventus Turyn 10

9. D. Possanzini Brescia 10

10. M. Marazzina Bologna 10

11. S. Tiribocchi Lecce 10

12. D. Fava Treviso 10

13. G. Caridi Mantova Calcio 10

14. G. Pelle' AS Cesena 10

15. A. Floro Flores AC Arezzo 10

16. J. Jeda Rimini Calcio 10

17. M. Guidetti Spezia Calcio 10

18. F. Lodi Frosinone Calcio 10

19. M. Margiotta Frosinone Calcio 10

20. M. Hamsyk Brescia 9

seriea.pl

Odnośnik do komentarza

Skoro awansowali?my to teraz zaczyna si? drugi etap odbudowy Juventusu Turyn czyli stworzenie zespo?u, który b?dzie walczy? o europekskie puchary a pó?niej o scudetto. Chocia? nie wiadomo jak si? potoczy nast?pny sezon, ale my?l?, ?e sta? nas na zaj?cie miejsca daj?cego prawo gry w el. do LM. Scudetto bez wzmocnie? kilku gwiazd ( a na gwiazdy nie ma raczej pieni?dzy - mimo ok 50 mln euro na trasfery).

 

Wszystko zale?y czy zostanie D.Trezeguet, G.Buffon oraz M.Camoranesi bo teraz wraz z Alexem oraz Nedvedem stanowi? kr?gos?up Juve. Niestety musze przyzna?, ?e coraz mniej wierze w pozostanie Buffona, a bez niego b?dzie ci??ko, bardzo ci??ko. Bo kto na jego miejsce? My?le, ?e trzeba by kupi? albo Abiattiego albo Amelie. Bo w Juve zawsze sprawdzali si? bramkarze z W?och, wi?c nie ma co kombinowa? tylko ?ciaga? rodaka Buffona.

 

Je?li odejdzie Trezeguet, co sugeruje zainteresowanie Iaquint?, graczem o podobnych walorach jak Francuz. A Camor? Niech odchodzi, podobno zosta? na si??, wi?c go teraz ju? nie chcemy.

 

Potrzebne s? wzmocnienia praktycznie w ka?dej formacji, a przede wszystkim na obronie. Kovac ma ju? swoje lata, Tudor niedosy?, ?e lubi zawala? mecze to jeszcze ca?y sezon jest kontuzjowany i raczej odejdzie. Boumsong - bez komentarza, ledwo daje sobie rade w Serie B, a Serie A to bedzi? dramat je?li zostanie w Turynie. Ci??ko b?dzie kupi? jakiego? klasowego obro?c?, wi?c poszukiwania b?d? w ligach francuzkiej (Faty, Givet), portugalskiej (Luizao lub Pepe).

IMO potrzebujemy a? 2 O?. Mo?e Inter odda mam Waltera, który tam si? nie mie?ci zazwyczaj w 11. Jest jeszcze oczywi?cie wg mnie cel transferowy nr 1 na tej pozycji czyli Barzagli. Jego trzeba kupi?. Obro?ców bocznych nie trzeba wymienia?. Balzaretti i Chiellini dobrze rokuj? na przysz?y sezon. Jest jeszcze Birindelli i Zebina, ale mam nadzieje, ?e Francuz odejdzie.

 

A w pomocy te? nie jest za ciekawie. Brakuje defensywnego pomocnika. Widzia?bym tutaj Sissoko b?dz Jeana Makoun, na ?awce b?dzie Zanetti i Paro. Je?li chodzi o skrzd?a to Marchionni powienien da? sobie z Nedvedem rad?. Ale potrzebni s? dla nich zmiennicy. Jako wzmocnienie pomocy nadal by si? równie? Tiago, który mo?e by? do kupienia za niedu?e pieni?dze.

 

Je?li chodzi o napastników to nie b?dzie najgorzej je?li nie odejdzie Treze. Bojimov raczej nie b?dzie chcia? zosta? bo go ewidentnie nie lubi Didier. Jest jeszcze utalentowany Palladino, wi?c trzeba tylko kupi? 1 napastnika i b?dzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Nie zapominaj ?e Juventus ju? sprowadzi? Gryger?, Cristico, i bo?niaka Salihamilidzicia

 

Dlatego nie martwi? si? o bok obrony - tam raczej b?dzie gra? Grygera, i w razie odej?cia Camora to bo?niak mo?e go zast?pi? na prawej pomocy. A Cristico raczej nie nadaj? si? od razu na Serie A. Ale kto wie, mo?e warto mu da? szanse.

Odnośnik do komentarza

Link do felietonu o Juve -> http://www.pilka.pl/index.php?mid=2&show=1164

 

A wg niego sk?ad Juve w sezonie 07/08 przedstawia?by si? nast?puj?co:

Amelia; Grygera, Barzagli, Luisao (Milito), Chiellini; Camoranesi (Mesto), Almiron, Mavuba (Sissoko), Nedved (Malouda); Iaquinta (Bianchi), Del Piero.

 

Trener: Didier Deschamps.

 

Nie da si? ukry?, ?e by?by to ca?kiem nowy Juventus. Lepszy czy gorszy to niewiem, ale napewno ju? m?odszy. Przed degradacj? te? powoli czeka? nas proces odm?odzenia dru?yny, co nie jest przecie? ?atwe.

Odnośnik do komentarza

Najwa?niejsza podczas nadchodz?cego mercato b?dzie decyzja Buffona. Lepszego bramkarza nie znajdziemy, nie ma co si? nawet oszukiwa?. Jak?kolwiek decyzje podejmie nale?y mu si? dozgonny szacunek, za to ?e z w?asnej nie przymuszonej woli zosta? w naszych szeregach (na co wskazywa?y jego i zarz?du wypowiedzi). Teraz kiedy wyszli?my z piek?a Serie B Gigi wypowie si? czy dalej ma ch?? na gr? u nas. Przywi?zanie do barw to rzecz rzadko spotykana, on potrafi? powiedzie? zostaje, kiedy reszta rezerwowa?a ju? bilety samolotowe do Barcelony i Madrytu. Ale to ju? bodaj?e jego szósty sezon w Juve. Je?li b?dzie chcie? zmieni? otoczenie, winni?my mu to umo?liwi?. Mimo, ?e jak ju? wspomnia?em, lepszego bramkarza nie znajdziemy.

 

Inna sprawa to kwestia Trezeguet i Camoranesiego. Panowie niejako zmuszeni do kontynuowania kariery w Juve znów stoj? przed wyborem dalszej drogi ?yciowej. Bardziej byloby mi ?al Camora, bo gdy jest w formie to kl?kajcie narody. Trezeguet zreszt? to te? pi?karz nietuzinkowy. Nadchodz?ce mercato b?dzie niezwyk?e.

 

Co do Del Piero i Nedveda nie trzeba si? martwi?, ich wiek (cho? nie przystoi wypomina? wiek królowi strzelców Serie B i pi?karzowi genialnemu z ogromnym sercem do gry) raczej nie gwarantuje transferowych ofert z innych klubów, a ju? na pewno tych licz?cych si? (USA i Emiraty to jednak kierunki niemo?liwe). Pozatym obaj panowie wielokrotnie wspominali o ch?ci zako?czenia kariery w Turynie.

 

Pi?karzy, których absolutnie nie mo?emy sie pozbywa? to ponadto: Palladino i Marchisio. Wiadome by?o, ?e skoro Juve b?dzie si? opiera? na m?odziakach przez du?? cz??c sezonu to kto? w ko?cu b?y?nie. Ci panowie b?ysn?li najja?niej. Raffaele ma pono? oferty od Man Utd.

 

Co do trenera to mimo, ze specjalnym entuzjast? DD nie jestem, to musi zosta?, aby?my si? przekonali o efektach jego pracy. Serie A osi?gn??, ale to ?aden sukces, lecz wype?nienie minimum. Na sukcesy pan Deschamps ma okazj? w nadchodz?cym sezonie.

 

Je?li chodzi o nowe twarze, ??czone z Juve to cieszy?bym si? bardzo z Maloudy, ale jest on raczej poza naszym zasi?giem. A je?li Treze odejdzie, to na Boga nie Iaquinta. Istnieje jednak obawa, ?e tych najwi?kszych nazwisk nie b?dziemy po prostu mieli jak skusi?.

 

Budujmy z g?ow? i rozwag?, nawet jak kupimy Ronaldinho, Sneijdera, Kake i Lamprada to zanim si? zgraja pare razy i tak dostaniemy w dupe. A pami?tajmy, ?e takie nazwiska to science fiction.

Odnośnik do komentarza

Bramka:

Licze, a raczej si? modle o to by Buffon zosta? je?li nie to pewnie sprowadz?? Amelie

Boczni obro?cy:

lewa strona to Chellini i Balza wi?c bardzo mocna na prawej b?dzie pewnie gra? Grygera, jest jescze Zebina i mo?e gra? Salihamilidz. Birindelli pewnie ju? emeryura bo i tak wiele nie pogra

?rodek obrony:

Tu trzba a? dwóch klasowych obro?ców. W tej chwili jest Boumson pocz?tek mia? s?aby ale im by?o dalej tym lepiej. Przyjdzie m?ody Cristico ale to melodia przysz?o?ci. Zapewne odejd?: Legro, Tudor i mo?liwe ?e te? Kovac.

Najciekawsze nazwiska na t? pozycje z którymi by? ?aczony Juve to Barzagli (dla mnie priorytet), Milito, Pepe, Luizao, Cris.

Skrzyd?owi:

Jest Nedved na lew?, na praw? pewnie zostanie Camor. Jest jeszcze Marchionni iSalihamilidz. Móg?by w ostateczno?ci przyj?? jaki? zast?pca Pavelka ale w pierw trzeba wzmocni? inne pozycje.

?rodek obrony:

Niemal zawsze grali?my dwoma DMC i my?le ?e dalej tak powinno by?. Zostaje Zannettii musi zosta? m?ody Marchisio który wygra? walke z Paro. Bardzo ?a?uje ?e jednak Frings do nas nie przejdzie na którego liczy?em. Z innych ciekawych zawodników to Muntari, Almiron, Mavuba, Sissoko. Mo?liwe te? powroty Tachinardiego, Mareski czy Appiaha tego ostatniego z wielk? ch?ci? bym widzia?.

Atak:

DP zostaje, sprzeda?y Palladino sobie nie wyobra?am. Treze nie wiadomo. Zalayety dni s? chyba policzone Bojinova tym bardziej. Chcia?bym jakiego wysokiego ogranego napastnika typu Iuaqinta, Lucarelli, Toni, Bianchi. Dla Alexa te? móg?by by? jaki? nast?pca, cofni?ty napastnik Saviola lub Suazo. Tak by by?o 2 cofni?tych, dwóch wysokich+ Palladino.

 

Luk w sk?adzie du?o i ci??ko mi uwierzyc ?e kupimy z 6-7 zawodników w jednym oknie, a ju? na pewno nie Lamparda itp. Do tego dochodzi okres zgrania wi?c o mistrzu b?d?c realist? trzeba zapomnie?. Ale miejsce w pierwszej czwórce to powinien by? nasz cel.

Odnośnik do komentarza
Niemal zawsze grali?my dwoma DMC i my?le ?e dalej tak powinno by?. Zostaje Zannettii musi zosta? m?ody Marchisio który wygra? walke z Paro. Bardzo ?a?uje ?e jednak Frings do nas nie przejdzie na którego liczy?em. Z innych ciekawych zawodników to Muntari, Almiron, Mavuba, Sissoko. Mo?liwe te? powroty Tachinardiego, Mareski czy Appiaha tego ostatniego z wielk? ch?ci? bym widzia?.

 

Dwoma DMC to grali?my za czasów Capello - zauwa? jak teraz Real gra (Emerson i Diarra). W Juve byli to Vieira i Emerson. Za czasów Lippiego grali?my AMC i DMC (Zidane i Didier).

Muntari ju? niestety podpisa? kontrakt z Portsmouth.

Odnośnik do komentarza
Dwoma DMC to grali?my za czasów Capello - zauwa? jak teraz Real gra (Emerson i Diarra). W Juve byli to Vieira i Emerson. Za czasów Lippiego grali?my AMC i DMC (Zidane i Didier).

No nie zupe?nie bo za czasów Lippiego po Zidanie grali?my Tachinardim i Davidsem. A przed Zidanem Deschampem i Conte.

 

Muntari ju? niestety podpisa? kontrakt z Portsmouth.

 

Poda?em go jako jedn? z opcji pozatym czyta?em ?e jego agent zaprzeczy? ?e juz podpisa? kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Dider Deschamps nie ma zamiaru opuszcza? szeregów Juventusu Turyn. Francuz zapewni? prezydenta Bianconerich - Giovanniego Cobolli Gigliego, ?e bardzo chce zosta? w stolicy Piemontu i nadal prowadzi? s?ynn? Star? Dam?.

 

"Jestem zaskoczony niektórymi stwierdzeniami mened?era Deschamps'a (Agent powiedzia?, ?e w Juventusie nie doceniaj? Francuza przyp. red). Po tym wszystkim rozmawia?em z Deschamps'em, tak?e w Arezzo i on mi powiedzia?, ?e bardzo chce zosta?. Juventus nadal b?dzie prowadzi? Didier, bo taki jest zamiar nas wszystkich."- powiedzia? Cobolli Gigli.

 

Juventus Turyn w sobot? 19 maja zapewni? sobie awans do pierwszej ligi. Bianconeri po wysokim zwyci?stwie 5:1 nad Arezzo uzyskali upragnion? promocj?. Teraz dzia?acze klubu pracuj? nad transferami, by Stara Dama w przysz?ym sezonie Serie A zaj??a jak najwy?sz? pozycj?.

sport.it

 

Przynajmniej wiemy, ?e Didier chce zosta?, a jakie plany ma zarz?d to zobaczymy. Ale mam nadzieje, ?e zostanie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...