Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Jonathan Zebina na pewno zostanie w Juventusie Turyn. Francuski defensor zdecydował się na przedłużenie umowy ze Starą Damą i tym samym potwierdził swoje słowa sprzed kilku miesięcy, kiedy to zapewnił, że nie doszedł do porozumienia z władzami AC Milanu.

 

Prawy obrońca Bianconerich zdecydował się na podpisanie kontraktu do 30. czerwca 2011. roku, na mocy którego będzie zarabiał w drużynie ze stolicy Piemontu 2,2 mln euro na sezon. W przyszłym sezonie o miejsce w pierwszym składzie Biało-czarnych Zebina będzie rywalizował ze Zdenkiem Grygerą.

 

Na początku zbliżającego się tygodnia umowę najprawdopodobniej przedłuży także Mauro German Camoranesi. Niewiadomo przez jak długi okres czasu Argentyńczyk z włoskim paszportem ma zamiar jeszcze być związany z Juventusem, ale mówi się, iż będzie on zarabiał 3,5 mln na sezon.

sports.it

 

Wątpie żeby wygrał rywalizacje z Grygerą. Jak na rezerwowego będzie sporo zarabiał. I czemu zaoferowali mu kontrakt aż do 2011 roku? Przecież Zebina już nie jest wcale taki młody.

Odnośnik do komentarza
Claudio Ranieri został nowym trenerem Juventusu. Włoch podpisał 3-letni kontrakt. O godzinie 18 odbędzie się konferencja prasowa, na której Ranieri zostanie oficjalnie zaprezentowany.

 

Ja chciałem Marcelo ;(:P

A na poważnie, to jeśli Juve ma wygrywać to nie mam nic przeciwko. No i jak za nim ma przyjść Lampard to tym bardziej nie mam nic przeciwko :keke:

Obyśmy tylko nie grali antyfutbolu a'la Capello to bedzie dobrze :]

Odnośnik do komentarza
Claudio Ranieri został nowym trenerem Juventusu. Włoch podpisał 3-letni kontrakt. O godzinie 18 odbędzie się konferencja prasowa, na której Ranieri zostanie oficjalnie zaprezentowany.

 

Ja chciałem Marcelo ;(:P

A na poważnie, to jeśli Juve ma wygrywać to nie mam nic przeciwko. No i jak za nim ma przyjść Lampard to tym bardziej nie mam nic przeciwko :keke:

Obyśmy tylko nie grali antyfutbolu a'la Capello to bedzie dobrze :]

 

Za Capello graliśmy skutecznie i najważniejsze, że były wyniki. Oczekuje dobrych wyników, styl w jakim będziemy wygrywać jest nieistotny.

 

Nie mam jakoś przekonania do Ranierego, boję się, że nie spawdzi się ławce Juventusu.

Odnośnik do komentarza
Claudio Ranieri został nowym trenerem Juventusu. Włoch podpisał 3-letni kontrakt. O godzinie 18 odbędzie się konferencja prasowa, na której Ranieri zostanie oficjalnie zaprezentowany.

 

Ja chciałem Marcelo ;(:P

A na poważnie, to jeśli Juve ma wygrywać to nie mam nic przeciwko. No i jak za nim ma przyjść Lampard to tym bardziej nie mam nic przeciwko :keke:

Obyśmy tylko nie grali antyfutbolu a'la Capello to bedzie dobrze :]

 

Za Capello graliśmy skutecznie i najważniejsze, że były wyniki. Oczekuje dobrych wyników, styl w jakim będziemy wygrywać jest nieistotny.

 

Nie oszukujmy się - jeśli wierzyć Calciopoli to wyniki były, bo w niektórych meczach sprzyjali nam sędziowie. :] W Europie pod wodzą Capello już nie byliśmy tacy skuteczni :-k

Odnośnik do komentarza
Jeżeli za trenerem przyjdzie Lampard i zostanie Buffon to jestem za. Zawsze łatwiej zwolnić trenera niż namówić zawodnika do przejścia lub zostania w klubie.

Że niby za Ranierim ma przyjść Lampard? Bo kilka lat temu ze sobą współpracowali?

Lampard musiałby być ostatnim idiotą - bądźmy szczerzy - by wicemistrza Anglii grającego w Lm i mającego niezwykle mocną kadrę zamienić na przeciętny w skali europejskiej Juventus, który gra tylko w lidze.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli za trenerem przyjdzie Lampard i zostanie Buffon to jestem za. Zawsze łatwiej zwolnić trenera niż namówić zawodnika do przejścia lub zostania w klubie.

Że niby za Ranierim ma przyjść Lampard? Bo kilka lat temu ze sobą współpracowali?

Lampard musiałby być ostatnim idiotą - bądźmy szczerzy - by wicemistrza Anglii grającego w Lm i mającego niezwykle mocną kadrę zamienić na przeciętny w skali europejskiej Juventus, który gra tylko w lidze.

 

Nie takie rzeczy się w futbolu zdarzały. A tak na poważnie to też uważam, że transfer Lamparda jest niemożliwy. Chyba, żeby mu dali ponad 10 baniek euro za sezon.

Odnośnik do komentarza
ale to Claudio zrobil z Franka klasowego gracza ;) zreszta Lampard to juz nie ten Lampard co rok temu ;) a Claudio bardzo lubie choc za to co zrobil z Valencia to ma wpipe ;) ale w Juve moze sobie poradzic :D

 

 

To, że akurat Lampard rozwinął się piłkarsko w chwili gdy trenerem był Ranieri, nie oznacza, że akurat jemu piłkarz zawdzięcza swoje sukcesy. Ot, akurat wtedy Lampard wchodził w taki wiek, że stał się b. dobrym piłkarzem. Nie sądzę, aby pałał do niego większą miłością niż do kilku milionów funtów rocznie :)

 

Są tacy trenerzy, którym wybacza się beznadziejny styl, bo drużyna wygrywa prawie wszystko. Ranieri do nich nie należy...

Odnośnik do komentarza

Transfer Lamparda to zwykła plota, nawet jeśli coś by było na rzeczy to nie uwierzyłbym, dopóki nie zobaczyłbym Franka w koszulce Juve. Dyskusja na temat tego transferu wydaje się być zbędna :] Juve jest zainteresowany ściągnieciem Almirona i to na temat tego transferu bardziej opłaca sie dyskutować :P

Odnośnik do komentarza
Gianluigi Buffon will be in black and white until 2012

 

 

Juventus Football Club has extended Gianluigi Buffon's contract until 30 June, 2012. The world cup champion goalkeeper was welcomed this afternoon at Juventus headquarters by the CEO Jean-Claude Blanc and signed the contract that binds him to the club until that date.

 

The first reaction comes from the CEO Jean-Claude Blanc who expressed his satisfaction for the agreement: âToday we have achieved another important result, as keeping Gianluigi Buffon at Juventus was one of the key points of our plans for the coming years. The fact that the world cup champion goalkeeper has shown his confidence in our sports project and shares our ambitions is a matter of great pride. Gianluigi appreciates our innovative and multi-faceted proposal that in addition to putting him at the centre of an important football project also envisages the enhancement of his imageâ. Blanc added that âfor Juventus this confirms the seriousness with which we are building a competitive team for the next seasonâ.

 

The Chairman Cobolli Gigli underlined the importance of this agreement for the company and all its fans: âWe are very satisfied with this agreement as it consolidates the relationship of trust with a great champion: a man who shares our choices and values, who in recent years has always demonstrated commitment and professionalism and who has always honoured the club with superb performances. This agreement comes just a few days before the end of the championship and I am certain it will be welcomed enthusiastically by all Juventus supportersâ.

 

Buffon's satisfaction mirrors that of the Juventus management: âAn important day for me, because I have written a new page in my career and life. A choice in line with what I decided last year that confirms my attachment to this team, to this company and to Juventus fans who have never failed to show their affection for me. The project that I have seen is convincing because the company has set sports goals in which I believe and because it creates the conditions for an increasingly stimulating relationshipâ.

 

juventus.com

 

:clap: :clap: :clap:

Zostaje w Turynie do 2012. Teraz tylko trzeba czekać na decyzje Trezeguet i Camoranesiego. Ale najważniejszy zawodnik już napewno zostanie. O obsade bramki nie ma co się zamartwiać.

 

GIGI jesteś wielki!! :respekt: :respekt: :respekt:

Odnośnik do komentarza

Prawie miesiąc temu zdarzyło mi się napisać:

Najważniejsza podczas nadchodzącego mercato będzie decyzja Buffona. Lepszego bramkarza nie znajdziemy, nie ma co się nawet oszukiwać. Jakąkolwiek decyzje podejmie należy mu się dozgonny szacunek, za to że z własnej nie przymuszonej woli został w naszych szeregach (na co wskazywały jego i zarządu wypowiedzi). Teraz kiedy wyszliśmy z piekła Serie B Gigi wypowie się czy dalej ma chęć na grę u nas. Przywiązanie do barw to rzecz rzadko spotykana, on potrafił powiedzieć zostaje, kiedy reszta rezerwowała już bilety samolotowe do Barcelony i Madrytu. Ale to już bodajże jego szósty sezon w Juve. Jeśli będzie chcieć zmienić otoczenie, winniśmy mu to umożliwić. Mimo, że jak już wspomniałem, lepszego bramkarza nie znajdziemy.

 

Dziś poznaliśmy już jego decyzję:

Gigi podpisał kontrakt do 2012 roku

 

Yes, yes, yes! :D

Odnośnik do komentarza

Robert Kovac przechodzi do Dinamo Zagrzeb

 

Cóż dziękujemy za wszystko Robertowi. Kiedy wielu uciekało on jako pierwszy podpisał nowy kontrakt z klubem. Za Capello może nie grał zbyt wiele, ale kiedy już wchodził na boisko to przeważnie pozostawiał po sobie dobre jak nie bardzo dobre wrażenie. Za Deschampsa, już nie było tak dobrze i Chorwatowi zdarzały się głupie błędy i niestety przewlekłe kontuzje. 33 lata to dobry wiek by piłkarz jego pokroju powoli kończył karierę, a gdzieżby indziej jak nie w rodzimej Chorwacji.

Robert strzelił dla Juventusu jedną bramkę, bodajże głową. Kiedy byłem w Turynie na meczu z Palermo to właśnie on, a nie Thuram wybiegł w pierwszej jedenastce. Cieszę się, ze widziałem mistrza podczas gry i trochę żal mi że odchodzi :)

 

Ale to odejście to znak, że nowi obrońcy przybędą. Z tego co ostatnio w trawie piszczy, mówi się że Juve dogadało się z Gabrielem Milito i Realem Saragossa.

Odnośnik do komentarza

Szkoda mimo wszystko, że odchodzi, mam wrażenie, że tak doświadczony obrońca przynajmniej jeszcze w następnym sezonie by się przydał. Mam nadzieje, że kupią przynajmniej 2 środkowych, a nie tylko 1.

Odnośnik do komentarza

Lo Spezia non saluta la B

Trezeguet saluta la Juve

 

David Trezeguet żegna się z Turynem.

 

Wielki Francuz odchodzi z Juve. Gest Davida oznacza, że Trezegol kończy swą turyńską przygodę. Wiele wspaniałych lat, tytułów, ponad 100 bramek strzelonych. Wspaniały duet napastników Trezeguet - Del Piero przechodzi do historii. David w barwach Juve był królem strzelców Serie A. W Serie B zdobył 15 goli. Będzie go bardzo ciężko zastąpić, szczególnie jeżeli zarząd chce to uczynić Iaquintą. Jeśli tak naprawdę się stanie to jesteśmy świadkami olbrzymiego błędu.

Odnośnik do komentarza

Napewno ten gest oznacza pożegnanie? Jeśli to prawda to naprawde wielkie osłabienie. Napewno nie odejdzie do interu:

Juventus Turyn nie będzie prowadził rozmów transferowych z Interem Mediolan odnośnie sprzedaży swoich zawodników. Władze Bianconerich nie chcą popełniać błędów z przeszłości i nie oddadzą do zespołu z San Siro żadnego zawodnika.

 

We Włoszech pojawiły się głosy, że usługami napastnika Bianconerich Davida Trezeguet'a zainteresowny jest właśnie Inter. W ostatnich dniach miało miejsce nawet spotkanie informacyjne między menedżerem Francuza a działaczami z Mediolanu, ale zapędy Interu bardzo szybko ostudził prezydent Juventusu - Giovanni Coboli Gigli.

 

"Nie bierzemy więcej pod uwagę takich przypadków jak ten z Ibrahimoviciem. Kiedy sprzedaliśmy Zlatana do Interu, byliśmy w szczególnej sytuacji, teraz od takich chwil dzielą nas całe lata świetlne."- powiedział.

 

Juventus chciałby zatrzymać Trezeguet'a w swoich szeregach, ale zawodnikowi nie odpowiadają warunki kontraktu zaproponowane przez klub. Piłkarz miałby zarabiać o milion euro mniej niż dotychczas. Umowa Francuza ze Starą Damą wygasa w czerwcu 2008 roku.

tgcom.it

 

A kogo ściągną na jego miejsce? Może Iaquinta albo Rossi. Ale tak naprawde drugiego takiego snajpera nie będziemy mieć w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Napewno ten gest oznacza pożegnanie?

No jakby nie było słowa Treze to potwierdzają:

 

"Ten klub mnie nie szanuje. Odchodzę i zabieram moje 140 goli z sobą."

 

"Otrzymałem propozycję, która pozwoliła mi zrozumieć, że zdecydowano się już na inną opcję."

 

"Zrobiłem to, o co prosił mnie Deschamps: strzeliłem 15 goli. Byłem tu przez 7 lat i przez ten czas zdobyłem zaufanie ponad 14 milionów fanów na całym świecie, a także zaufanie moich kolegów z zespołu. Niestety, klub inaczej patrzy na moją osobę, dlatego odejdę wraz z moimi 140 golami, mając świadomość, że zawsze dawałem wiele od siebie. Nie ma już żadnego pola do negocjacji. Lepiej by było, gdyby władze klubu od razu powiedziały mi, że jestem niepotrzebny, a nie oferowały mi taki niedorzeczny kontrakt. Być może ktoś wątpi w moje umiejętności. Chciałem grać dalej dla Juve, ale klub mnie już po prostu nie chce."

 

"Bardzo mi przykro z powodu fanów i zawodników naszego zespołu, ale mam nadzieję, że zasłużyłem na własne miejsce w historii Juve. Nie wiem, co wydarzy się w przyszłości, zobaczymy."

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...