Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak transfer Figo był większym szokiem - rekord transferowy + odejście do największego rywala i to jeszcze w szczycie kariery, a nie przez jakiś inny klub czy z rezerw. Przecież kolejne lata każdy mecz Barca-Real to było takie piekło, nie wspominając o słynnej głowie świni :D Tutaj pod względem zasług Kryśki jest to duży kosmos, ale wszystkie pozostałe czynniki są takie "meh", trochę śmierdzi piłkarską emeryturą (choć jest szansa, że ta emerytura zdobędzie LM ;)),nie wspominając o tym, że Ronaldo krzyczał od... 3 sezonów co lato, że odchodzi? Więc gdzieś tam każdy się tego spodziewał. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, klinsmann napisał:

no zdecydowanie nie, Juve zdobywa w ostatnich latach Mistrza kraju. w LM raz brakuje ciut, raz troche wiecej. puenta jest taka, ze Ronaldo to fizyczny demon do koszenia ogórków a nie zespolow 1-6 czy 1-8 czy rywali od 1/4 LM - im też ładuje regularnie bramkę co mecz?

 

Mundial dopiero się skończył, ale szybko zapomniałeś. On uratował Portugalii mecz z Hiszpanią, wrzucił im hat-tricka. To chyba nie są ogórki?

Odnośnik do komentarza

Nikt przy rozważaniach na temat transferu Cristiano nie bierze pod uwagę jednego, ale za to absolutnie kluczowego czynnika:

We Włoszech od zeszłego roku obowiązuje przychody z praw do wizerunku są opodatkowane jedynie do kwoty 100k euro.

Odważę się zatem stwierdzić, że w przypadku Cristiano proces myślowy wyglądał tak: odchodzę z Realu, bo podatki. Gdzie są niskie? Włochy. Kto mnie może wziąć we Włoszech? Tylko Juventus. No to trudno, przeprowadzam się do Turynu.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gacek napisał:

Nikt przy rozważaniach na temat transferu Cristiano nie bierze pod uwagę jednego, ale za to absolutnie kluczowego czynnika:

We Włoszech od zeszłego roku obowiązuje przychody z praw do wizerunku są opodatkowane jedynie do kwoty 100k euro.

Odważę się zatem stwierdzić, że w przypadku Cristiano proces myślowy wyglądał tak: odchodzę z Realu, bo podatki. Gdzie są niskie? Włochy. Kto mnie może wziąć we Włoszech? Tylko Juventus. No to trudno, przeprowadzam się do Turynu.

 

Ok, prawda. Ale jakie to ma znaczenie w tej dyskusji?

Odnośnik do komentarza

A czy jest różnica czy PSG, Juventus było w 1/8, 1/4, a nie 1/2 i finale? Rok temu walną dwie w finale, teraz strzelił PSG i Juventusowi 6 bramek, Byernowi i Liverpoolowi nic i grał przeciętnie, ale o ile kilka lat temu zdarzało mu się nie strzelać z topowymi drużynami to teraz czegoś takiego nie ma. Ronaldo może i jest super przygotowany, ale organizmu nie oszuka i w Realu od dwóch lat nie gra wszystkiego jak leci. Dużo odpoczywał w meczach ligowych, w CdR nie grał wcale. I pewnie każdy w Juve to wie. Nie poszedł tam wygrywać z nimi ligi włoskiej jako cel nr 1, bo i bez niego sobie z tym świetnie radzą. Dlatego pewnie dalej będzie szykował formę na wiosnę i decydujące mecze w LM. Dlatego to Juve dla niego najlepsza opcja po odejściu z Realu. Ma mega szanse na mistrzostwo kraju, a to już jedno ważne trofeum w sezonie. Do tego może grać tak jak w ostatnich dwóch sezonach w Realu. Bo jedną rzecz zmienił. Przestał się ścigać z Messim na liczby kto więcej bramek strzeli w sezonie tylko zobaczył, że liczą się główne trofea i dzięki temu wygrywał Złote Piłki.

A przy odejściu z Realu wątpię, żeby pieniądze miały decydujący głos. Zarobił i zarabia tyle i przy końcówce kariery myślę, że bardziej patrzy pod kątem sportowym, a praktycznie brak podatku od wizerunku tylko dodatkowy atut. Pomyślał sobie, że to Juve jest mocne, prawie wyeliminowało Real z nim to jak zmieni strony to przeważy szalę ewentualnie następnym razem w kierunku Juve już z nim w składzie. No i nie było takiej chemii między nim i Perezem. Pewnie jakby relacje mieli inne to by się dogadali.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, klinsmann napisał:

fenomenem CR jest technika czy motoryka? patrzac na tego młodego francuzika mam wrażenie, że jeżeli bedzie sie dobrze prowadził, utrzyma motoryke  i nie odbije mu coś pod czaszką może być równie Galaktycznym piłkarzem co Messi czy Ronaldo. Piłka staje się co raz bardziej fizyczna i to już nie tylko domena Premier League. 

 

faktycznie 6 bramek w 7 meczach od 1/8. robi wrażenie w tym roku, niemniej jednak od 1/2 nie wsadził ani jednej bramki. 

https://www.transfermarkt.pl/cristiano-ronaldo/leistungsdaten/spieler/8198/plus/0?saison=2017

 

porównałem rok wstecz i tych bramek było 10. zacnie, nie powiem. niemniej jednak poza wątpliwościami dot. zmiany środowiska(Real >> Juventujs) to  mam wątpliwości czy #teamjuve da mu tyle okazji i odciążenia z innych zadań co miał zapewnione w Realu. Tutaj pewnie będzie podobnie, ale nie kojarzę - w Juve w obecnym sezonie był ktoś kto mógł lać szerokim moczem na zadania defensywne?

 

 

No, ale Mbappe to jest dalej jednak domysł czy będzie tak wielki czy nie. Nie mówiąc o tym, że kosztowałby 2x tyle co Ronaldo i wątpię czy Juve by go skusiło. Te argumenty są bezsensu, Ronaldo doprowadził 2 lata temu Portugalię do ME, w tym roku ciągnął ich za uszy w eliminacjach do MŚ i na samych MŚ. Dlaczego mieliby go nie odciążać defensywnie, serio myślisz, że ktoś kupuje 33letniego geniusza i będzie kazał mu zapierdalać w obronie :lol: ?

No serio, sam Ronaldo zaczął grać inaczej ostatnie 2 lata, bliżej pola karnego, mniej na skrzydle, mniej defensywy, zaczął odpoczywać w słabszych meczach. On to wszystko może zrobić i dalej jechać Serie A jak burą sukę, nie bądźmy naiwni :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, pescar napisał:

Zarobił i zarabia tyle i przy końcówce kariery myślę, że bardziej patrzy pod kątem sportowym, a praktycznie brak podatku od wizerunku tylko dodatkowy atut.

Faktycznie, w końcu goni za tą upragnioną złotą piłką, więc by to nareszcie osiągnąć musi uzupełnić trofeum o wygraną w LM...

Nie żartuj sobie. Kariera piłkarska CR jest już bliżej niż dalej do końca, niezależnie od tego, co uważamy na temat jego obecnej formy fizycznej. Stara się wycisnąć jak cytrynę swoją sytuację marketingową. Nie krytykuję tej decyzji - na jego miejscu pewnie zrobiłbym to samo - jednak uważam, że kwestia finansów miała decydujące znaczenie. Gdyby chciał, jak przypuszczasz, walczyć o trofea i patrzeć pod kątem sportowym, to zostałby w Realu. To jednak dałoby mniej $$$ z koszulek (które zainteresowani już mają), z praw do wizerunku (bo wysoki podatek), a nie jestem pewien, czy też nie mniej z pensji (choć tu podatek dochodowy piłkarzy jest drakoński, nie wiem jak w Hiszpanii, ale to zmartwienie Juventusu, bo CR ma i tak dostawać 5 razy więcej niż dotychczasowy lider w zarobkach :keke: ).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

On goni za tym, żeby powiedzieć "Jak Messi był lepszy jak ja mam 6-7 Złotych Piłek, a on 5". Ronaldo chce być najlepszy w historii i to go napędza. W Juventusie ma w miarę pewne mistrzostwo, w Realu przy rywalizacji z Barceloną tego nie ma. Przy znowu dobrym sezonie w LM ma szansę na kolejną. Może w tym roku uda mu się zgarnąć 6, bo ma wygraną LM, Messi Mistrzostwo Hiszpanii, więc pewnie go wyprzedzi. Pozostaje pytanie czy Modrić albo Griezmann za Mundial mu nie zgarną. A czy w Realu jest szansa wygrać po raz 4 z rzędu po odejściu Zidane? Raczej wątpię. Juventus w ostatnich latach przy tej czołówce się kręci i może następny rok być ich.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, pescar napisał:

Ronaldo chce być najlepszy w historii i to go napędza. W Juventusie ma w miarę pewne mistrzostwo, w Realu przy rywalizacji z Barceloną tego nie ma.

Faktycznie, przy plebiscycie złotej piłki wygrana w serie a jest decydującym czynnikiem.

Zapomniałem, że mamy znów rok 1998.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie, wygranie LM ją praktycznie gwarantuje przy roku bez wielkiej imprezy. A Juventus kręci się w w decydujących fazach co roku. Real ma już 3 z rzędu i raczej 4 nie wygra. Więc jak Real nie wygra to musi ktoś inny. A z dostępnych opcji Juventus daje mu największe szanse. Może byłoby PSG, ale finansowe fair play ich blokuje. Pojawił się Juventus i na każdej płaszczyźnie jest to ciekawa opcja. Pod względem kasy, dostał podwyżkę, sportowym. Może wygrać triumfować w trzech różnych ligach. Gdyby chodziło tylko o kasę to poszedłby do Chin. 

Odnośnik do komentarza

Tu jest wszystkiego po trochu. Aspekt finansowy na pewno odgrywa sporą rolę, bo CR7 to potężna marka prowadzona z głową. Ale nie jest też tak, że sobie idzie do Włoch odcinać kupony i kopać się po kostkach z amatorami. CR to też szalenie ambitny człowiek troszkę zafiksowany na budowaniu swojej legendy do tego z olbrzymim ego. Do tej pory ma na rozkładzie ligę angielską i hiszpańską (do portugalskiej nie mam pewności). Ligę Mistrzów wygrywał z klubem angielskim i hiszpańskim. Ma wielkie szanse dołożyć do swojej kolekcji scudetto. A jeśli jeszcze poprowadziłby Juventus do wygranej w LM i to w swoim pierwszym sezonie w Turynie, to spokojnie będzie mógł powiedzieć, że to jego liga ;) a Puchar Europy trafia tam, gdzie on gra.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, kolek23 napisał:

Od mnie przypomnienie, że media podawały informację o 30 milionów euro rocznie dla CR7 od Juve, od których podatek odprowadzać będzie klub. W Hiszpanii maksymalny podatek to 47% (nie wiem ile CR7 tam zarabiał), a w Juve będzie miał 30kk€ netto :) 

 

ale jego zarobki w Realu tez były podawana jako netto ;)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kolek23 napisał:

Od mnie przypomnienie, że media podawały informację o 30 milionów euro rocznie dla CR7 od Juve, od których podatek odprowadzać będzie klub. W Hiszpanii maksymalny podatek to 47% (nie wiem ile CR7 tam zarabiał), a w Juve będzie miał 30kk€ netto :) 

We Włoszech ten podatek finalnie też się przekłada na mniej-więcej dublowanie stawki pensji przy jej ubruttowieniu, zatem trzeba przyjąć, że CR będzie Juventus kosztował około 60 mln brutto rocznie.

Stąd planowany strajk pracowników fabryk Fiata, którzy nie dostali od lat podwyżek pod pretekstem braku kasy, a tu widzą, że Fiat ma pokrywać ten podatek :keke:

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Morpheus said:

ale jego zarobki w Realu tez były podawana jako netto ;)

 

A ile tego było? Google pokazało, że 21kk, ale nie weryfikowałem :)

 

10 minutes ago, Gacek said:

Stąd planowany strajk pracowników fabryk Fiata, którzy nie dostali od lat podwyżek pod pretekstem braku kasy, a tu widzą, że Fiat ma pokrywać ten podatek :keke:

 

Akurat jestem pod Turynem i miejscowi robotnicy na wzmiankę o CR7 zaczynają wrzeszczeć i machać rękami. Po wyrazie twarzy wnioskuję, że szczęśliwi nie są :keke:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Morpheus napisał:

To chyba nie są ogórki?

 

wiesz... niby na MŚ ogórków być nie powinno, ale z drugiej strony poziom chyba mieli niewiele wyższy od Polski czy Niemiec poza meczem z Portugalią.

 

4 godziny temu, ajerkoniak napisał:

Dlaczego mieliby go nie odciążać defensywnie, serio myślisz, że ktoś kupuje 33letniego geniusza i będzie kazał mu zapierdalać w obronie

nigdzie nie napisałem o zapierdalaniu w obronie :roll: organizacja gry w defensywie się zmieni, Dybala czy Higuain pewnie nie byli demonami pracy nie byli, ale będzie to jeszcze mniejszy wkład w ten aspekt znając CR.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...