Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

dobry start Jarku, ale imho transfer piłkarza, który rocznikowo ma 33 lata za taką kasę broni się tylko marketingowo(koszulki, kasa misiu kasa z marketingu). z wiekiem CR moim zdaniem deczko znormalniał i życzę mu jak najlepiej, jednak nie wierzę już w jego "piłkarską jakość". 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, klinsmann napisał:

dobry start Jarku, ale imho transfer piłkarza, który rocznikowo ma 33 lata za taką kasę broni się tylko marketingowo(koszulki, kasa misiu kasa z marketingu). z wiekiem CR moim zdaniem deczko znormalniał i życzę mu jak najlepiej, jednak nie wierzę już w jego "piłkarską jakość". 

44 gole w poprzednim sezonie. Tyle chyba wystarczy w tym temacie.

 

Przecież to jest fizyczny potwór. Jeśli Allegri będzie miał na niego pomysł (a myślę, że będzie) to Serie A czekają jeszcze spokojnie ze 3 lata terroru.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ajerkoniak napisał:

W tym sezonie średnia bramki na mecz i 8 asyst. Nie wiem co może być wyznacznikiem jakości jak nie to. Zaora Serie A bez kłopotu.

zasadniczo poza Premier League, uważam, że każda liga, gdzie są zespołu w czubie tak jak Real/Atletico/Barca w ESP czy Juve we Włoszech można śmiało nastukać goli ogórkom w ligach co mają po 20 zespołów. 

 

jak juz przywołujesz statystykę możesz powiedzieć jaki % tych bramek padł w meczach z top8? 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, klinsmann napisał:

zasadniczo poza Premier League, uważam, że każda liga, gdzie są zespołu w czubie tak jak Real/Atletico/Barca w ESP czy Juve we Włoszech można śmiało nastukać goli ogórkom w ligach co mają po 20 zespołów. 

 

jak juz przywołujesz statystykę możesz powiedzieć jaki % tych bramek padł w meczach z top8? 

A jakie to ma znaczenie? Ligę wygrywa się tylko w pojedynkach z top 8?

 

PS no to skoro tak uważasz, to jak możesz twierdzić, że to transfer dobry tylko z marketingowego punktu widzenia? Przecież to się wyklucza, lol.

Odnośnik do komentarza

Akurat Serie A jest o wiele bardziej wyrównana niż to się wydaje, a ligowi średniacy są o wiele mocniejsi niż ci z Hiszpanii, w dodatku tam nie ma typowych słabeuszy. Jest Juve, grupa pościgowa, kilka grożnych drużyn walczących o puchary i ...połowa ligi zagrożona degradacją. Nie zmienia to jednak faktu, że CR7 na pewno da rade (choć wątpie w ponad 30 goli, co i tak nie wyklucza tytułu króla strzelców), a mi ten transfer wyjątkowo nie leży ;)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, lad napisał:

no to skoro tak uważasz, to jak możesz twierdzić, że to transfer dobry tylko z marketingowego punktu widzenia? Przecież to się wyklucza, lol.

no zdecydowanie nie, Juve zdobywa w ostatnich latach Mistrza kraju. w LM raz brakuje ciut, raz troche wiecej. puenta jest taka, ze Ronaldo to fizyczny demon do koszenia ogórków a nie zespolow 1-6 czy 1-8 czy rywali od 1/4 LM - im też ładuje regularnie bramkę co mecz?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, klinsmann napisał:

no zdecydowanie nie, Juve zdobywa w ostatnich latach Mistrza kraju. w LM raz brakuje ciut, raz troche wiecej. puenta jest taka, ze Ronaldo to fizyczny demon do koszenia ogórków a nie zespolow 1-6 czy 1-8 czy rywali od 1/4 LM - im też ładuje regularnie bramkę co mecz?

Co ty gadasz. Przecież to jest najlepszy strzelec w historii LM :roll:

 

W zeszłym sezonie ładował Juventusowi, PSG, Borussii i Tottenhamowi, a rok wcześniej. A zresztą, nie chce mi się nawet sprawdzać.

 

Typ zdobył 5 razy Ligę Mistrzów, strzelił w niej 120 goli, a tutaj ktoś twierdzi że to nieodpowiedni gość dla Juventusu, żeby poprowadzić ich do LM. No kurwa, rotfl. Kto byłby lepszy?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Pulek napisał:

To ja :) no i nie wiem co Ci powiedzieć. Spróbuję na argumenty.

 

CR7 w tej chwili to 4 krotny zdobywca Złotej Piłki na przestrzeni ostatnich 5 lat, poprowadził Real Madryt do 4 tryumfów w Lidze Mistrzów na przestrzeni ostatnich 5 lat. Ja mam 30 lat, i nie przypominam sobie, aby jakikolwiek piłkarz tego kalibru zmieniał TAKI klub jak Real Madryt na inny równie wielki i utytułowany.

Ooo przyznam w szoku jestem. Byłem pewny, że 18 a nie 30 lat skoro pierwszy taki świadomy transfer. Ale argumenty rozumiem...w takim razie transfer Krystyny z ManU możemy odrzucić bo wymieniłem go głównie ze względu na kwotę. Ale i tak dalej uważam, że galaktyczne transfery Realu jak Figo, Beckham, Ronaldo(brazylijski...kurde, teraz są takie czasy, że trzeba to podkreślać) to podobny poziom a transfer Zidane to jednak półka wyżej. 

 

Mówisz, że świadome oglądanie od 2000roku...to tak jak u mnie:D. I pamiętne Euro 2000, jak dla mnie najlepszy turniej jaki widziałem...Shearer strzelający Niemcom,obie ekipy nie wychodzą z grupy, Wielka Holandia i jej fatalne karne, król strzelców Kluivert oraz niezapomniany finał z bramka Wiltorda na 20 sekund przed końcem meczu:). 

 

 

Odnośnik do komentarza

@lad120 goli w ostatnie 2-3 lata czy przez całą karierę? nie oceniajmy transferu przez pryzmar historycznych zasług tylko realnej estymaty możliwości w kolejnych latach. 

 

nie powiem Ci kto byłby bardziej odpowiedni bo od 2013r regularnie nie śledzę rozgrywek poza polską ligą(co też nie jest regularne), zapierdalam od 2 lat jak chomik w kołowrotku. patrząc z pryzmatu ostatniego Mundialu jedyne nazwisko, które przychodzi mi do głowy do Mbappe, gość ma lepsze odejście nie Etoo za najlepszych czasów a jest nastolatkiem... 

 

 

Odnośnik do komentarza

No ale niby dlaczego Zidane? Mimo, że to jeden z najlepszych piłkarzy w historii tej dyscypliny, to jednak skala tzw. "rozpierdolu" bez porównania do Ronaldo i Messiego. Ta dwójka jest tak daleko poza konkurencją, że chyba tylko Pele i Maradona mogą się z nimi stawiać na równi.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

galaktyczne transfery Realu jak Figo, Beckham, Ronaldo(brazylijski...kurde, teraz są takie czasy, że trzeba to podkreślać) to podobny poziom

ale te wszystkie transfery są galaktyczne pod względem marketingowym, według mnie daleko im do transferu na miarę CR7 -> Juve, który jest totalnie wystrzelony pod każdym względem.

 

I jeśli uważasz, że transfer Zizou z 2001 roku był "większy", niż ten o którym ja wspominam, to spoko, jestem w stanie to zrozumieć. Dla mnie nie ma jednak podejścia do tego, co się teraz dzieje na naszych oczach :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, klinsmann napisał:

@lad120 goli w ostatnie 2-3 lata czy przez całą karierę? nie oceniajmy transferu przez pryzmar historycznych zasług tylko realnej estymaty możliwości w kolejnych latach. 

 

nie powiem Ci kto byłby bardziej odpowiedni bo od 2013r regularnie nie śledzę rozgrywek poza polską ligą(co też nie jest regularne), zapierdalam od 2 lat jak chomik w kołowrotku. patrząc z pryzmatu ostatniego Mundialu jedyne nazwisko, które przychodzi mi do głowy do Mbappe, gość ma lepsze odejście nie Etoo za najlepszych czasów a jest nastolatkiem... 

Ostatnie 3 sezony - 43 gole.

 

Mbappe xd czy ja jestem na forum Bravo Sport?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, lad napisał:

Mbappe xd czy ja jestem na forum Bravo Sport?

fenomenem CR jest technika czy motoryka? patrzac na tego młodego francuzika mam wrażenie, że jeżeli bedzie sie dobrze prowadził, utrzyma motoryke  i nie odbije mu coś pod czaszką może być równie Galaktycznym piłkarzem co Messi czy Ronaldo. Piłka staje się co raz bardziej fizyczna i to już nie tylko domena Premier League. 

 

faktycznie 6 bramek w 7 meczach od 1/8. robi wrażenie w tym roku, niemniej jednak od 1/2 nie wsadził ani jednej bramki. 

https://www.transfermarkt.pl/cristiano-ronaldo/leistungsdaten/spieler/8198/plus/0?saison=2017

 

porównałem rok wstecz i tych bramek było 10. zacnie, nie powiem. niemniej jednak poza wątpliwościami dot. zmiany środowiska(Real >> Juventujs) to  mam wątpliwości czy #teamjuve da mu tyle okazji i odciążenia z innych zadań co miał zapewnione w Realu. Tutaj pewnie będzie podobnie, ale nie kojarzę - w Juve w obecnym sezonie był ktoś kto mógł lać szerokim moczem na zadania defensywne?

 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Hawkeye napisał:

ale Ty uważasz, że Ante Rebic i Fellaini zasługują na miejsce w najlepszej jedenastce mistrzostw, więc może musisz więcej czasu spędzać nad myśleniem o osądach dotyczących piłki nożnej 

O przepraszam, że się odwazylem mieć swoje zdanie. Gdyby nie Fellaini to Belgowie mogli poleć na Japonii. Plus genialna gra w środku pola u boku Witsela. Rebic dobra gra w początkowej fazie turnieju dzięki czemu wzbudził zainteresowanie większych klubów. No ale zapomnialem, że tylko Pan @Hawkeyema prawo się wypowiadać.

 

@Pulekok, Beckham był świetnym marketingowym ruchem ale piłkarz to był bardzo dobry. Figo, Zidane, Ronaldo to zdobywcy złotych piłek więc oceniać ich tylko w kontekście marketingu to błąd.

Ciężko porównywać Zidane'a do Messiego czy Krystyny. To są maszynki do strzelania goli a Zizou bym bardziej porównał do Pogby czy Modricia. I zobacz też kontekst w jakim Zizou przechodził do Realu. Mistrz świata i mistrz Europy odchodzi z jednego z najlepszych klubów w Europie(koniec XX wieku to częste występy Juve w finalach LM) do zespołu który na początku XXI wieku zdominował te rozgrywki. I za jaką kwotę, przekladajac na obecną chora sytuację to trzeba by za niego zapłacić pewnie z pół miliarda jak nie lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem silisz się na bycie kontrowersyjnym i oryginalnym. I w przypadku Fellainiego i Rebicia (dej spokój, przecież to solidny przeciętniak jeżdżący na dupie), jak i w przypadku Zidane'a. W jaki sposób ten kontekst o którym piszesz ma być argumentem, skoro Ronaldo przechodzi z najlepszego klubu w Europie ostatnich lat do jednego z najlepszych klubów w Europie (2 finały LM?) jako mistrz Europy i 5-krotny zdobywca Pucharu Europy :confused:

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

A może właśnie ja doceniam go za walkę i jeżdżenie na dupie? Jak mam być szczery to Chorwst i Belg złapali się jako ostatni. Bo kogo miałem innego dać? Matouidi? (za dużo Francuzów już by bylo), de Bruyne( zbyt mało pokazał w stosunku do talentu). Za Rebicia myślałem o Perisiciu(za karniaka go nie wybrałem), Griezzman(ponownie za dużo by było Francji), Lukaku(zmarnował za dużo setek). Zwykła zabawa a widać niektórzy mają z nią problem:/. 

Co do Zidane'a i kontekstu to było to tylko przypomnienie okoliczności bo jak sam widzisz i tu i tu wielki zawodnik był bohaterem transferu między wielkimi klubami. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...