Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Vidal to już przesądzony transfer, wg doniesień dziś wieczorem powinien pojawić się w Turynie.

Co do Rossiego, wzmocniłby siłę naszego ataku, która w konfiguracji podanej przez PJM wyglądałaby przyzwoicie. Tylko nie wiem czy zapłacenie za niego ~30 mln € (bo pewnie koło tej sumy się skończy) jest niezbędne, patrząc na lukę jaka jest na lewym skrzydle :-k Oby Marotta za niego nie przepłacił.

Odnośnik do komentarza

Ja to wolałbym by Marotta wyłożył te 45 baniek na Kuna. Wart jest tych pieniędzy, a tak kreatywnego gracza potrzebujemy. A na lewą stronę nie widzę nikogo wartościowego do zakupu, za przyzwoite pieniądze.

A tak wogóle to Marotta to za przeproszeniem jak "cipa" negocjował . wiadomo było, że Tiago będzie w Atletico grać, to zamiast dorzucić go do transakcji i zejsc do 40 baniek, to jakies niestworzone historie wymyslał.

Odnośnik do komentarza

Tylko nie wiem czy zapłacenie za niego ~30 mln € (bo pewnie koło tej sumy się skończy) jest niezbędne, patrząc na lukę jaka jest na lewym skrzydle :-k

Po sezonie pożegnamy Alexa i pewnie Toniego. Zastępca dla Del Piero jest nam bardzo potrzebny. Lepiej kupić Rossiego teraz, niż po kolejnym zajebistym sezonie w Villarrealu, kiedy kwota odstępnego będzie poza naszym zasięgiem.

 

A tak wogóle to Marotta to za przeproszeniem jak "cipa" negocjował . wiadomo było, że Tiago będzie w Atletico grać, to zamiast dorzucić go do transakcji i zejsc do 40 baniek, to jakies niestworzone historie wymyslał.

Po pierwsze widzę, że jako dyrektor sportowy ze sporym doświadczeniem, lub dziennikarz specjalizujący się w mercato wiesz jak "cipowato" Marotta negocjował. Po drugie Marotta w wywiadzie dla Tuttosport mówił, że mimo posiadanych funduszy, chcą wydawać z głową. Aha i po trzecie, Juventus zaproponował za Aguero 32 mln + Tiago. Zresztą Atletico głupie nie było i wiedziało, że Tiago tak czy siak odejdzie z Juventusu za psie pieniądze i wyczekało na moment, gdy rozwiązaliśmy z nim kontrakt.

Odnośnik do komentarza

Wiesz ja się odnoszę tylko do tego transferu, bo ogólnie nie licząc Motty, z jego pracy jestem zadowolony. Ale uważam, że spokojnie można była Kuna sciągnąć. wiadomo, że na Aguero trzeba byłoby się wykosztować, ale myślę, ze te pieniądze za rok by się zwróciły po awansie do LM.

Odnośnik do komentarza

Rossi przy tym co pokazywał w zeszłym sezonie i tak będzie olbrzymim wzmocnieniem, a te 10-15 mln różnicy z Aguero można przeznaczyć na lewe skrzydło. To i tak znaczny postęp jakościowy jeśli chodzi o transfery, więc nie ma co narzekać. Dobrze, że zaczyna się również mówić o zainteresowaniu zawodnikami wystawionymi przez Juve na sprzedaż, kokosów z tego nie będzie, ale zawsze trochę więcej kasy nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Z informacji gorszych, Melo poszedł na roczne wypożyczenie do Galatasaray za 2 mln euro. Turcy będą płacić mu całość kontraktu. Obawiam się, że Brazylijczyk skończy jak Tiago, co rok wypożyczany, by w końcu odejść za darmo. Marotta zaplusował Vidalem, to czas na duży minus za Brazylijczyka.

 

Negocjacje z Villarrealem natrafiły na przeszkodę. Arsenal ponoć złożył ofertę za Santiego Cazorlę, a Żółta Łódź Podwodna nie chce przed Ligą Mistrzów sprzedawać aż dwóch swoich gwiazd. Mówi się, że sprzedaż Hiszpana do Londynu przekreśli transfer Rossiego. Lecz może to być tylko straszak by Juve podniosło swoją ofertę.

 

Kolejną złą wiadomością jest to, że coraz częściej mówi, się o sprzedaży Quagliarelli, w razie kupna Pepito. O takiej ewentualności wypowiedziało się już dwóch ekspertów od mercato. Jak coś to link do włoskiej strony, gdyż z niewiadomych przyczyn, polskie strony Stare Damy nie zająknęły się na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Momo Sissoko za 7 mln € został sprzedany do PSG. Był on zdecydowanie jednym z lepszych transferów poprzedniego zarządu, jednak od 2 lat notoryczne kontuzje przeszkodziły mu w regularnym graniu. Oby odbudował się we Francji :) Marotta wreszcie sprzedał kogoś za przyzwoitą cenę. Wypożyczenie Melo za 1,5 mln to śmiech, jedyna nadzieja w tym, że Galatasaray wyłoży zapisane w umowie 13 mln na transfer definitywny.

Temat transferu Rossiego już upadł, ponieważ z Villareal do Malagi odszedł Cazorla a występująca w LM drużyna nie chce się więcej osłabiać. Zamiast niego dostaniemy Mirko Vucinicia, o czym trąbią dziś wszystkie włoskie media. Podobno 15 mln € + 3 mln bonusu, troche dużo jak dla mnie, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie :-k bardzo możliwe, że Conte będzie go chciał ustawiać na lewym skrzydle.

 

Najlepszą informacją ostatnich dni jest widok piękniejącego stadionu Juve :D Wreszcie położyli murawę, podobno wszystko idzie zgodnie z planem i 11 września meczem z Parmą zadebiutujemy na zmodernizowanym Delle Alpi :)

Odnośnik do komentarza

Co więcej, oprócz Czarnogórca do Juve ma przyjść Diego Lugano z Fenerbahçe, gdyż Conte nie jest zadowolony z środkowych obrońców i poprosił Marottę o wzmocnienie tej formacji. Urugwajczyk ma wpisaną w kontrakt klauzulę wykupu za 3,5 mln euro, ale w związku z aferą korupcyjną w Turcji, istnieje możliwość sprowadzenia kapitana reprezentacji Urugwaju za darmo. Spotkanie z agentem zawodnika przebiegło podobno po myśli Marotty.

 

Co do Vucinicia, to bardzo cenię jego piłkarskie umiejętności i na pewno jego transfer by mnie ucieszył. Inaczej jednak do tego podchodzę, kiedy ma on być nagrodą pocieszenia w związku ze zmianą planów Villarrealu co do Rossiego.

 

Marotta ma zbudować zespół jaki potrzebuje Conte. Pieniądze są, czas również. Pora na wzmocnienia...

Odnośnik do komentarza

Mirko Vucinić nowym zawodnikiem Juventusu. Stara Dama zapłaci Romie 15 mln euro.

 

Zostały dwie pozycje, gdzie potrzeba wzmocnień. Środek obrony i lewa pomoc. Niestety mówi się coraz częściej o sprzedaży bądź wymianie na innego zawodnika Quagliarelli. Wtedy potrzebny byłby kolejny napastnik.

 

Póki co jednak Marotta ma sfinalizować transfer Diego Lugano.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po obejrzeniu TIM Trophy oraz przede wszystkim pucharu Berluscioniego widać, że drużyna zmierza w dobrą stronę, jeśli chodzi o grę do przodu. Trójka Vucinic, Matri, Krasic może wiele zdziałać, jeśli dotrą się z następną trójką: Vidal, Pirlo, Marchisio. Na dodatek jest jeszcze Quagliarella, który moim zdaniem powinien być też zmiennikiem Krasica, Del Piero, który pokazal wczoraj, że wciąż może dużo dla drużyny zrobić, oraz młody i bardzo ciekawy Pasquato, którego talentu Juve mam nadzieje nie zmarnuje. Zdecydowanie gorzej wyglądało to w defensywnie, nie mówię nawet o samym De Ceglie, który odstawał wyraźnie od reszty, ale o stylu gry, zawodnicy Juve zamiast atakować odsuwali się od rywali, w pierwszej połowie nie istniało coś takiego jak pressing. W drugiej było trochę lepiej, ale to tylko pokazuje, jak ważny jest to element, wystarczyło, że zawodnicy Starej Damy pograli troche bliżej rywala i już częściej piłka była w ich posiadaniu, a to stwarzało możliwość jej rozegrania. To niby tylko towarzyskie spotkania, ale dla mnie wyglądało to na założenie taktyczne, a nie zwykłe odpuszczanie z racji rangi meczu. W TIM Trophy wyglądało to lepiej, szczególnie w meczu z Interem, ale skupiłem się na spotkaniu wczorajszym, głównie ze względu na to, że Conte wystawił optymalny skład, a Milan też nie grał totalnymi rezerwami.

 

Mówi się jeszcze o jakiś kolejnych transferach, ale nic nie jest na chwilę obecną godne napisania. Skład jest w miarę zbilansowany, brakuje jedynie kogoś, kto robiłby różnicę, ale tacy zawodnicy są niezwykle drodzy i trudno ich wyciągnąć, szczególnie, że Juve nie oferuje gry w pucharach.

 

Pierwszy mecz na wyjeździe z Udinese, łatwo nie będzie, ale chłopaki powinni być wymęczeni przez Arsenal.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza kolejka została przełożona ze względu na strajk, dla Juve chyba to nawet dobre rozwiązanie ponieważ w krótkim czasie drobne urazy wykluczyły z gry Matriego, Krasicia i Vucinicia. Na spokojnie powinni dojść do siebie przed inauguracją.

Skoro liga jeszcze nie ruszyła to można mówić tylko o jednym - mercato, mercato, mercato. Marotta w ostatnich 2 tygodniach nie zdołał przeprowadzić wymaganej ilości operacji na rynku transferowym, więc do środy czeka go bardzo dużo pracy.

 

Zacznijmy od zakupów. Skrzydła wzmocnili (??) już Giaccherini z Ceseny (współwłasność za 3 mln €) oraz Paragwajczyk Estigarribia (wypożyczenie za 0,5 mln €, opcja wykupu za 5 mln). Grzegorz Milko chyba sobie język połamie podczas komentowania meczów Juve ;) Negocjowany jest transfer Eljero Elii z HSV Hamburg, jego agent przyznał, że są pewne rozbieżności między klubami, ale do środy wszystko powinno być załatwione. To raczej Holender szykowany będzie na podstawowego lewego skrzydłowego. Cały czas poszukiwany jest środkowy obrońca. Nie rozumiem odpuszczenia tematu Diego Lugano, który przeniósł się do PSG za 3,5 mln €. Obecnie na czele znajdują się dwa nazwiska - Bruno Alves z Zenitu oraz Rhodolfo z Sao Paulo.

 

Niemniej pracy wymagane jest przy pozbywaniu się niepotrzebnych graczy. Po 4 latach klub opuści Zdenek Grygera, który dziś potwierdził, że przenosi się do Fulham. Podobno Anglicy chcą dać za niego 3 mln €, byłby to świetny interes :) Na stałe klub opuścił Sergio Almiron, którego za czapke gruszek pozyskała Catania. Amauri otwarcie mówi, że szuka nowego klubu, ponieważ kierownictwo Juve dało mu do zrozumienia, że nie jest on częścią dalszych planów klubu. Problemem będą jego ogromne zarobki, jednak pojawiło się światełko w tunelu w postaci zainteresowania ze strony PSG. Również Iauqinta rozważa oferty jakie otrzymał, ponieważ może nie być dla niego miejsca w napadzie Juve. Niestety jest on obecnie tradycyjnie kontuzjowany i może być największa przeszkoda w pozbyciu się go. Jorge Martinez został dziś wypożyczony do Ceseny. O ile wcześniej wymienieni gracze to wymysły poprzedniego zarządu, tak El Malaka to jednak z największych porażek Marotty. Rok temu kupiony za 12 mln €, dziś na siłe wypchnięty do dużo słabszego zespołu. Wg mediów cały czas niepewna jest przyszłość Pepe, Bonucciego i Zieglera.

 

A 8 września pierwszy mecz na nowym stadionie, rywalem będzie Notts County. Dobór rywala uzasadniany jest historią, to od tego zespołu przejęliśmy nasze biało-czarne barwy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Co za cisza :>

Właśnie wyeliminowaliśmy z Pucharu Włoch Romę pokonując ją 3:0 po bramkach Giaccheriniego, Del Piero (jak zwykle poezja i samobójczym trafieniu Kjaera. W półfinale czeka nas zwycięzca pary Milan - Lazio.

 

Za nami połowa sezonu. Bardzo dobrego sezonu jak na razie. :) 19 spotkań i brak porażki w tak zaciętej lidze jak Serie A robi wrażenie. Oczywiście bolą remisy na własnym terenie z takimi zespołami jak Bologna, Caglliari czy Genoa no ale nie można mieć wszystkiego, trzeba pamiętać, że wielu graczy z tej ekipy rok temu zakończyła sezon na 7 miejscu. O Scudetto raczej wciąż nie ma co mówić, Milan jest tuż za plecami i biorąc po uwagę to, że jakiś kryzys w końcu nadejdzie nie ma co rozmyślać o mistrzostwie na tym etapie sezonu.

Z podstawowej jedenastki ciężko kogokolwiek wyróżnić, poza Bonuccim i ostatnio nieskutecznym Matrim wszystko mają za sobą świetną rundę. Do tego swoje wnoszący zmiennicy w postaci Giaccheriniego, Estigarribii, Quagilarelli czy ostatnio Marrone (może z niego wyrosnąć świetny środkowy pomocnik :)).

Kadrowo najgorzej sytuacja wygląda w obronie, gdzie jest jedynie 5 zawodników do grania. Conte jasno postawił sytuację i goście pokroju Motty czy Grosso nie są nawet powoływani do kadry meczowej. :) W mediach pełno jest wiadomości na temat powrotu do Juve Martina Caceresa z Sevilli, który z powodzeniem może grać na każdej pozycji w defensywie. Obecnie trwa targowanie, ale myślę że w tym okienku Urugwajczyk powróci do Turynu.

Poszukiwany jest także środkowy pomocnik, który mógłby częściej dać odpoczać komuś z trójki Marchisio-Vidal-Pirlo (Pazienza być może odejdzie, na Marrone jeszcze nikt tak mocno nie postawi). Faworytem był Freddy Guarin z Porto, jednak z powodu limitów non-UE jego przyjście wykluczyłoby transfer Caceresa, kto wie czy plotki o Guarinie nie służą do zbicia ceny Caceresa :-k bardziej prawdopodobną opcją wydaje się Radja Nainggolan z Cagliari.

Po wypożyczeniu Borriello nie należy się spodziewać nowych zawodników w napadzie. Świetną wiadomością jest to, że Amauri wreszcie znalazł nowego pracodawcę :jupi: Pewnie troche postrzela w Fiorentinie, w Juve był bezużytczeny. Podobnie jak Iaquinta i Toni, którzy wciąż "szukają" klubów. Jak na razie odrzucają wszystkie możliwe propozycje, wolą dobrze płatne, ciepłe i wygodne posady na trybunach stadionu Juve :/

 

W sobotę ważny pojedynek z trzecim w tabeli Udinese, pasowałoby dobrze zacząć rundę rewanżową :)

FORZA JUVE! :war:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dawno nic nie pisałem, więc najwyższy czas coś skrobnąć.

 

Okienko transferowe już za nami, w którym zasiliło nas 3 graczy. Marco Boriello z Romy (wypożyczenie z opcją pierwokupu), Matin Caceres z Sevilli (wypożyczenie z niemalże przymusem pierwokupu) i Simone Padoin z Atalanty (transfer definitywny za 5 mln euro).

 

Szeregi Starej Damy na zawsze opuścił Luca Toni, a wypożyczyliśmy Iaquintę (Cesena), Amauriego (Fiorentina), Pazienzę (Udinese), Mottę (Catania). Sprzedaliśmy też połówki kart Sorensena (Bologna) i Immobile (Genoa).Niestety nie udało się wygonić Grosso, który miło spędza czas na trybunach naszego pięknego stadionu.

 

Co do naszej obecnej dyspozycji to przeszła moje najszczersze oczekiwania. Po dwóch 7. miejscach pod rząd i udanych transferach spodziewałem się, że aktywnie włączymy się w walkę o 3 miejsce, premiujące grą w eliminacjach Champions League. Tymczasem jesteśmy liderem rozgrywek, punkt przewagi nad Milanem, jeden mecz do rozegrania więcej, jesteśmy ciągle niepokonani, staciliśmy najmniej bramek w lidze i doszliśmy do półfinału Coppa Italia.

 

Krótko mówiąc sytuacja nie do wyobrażenia jeszcze pół roku temu. Oczywistym jest, że zaczęliśmy być wymieniani w gronie faworytów do tytułu.

 

Odnowa Juventusu ma wielu ojców, od świetnych transferów Marotty, przez doskonąłą grę Buffona, Barzagliego, Pirlo, Marchisio czy innych, do niesamowitego wkładu trenera Conte. Piłkarze są zmotywowani, wybiegani. Stara Dama na boisku nie odpuszcza, walczy do utraty tchu, a do tego styl gry jest miły dla oka, co jest zasługą dobrze technicznie grających zawodników i przede wszystkim Pirlo. Jak wyliczono 85% podań, to podania krótkie. To właśnie utrzymywanie się przy piłce, gra z klepki, wychodzenie na pozycję i silny pressing powodują, że naciułaliśmy już 9 punktów więcej niż w zeszłym roku o tej porze.

 

Nie można oczywiście zapomnieć, że wpływ na nasze wyniki ma brak gry w europejskich pucharach i nowy stadion, który póki co w każdym meczu zapełnia się do ostatniego miejsca, a kibice są naprawdę 12. zawodnikiem. Co za czasy, że Juve gra skutecznie i mile dla oka, a do tego na bardzo dobrym obiekcie.

 

Nie powiem, że walczymy o Scudetto, mimo, że wielu ekspertów widzi nas w roli faworyta. Obecnie liczę, że zakwalifikujemy się bezpośrednio do Ligi Mistrzów, a jeśli w marcu ciągle będziemy liderami, zacznę głośno mówić o szansach na mistrzostwo.

 

Tymczasem najważniejszy jest mecz niedzielny ze Sieną u siebie, który bezsprzecznie trzeba wygrać, licząc przy okazji, że Napoli pokaże się z dobrej strony przeciwko Milanowi. Milanowi, z którym w środę gramy w Coppa Italia :)

 

Dla ciekawskich, interesujące statystyki piłkarzy Bianconerich -> http://www.whoscored.com/Teams/87

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Myślę, że warto przerwać ciszę w tym temacie z racji tego, że sezon wkracza już w swoją decydującą fazę, a sytuacja na czele zrobiła się niezwykle ciekawa.

 

Przede wszystkim uważam, że jeśli Juve zdobędzie mistrzostwo to jakaś mala flaszeczka dla Guardioli powinna się znaleźć. Oczywiście aktualna pozycja została wywalczona w pięknym stylu przez piłkarzy Starej Damy, ale ostatnie zaskakujące potknięcia w wykonaniu Milanu sprawiły, że mistrzostwo jest w rękach Juventusu. Zespól gra wspaniale, przede wszystkim to co wyprawia Vidal ostatnimi tygodniami daje nadzieję, że po wielu ciężkich latach tytuł powróci do Turynu. Wciąż brakuje klasowego napastnika, Marotta przede wszystkim na tej pozycji powinien szukać zdolnych zawodników. Matri to jednak nie ten poziom, Quariallela powoli wraca do gry, ale to nie jest typ egzekutora, a przy systemie gry Conte warto by mieć kogoś przed Fabio lub Vucinicem, którzy mogą spełniać podobną rolę w zespole. Mówi się o wielkich pieniądzach na wzmocnienia, oby zostały wydane mądrze i nie poszły na 6-7 zawodników przeciętnych, ale na 2-3 klasowych. Jutro niezwykle istotny mecz z Lazio, jeśli Juventus zgarnie 3 pkt to mistrzostwo przybliży się znacznie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Sezon powoli dobiega końca i zamiast cieszyć się po weekendzie z kolejnego, po długiej przerwie, Scudetto będziemy zapewne zmuszeni czekać do ostatniej kolejki. Niestety ostatni mecz z Lecce nie pozwolił na utrzymanie w miarę bezpiecznej przewagi nad Milanem (cudowny błąd Gigiego:/), ale ci mają jeszcze przed sobą derby Mediolanu i tam trzeba upatrywać straty ich punktów.

Przed sezonem sceptycznie podchodziłem do osoby nowego trenera. Nie wierzyłem, że jest w stanie osiągnąć cokolwiek z tą drużyną. Cieszę się, że się myliłem ;) Boli mnie tylko brak uznania dla Giovinco, bo wydaje mi się, że to nieprzeciętny zawodnik, a spisywałby się lepiej niż Giaccherini czy Elia. Pozostaje jeszcze sprawa Alexa, ale liczę, że jednak przedłużą z nim umowę i nie będzie musiał tułać się po MLS-ach.

Niesamowity Vidal (przypomina mi trochę Davidsa) Marchisio i efektywny Vucinic, skuteczna gra zarówno w obronie jak i ataku, ale brak jest klasowego snajpera, superkillera, bo to czym obecnie dysponujemy nie wystarczy raczej na LM - także liczę na transfer Cavaniego nawet kosztem Matriego;)

Odnośnik do komentarza

Stało się, Juventus po latach posuchy odzyskał upragnione Scudetto :) Przed sezonem ciężko byłoby mi uwierzyć, gdyby ktoś mi powiedział, że Juve zdobędzie mistrza będąc przy tym (prawdopodobnie) niepokonanym :o Fantastyczna robota wykonana przez Antonio Conte, który swą pasją, zaciętością oraz żądzą wygrywania zaraził cały zespół.

 

Wielu bohaterów miał ten sezon. Buffon, Chiellini, Barzagli, Pirlo, Marchisio, Vidal i Vucinić to niekwestionowany szkielet tej drużyny. Do tego solidność i równa forma Lichtsteinera, Bonucciego (po słabej 1 rundzie zaczął w końcu grać tak jak się od niego oczekuje), Pepe, De Ceglie i Giaccheriniego. Matri i Quagliarella mogliby być skuteczniejsi, ale klub pokazał, że w nich wierzy przedłużając z nimi kontrakty. No i legendarny Alessandro Del Piero. Mało grał, ale jak już wchodził to praktycznie zawsze nadawał rozmach naszym atakom, do tego zdobył kilka bardzo ważnych goli. Nie potrafię sobie wyobrazić Juventusu bez niego, niestety wszystkie znaki wskazują na to, że w przyszłym sezonie już go w tej koszulce nie zobaczymy :/

 

Przed nami jeszcze tylko mecz z Atalantą, który powinien być jednym wielkim świętowaniem oraz bardzo ważne i prestiżowe spotkanie w finale Coppa Italia przeciwko Napoli. Wygranie tego meczu i zdobycie dubletu byłoby wisienką na torcie.

 

A później? Marotta, Paratici i Nedved pokazali, że pod ich wodzą sportowo klub zmierza w dobrym kierunku. Pomimo kilku wpadek transferowych ogólny bilans obecnego zarządu jest mocno pozytywny i zbliżające się mercato powinno przynieść nam 2-3 klasowe wzmocnienia. Do tego sprzedaż Krasicia, Elii oraz kilku wypożyczonych zawodników. Estigarribia raczej nie zostanie wykupiony, wydawało się że Borriello spotka ten sam los jednak w ostatnich meczach się odrodził. Co do tego okna transferowego, to mam jedno życzenie - niech sprowadzą z powrotem Giovinco :) Jego gra w Parmie to coś wspaniałego.

 

JUVENTUS CAMPIONE D'ITALIA! :king::winner:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...