Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem czy Conte widziałby u siebie Giovinco :-k Choć pewnie będzie miał mało do gadania, Parma ma prawo do wykupu 50% jego karty i zamierza z tego prawa skorzystać, przynajmniej tak twierdzą jej dyrektorzy.

Zamiast Pazienzy wolałbym aby dali szansę Marrone lub Ekdalowi (chyba, że on już w Bolognii na stałe zostaje).

Odnośnik do komentarza

Aguero zapowiedzial na swojej stronie internetowej ze odchodzi z Atletico. Jejku, jakby przyszedl do Juve to byloby pieknie :o no i oczekuje na powrot Giovinco, mam nadzieje ze pojda po rozum do glowy. Do tego Bastos na lewym skrzydle i dwoch obroncow i przynajmniej na papierze powinno to wygladac dobrze. Szkoda ze swego czasu Juve zrezygnowalo z Criscito :(

Odnośnik do komentarza
Szkoda ze swego czasu Juve zrezygnowalo z Criscito

Który znając życie wyląduje koniec końców w Interze...

 

Pirlo podpisał, Ziegler przechodzi właśnie testy medyczne, Pazienza poczeka na testy jeszcze parę dni. A Bastos znów nam słodzi. Co ciekawe, gdyby nawet nie dostał paszportu, to grube ryby z Serie A mają przywrócić zabrane w tamtym roku wolne miejsce dla zawodnika spoza Unii. I tym samym Michel zawita do nas.

 

Tu jest

z wczorajszego pożegnania Neville'a. Ładna bramka Giandonato.
Odnośnik do komentarza

Aguero zapowiedzial na swojej stronie internetowej ze odchodzi z Atletico. Jejku, jakby przyszedl do Juve to byloby pieknie :o no i oczekuje na powrot Giovinco, mam nadzieje ze pojda po rozum do glowy. Do tego Bastos na lewym skrzydle i dwoch obroncow i przynajmniej na papierze powinno to wygladac dobrze. Szkoda ze swego czasu Juve zrezygnowalo z Criscito :(

 

Na pewno nie odejdzie do Juventusu. Jeżeli faktycznie odejdzie to do drużyny grającej w LM. Obecnie Juventus to zbliżona półka co Atletico, więc ta zamiana nic by mu nie dała.

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że ciężko Juventusowi będzie zakontraktować jakiegokolwiek napastnika z "czołówki światowej", właśnie przez brak europejskich pucharów. W tamtym roku grając w LE przyszedł Krasić, ale on wielką gwiazdą przecież nie był. Teraz chce do nas Bastos, co wydaje się nielogiczne. Jeśli przyjdzie, będzie to wyjątek. No chyba, że wizja gry na nowym stadionie kogoś przekona :keke:

Pieniądze na "bombera" ponoć są, na lukratywny kontrakt też. Ale kto będzie chciał grać o Puchar Włoch? I tu muszą się Marotta, Agnelli i Nedved natrudzić by kogoś naprawdę zajebistego namówić.

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że ciężko Juventusowi będzie zakontraktować jakiegokolwiek napastnika z "czołówki światowej", właśnie przez brak europejskich pucharów. W tamtym roku grając w LE przyszedł Krasić, ale on wielką gwiazdą przecież nie był. Teraz chce do nas Bastos, co wydaje się nielogiczne. Jeśli przyjdzie, będzie to wyjątek. No chyba, że wizja gry na nowym stadionie kogoś przekona :keke:

Pieniądze na "bombera" ponoć są, na lukratywny kontrakt też. Ale kto będzie chciał grać o Puchar Włoch? I tu muszą się Marotta, Agnelli i Nedved natrudzić by kogoś naprawdę zajebistego namówić.

nie zawsze pieniadze są dla zawodnika najwazniejsze, jeśli zawodnik od dziecka kibicuje, wielbi jakiś klub to myślę, że przyszedłby tam za każde pieniądze :P

 

Conte chciałby także Ribery'ego w swojej drużynie :keke:

Odnośnik do komentarza

Wracając do Aguero, Juventus jest jedynym zespołem, który jak do tej pory rozmawiał z Atletico. Potwierdził to dyrektor Atletico, Gil Marin. Dodając do tego wiadomości, że tydzień temu w siedzibie Juve przebywał agent Aguero można przyznać, że Marotta podszedł do tego tematu konkretnie.

Mimo wszystko nie wydaje mi się abyśmy wyłożyli na stół 45 mln €, bo taką klauzulę Kun ma w kontrakcie i Atletico nie zamierza zejść z ceny. Można użyć Tiago jako kartę przetargową, ale obecnie to więcej niż 5 mln on wart nie jest :-k

Odnośnik do komentarza

Wracając do Aguero, Juventus jest jedynym zespołem, który jak do tej pory rozmawiał z Atletico. Potwierdził to dyrektor Atletico, Gil Marin. Dodając do tego wiadomości, że tydzień temu w siedzibie Juve przebywał agent Aguero można przyznać, że Marotta podszedł do tego tematu konkretnie.

Mimo wszystko nie wydaje mi się abyśmy wyłożyli na stół 45 mln €, bo taką klauzulę Kun ma w kontrakcie i Atletico nie zamierza zejść z ceny. Można użyć Tiago jako kartę przetargową, ale obecnie to więcej niż 5 mln on wart nie jest :-k

Ponoć na Aguero czai się także Bayern.

 

Ziegler już w Juve, a Juventus łączony jest z Lichsteinerem,Maggio, Inlerem i N'Zogbią. Mam nadzieję, że transfer Francuza nie wyklucza przyjścia Bastosa do Turynu, chociaż wydaje się być tylko opcją awaryjną. Co do Szwajcarów to wydaje mi się, że Lichsteiner mogłby wzmocnić naszą obronę :-k

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po pozyskaniu Pirlo, Zieglera i Pazienzy, dziś wykupiliśmy 4 zawodników, którzy przez ostatni sezon reprezentowali nasze barwy na zasadzie wypożyczenia. Chodzi o Matriego, Quagliarelle, Pepe i Mottę. Z transferów pierwszej dwójki jestem bardzo zadowolony i liczę, że jeden utrzyma formę, a drugi odbuduje ją po kontuzji. Zakup Pepe jest logicznym wyjście w sytuacji kiedy nie mamy nikogo na rezerwę. Natomiast wykupienie Motty jest mam nadzieję środkiem do osiągnięcia jakiegoś celu i Marco już nigdy nie założy koszulki Juventusu. Oby.

 

La Gazzetta dello Sport podała dziś, że w końcu osiągnięto porozumienie między Juve a Lazio w sprawie Stephana Lichtsteinera. Szwajcar przeprowadzi się do Juve za 10 mln euro.

 

Natomiast w sprawie Bastosa znowu się coś zaczęło dziać. Po pierwsze dotąd nieprzekonany do Brazylijczyka, Antonio Conte zgodził się na jego transfer. Po drugie prezes Lyonu Jean-Michel Aulas powiedział, że muszą go sprzedać, a agent pomocnika mówi, że do końca tygodnia (którego to już z rzędu?) Michel będzie piłkarzem Juventusu. Kwota odstępnego nie wyniesie więcej niż 13,5 mln euro.

 

Jeśli na dniach zostaną potwierdzone te dwa transfery będę bardzo zadowolony i z nadzieją będę oczekiwał kontynuacji naszego mercato.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj obradowała rada nadzorcza Juventusu, jak i rada Exoru. Efektem tych spotkań była decyzja o dokapitalizowaniu Juventusu. Liczby ukazujące się w Internecie są naprawdę wysokie i przede wszystkim różne. Dlatego nie chcę nimi specjalnie obracać, gdyż nie do końca wiadomo na co i kiedy zostaną wydane te ekstra fundusze. W każdym razie Sky podało, że budżet na transfery Juventusu na to lato, od tej chwili wynosi pomiędzy 75-80 mln euro.

 

Należy do tego jeszcze dodać kasę jaką uda się zebrać ze sprzedaży piłkarzy. I jeśli patrzeć na ceny (dane za transfermarkt.co.uk) to sprawa wygląda następująco: Melo-16,5 mln, Tiago-8, Sissoko-7,5, Amauri-7,5, Martinez-7, Iaquinta-5, Motta-3,5, Grygera-2, Almiron-1,4, Grosso-1. Nie liczyłem Giovinco (którego połówka poszła już do Parmy za 3 mln, ani Salihamidzicia i Manningera, którym kończą się kontrakty). Dałoby to kwotę podchodzącą pod 60 mln euro. Oczywiście nie łudzę się, że uda się sprzeda ich wszystkich, ani w to, że odejdą za takie pieniądze. Ale gdyby przyjąć, że oddamy ich za połowę ww. kwot, to i tak jakieś 30 mln euro powinno wpłynąć na nasze konto. Pesymiści powiedzą 20, co i tak będzie poważnym zastrzykiem gotówki.

 

Z takimi pieniędzmi można zdziałać naprawdę wiele. Nadchodzące miesiące mogą być ekscytujące i przede wszystkim miłe dla fanów Juventusu.

Odnośnik do komentarza

No i mamy oficjalnie nowego prawego obrońcę. Stephan Lichsteiner przeszedł dziś testy medyczne i lada chwila powinien podpisać 4-letni kontrakt z Juve. Lazio ma za niego otrzymać niecałe 10 mln €, a sam zawodnik rocznie ma zarabiać 2 mln €. :) IMO dobry ruch Marotty, za takie pieniądze jest to najlepszy wybór z możliwych.

Nie spodziewam się już żadnych transferów w lini obrony. Mam przeczucie, że Motta dostanie jeszcze jeden sezon na wykazanie się w barwach Juve, tym razem jako zmiennik Lichsteinera. Na lewej rywalizować będą Ziegler z De Ceglie, na środku są Chiellini, Bonnucci, Barzagli i Sorensen. Chyba, że szykowane jest wypożyczenie młodego Duńczyka, wtedy zapewne możemy spodziewać się jakiegoś zawodnika w stylu Knezevica czy Rinaudo :-k Z klubem pożegnać powinni się Grygera i Grosso.

Teraz czas na lewe skrzydło i napastnika światowej klasy ;) oraz ewentualne wyprzedaże.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Juventus zaprezentował koszulki na zbliżający się sezon. Domowa oraz wyjazdowa Zapewne rzucający się w oczy róż będzie obiektem kpin przez najbliższy sezon, dla mnie ta koszulka jest nawet ok ;) Niestety Nike po raz drugi z rzędu zafundowało nam żałosną naprasowankę logo BetClicka. :/

 

Z wiadomości dotyczących mercato, cały czas staramy się o Aguero i wydajemy się jednym z faworytów do pozyskania Kuna. Marotta negocjuje z Atletico, ponieważ nie ma zamiaru płacić 45 mln €, które zapisane są w kontrakcie Argentyńczyka.

Kolejnym mocno łączonym zawodnikiem z Juve jest Arturo Vidal, środkowy pomocnik Bayeru Leverkusen. W ostatnim wywiadzie sam przyznał, że chciałby grać w Serie A i że otrzymał już prestiżowe propozycje z tej ligi. Zobaczymy co z tego wyniknie, chyba najpierw musiałby odejść ktoś z środka pola, ponieważ obecnie panuje tam duży ścisk.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobre wieści transferowe. Na obóz przygotowawczy do USA nie zostali powołani Amauri i Felipe Melo, co jest równoznaczne z ich odejściem z Juve. Na ich miejsce przyjdą Giuseppe Rossi z Villarrealu (27mln + bonusy) i Arturo Vidal z Bayeru Leverkusen (15 mln). Obaj zawodnicy są dogadani co do wysokości swych kontraktów, a Stara Dama doszła również do porozumienia finansowego z ich klubami. Obecnie dogrywane są szczegóły dotyczące wysokości bonusów (Rossi) bądź kwoty jaka powędruje do Colo Colo (klubu, który ma 30% praw do karty zawodniczej Chilijczyka).

 

Włoscy eksperci są przekonani, że oba transfery dojdą do skutku tak szybko jak tylko jest to możliwe. Mówi się nawet o oficjalnych potwierdzeniach w tym tygodniu.

 

Jeśli, a w zasadzie kiedy będzie wszystko załatwione, przyjdzie pora na lewego pomocnika - najbardziej newralgiczną pozycję w zespole. Do tego uzupełnienia składu (czwarty środowy obrońca i zmiennicy dla Pirlo i Lichtsteinera, jeśli Motta zostanie sprzedany). Oczywiście wolałbym, żeby znalazły się jakieś pieniądze na bardzo dobrego stopera do pary z Chiellinim. W przeciwnym wypadku trzeba będzie liczyć na równą formę Barzagliego i odbudowę formy Bonucciego.

Odnośnik do komentarza

Ło, ło, chwila. Vidala podobno kupuje Bayern. Można źródła?

 

http://www.goal.com/en-us/news/69/transfer-zone/2011/06/18/2537872/bayer-leverkusen-will-not-allow-arturo-vidal-to-join-bayern

http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=87255

http://www.repubblica.it/sport/calcio/calciomercato/2011/07/18/news/mercato_riepilogo_giornata-19299868/

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=56570

 

Jeśli dla Chilijczyka Juve pisane nie będzie, to prędzej Chelsea niż Bayern. Działacze Leverkusen wykluczają sprzedaż Vidala do Bundesligi, a szczególnie do Monachium. Jednak mówi się, że Juve szybko domknie transfer, szczególnie, że robi się miejsce dla Arturo, gdyż Felipe Melo odchodzi ze Starej Damy.

 

Rossi powiedział dzisiaj, że chce zostać w Villarrealu przez wiele lat, natomiast La Gazzetta dello Sport podała, że we czwartek, względnie piątek Juventus ogłosi transfery Vidala i... Rossiego. Czy to czcze gadanie, czy zwiastun fiaska negocjacji nie wypowiem się, ale uzbroję w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza

No to witamy Arturo Vidala. Marotta się spisał, 10,5 mln za Chilijczyka, plus 1,5 jeśli będą wyniki w przyszłym sezonie. Sam zawodnik zarobi między 2,5 a 3 mln euro.

 

Agent Rossiego wyjaśnił też sprawę wywiadu Giuseppe dla ESPN. Wywiad się rzeczywiście odbył, ale dawno temu. Data jego upublicznienia była po prostu nie najlepsza, a sam przekaz nieaktualny. Gazzetta podaje, że transfer Rossiego zostanie ogłoszony jutro bądź pojutrze. Tymczasem Sportitalia informuje, że trener Villarrealu chce zrobić wszystko by przekonać Pepito do pozostania w Hiszpanii. Kwestią pozostaje czy mu się uda. Według agenta Włocha, na transfer musimy tylko poczekać.

 

BTW, mam nadzieję, iż głosy o sprzedaży Quagliarelli w przypadku zakupu Pepito są przesadzone i niezgodne z prawdą. Jeśli mamy być znów wielcy, potrzeba nam zawodników o pewnej klasie. Szczególnie na ławce rezerwowych. Atak Rossi, Matri, Quagliarella, Del Piero i Toni prezentuje się bardzo dobrze. Szczególnie, że ostatnia dwójka jest pogodzona z rolą rezerwowych, a o dwa miejsca ma walczyć trzech zawodników. Będzie Pepito, będzie mocny atak. Tylko tego nie spieprzyć :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...