Skocz do zawartości

Kluby Satelickie


Gizzz

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że ten temat już był, ale pod moją miesięczną nieobecność na scenie został już wyrzucony. A szkoda, bo jest to temat ważny. Może nie najważniejszy, ale zaiste ma pewne znaczenie, zwłaszcza w realiach polskich w FM. Polskie kluby albo potrzebują dobrych piłkarzy z mocnych klubów pozyskiwanych na zasadzie wypożyczeń, tak by młodzi piłkarze mogli się ograć (vide Piszczek z Herthy Berlin w Zagłębiu Lubin) albo silne kluby (Wisła, Legia, Lech, Korona) współpracować ze słabszymi klubami z Polski albo z zagranicy, żeby dać tym mniejszym klubom szansę rozwoju albo żeby pozyskiwać talenty. W tym miejscu odnoszę do tekstu Fidela Kluby satelickie.

 

W tym aspekcie przeglądając możliwości kreowania talentów w Polsce pomyślałem, że moja Legia mogłaby współpracować z Amicą, która ma świetną bazę treningową albo z jakimś małym polskim klubem który dzięki współpracy z moim klubem mógłby się rozwinąć. Jest to potrzebne bo polskie kluby w FM są w opłakanym stanie i chciałbym coś temu zaradzić. Współpraca dałaby korzyści wszystkim. Po wstępnym pomyśle współpracy z jakimś klubem przechodzą do działania i proszę zarząd o znalezienie klubu filialnego. Zarząd odpowiada "ok, poszukamy i damy Ci znać o naszych propozycjach". Jestem zachwycony zwłaszcza, że w FM w ciągu 3 lat pozyskałem 2 kluby filialne i miałem z nich pożytek. Po trzech tygodniach, po zebraniu zarządu, prezes stwierdza, że jednak klubowi nie są potrzebne kluby filialne. Niech to szlag! Ja ciągle uważam, że klub filialny jest jednak potrzebny, po to by ostatecznie... uzdrowić polską piłkę! Czyżby bug, a może Legii nie są potrzebne takie kluby? Ale patrząc na chociażby Górnika Zabrze widzę, że ma kluby filialne (nowe), więc to chyba nie jest bug.

 

Fidel tłumaczy, że kluby mogą się nie zgodzić na to, żeby podpisać umowę z klubem filialnym, ze względu na braki finansowe albo ze względu na skrypt który nie pozwala często zyskiwanie nowych "satelit". Moja Legia jest najbogatszym klubem w Polsce i dobija do setki najbogatszych klubów na świecie. Fidel pisze też "Kluby satelickie są bardzo atrakcyjną częścią rozgrywki. Zarówno w grze, jak i w rzeczywistości, przynoszą one wiele korzyści. W FMie są przez twórców niezwykle dopracowane. Przyłożyli oni do tego aspektu wielką wagę i strasznie się napracowali, aby udostępnić nam taką opcję". Jeśli ten element gry jest tak dopracowany to czemu nie mogę mieć klubu filialnego? Może ktoś ma/miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie taki sam problem i to jeszcze w FM2007. Mam 4 kluby filialne i za nic w świecie nie mogę zdobyć kolejnego (a klub zanotował mocny progres -> awans z drugiej ligi, 3 mistrzostwa, około 200 mln zł w kasie i najwyższa reputacja w kraju). Dopiero jak usunę jeden to zarząd przedstawia mi propozycje paru klubów do wyboru. Ale to jeszcze nic. Wcześniej grając w Irlandii Północnej, prowadząc klub przez 10 wirtualnych lat (oczywiście również progres -> z klubu 3-ligowego do najlepszej drużyny Ulsteru) zarząd nie mógł znaleźć ani jednego (!!!) klubu satelickiego. Nie wiem od czego to zależy, ale jest to mocno denerwujące.

I tak na marginesie zauważyłem taką sytuacje, że:

- mam 4 kluby filialne (Swisłocz Osipowicze(BIA), Sanniculau Mare(RUM), NK Szentjur(SŁWN) i Kristał Błagowieszczeńsk(ROS)

- wchodząc w profile klubów tylko dwa (te które już były klubami filialnym zanim objąłem klub) mają zakładke "Kluby filialne"

- dwa pozostałe - żadnej wzmianki że nawiązują jakąkolwiek współprace ze mną (i automatycznie nie 'generują' żadnych juniorów)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o FM 2007 to grając Legią nie miałem żadnych problemów, żeby zdobyć klub filialny. Nie pamiętam już jakie miałem ale miałem trzy - ukrainski, białoruski i czeski. Po prostu poprosiłem zarząd o wyszukanie klubu filialnego, zaproponowali mi kilka i sobie wybierałem. Z czego na każdy nowy klub filialny musiałem czekać chyba rok z tego co pamiętam. W FM 2008 sytuacja jest inna i taka jaką przedstawiłem. Trochę to jest denerwujące bo jakieś talenty by się przydały. Najchętniej w Polsce bym współpracował z Amica bo ma świetną bazę treningową, ale niestety samemu nie można zaproponować klubu zarządowi. Co prawda bez klubu filialnego można się obejść, ale obecnie mam problem z wypożyczaniem zawodników młodego pokolenia, bo wszyscy są już ze zbyt wysokiej półki nawet dla reszty pierwszoligowych klubów. Majkowski na przykład poszedł na wypożyczenie do Bielefeld a Jędrzejczyk do Grasshoppers Zurich. Może ma ktoś jakieś rozwiązanie? Tylko nie piszcie że mam zmienić klub:P

 

A i od razu dodaje, że w FM problem polega nie na tym że nie mogę "już" mieć klubu filialnego tylko, że nie mogę w ogóle mieć takie klubu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W ogóle dziwna akcja. Zapytałem się ponownie o klub o filialny, zarząd się zgodził i po kilku tygodniach przysłali mi odpowiedź pozytywną z listą klubów. Niestety były one, prost rzecz ujmując, do kitu więc odrzuciłem rekomendacje zarządu sądząc, że będzie tak jak w FM 2007. Tam było tak, że w momencie odmowy rekomendacji klubów, prośba o klub filialny nadal była aktualna. W FM 2008 niestety tak nie jest. Myślałem, że przyślą mi nową listę klubów, gdy to nie nastąpiło, poprosiłem zarząd ponownie o to samo. Niestety tym razem stwierdzili, że klub filialny nie jest potrzebny. Załamka :???: I tak już pięć sezonów...

Odnośnik do komentarza
W ogóle dziwna akcja. Zapytałem się ponownie o klub o filialny, zarząd się zgodził i po kilku tygodniach przysłali mi odpowiedź pozytywną z listą klubów. Niestety były one, prost rzecz ujmując, do kitu więc odrzuciłem rekomendacje zarządu sądząc, że będzie tak jak w FM 2007. Tam było tak, że w momencie odmowy rekomendacji klubów, prośba o klub filialny nadal była aktualna. W FM 2008 niestety tak nie jest. Myślałem, że przyślą mi nową listę klubów, gdy to nie nastąpiło, poprosiłem zarząd ponownie o to samo. Niestety tym razem stwierdzili, że klub filialny nie jest potrzebny. Załamka :???: I tak już pięć sezonów...

 

Spędziłem spoooooro dni grając w FM'a 07 i zawsze jak odrzucałem listę proponowaną przez zarząd, to NIGDY prośba o klub filialny nie była aktualna. Dopiero po ok 3-4 tygodniach (może krócej) mogłem prosić o następny klub. Tak samo jest i w tej wersji gry.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to po prostu przypadek losowy, czy od czegoś to zależy ale ja od dobrych kilku sezonów nie mogę pozyskać klubu filialnego.

Na samym początku udało mi się pozyskać dwa, ale kiedy w ciagu 4 lat awansuje się o 4 klasy to większość piłkarzy nie chce nawet myśleć o przeprowadzce do tak niskiej ligi. A jak proszę o nowy klub to dostaję odpowiedź, że zarząd nie znalazł odpowiednich kandydatów.

 

O klubie satelickim nawet nie mówię, bo to kompletna żałość...

Od 2007 do 2012 nie udało mi się pozyskać choćby jednego...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Elo! Mam taki problem. Otóż gdy proszę o klub filialny to po jakimś czasie przychodzi mi lista klubów i tak np lista wygląda (zastosuje wzór) :

xxx

zzz

yyy

 

I zawsze jak zarekomenduje jakąś drużynę to wybiera mi się tylko ta z samej góry czyli w tym wypadku xxx. Co zrobić aby móc wybrać 2 albo 3 klub z kolei wymieniony ?

Odnośnik do komentarza

No właśnie, szkoda, że się nie da zrobić linka z Amicą Wronki, która ma najlepszą bazę treningową w Polsce (oprócz mojej:P). Jak proszę o klub satelicki z Polski to zarząd proponuje mi jakieś kluby gnioty: słaba baza treningowa, słaba kasa, w ogóle wszystko słabe. Mam umowę z Mazowszem Grójec, ale to pic na wodę jest. Mazowsze dostaje ode mnie co roku... 3tys. euro. To śmiech na sali. A moja Legia (pierwsza 30 najbogatszych klubów na świecie) mogłaby zaoferować Mazowszu 1mln euro rocznie bez szkody dla finansów. Ale oczywiście w tego typu kwestie jak kasa kla klubu filialnego oczywiście nie mogę ingerować. Ch.... to jest prawdę mówiąc. Tak samo jak to, że sam nie mogę zaproponować klubu filialnego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Pierwszy raz mi się zdarzyło, że nie mogłem prosić o klub patronacki, ponieważ według zarządu jesteśmy za dobrym klubem (Workable FC, Hongkong...). Aż tu nagle po półtorej sezonu przychodzi informacja, że klub nawiązał współpracę z Ulsan Hyundai Mipo Dockyard z 2. ligi koreańskiej, bez żadnej mojej zgody. Fajnie, bo akurat dali mi klub z ligi grywalnej :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...