Skocz do zawartości

Call of Duty (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

ee? amerykańskie misje są doskonałe, bez wyjątku.

Bitwa o fast food, późniejsze przebijanie się do stanowisk art. p-lot, czy misja po ciemku, po wybuchu atomówki, są świetne. Całość "troszkę" kopiuje World in conflict, ale w sposób dozwolony imo.

Quasi-skradankowe misje, typu "zabij tego z lewej a ja z prawej" a potem bawimy się w Rambo są fajne jako przerywnik, bo gdyby miały być podstawą CoD to bym nie polubił tej gry. Ja wolę misje typowo wojenne czy akcje oddziałów specjalnych, a nie "army of two". Dlatego atak na bazę okrętów podwodnych czy platformę wiertniczą są doskonałe, ale już infiltracja bazy zimą zakończona absurdalnym rajdem skuterami czy końcowe misje z Price'm (z ultra-rambowym złomowiskiem) niekoniecznie. Sieka w fawelach to przyjemna nowość.

 

 

 

Każdy lubi co innego prawda? Akcje Rambo? Jak dla mnie to oddziały Rangersów są przedstawiani zawsze jako wielcy wybawicieli świata i tutaj jest dokładnie tak samo. Absurdalny rajd skuterem? Tak, ale ciekawa nowość w serii. Dla mnie absurdem były bronienie się na dachu knajpki, oszklonej z prawie wszystkich stron. Albo marsz za tym pojazdem opancerzonym. Mnie to akurat nie kręciło. Misja na lotnisku, platformie wiertniczej, kapitalny Gułag, szturm na chatkę to były najlepsze misje. I wcale nie twierdzę, że akurat złomowisko był dobre. Jak dla mnie połowa kampania jest wyborna, a druga połówka przeciętna.

 

Odnośnik do komentarza

 

Ej no sorki, Rangersi wybawiciele świata? Gdzie? W jedynce walczyli w "Iraku", co przecież działo się naprawdę. W dwójce bronią swojego kraju, więc nie wiem gdzie niby wybawiają świat? Nie jest problemem porównać to co w grze z choćby dziesiątkami programów o Marines/Rangersach i innych tego typu elitarnych oddziałach i ich wyczynach w tzw. wojnie z terrorem... Bronili się na dachu bo ztcp, to zostali tam otoczeni, więc zawsze lepiej nawet w takim budynku niż na płaskim jak stół parkingu. No a marsz za pojazdem opancerzonym, no to chyba podstawowa taktyka piechoty, wiec nie wiem dlaczego sie czepiasz? :-k

Trochę dziwny zarzut, tym bardziej, że to Brytyjczycy są ponownie przedstawieni jako jedyni sprawiedliwi, nieomal następcy Bonda, co w pojedynkę odpalają albo niszczą pociski nuklearne włamując się do najbardziej strzeżonych obiektów wroga nieomal z marszu ;)

Nie każę Ci lubić misji amerykańskich, co to to nie, ale moim zdaniem troszkę niespójne są Twoje zarzuty.

Ciekawą nowością to był impuls elektromagnetyczny, strzelanie do cywilów - czy w ogóle pojawienie się cywilów w grze, bo w fawelach tez się kręcą, pociski z Predatora, termowizja, czujnik pulsu, czy sekwencje slow motion. Skuter? To tylko kolejny etap ścigałkowy, tyle, że tym razem to my sterujemy pojazdem jakiego jeszcze nie było. Tym bardziej, że po super tajniackiej misji udającej operacje specjalne mamy totalnie arcade'owy wyścig, który przebiła tylko końcówka na pontonach ;)

Np. do fragmentu z łazikiem na złomowisku nie mam zastrzeżeń, bo był świetny.

 

uff, się rozpisałem

Odnośnik do komentarza

Nie twierdzę, że Rangersi to jednostka, która nie zasługuje na szacunek. Powiem inaczej, znudziła mi się gra nimi, a przede wszystkim taki typ rozgrywki. Ot co. Prowadzenie skutera to nie nowość? Jak dla mnie jest. Mało, która gra FPS oferuje taką możliwość. O ile akcja z pontonem to przerost formy nad treścią, tak pościg skuterem mimo, że śmieszny mi się podobał.

Odnośnik do komentarza

me_who, misja z pontonem jest ok :D . Far Cry mi się przypomniał. Owszem trochę festyniarska jest, ale co tam :D .

Sam końcówka to powtórka z rozrywki, ale klimatyczna :) .

 

Screen :) .

Wątek Makarova będzie pewnie wykorzystany w kolejnej części. Tylko co można wrzucić do MW 3? Misje w kosmosie? Rozwałkę w wahadłowcu? Została jeszcze Afryka. Można zniszczyć piramidy w Egipcie i Ameryce Połudiowej. Ewentualnie rzucić naszego bohetera do Europy. Misje w Paryżu, Londynie, Rzymie.

MW 2 mi się podobało. Historia w MW była bardziej spójna i sensacyjna. W MW 2 mamy więcej fantazji ale i akcji. MW 2 jest bardziej intensywna i chaotyczna. Z jednej strony to dobrze, z drugiej źle. Po 30 minutach gry musiałem robic przerwę, bo oczy mnie bolały.

Tak czy inaczej negatywne opinie o tej grze są mocno przesadzone.

Odnośnik do komentarza

Ja mam nadzieję, że teraz IW postanowi zrobić coś nowego tak jak miało to miejsce z pierwszy MW. Dwa razy to samo zapakowane w inny papierek mogło się przyjąć, ale czy trzeci raz się uda? Nawet jeśli bo MW to potężna marka to ja już chyba nie będę zadowolony. BTW dopiero teraz dzięki temu screenowi zobaczyłem, że mapka z multi to właśnie ta miejscówka.

 

No i jeszcze sympatyczny filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=r3CPIMtXzZ8&feature=player_embedded

 

 

I akcja typu jeden na miliard

 

http://www.youtube.com/watch?v=cudCajMNRM0

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy później...

ej chłopaki! pisżę tutaj, bo sprawa dotyczy właśnie call of duty. mam taki problem, że mam modern warfare 2 oryginalne, ale zasiałem gdzieś płytę i został mi się sam cdkey. domyślam się, ze jak ściągnę grę z internetu i wprowadzę przy instalacji ten klucz to tryb multiplayer będzie działał bez zastrzeżeń? ale jak to będzie z singlem? czy jeżeli będę chciał zainstalować wszystkie najnowsze łatki to będzie działać, czy jakieś chore witaminy będzie trzeba?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam problem z grą CoD MW2. Gra w nią na 2 różnych kompach. Mam te samo konto na steamie. Ale dziś coś się stało i na różnych kompach pokazuje mi różny stopień postępu. Na Laptopie mam 47 level, podczas gdy na piecu 45. Co zrobić, żeby na obu komputerach mieć ten sam level??

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

nie kazdy sledzi Marynie, a padla tam dzis propozycja by wspolnie pograc w niesmiertelna "dwojke". bodajze Tofu jest w stanie zalozyc serwer, jezeli nie, to ja tez jestem w stanie cos zagwarantowac. chcialbym sie wstepnie zorientowac czy byliby jacykolwiek chetni?

 

call of duty 2 kosztuje dzisiaj 20 zlotych, takze nie sadze, aby to byl duzy wydatek. dodatkowo, gry wcale nie trzeba kupowac, bo by pograc z nami wystarczy piracka wersja. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...