Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzia?ania maj?ce na celu utrzymanie obowi?zuj?cego ustroju mam za niemoralne.

 

I na tym w sumie powinni?my zako?czy?, a wr?cz ja sko?cz?. Ty rozmawiasz o moralno?ci, ja rozmawiam o prawie. Nie mamy gdzie si? spotka? w pó? drogi.

Ale? Prof, przecie? ja to zaznaczy?em na samym pocz?tku. ?e nie jestem za tymi regulacjami, ?e polemizuj? jedynie z ocenami moralnymi które tu pad?y.

 

EOT

Odnośnik do komentarza

Na szcz??cie od d?u?szego czasu jednak prawo stawiamy ponad moralno?ci?... Bo jakby nie patrze? wchodzimy na grz?ski grunt. Prawo ewentualnie jako minimum moralno?ci... Bo je?li forsujemy moralno?? przed prawo to jak? moralno??? "Bardziej" katolick?? I wtedy gdzie miejsce dla reszty ?wiata? Czy ca?kiem liberaln? zagra?aj?c? by? mo?e rodzinie?

 

Rozdzia? prawa i moralno?ci konieczny jest do utrzymania minimum tolerancji w pa?stwie. Only MO

Odnośnik do komentarza
Na szcz??cie od d?u?szego czasu jednak prawo stawiamy ponad moralno?ci?...

Na szcz??cie?

Dzi?ki temu "szcz??ciu" bior? si? oskar?enia lekarzy bez dowodów, ch?? zmuszenia do zlustrowania wszystkich obywateli, tryliard bzdurnych przepisów... Bo do ustanawiania prawa dorwali si? ludzie o skrzywionym poj?ciu moralno?ci w?a?nie.

Odnośnik do komentarza
Na szcz??cie od d?u?szego czasu jednak prawo stawiamy ponad moralno?ci?...

Na szcz??cie?

Dzi?ki temu "szcz??ciu" bior? si? oskar?enia lekarzy bez dowodów, ch?? zmuszenia do zlustrowania wszystkich obywateli, tryliard bzdurnych przepisów... Bo do ustanawiania prawa dorwali si? ludzie o skrzywionym poj?ciu moralno?ci w?a?nie.

O, a to ciekawe. To powiedz mi w takim razie jakie poj?cie moralno?ci jest s?uszne. Twoje?

Odnośnik do komentarza
Na szcz??cie od d?u?szego czasu jednak prawo stawiamy ponad moralno?ci?...

Na szcz??cie?

Dzi?ki temu "szcz??ciu" bior? si? oskar?enia lekarzy bez dowodów, ch?? zmuszenia do zlustrowania wszystkich obywateli, tryliard bzdurnych przepisów... Bo do ustanawiania prawa dorwali si? ludzie o skrzywionym poj?ciu moralno?ci w?a?nie.

O, a to ciekawe. To powiedz mi w takim razie jakie poj?cie moralno?ci jest s?uszne. Twoje?

Jakby odpowiedzia? inaczej, okaza?by si? dwulicowym ssynem ;) Pytanie jest g?upio sformu?owane ;)

Odnośnik do komentarza
Religa: Nale?y zreformowa? KRUS i podnie?? sk?adk? zdrowotn?

 

Zdaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi, nale?y zreformowa? ca?? Kas? Rolniczego Ubezpieczenia Spo?ecznego i podwy?szy? sk?adk? zdrowotn?. "Nie ma odwrotu, podniesienie sk?adki zdrowotnej b?dzie konieczne" - powiedzia? Religa w poniedzia?kowym programie "Kropka na i".

 

Pytany, czy prawd? jest, ?e w Polsce ok. 10 mln osób nie p?aci sk?adki zdrowotnej, w tym cz??? rolników, powiedzia?, ?e na pewno nie wszyscy Polacy p?ac? sk?adki i powinno si? to zmieni?. "Ale do tego musimy zreformowa? ca?? Kas? Rolniczego Ubezpieczenia Spo?ecznego. Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapad?y. Jest to decyzja na poziomie rz?du i parlamentu. Musz? przekona? do tego polityków - powiedzia? Religa.

 

Minister przypomnia?, ?e za istotn? cz??? rolników i bezrobotnych sk?adki p?aci bud?et pa?stwa i b?dzie to robi? nadal.

 

- Jestem zwolennikiem podniesienia sk?adki zdrowotnej, ale aby do tego przekona? premiera, prezydenta, wicepremier Zyt? Gilowsk?, która jest przeciwna temu, pos?ów i senatorów, potrzebuj? troch? czasu - powiedzia? Religa.

 

Minister opowiada si? tak?e za wprowadzeniem dodatkowego dobrowolnego ubezpieczenia.

 

Zdaniem Religi, strajk ma pod?o?e ekonomiczne i lekarze powinni zarabia? wi?cej, ale - dodaje - o podwy?kach mo?na mówi? w nast?pnych latach; w tym roku nie ma na to pieni?dzy. Nawet w przysz?ym roku trudno by?oby znale?? te 11 mld z?otych - podkre?li?.

 

Wed?ug premiera Jaros?awa Kaczy?skiego, w tym roku nie ma szans na podwy?ki dla pracowników s?u?by zdrowia; kosztowa?yby one bud?et pa?stwa w?a?nie 11 mld z?.

 

W poniedzia?ek w wielu szpitalach w ca?ej Polsce rozpocz?? si? bezterminowy strajk lekarzy, którzy domagaj? si? wzrostu p?ac. We wtorek OZZL chce omówi? aktualn? sytuacj? strajkow? oraz przedstawi? 3-punktow? propozycj? kompromisowego rozwi?zania kryzysu zwi?zanego ze strajkiem lekarzy.

 

Zrobi? wreszcie z tym porz?dek - koniec fikcji darmowej s?u?by zdrowia - zlikwidowa? sk?adk? zdrowotn? i da? wolno?? wyboru ludziom co do wielko?ci ubezpieczenia.

 

Rolnicy niech tak?e p?ac? sk?adk? - tak?e bezrobotni niech p?ac? i wreszcie si? ujawni?, ?e pracuj? w szarej strefie.

Wtedy wreszcie b?dzie tak, ?e osoba pracuj?ca nie b?dzie finansowa?a sk?adki paso?ytom.

Odnośnik do komentarza
Jak nie maj? co do garnka w?o?y? to sk?d maj? pieni?dze ????

 

2 pytanie - dlaczego nie szukaj? pracy????

 

Ale jakie pieniadze? Nie maja pieniedzy wlasnie i nalezy im sie bez wzgledu na to darmowa sluzba zdrowia.

 

2) Bo mamy rynek tak poszukujacy pracownikow ze dla KAZDEGO obywatela znajdzie sie praca, prawda?

Odnośnik do komentarza
Na szcz??cie od d?u?szego czasu jednak prawo stawiamy ponad moralno?ci?...

Na szcz??cie?

Dzi?ki temu "szcz??ciu" bior? si? oskar?enia lekarzy bez dowodów, ch?? zmuszenia do zlustrowania wszystkich obywateli, tryliard bzdurnych przepisów... Bo do ustanawiania prawa dorwali si? ludzie o skrzywionym poj?ciu moralno?ci w?a?nie.

O, a to ciekawe. To powiedz mi w takim razie jakie poj?cie moralno?ci jest s?uszne. Twoje?

 

A zasugerowa?em co? takiego? Odbebra?em t? wypowied? jako lekk? prowokacj?.

 

Na pewno stricte katolickie nie. Dlaczego? Bo jest dyskryminuj?ce. Tak samo jak skrajnie liberalne. Dlatego w?a?nie w nauce prawa przewa?a pogl?d o rozdziale prawa i moralno?ci. Zeby nie pada?y has?a: a dlaczego opieramy sie na TWOJEJ moralno?ci...

 

 

------ Co do s?u?by zdrowia... koszyk ?wiadcze? podstawowych...reszta... p?atna. To samo z edukacj?, wydaje mi si?, ?e przynajmniej cz??ciowa odplatno?? za studia by?aby pomys?em. By?aby kasa na remonty uczelni, sprz?t i pomoce dydaktyczne itd. Aczkolwiek nie wiem, czy spo?ecze?stwo jest gotowe...

 

 

Jak nie maj? co do garnka w?o?y? to sk?d maj? pieni?dze ????

 

2 pytanie - dlaczego nie szukaj? pracy????

 

Ale jakie pieniadze? Nie maja pieniedzy wlasnie i nalezy im sie bez wzgledu na to darmowa sluzba zdrowia.

 

2) Bo mamy rynek tak poszukujacy pracownikow ze dla KAZDEGO obywatela znajdzie sie praca, prawda?

 

Moze mam wypaczony obraz bo w Mielcu jest SSE, ale jedyni bezrobotni jakich znam to:

 

a) Ja robic za 800 z? nie bede!

b) Ja mam sprz?ta?? Przeciesz skonczylam technikum!!

 

Kto chce pracuje... A ?e nie przy biureczku przy kompie... cóz...

Odnośnik do komentarza
2) Bo mamy rynek tak poszukujacy pracownikow ze dla KAZDEGO obywatela znajdzie sie praca, prawda?

 

Tak - w obecnej sytuacji gospodarczej wyst?puje fikcyjne bezrobocie

 

Cz??? pracuje na czarno i nie p?aci sk?adek

Cz??? nie b?dzie pracowa?a za 800 z?, bo z pomocy spo?ecznej co? dadz? wi?c po co si? wysila?.

Cz??? w ogóle nie chce pracowa?

Odnośnik do komentarza
2) Bo mamy rynek tak poszukujacy pracownikow ze dla KAZDEGO obywatela znajdzie sie praca, prawda?

 

Tak - w obecnej sytuacji gospodarczej wyst?puje fikcyjne bezrobocie

 

Cz??? pracuje na czarno i nie p?aci sk?adek

Cz??? nie b?dzie pracowa?a za 800 z?, bo z pomocy spo?ecznej co? dadz? wi?c po co si? wysila?.

Cz??? w ogóle nie chce pracowa?

 

Wiesz, jak zapierdala ktos 5 lat na studiach, potem robi jakies podyplomowe, w kij certyfikatow, to nie oczekuj ze pojdzie do lopaty :roll:

Odnośnik do komentarza
A ci ktorzy naprawde nie maja co do garnka wlozyc, niech sie lecza sami!

Oni s? sami sobie winni. Pomijaj?c inwalidów, którym napewno nale?y si? pomoc pa?stwa, ka?dy inny ma takie same szanse na zdobycie wykszta?cenia, czy przyuczenie si? do jakiego? zawodu. Owszem, osobom inteligentnym przychodzi to ?atwiej, ale nie znaczy to, ?e kto? mniej inteligentny nie b?dzie w stanie nauczy? si? pracowa?. Wed?ug mnie pa?stwo powinno stopniowo przestawa? pomaga? chronicznym bezrobotnym, w zamian wzmacniaj?c sytuacj? na rynkach pracy w ma?ych i s?abo zagospodarowanych miejscowo?ciach (cho?by dotacjami dla inwestorów. Niestety ci?gle s? w Polsce miejscowo?ci, gdzie na 1000 mieszka?ców przypada jeden niewielki zak?ad pracy.

 

Wiesz, jak zapierdala ktos 5 lat na studiach, potem robi jakies podyplomowe, w kij certyfikatow, to nie oczekuj ze pojdzie do lopaty

Kaza? mu kto? studiowa?? Skoro mimo tych atutów nie potrafi znale?? pracy, to powybrzydza kilka miesi?cy i pójdzie tam, gdzie praca jest. Czemu spo?ecze?stwo ma mu cokolwiek fundowa?, w zamian, ?e on si? uczy?. Uczy? si? dla siebie, nie spo?ecze?stwa, inwestycja si? nie op?aci?a - trudno.

Odnośnik do komentarza
Wiesz, jak zapierdala ktos 5 lat na studiach, potem robi jakies podyplomowe, w kij certyfikatow, to nie oczekuj ze pojdzie do lopaty

 

Wybacz Vami, ale niby dlaczego ma nie pój?? ? Wida? wybra? sobie ch****e studia i ch****e certyfikaty, by? mo?e ma postaw? roszczeniow?, tak? jak? piszesz. Ja jestem po studiach to mi si? nale?y. A gówno Ci si? nale?y ! Studia to teraz ma prawie ka?dy m?ody (bardzo generalizuj?c) ... i co z tych studiów tak szczerze mówi?c ?

 

Wkurza mnei takie gadanie, sko?czy?em studia to od razu 5k miesi?cznie bo inaczej to nie przystoi pracowa?. Lepiej pracowa? za tysiaka, zdobywa? do?wiadczenie i po pewnym czasie zmieni? prac? na co? sensowniejszego, ni? nie pracowa? w ogóle, i u?ala? si? nad tym, jak to w kraju ?le i ?e pracy nie ma.

 

Moja pierwsza praca po studiach by?a typowym fizycznym zapierdolem, i jako? nie ?a?uj?.

 

EDT:

A prawda jest taka, ?e pracuj?c dla kogo?, a nie na w?asny rachunek, to w dzisiejszych czasach si? mo?na jednego dorobi? ... Garba

Odnośnik do komentarza
Wiesz, jak zapierdala ktos 5 lat na studiach, potem robi jakies podyplomowe, w kij certyfikatow, to nie oczekuj ze pojdzie do lopaty

Kaza? mu kto? studiowa?? Skoro mimo tych atutów nie potrafi znale?? pracy, to powybrzydza kilka miesi?cy i pójdzie tam, gdzie praca jest. Czemu spo?ecze?stwo ma mu cokolwiek fundowa?, w zamian, ?e on si? uczy?. Uczy? si? dla siebie, nie spo?ecze?stwa, inwestycja si? nie op?aci?a - trudno.

 

 

Nie zycze Ci zebys sam musial tak zrobic.

Odnośnik do komentarza

Acha, pan szlachcic po wy?szej szkole imprez i zabaw, gdzie egzaminy zdaje sie za kopert? bo i takie prywatne szko?y wy?sze znam, ma dosta? w?asne biuro i auto, komorke, mieszkanie sluzbowe. ?ADNA praca nie ha?bi, wg mnie nawet w SB ;) i to ostatnie prosz? potraktowa? tak jak emotka ;). Lepiej obci??y? pa?stwo. Bo szlachta do ?opaty nie pójdzie. Nie to nie.

 

Jak pisa? ?w. Pawe?: kto nie pracuje niech nie je!!

 

No i znowu odnios? si? do PRLu:

 

Nie pytaj co mozesz wziac od pa?stwa tylko zapytaj co mu mo?esz ofiarowa? w do?? ogólnej parafrazie...

Odnośnik do komentarza
Nie zycze Ci zebys sam musial tak zrobic.

Dzi?kuj? Ci, ?e nie ?yczysz, ale i z takim rozwi?zaniem musz? si? liczy?. Ogólnie my?l? o takiej sytuacji i staram si? dywersyfikowa? swoje umiej?tno?ci (nie w tej dziedzinie, to w tej), ale uwa?am, ?e ka?dy z takim rozwi?zaniem musi si? liczy?.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...