Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza si?. Leon zasugerowa?, automatyczne kasowanie uprawnie? emerytalnych "kapusiom" czyli tym którzy potwiierdz? wspó?prac? z SB, lub nie z?o?? o?wiadczenia.

 

Mo?esz napisa? to jeszcze raz, bo nie bardzo rozumiem, jakie jest Twoje zdanie.

 

Dziwi? si? naiwno?ci Leona, który liczy na to, ?e ta ustawa to akt "sprawiedliwo?ci dziejowej".

 

Natomiast niczym nieuzasadnione wyrokowanie o tym jakie pobudki kierowa?y lud?mi przy podpisywaniu "lojalek" jest ra??cym uogólnieniem i zwyk?? fanfaronad?.

Odnośnik do komentarza
Leon, napisz prosz? do Icona, ?e nie jeste? pedofilem, bo inaczej dostaniesz bana.

 

Nie ma problemu, bo nim nie jestem. Co mi si? stanie z tego powodu ?

 

Je?li przy ubieganiu si? o prac? jest wymagane za?wiadczenie o niekaralno?ci, to wychodzi na to, ?e w takim wypadku te? cierpi moja godno?? osobista.

 

 

A od kiedy wspó?praca z SB jest przest?pstwem? Gdyby? teraz dosta? wezwanie na policj? to by? nie poszed??? Legalnie dzia?aj?ca w?adza wzywa, to si? idzie... :] Odpowiada si? na pytania, b?d? nie, to ju? inna kwestia. Ale dlaczego pot?pia? kontakty z LEGALN? ówcze?nie w?adz??? Phi.

 

I tu jest w?a?nie ta ró?nica w pogl?dach. Otó? wg mnie Pa?stwo ma prawo do ocenienia, jako i? wspó?prac? z aparatem bezpiecze?stwa wiele osób potraktowa?o jako szans? na za?apanie si? na jak?? ciep?? posadk?. Karierowicze bez kwalifikacji. Co tam, wpakujemy kogo? na przemi?y okres "wakacji" w SBeckim pierdlu, czasami ?elazkiem, czasami pr?dem przypalanych, sk?adaj?c donos. Grunt, ?e ja zostan? naukowcem czy kimkolwiek innym.

A osoby które nie podpisa?y lojalki, gówno mieli a nie perspektywy.

Uwa?asz, ?e takie osoby powinny by? nagradzane emeryturkami, odprawami itp ? Wybacz, ale ja nie.

Poza tym, czy dzia?ania s?u?b nie by?y przest?pstwem ? Czy nie zdarza?y si? polityczne zabójstwa ? Sk?d wiesz, ?e taki "szary wspó?pracownik" akurat nie przyczyni? si? do zabójstwa ?

 

A dzi? nie zdarza si? ?e policjant kogo? zapa?uje? Zastrzeli? Zdarza si?? ROZWI?ZA? POLICJ?!! By?ym ju? policjantom odebrac ?wiadczenia, a ka?dego kto przeszed? kiedykolwiek w odleg?o?ci mniejszej ni? 10 m od komisariatu wys?a? na kaukaz. :pfff:

 

Dlaczego ka?dego pracownika SB maluje si? jako 2 metrowego kata przypalaj?cego pr?dem? Ludzie... Ja wiem, ?e teraz za takie przedstawianie sprawy w szkole mozna dostac list pochwalny ale bez przesady. Dlaczego zbiorowo odbierac ?wiadczenia? Za co? Za to, ?e wielu ludzi by?o tam porz?dnych i dobrych? NORMALNYCH? Ale co tam, wrzu?my ich do jednego worka. Przecie? IV RP wszystko rozliczy i wyja?ni. Powie co dobre a co z?e i b?dzie to co? wi?cej, ni? dekalog. :pfff:

Odnośnik do komentarza

Si? mnie przypomnia?o... Czy sytuacja z kas? na koncie mamy nie jest zbli?ona do sytuacji Cimoszewicza? On obraca? akcjami córki, matka premiera obraca (trzyma na koncie-> zarabia bo chyba studenckiego nie ma) kas? synka. A fe, po r?czkach bym da?, za kar? musialby posiedziec w ?awce sejmowej mi?dzy Olejniczakiem a Seneszyn do ko?ca kadencji!!

Odnośnik do komentarza
Dlaczego ka?dego pracownika SB maluje si? jako 2 metrowego kata przypalaj?cego pr?dem? Ludzie... Ja wiem, ?e teraz za takie przedstawianie sprawy w szkole mozna dostac list pochwalny ale bez przesady. Dlaczego zbiorowo odbierac ?wiadczenia? Za co? Za to, ?e wielu ludzi by?o tam porz?dnych i dobrych? NORMALNYCH? Ale co tam, wrzu?my ich do jednego worka. Przecie? IV RP wszystko rozliczy i wyja?ni. Powie co dobre a co z?e i b?dzie to co? wi?cej, ni? dekalog. :pfff:

Ano niektorzy zapominaja, ze SB pelnila takze role wywiadowcza i kontrwywiadowcza. Nalepiej wrzucic wszystkich do jednego worka i stwierdzic, ze kazdy kto mial jakakolwiek stycznosc z tymze aparatem MSW byl zbirem, katem i oprawca... Zastosowac odpowiedzialnosc zbiorowa - zabrac wszystkim (nawet tym pracujacym w tonach papierow za biurkiem) emerytury nalezne im za lata normalnej i ciezkiej pracy. Jakie to proste.

 

Zeby komus cokolwiek zabierac w takim sposob trzeba go najpierw osadzic i znalezc paragraf z KK - sama praca w SB przestepstwem nie byla i nie bedzie. Na szczescie.

Odnośnik do komentarza
Leon, napisz prosz? do Icona, ?e nie jeste? pedofilem, bo inaczej dostaniesz bana.

 

Nie ma problemu, bo nim nie jestem. Co mi si? stanie z tego powodu ?

 

Je?li przy ubieganiu si? o prac? jest wymagane za?wiadczenie o niekaralno?ci, to wychodzi na to, ?e w takim wypadku te? cierpi moja godno?? osobista.

 

 

A od kiedy wspó?praca z SB jest przest?pstwem? Gdyby? teraz dosta? wezwanie na policj? to by? nie poszed??? Legalnie dzia?aj?ca w?adza wzywa, to si? idzie... :] Odpowiada si? na pytania, b?d? nie, to ju? inna kwestia. Ale dlaczego pot?pia? kontakty z LEGALN? ówcze?nie w?adz??? Phi.

Bo ta w?adza mordowa?a swoich obywateli, bo by? to system totalitarny, bo w pa?owa?a, przypala?a, wyrywa?a paznokcie, wysy?a?a na Syberi?. Wystarczy? Je?li nie to proponuj? przeczyta? kilka ksi??ek.

I tu jest w?a?nie ta ró?nica w pogl?dach. Otó? wg mnie Pa?stwo ma prawo do ocenienia, jako i? wspó?prac? z aparatem bezpiecze?stwa wiele osób potraktowa?o jako szans? na za?apanie si? na jak?? ciep?? posadk?. Karierowicze bez kwalifikacji. Co tam, wpakujemy kogo? na przemi?y okres "wakacji" w SBeckim pierdlu, czasami ?elazkiem, czasami pr?dem przypalanych, sk?adaj?c donos. Grunt, ?e ja zostan? naukowcem czy kimkolwiek innym.

A osoby które nie podpisa?y lojalki, gówno mieli a nie perspektywy.

Uwa?asz, ?e takie osoby powinny by? nagradzane emeryturkami, odprawami itp ? Wybacz, ale ja nie.

Poza tym, czy dzia?ania s?u?b nie by?y przest?pstwem ? Czy nie zdarza?y si? polityczne zabójstwa ? Sk?d wiesz, ?e taki "szary wspó?pracownik" akurat nie przyczyni? si? do zabójstwa ?

 

A dzi? nie zdarza si? ?e policjant kogo? zapa?uje? Zastrzeli? Zdarza si?? ROZWI?ZA? POLICJ?!! By?ym ju? policjantom odebrac ?wiadczenia, a ka?dego kto przeszed? kiedykolwiek w odleg?o?ci mniejszej ni? 10 m od komisariatu wys?a? na kaukaz. :pfff:

 

Dlaczego ka?dego pracownika SB maluje si? jako 2 metrowego kata przypalaj?cego pr?dem? Ludzie... Ja wiem, ?e teraz za takie przedstawianie sprawy w szkole mozna dostac list pochwalny ale bez przesady. Dlaczego zbiorowo odbierac ?wiadczenia? Za co? Za to, ?e wielu ludzi by?o tam porz?dnych i dobrych? NORMALNYCH? Ale co tam, wrzu?my ich do jednego worka. Przecie? IV RP wszystko rozliczy i wyja?ni. Powie co dobre a co z?e i b?dzie to co? wi?cej, ni? dekalog. :pfff:

Tak, tak, a w Gestapo, NKWD i SS "wielu ludzi by?o tam porz?dnych i dobrych" i tylko wykonywali rozkazy.

Odnośnik do komentarza

Synu, sam przeczytaj kilka ksi??ek, najlepiej z zakresu podstaw prawa :] Tak jak napisa? Henkel ;) na szcz??cie odpowiedzialno?ci zbiorowej NIE B?DZIE!! Podoba?o Ci si? w szkole jak jeden rozbi? szyb? a ca?? klasa dosta?a uwagi? W ten sposób pomy?l! Dlaczego jeden za wszystkich a wszyscy za jednego?

Odnośnik do komentarza
Tak, tak, a w Gestapo, NKWD i SS "wielu ludzi by?o tam porz?dnych i dobrych" i tylko wykonywali rozkazy.

W kazdej sluzbie powolanej do represjonowania sa ludzie, ktorzy popelniali zbrodnie i byli zwyczajnymi przestepcami. Problem polega na tym, ze nalezy te zbrodnie udowodnic i skazac winnych, a nie wszystkich.

 

Serio nie potrafisz tego pojac, czy po prostu sam teraz chcesz sie zachowac, jak Ci oprawcy ktorych tak potepiasz i lac wszystkich jak leci tylko dlatego, ze pracowali w SB?

Odnośnik do komentarza
Synu, sam przeczytaj kilka ksi??ek, najlepiej z zakresu podstaw prawa :] Tak jak napisa? Henkel ;) na szcz??cie odpowiedzialno?ci zbiorowej NIE B?DZIE!! Podoba?o Ci si? w szkole jak jeden rozbi? szyb? a ca?? klasa dosta?a uwagi? W ten sposób pomy?l! Dlaczego jeden za wszystkich a wszyscy za jednego?

Jakies kompleksy dotycz?ce p?odno?ci? Cudze i w dodatku obce Ci dziecko uznajesz za swoje? Jak dla mnie to objaw chorobowy.

 

Dosta? bo przynale?no?? do SS ukry?.

 

A Bundeswehra?

Nie kojarz? konkretnych przyk?adów z Bundeswehr?, ale mniemam, ?e kto? musia? niemieck? armi? po wojnie stworzy?, a kto by sie lepiej nadawa? od by?ych oficerów.

 

Tak, tak, a w Gestapo, NKWD i SS "wielu ludzi by?o tam porz?dnych i dobrych" i tylko wykonywali rozkazy.

W kazdej sluzbie powolanej do represjonowania sa ludzie, ktorzy popelniali zbrodnie i byli zwyczajnymi przestepcami. Problem polega na tym, ze nalezy te zbrodnie udowodnic i skazac winnych, a nie wszystkich.

 

Serio nie potrafisz tego pojac, czy po prostu sam teraz chcesz sie zachowac, jak Ci oprawcy ktorych tak potepiasz i lac wszystkich jak leci tylko dlatego, ze pracowali w SB?

Jak sam s?usznie zauwa?y?e? by?a to s?u?ba powo?ana do represjonowania ludzi, a przynale?no?? do niej by?a dobrowolna i dla mnie to zamyka temat.

Odnośnik do komentarza
Jak sam s?usznie zauwa?y?e? by?a to s?u?ba powo?ana do represjonowania ludzi, a przynale?no?? do niej by?a dobrowolna i dla mnie to zamyka temat.

Rowniez do represjonowania - nie tylko. Jak napisalem wyzej dzialala takze jako wywiad i kontrywywiad.

 

Jesli chcesz widziec tylko to co chcesz zobaczyc to juz Twoj problem.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Jak sam s?usznie zauwa?y?e? by?a to s?u?ba powo?ana do represjonowania ludzi

 

Nieprawda.

 

* pion I (wywiad)

* pion II (kontrwywiad)

* pion III (nadbudowa tj. w rozumieniu marksistowskim sfera niematerialna; pocz?tkowo równie? baza)

* pion IIIA, pó?niej V (baza - ?rodki produkcji, si?a robocza, tzn. przemys?)

o adekwatnie do potrzeby i podobnie jak w wypadku pionu IIIA oraz jego pokrewnych, rozrostu opozycji, tworzono w niektórych jednostkach:

+ III-1 (uczelnie)

+ III-2 (arty?ci, intelektuali?ci, dziennikarze)

+ IIIA-1, pó?niej V-1 (centralne ogniwa opozycji)

+ V-2 (z uwagi na zag?szczenie przemys?u)

* pion IV (zwi?zki wyznaniowe)

* pion VI (rolnictwo)- wcze?niej kompetencje te realizowa?y kolejno IIIA i IV

* pion "A" (szyfrów)

* pion "B" (obserwacji)

* pion "C" (ewidencja i archiwa operacyjne)

* pion "T" (techniki operacyjnej)

* pion "W" (perlustracji korespondencji)

* pion RKW (radiokontrwywiadu)

* pion ?ledczy

* pion Paszportów

* pion Studiów i Analiz

 

Edyta: Tu by?am i usun??am niepotrzebny cytat :P.

Odnośnik do komentarza

Prof :respekt: dlaczego Twoje google jest szybsze b?d? sprawniejsze ni? moje?

 

Paulus, poszukaj kompleksów u siebie najpierw, moje zostaw kobietom :] Pa?asz tak? nienawi?ci? do jednego z ogranów w?adzy wykonawczej jakim by?a SB. Dlaczego? A mi kaza?e? czyta? ksi??ki :]

Odnośnik do komentarza

Jak? nienawi?ci?, nadinterpretujesz moje s?owa. To nie nienawi??, to bardziej niesmak na wybielanie zbrodniarzy. Praca w SB by?a i jest co najmniej naganna moralnie. Nie przecz?, ?e w ramach SB istnia? wywiad, kontrwywiad i inne piony nie zaanga?owane bezpo?rednio w walk? z opozycj?, ale by?a to te? organizacja zbrodnicza do której przynale?no?? by?a dobrowolna. nikogo nie zmuszano do zapisania si? do SB.

Odnośnik do komentarza

Wol? oceny moralne pozostawiac proboszczowi. Dla mnie wa?ne jest to, ?e nie ma na to paragrafu KK i TYLE :] ?adnego odbierania ?wiadcze?, ?adnego deprecjonowania. Mamy ?wiadków i materia? dowodowy na KONKRETNEGO SBka? To do pierdla, odebrac ?rodki do zycia i nie zajmie sie zbieractwem, ale nie z definicji kara?.

Odnośnik do komentarza

Prof i Mejt, pomimo ?e jestem zaprzysi?g?ym przeciwnikiem lustracji w wykonaniu Kaczy?skich a i deubekizacja mi ?mierdzi, to Wy wybiegacie zbyt daleko imho. To, co napisz? poni?ej nie jest nawo?ywaniem do odebrania wszystkim esbekom ?wiadcze?, tylko naprostowanie sytuacji.

 

Przynale?no?? do SB to jednak plama w ?yciorysie. To organizacja powo?ana do podtrzymywania dyktatorskiego re?imu bez legitymizacji spo?ecznej, re?imu z ogromem krwi na r?kach, re?imu który bez narodowego pozwolenia pchn?? nas w katastrofalnie z?ym kierunku, re?imu wys?uguj?cego si? Moskwie. To inny kaliber ni? na przyk?ad przynale?no?? do PZPR, PRON czy innego esde, zetesel et consortes. W dodatku: to bezpo?redni spadkobierca UB, organizacji zbrodniczej o czym powinni?cie chyba wiedzie?. Nie, nie nawo?uj? do odbierania esbekom ich nabytych legalnie uprawnie?, bo jednak potrafi? ich rozró?ni? z Informacj? Wojskow? czy UB (cho? wielu jest takich, którzy si? do SB transferowali). Ale do licha: Gestapo te? mia?o ludzi w administracji. Hitler mia? swoje sekretarki. Jedna z nich do dzi? si? tego wstydzi. Nie uczestniczyli w Holocau?cie, masowych mordach na je?cach radzieckich czy innym Malmedy. Nie powinni odpowiada? za zbrodnie swoich kolegów z pracy. Nie powinno si? im masowo odbiera? ich legalnych ?wiadcze?. Ale okre?lenie:

wielu ludzi by?o tam porz?dnych i dobrych? NORMALNYCH?

sprawia, ?e krew mnie troch? zalewa.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Chusteczk? chcesz? :>

Owszem, by?o tam od cholery i troch? ludzi normalnych i dobrych. Sekretarki z pionu "A", na ten przyk?ad, nie zajmowa?y si? po godzinach torturowaniem kota Jaros?awa Kaczy?skiego. SB by?a legalna, praca tam nie jest przest?pstwem i tyle. Oceny moralne pozostawiam indywidualnym rozstrzygni?ciom, masz prawo zalewa? si? krwi?, ale ze stanem prawnym Twój krwotok nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Prof i Mejt, pomimo ?e jestem zaprzysi?g?ym przeciwnikiem lustracji w wykonaniu Kaczy?skich a i deubekizacja mi ?mierdzi, to Wy wybiegacie zbyt daleko imho. To, co napisz? poni?ej nie jest nawo?ywaniem do odebrania wszystkim esbekom ?wiadcze?, tylko naprostowanie sytuacji.

 

Przynale?no?? do SB to jednak plama w ?yciorysie. To organizacja powo?ana do podtrzymywania dyktatorskiego re?imu bez legitymizacji spo?ecznej, re?imu z ogromem krwi na r?kach, re?imu który bez narodowego pozwolenia pchn?? nas w katastrofalnie z?ym kierunku, re?imu wys?uguj?cego si? Moskwie. To inny kaliber ni? na przyk?ad przynale?no?? do PZPR, PRON czy innego esde, zetesel et consortes. W dodatku: to bezpo?redni spadkobierca UB, organizacji zbrodniczej o czym powinni?cie chyba wiedzie?. Nie, nie nawo?uj? do odbierania esbekom ich nabytych legalnie uprawnie?, bo jednak potrafi? ich rozró?ni? z Informacj? Wojskow? czy UB (cho? wielu jest takich, którzy si? do SB transferowali). Ale do licha: Gestapo te? mia?o ludzi w administracji. Hitler mia? swoje sekretarki. Jedna z nich do dzi? si? tego wstydzi. Nie uczestniczyli w Holocau?cie, masowych mordach na je?cach radzieckich czy innym Malmedy. Nie powinni odpowiada? za zbrodnie swoich kolegów z pracy. Nie powinno si? im masowo odbiera? ich legalnych ?wiadcze?. Ale okre?lenie:

wielu ludzi by?o tam porz?dnych i dobrych? NORMALNYCH?

sprawia, ?e krew mnie troch? zalewa.

 

Powtarzam: Benedykt 16 by? w hitlerjugend. Jest plama w ?yciorysie? Jest. Odk?d pami?tam Legitymiwizytacja ;) ludu jako? potrzebna nie by?a. Najpierw by? bat "wojskowy", potem w?adza od boga, nie zawsze król si? podoba? a jednak by? królem... Mnie krew zalewa kiedy czytam takie generalizacje: wszyscy zwi?zani z (i tu miejsce na 2,3,4 literki) s? fe. A to nie tak.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...