Skocz do zawartości

Kandydaci do gry w Reprezentacji!


Buby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ten problem mamy już od lat. Wielu utalentowanych graczy gra poza granicami naszego kraju a potem nam ich zabieraja. Kiedyś czytałem takie tekst na którymś z portali przedstawiający prace PZPN wobec młodych grających piłkarzy poza granicami kraju. Wyglada to tak ze nikt się nie interesuje perełkami z zagranicy, sami rodzice młodych chłopców dzwona do PZPN ale oni i tak maja to w dupie. PZPN nawet nie ma swoich szperaczy żeby wynajdowali nowe perełki z korzeniami polskimi. Ludzie z polski szukaja na własne reke takich graczy(a PZPN nawet im nie zwroci za koszty rozmów lub przejazdy). Sami młodzi piłkarze jak jada na zgrupowanie mają zwracane za bilet dopiero od granic polski! To jest śmiech na sali.

Kiedyś napisałem list do PZPN (na maila) oni nawet nie odpisali. Nie wiem co oni tam robia. Może wy macie jakiś pomysł jaką drogą przemowić do nich?

I porozmawiajmy o graczach którzy mogą grać dla polski kiedyś?.

 

Gracze którzy już nie zagraja dla nas:

-Mirosław Klose (Chyba Engel i Janas go chcieli ale Niemcy na wyprzedzili)

-Łukasz Podolski (podobno był kiedyś na zgrupowaniu młodzieżowej kadry polski)

-Piotr Trochowski (od razu nie chciał grać)

-Paule Freier (brak info)

-Christoph Dąbrowski (grał w u-21)

-Lukas Sienkiewicz (wystepy w Niemczech)

-Eugen Polanski (występy w u-21 Niemieci pewnie na tym się skonczy)

-Danny Szetela (USA każdy chyba wie ze chciał grać dla nas, miły chłopak ;) )

-Andy Jonhson (było o nim głośno ale zagral 2 mecze w Angli :D )

-Ben Sahar ( Izraele)

 

 

 

Może zagraja

-Sebastian Boesnish (gra w Werderze ale chyba nie zagra dla polski)

-Michael Delura (Schalke)

-Adam Bodzek (MSV Duisburg)

-Sebastian Tyrała (Borussia Dortmund, kiedyś czytałem ze miał grać ale to jakies mieszanie)

-Michael Oscielowski (Borussia Dortmund)

-Damian Raczka (Schalke)

-Dominik Lipki (Borussia Dortmund)

-Adrian Gurzynski (Schalke)

-David Blacha (Borussia Dortmund)

-Marcel Kandziora(Borussia Dortmund)

-Martin Zakrzewski(Borussia Dortmund)

-Jarosław Linder (Hannover)

-Joae Pedro (Internacional)

-Lukas Jutkiewicz (Everton , chce grać ale nie wiadomo czy to ściema )

-Tomasz Kupisz (Wigan Athletic)

- Remy Andreasik(Berrichonne de Châteauroux)

- Maciej Wilusz (Heerenveen)

-Tom Piotrowski (Reading)

-Timothee Kołodziejczak (Lens)

-Mateusz Siebers (Metz)

-Roger (Legia no ciekawe czy c zagra dla nas)

-Hernani (Korona nie wiem dlaczego nikt by go nie wyprobował w kadrze ma dopiero 24lata)

-Dannys Krol (FC Barcelona)

-Mateus Rajfur (Bordeaux)

- Ryś Arkadiusz(AJ Auxerre)

- Adrian Rakowski (MSV 02 Duisbur)

- Michał Janota (SC Feyenoord)

- Lukas Olbrich (1.FC Kaiserslautern)

- Zeyn Al-Abidyn S-Latef (Helsingborgs IF)

- Alan Stulin (1.FC Kaiserslautern)

- Andy Surgota (Hannoverscher)

- Latowski Sebastian (Hannover 96)

- Kmieć Sebastian(Werder)

- Surgota Andy(Hannover 96)

- Raniewicz Olaf ( HSV Hamburg)

- Czajkowski Sebastian(Schalke 04)

- Kruczek Dominik(Borussia Monchengladbach)

- Podrygała Patryk(Hertha BSC)

- Koronkiewicz Patryck(Bayer Leverkusen)

- Łukasiewicz Michael(AJ Auxerre)

- Salamon Bartosz(Brescia Caccio)

- Wałdoch Kamil (Schalke)

- Kompała Martin (Borusia Monchengladbach)

 

Wypisałem kilka nazwisk ;)?możecie dodawać inny + umieszczać komentarze jakie są szanse na to aby zagrali dla nas. I może się wspolnie zastanowimy jak przemowić do rozsądku PZPN?owi?..

Odnośnik do komentarza

Co to za szarlatańska lista do diabła?

 

Kupisz, Janota, Ryś i paru innych to Polacy z krwi i kości, tyle że przenieśli się na zachód, więc nad czym tu gdybać, skoro mają pojedyncze obywatelstwo?

 

I zapomniałeś o kilku instotnych nazwiskach: Krychowiak (Bordeaux), Pacuszka (Twente), Szczęsny (Arsenal).

Odnośnik do komentarza
Sebastian Boesnish

Boenisch, reprezentant niemieckiej u21 swoją drogą.

 

Się zrobił szum ostatnio, że niby Seba byłby chętny grać w polskiej reprezie, ale już "SE" pisze, że dostał powołanie do reprezentacji Niemiec. Krzyż na drogę. Pewno w ogóle nie myślał o grze dla Polski, chciał tylko wymusić powołanie do Niemiec.

Odnośnik do komentarza

Phil Jagielka

 

Nie wiem czy chce grać dla Polski, ale przydałoby sie zeby sie miśki rozglądneły w jego temacie, bo obrońca by sie przydał, tym bardziej taki z Premiership, bo tam nie gra pierwszy lepszy odchłam(oprócz Derby). Szczególnie interesujący jest ten kawałek:

 

"Jagielka is also eligible to play for Poland, as it is the native country of his grandparents".

Odnośnik do komentarza
Phil Jagielka

 

Nie wiem czy chce grać dla Polski, ale przydałoby sie zeby sie miśki rozglądneły w jego temacie, bo obrońca by sie przydał, tym bardziej taki z Premiership, bo tam nie gra pierwszy lepszy odchłam(oprócz Derby). Szczególnie interesujący jest ten kawałek:

 

"Jagielka is also eligible to play for Poland, as it is the native country of his grandparents".

 

A to, że grał mecz w kadrze B Anglii drogi już mu nie zamknęło? :-k

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dziś na Polsat Sport w programie Cafe Futbol był reportaż o piłkarzach polskiego pochodzenia grających w najlepszych ligach europejskich. Oprócz tych wszystkich Boesnishów, Obraniaków podali jeszcze jedno baardzo ciekawe nazwisko - Roberto Acquafresca. Już sporo wcześniej słyszałem o tym piłkarzu, no ale jeszcze nigdy w kontekście reprezentacji Polski. Chyba nikt w polskich mediach, albo tu na forum o nim nie wspominał (choć pewnie się mylę ;) ). W studiu gadali, że za parę lat może to być jedna z gwiazd Serie A :> (no i w FM'ie też jest wymiataczem :keke:) Podobno dobrze zna język polski, ma polski paszport, jego matka jest Polką. Takimi właśnie przypadkami powinniśmy się zainteresować, a nie jakimś Rogerem, którego łączy z Polską tylko to, że gra w Legii... Ciekawe co o tym fakcie myśli sam piłkarz. Jeśli są choć minimalne szanse, aby chciał zagrać w naszych barwach, to imo pzpn powinien zrobić wszystko, aby się właśnie tak stało. Na pewno takich stu Robertów nie mamy w Polsce, tak jak to było z Szetelą :kekeke: Gra on obecnie w Cagliari, jego współwłaścicielem jest Inter. Rocznik 87, w tym sezonie w Serie A strzelił bodajże 4 bramki...

 

No faktycznie, ale news z gazety.pl jeszcze świeży, z przed 2 dni, no i ostatnio nie zaglądałem do tamtego tematu :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Niemcy: wielki talent chce grać dla Polski

 

Jest szansa, że nie stracimy kolejnego, po Podolskim i Klose, utalentowanego piłkarza. W tym tygodniu gwiazda młodzieżowych reprezentacji Niemiec i pomocnik Borussii Dortmund Sebastian Tyrała złoży w konsulacie w Kolonii wniosek o wydanie polskiego paszportu.

Wtedy już nic nie stanie na przeszkodzie, by powołać go do pierwszej reprezentacji.

 

- Czuję się związany z Polska, to moja prawdziwa ojczyzna – mówi Tyrała.

 

Czy takich Tyrałów też mamy w kraju czystu? Ciekawe czy to nie kolejny chwyt, aby Niemcy się nim zainteresowały...

Po doświadczeniach z piłkarzami z obczyzny uwierzę jak zobaczę go w koszulce z orzełkiem na piersi :)

Odnośnik do komentarza
Czy takich Tyrałów też mamy w kraju czystu? Ciekawe czy to nie kolejny chwyt, aby Niemcy się nim zainteresowały...

Po doświadczeniach z piłkarzami z obczyzny uwierzę jak zobaczę go w koszulce z orzełkiem na piersi :)

 

Dokładnie, jak na razie to ci "wielcy" piłkarze polskiego pochodzenia którzy chcą grac w naszej kadrze wykorzystują ją jak szmatę którą można sobie mordę wytrzec kiedy jest potrzeba... Irytuje mnie to trochę.

Odnośnik do komentarza
Niemcy: wielki talent chce grać dla Polski

 

Jest szansa, że nie stracimy kolejnego, po Podolskim i Klose, utalentowanego piłkarza. W tym tygodniu gwiazda młodzieżowych reprezentacji Niemiec i pomocnik Borussii Dortmund Sebastian Tyrała złoży w konsulacie w Kolonii wniosek o wydanie polskiego paszportu.

Wtedy już nic nie stanie na przeszkodzie, by powołać go do pierwszej reprezentacji.

 

- Czuję się związany z Polska, to moja prawdziwa ojczyzna – mówi Tyrała.

 

Czy takich Tyrałów też mamy w kraju czystu? Ciekawe czy to nie kolejny chwyt, aby Niemcy się nim zainteresowały...

Po doświadczeniach z piłkarzami z obczyzny uwierzę jak zobaczę go w koszulce z orzełkiem na piersi :)

 

Moim zdaniem to niestety jest chwyt :/ .

Jakoś nie widzę ani jednego piłkarza z tych, którzy deklarowali miłość do naszej ojczyzny w reprezentacji.

Gra za to rodowity Brazylijczyk. On naprawdę chciał grać w naszych barwach i gra.

Odnośnik do komentarza

Cantoro grał dla młodzieżówki Argentyny, więc nie może grać dla Polski.

 

- Chcę grać w reprezentacji Polski. Co prawda praktycznie od zawsze mieszkam w Niemczech, ale cały czas czuję się Polakiem - podkreśla w "Przeglądzie Sportowym" Tyrała, który za Odrą mieszka od drugiego roku życia.

 

Napastnik Borussi zagrał w 40 meczach młodzieżowych reprezentacji Niemiec, strzelił w nich 22 gole, dlatego nie dziwi, że nasi zachodni sąsiedzie nie chcą z niego łatwo zrezygnować. - Dostał niedawno powołanie do niemieckiej kadry do 21 lat. Jeżeliby w niej zagrał, byłby spalony dla reprezentacji Polski - mówi Maciej Chorążyk z PZPN, który jest odpowiedzialny za wyszukiwanie graczy z polskimi korzeniami za granicą.

 

Dla Tyrały nie ma znaczenia to, że w kadrze Niemiec miałby większe szanse na osiągnięcie sukcesów. - Moje serce bije dla Polski. Jeśli mam osiągać sukcesy, to właśnie w reprezentacji mojego ojczystego kraju - oświadcza piłkarz.

 

Jeszcze w tym tygodniu ma złożyć odpowiednie dokumenty w polskim konsulacie w Kolonii. Jeśli całą procedurę przejdzie bez przeszkód, to już za dwa miesiące będzie do dyspozycji selekcjonera reprezentacji Polski. - To tylko formalność. Jego rodzice nigdy nie zrzekli się polskiego obywatelstwa - dodaje Chorążyk.

 

Jak widać jak się chce odmówić Niemcom to się da. Mam nadzieję, że dostanie szanse od Leo i udowodni innym, że jak czuje się ktoś Polakiem i chce grać dla Polski to można poczekać trochę na szanse, a nie od razu płakać, że PZPN go odtrąciło i grać dla innych reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Cantoro grał dla młodzieżówki Argentyny, więc nie może grać dla Polski.

 

To, że grał w młodzieżówce, to nie oznacza, że nie może grać w reprezentacji Polski :> Obraniak chyba grał w jakiś tam młodzieżówkach Francji, a mimo to może grać dla Polski. Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...