Skocz do zawartości

Myszki i Klawiatury


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

po wielu latach pracy na kablowym osprzęcie niestety jestem zmuszony przejsc na bezprzewodowa mysz i klawiaturę.

 

pytania do "kumatych"

 

1) jaki to coś ma zasieg ? u mnie w pokoju od kompa do miejsca usadowienia beda jakies 3-4metry nie wiecej...

 

2) jak wyglada sprawa zasilania tych gadżetów?

 

3) jakie macie doswiadczenia z bezprzewodowymi urzadzeniami wskazujacymi

 

4) wstepnie przymierzam sie do kupna logitecha... to dobry wybor?

 

5) chcialbym wydac jak najmniej, jednak gorny pulap cenowy to okolo 200zl....

 

 

pozostaje jeszcze ew. kwestia podlaczania myszki przez przedluzacz usb, duzo cos takiego kosztuje ?

 

 

na te chwile to chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
1) jaki to coś ma zasieg ? u mnie w pokoju od kompa do miejsca usadowienia beda jakies 3-4metry nie wiecej...

 

U mnie sięga do 4 - 4,5 m, pod warunkiem skierowania w kierunku odbiornika. Z bliższej odległości działa i od zadniej strony ;)

 

2) jak wyglada sprawa zasilania tych gadżetów?

 

Klawiatura 2xAAA, mysz 2xAA. Niestety ładowarki nie uświadczono, więc trzeba albo polegać na bateryjkach, albo wykorzystywać obce ładowarki :/

 

3) jakie macie doswiadczenia z bezprzewodowymi urzadzeniami wskazujacymi

 

Na razie małe :] Przestawienie opcji w biosie likwiduje potrzebę zostawienia starej klawiatury. Zdecydowanie mniej makaronu pod biurkiem. Myszą się wygodniej macha.

4) wstepnie przymierzam sie do kupna logitecha... to dobry wybor?

 

5) chcialbym wydac jak najmniej, jednak gorny pulap cenowy to okolo 200zl....

 

Tu nie pomogę, bo mam dwa miesiące...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Ktoś coś słyszał, w jaki sposób podłączyć klawiaturę, by była widoczna jako dodatkowy kontroler gier? W sensie, że pierwsza klawka to zwykła klawka, a druga będzie widoczna jako powiedzmy pad. Albo zna ktoś jakiś inny sposób jak korzystać z 2 klawek naraz, tak by się nie kłóciły?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Naprawdę nie wiem, co się dzieje z moją klawiaturą. Mam jakąś firmy easy touch pod USB. Udało mi się w BIOSie poustawiać tak, żeby system po uruchomieniu nie odłączał mi klawy, ale problem cały czas istnieje w Fifie 06. Co bym nie robił, gdy przejdę do menu z wyborem języka gry to po prostu klawiatura się wyłącza i nie działa dopóki nie zmienię gniazda USB. Płyta główna jest funkiel nówka, ASRock ALiveNF6G-VSTA kupiona pod koniec 2007, kiedy to padła mi stara. Początkowo keyboard działał dobrze, jednak od jakiegoś czasu w ogóle nie pozwala mi pograć w Fifę, i do tego nie działa w ogóle na jednym z gniazd płyty.

 

Help Me :(

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Poszukuje bezprzewodowego zestawu mysz+klawiatura w cenie ok. 100zł. Poki co w oko mi wpadl: Logitech EX110 Cordless Desktop.

Od roku korzystam z tego zestawu i mogę go zdecydowanie polecić. Klawiatura ma standardowy układ bez żadnych bajerów, można na niej spokojnie pisać bezwzrokowo, mysz wygodnie leży w dłoni - ot znać, że produkt, choć z niższej półki, to markowy. Z połączeniem nie ma żadnych kłopotów. Klawiatura chodzi na dwóch bateriach AAA i wystarcza to na ponad miesiąc, natomiast mysz na dwóch AA i te wymieniam częściej - co około 2-3 tygodnie - to praktycznie jedyna wada zestawu, niemniej jednak koszt czterech akumulatorów do wymiennego użycia tragiczny nie jest.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Wiele mych obecnie ma zwijany kabel. Czy widzieliście gdzieś może same takie kable do myszy ze mechanizmem zwijającym? Mycha dycha, za to zwijarka się rozsypała, a z Poznania jestem :> .

Zajrzałem w szklaną kulę i ujrzałem aż trzy rozwiązania :keke:

 

1) Reklamacja dychającej myszy ze zdechłym pomagierem zwijania.

 

2) Potraktowanie pomagiera zwijacza młotkiem i rzut nim przez okno, a nastepnie korzystanie z dychającej myszy bez pomagiera.

 

3) Likwidacja pomagiera j.w. a następnie symulator pomagiera w wersji 3D z wykorzystaniem ołówka/pióra tudzież własnych rąk.

 

Kupno samego kabla jest IMO niemożliwe. Do rozważenia jest jeszcze obnażenie pomagiera i wymiana sprężynki (we własnym zakresie - vide Adam Słodowy).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...