Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz być pewien, że w Milanie nie ma drugiego takiego speca od SFG, jak Hakan - to jego najwieksza zaleta. IMO jest to świetny rozgrywający, który dużo widzi. W pamięć zapadły mi jego kapitalne zagrania. Niezależnie czy to dośrodkowanie ze skrzydła, podanie w uliczkę czy przerzut piłki nad całą linią defensywy. Do tego wielokrotnie byłem pod wrażeniem tego, z jaką łatwością jest w stanie się utrzymać przy piłce.

Odnośnik do komentarza

Plus do Milanu trafił jego brat, Antonio, również wychowanek Milanu (aczkolwiek sporo starszy i nawet w czasach swojej młodości zapowiadający się dużo gorzej, choć i tak dość obiecująco, to podstawowy bramkarz ostatniej primavery, która odnosiła sukcesy), który ma zarabiać dodatkowy milion rocznie.

Szczegóły dot. klauzuli G. Donnarummy nie są znane.

 

Cały ruch mi się nie podoba, ale jeśli nie było opcji sprzedaży go za >50 milionów euro (choć jeśli Perisić ma iść za 40, to sensowna cena za Donnarummę to jakieś cztery miliardy euro :keke: ), to lepiej go zostawić i zobaczyć, jak się rozwinie jego psychika, która ostatnio daje jak najgorsze świadectwo.

Odnośnik do komentarza

 

 

To pewna informacja? Gdzieś mi mignęło, że w razie braku LM 50 mln.

Nie ma w tej kwestii żadnych pewnych informacji, opieram się jedynie na informacjach tych bardziej wiarygodnych ludzi z twittera, którzy prędzej czy później popełnią jakiś błąd. W tym okienku jest jeden facet, który wszystko podaje z dużym wyprzedzeniem, i to on podał informację o braku klauzuli w razie braku LM, ale jednocześnie trochę niższej niż 100 mln (wcześniejsza wersja) klauzuli niezależnej od innych czynników.

Odnośnik do komentarza

http://transfery.info/103130,agent-bonucciego-pracujemy-nad-transferem

 

Gdyby to faktycznie wyszło (zwłaszcza że widziałem niejednego newsa o tym, że De Sciglio chce odejść) to byłby to niesamowicie zaskakujący i świetny ruch Milanu. No chyba, że ze stratą Romagnoliego, który z tego co pamiętam jest niesamowicie utalentowany i wciąż młody.

Odnośnik do komentarza

Transfer Romagnoliego nie wchodzi w grę, takie jest stanowisko klubu. To będzie nowy Nesta (też z uwagi na szklane zdrowie), za jakiś czas może być równie doskonały co Bonucci. De Sciglio jest na sprzedaż, niestety, ale to ułamek ceny Bonucciego.

Agent Bonucciego potwierdził, że piłkarz chce odejść. Podobno jednocześnie chce zostać we Włoszech. Mówi się o konflikcie z Allegrim i kolegami z drużyny, potrzebie znalezienia nowych wyzwań. Milan rzekomo rozmawia z zawodnikiem już od tygodnia i jest zielone światło dla transferu, potrzeba "tylko" porozumienia z Juventusem.

 

Mnie się w tę sprawę nie chce wierzyć. Wychowanek Interu, gwiazda Juventusu, absolutnie topowy zawodnik na swojej pozycji, właściwie unikalny biorąc pod uwagę jego charakterystykę. Pasuje do ustawienia Chelsea czy do stylu Barcelony tak idealnie, że byłbym zdziwiony, gdyby mu nie zaoferowali kolosalnych pieniędzy, jednocześnie zaspokajając oczekiwania Juventusu. Przecież oddanie go byłoby jeszcze cięższym ciosem dla Juventusu od oddania Thiago Silvy przez Milan parę lat temu.

Jeśli jednakże faktycznie chciałby zostać we Włoszech (bardzo częste u Włochów), to chcąc odejść z Juventusu nie ma innej opcji. Inter jest słabszy i ma mniejsze ambicje, Roma się rozsprzedaje, Napoli już dobiło do szklanego sufitu.

Odnośnik do komentarza

No właśnie jedynym argumentem dla mnie jest chęć pozostania we Włoszech bo przecież Chelsea, Barcelona i parę innych zespołów oferują (jak na razie) lepsze pieniądze i perspektywy, plus takie Chelsea ma Conte. Czemu niestety? De Sciglio miał szansę stanąć do walki z Contim? Zwłaszcza że jeszcze jest Calabria (ponoć talent)?

Odnośnik do komentarza

Odnosnie Bonucciego w Barcelonie pojawila sie jedna plotka chyba ze dwa tygodnie temu i od tej pory cisza. W Barcelonie sa inne priorytety transferowe, a po zakontraktowaniu Semedo i Paulinho juz raczej nie bedzie kasy na duzy transfer, a podejrzewam, ze za Bonucciego trzeba by dac dobrych kilkadziesiac milionow euro.

Odnośnik do komentarza
Czemu niestety? De Sciglio miał szansę stanąć do walki z Contim? Zwłaszcza że jeszcze jest Calabria (ponoć talent)?

Z De Sciglio jest ten problem, że on najlepiej grał bezpośrednio po wejściu do drużyny, gdy kontuzjowany był jeszcze Zambrotta. Od tego czasu w Milanie nie grał za dobrze, z kolei w kadrze pokazywał bardzo duże umiejętności.

Niestety, w ostatnich latach wśród kibiców Milanu namnożyło się sporo osób, których z braku lepszego zwrotu mogę określić jedynie karłami moralnymi. Jest całkiem liczne grono kibiców, którzy czerpią satysfakcję z wygwizdywania i krytykowania transparentami itp. wychowanków czy ważnych dla drużyny piłkarzy - jak np. Montolivo. W tym gronie jest również De Sciglio, którego krytykowano niemożliwie, często niesprawiedliwie (bo zawinił ktoś inny), często na wyrost (bo wracał po długiej przerwie od gry).

Ja na to patrzę tak: De Sciglio to wychowanek. Gość o bardzo dużym potencjale. Pogodziłem się z tym, że nie będzie to nowy Maldini, na którego się naprawdę zapowiadał, ale bez najmniejszych trudności przychodzi mi wyobrażenie go sobie odchodzącego do Juventusu i robiącego karierę na miarę Bonucciego (niechcianego w Interze). Sam zawodnik chce odejść, bo źle się czuje z byciem kozłem ofiarnym w klubie i dlatego też mi zwyczajnie przykro, że rzekomi kibice klubu doprowadzili go do takiego stanu. Pisząc "niestety" mam na myśli to, że jeśli już chce odejść, co jestem w stanie zrozumieć zważywszy na to, jak go to bydło traktowało, to szkoda, że odejdzie teraz, w przededniu odbudowy klubu, gdy mógłby naprawdę ładnie się rozwinąć, a nie za np. rok albo parę lat temu, gdy przynajmniej odszedłby za dużo wyższe pieniądze.

 

Widziałbym go w klubie jako lewego obrońcę. Co do rywalizacji z Contim - cenię tego chłopaka, ale umówmy się, on jest po jednym super sezonie, gdzie najlepsze mecze grał na wahadle w 352, którego prawdopodobnie nie będziemy wykorzystywać. Poza tym były mecze, jak np. Atalanta-Inter, gdzie był po prostu gwałcony przez wcale nie tak topowych rywali nawet w skali ligi. Wiadomo, że będzie grał, bo w końcu kupiliśmy go za duże pieniądze, ale wydaje mi się, że zarówno Abate, jak również hipotetycznie De Sciglio byliby w stanie wygryźć go ze składu.

A Calabria musiałby dojrzeć gdzie indziej, żeby złapać dużo minut.

Odnośnik do komentarza

Sprawy potoczyły się błyskawicznie - włoskie Sky, bardzo wiarygodne w kwestii transferów, poinformowało o porozumieniu w sprawie Bonucciego - przejdzie do Milanu za czystą gotówkę w kwocie 40 milionów euro, De Sciglio zostanie sprzedany do Juventusu osobno, jest spór co do jego wyceny (Juve daje 10 milionów, Milan 15).

Jeśli faktycznie do tego dojdzie, że za tak wybitnego obrońcę jak Bonucciego damy 25/30 milionów + proszącego o odejście De Sciglio (dla którego mamy już sensowne zastępstwo i który i tak jest na sprzedaż), to :blaga: dla zarządu. Faktem jest, że Bonucci to absolutny top topów na swojej pozycji, gracz o unikalnej charakterystyce, który w realiach rynku płacącego 50 baniek za Stonesa czy Luiza jest wart jakieś trzy razy tyle. Owszem, wiele traci przy przejściu na czwórkę obrońców (a takim systemem dotychczas grał Milan), lecz nadal to bardzo wysoki poziom, obrońca (i transfer) jakiego od lat w Milanie nie było. Nie znajduję wyjaśnienia, dlaczego Juventus go chce oddać i dlatego nadal w to nie dowierzam.

Odnośnik do komentarza

Na ten moment Juventus chce 40 milionów, Milan ma dać odpowiedź do jutra.

Tymczasem Milan dogadał się z Lazio w temacie Bigli i kapitan Lazio jutro ma się zameldować w Mediolanie. Nie jestem entuzjastą tego ruchu, bo mamy już w kadrze bardzo mocnego registę + duży talent na tę pozycję, ale Biglia to gwarant jakości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...