Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

Nadal w ogóle nie rozumiesz istoty problemu.

Milan interesuje się podobno Leno, Perinem, wrócił temat Szczęsnego (mówi się też o tym nieszczęsnym Neto, a kysz!). Wszystko wskazuje na to, że utalentowanego Plizzariego (już od dawna mówi się, że lepszy jest od Gigio w jego wieku) wypożyczymy i on też w bliższej perspektywie (bo ma niecałe 17 lat) dołączy do pierwszej drużyny.

Zmierzam do tego, że wiele wskazuje na to, że Milan wyjdzie z tej całej sagi z lepszym bramkarzem na już (aczkolwiek na pewno mniej utalentowanym), bo Donnarummie, choćbyś nie wiem jakie akrobacje językowe robił, przytrafiały się klopsy dużo głupsze niż np. Navasowi ;) No i nie zdziwię się, jak tego lepszego bramkarza dostaniemy za np. połowę tego, co zarobimy na Donnarummie.

Nie chodzi w tej całej sprawie o poziom sportowy czy finanse, ale o potraktowanie klubu jak gówno nie tylko przez jego agenta, bo ten mnie nie obchodzi, lecz też przez wychowanka, któremu po prostu odbiło, bo odrzucił zwyczajnie za dobrą jak na swój wiek ofertę finansową, by iść gdzieś, gdzie dostanie jeszcze więcej, ale będzie od niego się oczekiwać dużo większego poziomu sportowego, którego jeszcze nie osiągnął.

Czasowo wyglądało to tak, że na jesieni było porozumienie Gallianiego z Donnarummą, ale Chińczycy ten ruch zablokowali (na fali hejtu dla każdej decyzji Gallianiego, idiotyzm). Następnie temat wrócił w maju tego roku, ale Raiola grał na zwłokę. Podobno (o czym donosi najbardziej wiarygodne źródło insiderskie) Raiola w ogóle nie chciał rozmawiać teraz, a sam zawodnik był przekonany, że do tematu wróci się na jesieni. Wydaje mi się, że plan agenta, a być może i gracza, był taki, że teraz powie się "wrócimy do rozmowy w październiku, zobaczymy co będzie z tych nowych grajków", a chodziło tylko o to, by wtedy postawić klub przed faktem dokonanym - nie macie alternatywy, musi grać Gigio, ale nie przedłuża umowy. Tymczasem sprawa się rypła, bo zarząd widząc co robi Raiola poinformował, że albo dziś przedłużamy, albo nie przedłużamy, przez co Raiola został na lodzie (informacja poszła w czwartek, Raiola zabierze głos dopiero dziś). To by tłumaczyło informacje o rozbiciu psychicznym Donnarummy po zobaczeniu reakcji internetu na jego decyzję. Chyba i on, i agent się przeliczyli i inaczej sobie wyobrażali rozmowy, stąd od wczoraj pojawiają się informacje, że Donnarumma prosił o spotkanie z dyrektorem sportowym Milanu i Mirabelli jedzie do Polski.

I teraz z drugiej strony nie podoba mi się zachowanie zarządu. Sorry, mleko się rozlało, nawet jeśli Donnarumma zmądrzeje i wyrazi wolę przedłużenia jak np. Bonaventura, bez zastrzeżeń, to tej sprawy już się nie wyciszy i dlatego wolę stawiać na innego wychowanka + na już ściągnąć gotowego golkipera, niż stawiać na Donnarummę. Skoro tak mu zależało na Realu, to niech tam idzie, zobaczymy jak się będzie czuł, gdy nieuchronne pierwsze błędy się przydarzą, a nikt nie będzie na niego patrzył przez filtr "18 letni wychowanek, nowy Maldini".

Odnośnik do komentarza

Całkiem rozsądne podejście agenta zawodnika. Zobaczymy jakie wzmocnienia wykona klub, jaki będzie potencjał na kolejne lata i albo projekt sportowy nam się podoba i podpisujemy nowy kontrakt, albo idziemy gdzieś indziej. Myślę, że każdy zawodnik w sytuacji przebudowy kadry kombinowałby podobnie. Skoro wcześniej była wola podpisania kontraktu zablokowana przez chińczyków to sami sobie naważyli piwa i zrobili głupią sytuację, bo nawet jak się uda zatrzymać zawodnika to mleko się rozlało. Wiedzieli, że kontrakt mu się kończy i jest tak ważny dla klubu to popełnili błąd blokując kontrakt.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jakiej reakcji Donnarumma oczekiwał po tym, jak zapowiadał, że chce zostać w Milanie na lata, całuje klubowy herb, mówi, że to drużyna jego marzeń i marzy o byciu kapitanem i niemal następnego dnia mówi, że chce opuścić klub i najwyżej zrobi to za darmo za rok :lol:. Jak mu tak spieszno do Realu to do bycia wybuczanym przez swoich niech się przyzwyczaja. Z taką psychiką nie wróżę mu tam kariery.

Odnośnik do komentarza

@pescar mam nieodparte wrażenie, że gdyby Donnarumma nie miał iść do Realu, tylko np. do Manchesteru, to pisałbyś coś zupełnie innego, wyklinając w duchu niewdzięczność wychowanka. Z mojej perspektywy jednym z niewątpliwych plusów tej sytuacji jest odejście kolejnego zawodnika Raioli z klubu, Ciebie dopiero czeka zetknięcie się z praktykami tego człowieka.

 

@Hawkeye - okazało się, że Donnarumma obok 5 milionów netto na stole miał też opaskę kapitańską w razie przedłużenia umowy. :picard:

Odnośnik do komentarza

Dla mnie gdzie pójdzie jest mi całkowicie obojętne. Nie oglądam meczów Milanu, więc w sumie znam go bardziej z tych klopsów co wrzucałeś :) Jakiś 18 letni młodzik jako potencjalny transfer mnie nie ekscytuje. Jakby była mowa o takich zawodnikach jak Nouer, De Gea, Courtois to bym był zaciekawiony.

Odnośnik do komentarza

Raiola to rak futbolu, aż dziwne że nikt jeszcze nie zabrał się za agentów, którzy mącą w głowach zawodników. Donnarumma to zawodnik o fenomenalnym refleksie, ale strasznie nieokrzesany, totalnie nie potrafi grać nogami, dostał olbrzymią szansę od Milanu, ba wychodzi na to, że otrzymywałby ją dalej, co jak dla mnie było dziwne, bo....każde podanie do niego to zawał serca, nie daje pewności z tyłu, bo o ile przy akcjach na refleks jest fenomenalny https://www.youtube.com/watch?v=LApNYJuccYMto reszta kuleje, szczególnie wprowadzenie piłki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wkSGx3lNHiQ mecz z debiutu, proponuje popatrzeć na grę nogami, przyjęcia od 2 lat NIC się nie zmieniło. Serio to jest zawodnik TOP? Dodatkowo masa głupich wyjść:

https://www.youtube.com/watch?v=tx0LA12U-aI - tutaj błąd 1:15

https://www.youtube.com/watch?v=wwpK8ogUanE- tutaj 24 sekunda i 57

- 1:50

 

Także jeśli dla takiego zawodnika gra w zespole jakby nie było pierwszej 5 we włoszech za 5 mln za sezon to nie jest olbrzymia szansa na grę i rozwój, to powodzenia w dalszej karierze, bo nie wydaje mi się, aby wygryzł on Navasa.

Pomijam, że mógłbym wkleić co najmniej 5 akcji z tego sezonu, gdzie Donnarumma spokojnie może zapisać bramkę na swoje konto ;)

W skrócie olbrzymi potencjał? Tak. Umiejętności na wielki klub? Nie (obecnie).

Odnośnik do komentarza

Brudi, mały pro tip - naciśnij na obraz na YT prawym przyciskiem myszy i wtedy możesz skopiować URL z dokładnym momentem, nie musisz pisać 1min25sek ;)

 

Alkohol w organizmie mi nie pomagał ;) Generalnie coś mi się w poście spierdzieliło i edytowałem tak żeby tylko linki można było obejrzeć ;) Mam nadzieję, że nie sprawiło to kłopotu? Swoją drogą Raiola cały czas jątrzy twierdząc, że to Milan szantażował Gigiego bla bla bla.

Pojawiają się informacje, że jesteśmy zainteresowani Pellegrim.

Odnośnik do komentarza

Zdaniem Raioli Milan miał szantażować Donnarummę i poddawać go mobbingowi oferując mu 5 milionów euro rocznie + opaskę kapitańską + podstawowy skład w przebudowanej drużynie. Chciałbym być tak szantażowany.

Wywiad z Raiolą tutaj, odpowiedź klubu tutaj. Jeśli ktoś po tych słowach Raioli (które zresztą nie trzymają się kupy nie tylko względem tego wywiadu, ale też jego słów z ostatnich tygodni :lol: ) nadal uważa zachowanie agenta za rozsądne, to albo jest kibicem Realu i wybaczy mu każde świństwo popełnione w celu wytransferowania Donnarummy, albo jest niespełna rozumu.

Odnośnik do komentarza

Przecież Raiola to krętacz, cfaniak i wyzyskiwacz. Podejrzewam, że w kontrakcie, który przedstawił Milan bramkarzowi nie ma za dużo kasy dla menedżera, stąd te wymysły. Wytransferuje Donnarummę to nieźle się obłowi, jak w przypadku Pogby. Na tym mu zależy, mniej na graczu.

Odnośnik do komentarza

 

 

@Gacek: ale wiesz, że z tego co czytam to większość kibiców Realu wcale nie chce Donnarummy u siebie?

Odnosiłem się do pescara, który nie dostrzegał nic złego w takim zachowaniu Raioli, po którym nawet postronni kibice uznawali go za najgorszą szuję ;)

Odnośnik do komentarza

Zdaniem Raioli Milan miał szantażować Donnarummę i poddawać go mobbingowi oferując mu 5 milionów euro rocznie + opaskę kapitańską + podstawowy skład w przebudowanej drużynie. Chciałbym być tak szantażowany.

Wywiad z Raiolą tutaj, odpowiedź klubu tutaj. Jeśli ktoś po tych słowach Raioli (które zresztą nie trzymają się kupy nie tylko względem tego wywiadu, ale też jego słów z ostatnich tygodni :lol: ) nadal uważa zachowanie agenta za rozsądne, to albo jest kibicem Realu i wybaczy mu każde świństwo popełnione w celu wytransferowania Donnarummy, albo jest niespełna rozumu.

Irytuje mnie tylko takie rozpętywanie burzy. "Zdaniem Raioli Milan miał szantażować Donnarummę i poddawać go mobbingowi oferując mu 5 milionów euro rocznie + opaskę kapitańską + podstawowy skład w przebudowanej drużynie." Nie dlatego tak powiedział, więc nie wiem po co dodajesz od siebie bardzo wiele do tej historii? Mówienie, że albo podpisujesz ten kontrakt nawet jeżeli jest super albo na trybuny to jest zachowanie mało eleganckie w stosunku do zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Nic od siebie nie dodaję. Z jednej strony Milan potwierdził, że oferował 5 milionów netto + opaskę + podstawowy skład, z drugiej strony Raiola stwierdził, że Milan miał szantażować Donnarummę i poddawać go mobbingowi. To są fakty. Myślę, że nie ja jeden życzyłbym sobie być poddawanym takiemu mobbingowi i szantażowi (przyjmiesz to, albo trybuny, co normalne w świetle haniebnego zachowania względem klubu, wygasającego kontraktu i kupy forsy na wzmocnienie bramki).

Odnośnik do komentarza

Chronologicznie:

0. Fassone i Mirabelli, obecni CEO i dyr. sportowy Milanu wyrzucili Raiolę z Interu i zerwali z nim wszystkie deale jakieś dwa sezony temu, gdy jeszcze pracowali w Interze.

1. Milan dostał kupę hajsu na transfery i chciał przedłużyć umowę Donnarummie.

2. Raiola zaczął robić jakieś problemy, przeciąganie rozmów (które miały być uruchomione już w kwietniu, po sprzedaży klubu Chińczykom).

3. Zarząd Milanu poinformował, że Milan musi mieć pewnego przyszłości bramkarza i będzie wystawiał tylko takiego, któremu nie wygasa za pół roku kontrakt i który nie będzie zastanawiał się nad odejściem.

4. Milan przedstawił ponad tydzień temu konkretne warunki Donnarummie (pisałem wyżej). Umówiono na czwartek spotkanie z Raiolą, bramkarz udzielił wywiadu, że kupuje dom w Mediolanie i że chce zostać.

5. Przyjechał Raiola i powiedział, że nie akceptuje tych warunków. Milan, jako że prowadzi te rozmowy od paru miesięcy, powiedział że albo biorą to co jest, albo nic. Niektórzy dziennikarze mówią też, że punktem zapalnym było żądanie Raioli wpisania 10 milionowej klauzuli wykupu w razie braku gry w LM w kolejnym sezonie (Raiola temu przeczy, ale co to jest za źródło...). Raiola odmówił, wedle mediów w ogóle nie negocjował, tylko skończył spotkanie.

6. Milan poinformował, że nie zaoferuje lepszych warunków (IMO już teraz zaoferował GIGANTYCZNE apanaże jak na jego pozycję) i że w obliczu odmowy Raioli nie przedłuża kontraktu Donnarumma.

7. Trzy dni Raiola milczał, wczoraj poinformował, że zawodnik był szantażowany i grożono mu śmiercią (lol i rotfl, co to w ogóle za tekst).

8. W odpowiedzi na powyższe Milan nie tylko zaprzeczył tym bzdurom (które są nieprawdopodobne), lecz również poinformował, że szuka nowego bramkarza, który będzie grał (patrz punkt 3) i Donnarumma albo odejdzie za rok za friko, albo zostanie sprzedany za oddającą jego wartość cenę (czyli pewnie ponad 50 mln euro), przy czym dał czas Donnarummie do rozpoczęcia zgrupowania (5 lipca) na zmianę decyzji (czytaj: zmiękczenie oczekiwań finansowych Raioli, bo to o nie się rozeszło).

9. Dziś Raiola powiedział, że policzkiem dla Donnarummy jest zaoferowanie mu 5 mln euro przy oferowaniu Moracie 10 mln euro, co można skomentować tylko tak: :picard:

 

Na żadnym etapie rozmów Milan nie powiedział, że nie sprzeda Donnarummy i nakaże mu zgnić na trybunach, przeciwnie - zadeklarował gotowość, lecz jedynie za cenę oddającą jego wartość. Co mieli niby zrobić, powiedzieć, że sprzedamy za 20 mln euro najbardziej utalentowanego bramkarza świata po dwóch latach gry? :lol:

Naprawdę nie rozumiem, jak w tej sytuacji można nie gardzić wykorzystującym sytuację agentem i nie pochwalać twardej postawy klubu, który się nie daje dymać agentowi oferując złote góry wychowankowi.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że nie dają się dymać. oczywiście, że nie jest wart, żeby dać mu kontrakt na poziomie 10 mln euro, bo już 5 to bardzo dużo. Sprawa jest jasna, albo przedłuża i gra, albo Milan szuka nowego i gra tamten. Zawodnik jak chce odejść to przynosi ofertę z innego klubu, która jest odpowiednia, albo za rok odchodzi za darmo. I wszystko jest ok. Decyzja zawodnika i jego agenta.

Odnośnik do komentarza

 

@Gacek: ale wiesz, że z tego co czytam to większość kibiców Realu wcale nie chce Donnarummy u siebie?

Odnosiłem się do pescara, który nie dostrzegał nic złego w takim zachowaniu Raioli, po którym nawet postronni kibice uznawali go za najgorszą szuję ;)

 

 

To jak odnosisz się do pescara, to napisz pescar...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...