Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

AC Milan: Dida 8; Massimo Oddo 7, Alessandro Nesta 8, Paolo Maldini 7, Marek Jankulovski 5; Gennaro Gattuso 7, Andrea Pirlo 8, Massimo Ambrosini 6, Clarence Seedorf 6, Kakà 8; Filippo Inzaghi 9.

 

Zmiennicy: Kakha Kaladze 6, Giuseppe Favalli 5, Alberto Gilardino 5.

 

FC Liverpool: Reina 7; Steve Finnan 6, Jamie Carragher 7, Daniel Agger 5, John Riise 6; Jermaine Pennant 8, Xabi Alonso 7, Javier Mascherano 8, Boudewijn Zenden 7, Steven Gerrard 9; Dirk Kuyt 8.

 

Zmiennicy: Alvaro Arbeloa 5, Harry Kewell 6, Peter Crouch 6.

 

Za co Pirlo dosta? a? 8, Gerrard, Marszczerano i Kuyt odpowiednio 9, 8 i 8, to wiedz? chyba tylko Ci redaktorzy. Maldini i Oddo te? nie zagrali na 7.

 

Chyba si? wzorowali na systemie ocen z eFeMa :kekeke: Ale przynajmniej Jankulovskiego ocenili do??...dobrze :P

 

Pirlo zagra? równie dobrze jak Kaka? :-k Chyba panowie ogl?dali inny mecz ;)

Mascherano jako? nie b?yszcza? w II po?owie, jak na zawodnika z [8] przysta?o, Kuyt chyba dosta? t? notk? za bramk? :P

 

Chyba chcieli si? dowarto?ciowa? po tym meczu i st?d takie ocenki :keke:

Odnośnik do komentarza
Mascherano jako? nie b?yszcza? w II po?owie, jak na zawodnika z [8] przysta?o, Kuyt chyba dosta? t? notk? za bramk? :P

 

Chyba chcieli si? dowarto?ciowa? po tym meczu i st?d takie ocenki :keke:

A mi sie wydaje, ze Mascherano zagral wyjatkowo dobrze. Zeszta on w Lidze Mistrzow zawsze jest innym pilkarzem niz w Premiership, wiec trudno sie dziwic. To tylko dzieki Argentynczykowi Kaka mial w meczu tylko kilka dobrych akcji.

Odnośnik do komentarza

Po wielkim triumfie w Atenach czas na ostatni mecz Serie A przeciwko Regginie na wyje?dzie.

Powo?ani:

BRAMKARZE: Fiori, Kalac, Storari;

OBRO?CY: Bonera, Cafu, Favalli, Grimi, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo, Serginho, Simic;

POMOCNICY: Brocchi, Gattuso, Pirlo;

NAPASTNICY: Borriello, Gilardino, Inzaghi, Ronaldo.

 

A wyjdzie sk?ad:

AC MILAN (4-3-1-2): Kalac, Simic, Bonera, Kaladze, Favalli, Cafù, Brocchi, Pirlo, Serginho, Ronaldo, Borriello.

A wi?c wyra?nie dajemy odpocz?? wielkim mistrzom, a z musu gra Pirlo, który nie ma zmiennika. W sumie to dziwne, bo on akurat gra od dwóch lat co tydzie?, a taki Kaka mia? wi?cej urlopu. Mecz b?dzie kompletnie wakacyjny, nie zdziwi? si? nawet, je?li przegramy, cho? obie ekipy o nic ju? nie walcz?.

Co mnie zmartwi?o, to informacja Marci, która napisa?a ostatnio, ?e Kaka nie dosta? powo?ania na Reggin?, bo w barwach Milanu zdoby? ju? wszystko, spotka? si? z zarz?dem i poinformowa? go, ?e w lecie odchodzi do Realu. Ja wiem, ?e to tylko Marca, ale przysz?o?ci "Z?otego ch?opca" dziwnie nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza

Pregrywamy 0:2 z Reggin? graj?c sk?adem B i czas na ma?e podsumowanie.

Rok temu spodziewa?em si? powtórki z zesz?ego sezonu: braku mistrzostwa, walki do ko?ca o fina? LM i s?abego wyniku w pucharze W?och. Oczekiwa?em tyle przed calciopoli, które jeszcze zmniejszy?o nasze szanse na osi?gni?cie sukcesu - zamiast godnego zast?pcy Shevy dostali?my Oliveir?, zamiast Barzagliego Boner? i zamiast Zambrotty: Favalliego. Transferowa ofensywa to by?o wykonywanie planu B, i to wykonywanie z bólem - tylko Bonera by? transferem dokonanym bez k?opotu. Nawet na taki "hit", jakim by? Oliveira musieli?my czeka? niemal?e do samego ko?ca. By?o to spowodowane tym, ?e w Milan nikt nie wierzy?, nikt si? nie spodziewa?, ?e bez Ukrai?ca zdo?amy cokolwiek osi?gn??. Tym milej niektórzy Milani?ci i gorzej reszta kibiców zosta?a zaskoczona 23.05, kiedy Milan zdoby? po raz kolejny Puchar Mistrzów. W stylu s?abym, i?cie w?oskim, ale meczów z Manchesterem, czy nawet rewan?u z Bayernem, w których Rossoneri pokazali, ?e pod wzgl?dem techniki dorównuje nam tylko Barcelona w Europie.

Prze?omem w sezonie by?o zgrupowanie na Malcie, w trakcie którego mistrzowie ?wiata dostali kilka dni wolnego, a du?a cz??? sk?adu mog?a wyzdrowie? z kontuzji. Sezon wi?c mo?emy ?mia?o podzieli? na dwie cz??ci: przed Malt? i po niej. Przed Malt? m?czyli?my si? z pokonaniem AEK Ateny, OSC Lille czy innej Sieny. Po Malcie rzucali?my na kolana Manchester United, a graj?c na stoj?co mogli?my Celtic zdeklasowa?, gdyby nie Boruc. Przed Malt? ka?dy punkt wyrywali?my rywalom w lidze z garde? niemal?e. Po Malcie wygrywali?my w lidze na stoj?co z Cagliari czy inn? Messin?, nie tylko u siebie. Kto ogl?da? te mecze to wie, ?e grali?my naprawd? na stoj?co.

 

Przeprowadzili?my kilka transferów, które na jesieni wypada?y ?enuj?co: Favalli by? nieporozumieniem, Gourcuff i Bonera szukali pozycji na boisku, a nas oskar?ano o zmarnowanie ich talentów, za? Oliveira co? tam gra?, ale bardziej dlatego, ?e musia?. Po Malcie, na wiosn?, Bonera zosta? przesuni?ty na ?rodek obrony z powodu transferu Oddo (nie wiem, co za kretyn z zarz?du sprowadza? TAKIEGO ?rodkowego obro?c? na OP, kiedy na boku obrony on prezentuje si? ?ENUJ?CO). Bonera od?y?, zacz?? gra? naprawd? rewelacyjnie. W swoim czasie by? murowanym kandydatem do gry w reprezentacji. Pó?niej wróci? Nesta i Bonera zacz?? gra? mniej, cho? od Kaladze i Maldiniego (pod koniec sezonu) nie by? gorszy. Favalli równie? na wiosn? od?y? - zdoby? kilka cennych bramek, nawet do?? ?adnych, a mimo podesz?ego wieku sta? si? kolejnym dowodem na geniusz MilanLab - ró?nicy w szybko?ci czy wytrzyma?o?ci Giuseppe i Jankulovskiego w Serie A nie by?o wyra?nie wida?, bo Favalli nadrabia? to ambicj?. Naprawd? cenny zmiennik, cho? moim zdaniem po transferze Grimiego niepotrzebny. Niech si? m?okos ogrywa.

O Gourcuffa kto? si? mnie tu pyta? pó? roku temu, co si? z nim dzieje, bo we Francji zbiera? ?wietne noty, by? nazywany kolejnym Zidanem (krzywdz?co, bo to kompletnie inny typ zawodnika), a we W?oszech na jesieni gra? s?abo. Na wiosn? tymczasem nie wybuch?, ale zacz?? gra? wyra?nie lepiej. Drugiego Kaki z niego nie b?dzie, bo Yoann gra podobnie do Seedorfa, cho? jest szybszy i bardziej ambitny na boisku, walczy za dwóch, potrafi si? zastawia?, jest ?wietny na ko?cówki, gdy trzeba przetrzyma? pi?k?. Mo?e by? z niego ?wietny pomocnik w przysz?o?ci, a przysz?y sezon musi rozegra? w Milanie, nie ma sensu go wypo?ycza?, bo to b?dzie zmarnowanie dla niego roku, a Milan dawno nie mia? tak dobrego zmiennika na pozycji ofensywnego pomocnika. Oliveira to inna bajka - kiedy zdobywa? z Lazio gola w debiucie to zdawa?o si?, ?e b?dzie z niego drugi Sheva - szybki, sporo widzi, ?adnie strzela i ma kawa? techniki. Tymczasem Ricardo rozegra? ?enuj?cy sezon, bo strzeli? tylko par? goli i suma sumarum by? cz?sto tylko uzupe?nieniem sk?adu, bo poza nim mieli?my tylko Inzaghiego i Gilardino. Przez d?ugi czas domaga?em si? cz?stszej gry Brazylijczyka, a? on dosta? szans? od 1' w którym? meczu i zagra? koszmarnie. Je?li Milan nie b?dzie mia? dwóch napastników na wyci?gni?cie r?ki w lecie (jednego do gry w 1 sk?adzie, a drugiego do nauki), to Oliveira powinien zosta?, bo wierz?, ?e si? prze?amie. Gra? jak w Betisie nie b?dzie, Shevy nie zast?pi, ale wol? jego, ni? kolejnego Amoroso. Pami?tajmy te?, ?e w przysz?ym sezonie Ronaldo b?dzie gra? od pocz?tku w naszych barwach i mo?e okaza? si? najwi?kszym wzmocnieniem - w lidze do czasu kontuzji gra? rewelacyjnie, zdoby? wi?cej bramek od Oliveiry w po?ow? krótszym czasie i gra? ?wietnie. To on powinien gra? z Gilardino w przysz?ym sezonie w pierwszej jedenastce, Inzaghi i jaki? dobry technik na ?awce i sk?ad skompletowany. Ale jeden napastnik musi do??czy?, a Ancelotti powinien trzyma? si? schematu, który w tym sezonie porzuci?, z gr? jednym technikiem i jednym snajperem w ataku.

 

Na bramce jest Dida, i je?li nie zakontraktujemy Buffona lub Amelii, to on powinien zosta?. Buffon jest ca?kiem prawdopodobnym wzmocnieniem, wi?c je?li przyjdzie, to Brazylijczyk musi odej?? - ma wysoki kontrakt, nieadekwatny do umiej?tno?ci: czasem b?y?nie geniuszem na poziomie Buffona, a czasem pope?ni b??d, który b?dzie pami?tany przez lata. Nie takiego bramkarza potrzebuje jedna z najlepszych ?wiatowych ekip. Musimy pozby? si? wreszcie którego? z bramkarzy: Kalaca albo Fioriego. Storari jest wg. mnie bramkarzem numer dwa i zawsze, gdy gra, to udowadnia. A gra rzadko, bo z niezrozumia?ych wzgl?dów Ancelotti preferuje Kalaca, który jest zwyczajnie s?aby.

W obronie musimy znale?? co najmniej jednego ?rodkowego i jednego lewego obro?c?. Jankulovski gra dobrze, gdy czuje oddech rywala na karku, wi?c szans? powinien dosta? nied?ugo Grimi, który ma naprawd? spory potencja? (wida? to by?o w meczach Coppa Italia ?wie?o po transferze), a Favalli móg?by odej??, mimo dobrej dyspozycji, bo to zwyczajnie za stary gracz. Powinien równie? odej?? Serginho, póki na niego s? ch?tni, i Simic, który jest totalnie niepotrzebny. Martwi? plotki o odej?ciu Kaladze do Anglii, bo on jest ?wietnym zmiennikiem z potencja?em na pierwszy sk?ad. W tej sytuacji zostanie na ?rodku Maldini, Nesta, Bonera i Simic, który raczej jest niestety nie do ruszenia, a wi?c powinni?my zacz?? stara? si? o Barzagliego, który by?by wspania?ym wzmocnieniem, a Bonera móg?by gra? w mniej wa?nych meczach. Cafu i Oddo zostaj? na przysz?y sezon, od biedy mo?e tam gra? Bonera, wi?c z praw? stron? problemu nie ma.

W pomocy potrzebujemy równie? dwóch graczy: od dawna niezb?dny jest zmiennik dla Pirlo, któremu przyda si? tydzie? lub dwa przerwy w trakcie sezonu, wida? po nim wyra?nie zm?czenie sezonem i ci?g?? gr? od dawna. Poza tym potrzebujemy jeszcze jednego ofensywnego pomocnika, mam ju? do?? ogl?dania Gattuso ( :respekt: ) na prawym skrzydle, który móg?by wyrzuci? ze sk?adu Ambrosiniego, przej?? na ?rodek, a na PP móg?by gra? jaki? porz?dny skrzyd?owy, który umie zagra? ofensywnie. Ale to trzeba szczerze przyzna? nie jest wzmocnienie niezb?dne.

W ataku sytuacja wygl?da najgorzej. Jest pokraka Boriello, wiecznie niespe?niony Gilardino, który w LM zwyczajnie si? spala, coraz starszy i kontuzjogenny Inzaghi, ?wietny Ronaldo i s?aby na razie Oliveira. Idea?em by?aby sytuacja, w której wylatuje Boriello i Oliveira, a przychodzi klasowy snajper (mówi si? o powrocie Shevy albo Eto'o), a na miejsce Boriello albo wchodzi m?ody zdolny z primavery (Aubemayang! Di Gennaro!!), albo kupujemy jakiego? m?odego zdolnego z ligi, dla którego gra w Milanie b?dzie zaszczytem. Niech wróci Marzoratti, który mo?e gra? na prawej obronie i ?rodku obrony, on w Empoli rozegra? ?wietny sezon i Milan nie mo?e straci? kolejnego Oddo.

 

Zdobyli?my Puchar Europy. Teraz ju? nie b?dzie tak ci??ko ?ci?gn?? do siebie dobrych zawodników i sko?czy? z idiotycznym stereotypem domu starców, a w przysz?ym sezonie da? tym wielkim mistrzom kolejne zadanie do spe?nienia, którego nikt nigdy nie zrobi?: obroni? Lig? Mistrzów. Przed mercato jestem optymist?, bo je?li nie stracimy Kaki, to wzmocnimy si? na pot?g?. Pieni?dze s?, s?awa jest, perspektywy s?, czekamy tylko na wzmocnienia.

 

Forza Milan! Meravigliosi! :D

Odnośnik do komentarza
Kierownictwo czwartego zespołu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej AC Milan jest zdecydowane wystawić na listę transferową napastnika Alberto Gilardino za 24 mln euro - poinformował wiceprezes klubu Adriano Galliani. Gilardino, który w tegorocznych rozgrywkach Serie A strzelił dla Milanu 12 bramek, uważa, że nie jest w klubie doceniany i dlatego jest gotowy odejść do innego zespołu.

 

 

Według włoskiej prasy pozyskaniem niespełna 25-letniegoi Gilardino zainteresowanych jest kilka klubów angielskiej Premier League oraz Barcelona, Real Madryt, Inter Mediolan i Bayern Monachium. Na razie jednak z żadnego z nich nie wpłynęła do Milanu oficjalna oferta.

sports.pl

 

Bardzo przyjemna informacja, juz dawno nie widzialem tak nieskutecznego gracza, który ma wybitne problemy ze strzelaniem goli... Pewnie zaraz ktoś napisze, że 12 goli to sporo, ale jak przypominam sobie jak gral w Piacenzie to jest mi po prostu przykro, że mogl się tak stoczyć...

Jeśli w ogole taka opcja doszlaby do skutku to pozostaje mi sie tylko modlić by nie trafil do Interu.. widze go Bayernie...;]

Odnośnik do komentarza
Pewnie zaraz ktoś napisze, że 12 goli to sporo, ale jak przypominam sobie jak gral w Piacenzie to jest mi po prostu przykro, że mogl się tak stoczyć...

Parmie.

Poza tym - Bóg mi świadkiem, że kląłem na jego grę nie raz za jego grę - ale ja bym go w Milanie zatrzymał za wszelką cenę. W dwa lata strzelił około 30 bramek, głównie w lidze, ale jeśli dokupi się dobrego napastnika, to Milanu zwyczajnie nie stać na wystawianie w lidze duetu Inzaghi/Oliveira - Boriello.

A skoro już o nim piszesz, to spójrz z łaski swojej, jak on gra w lidze, bo mam wrażenie, że ani jednego jego meczu nie oglądałeś w Serie A. A on tam nie spisuje się źle - jak na rezerwowego w wielkim klubie może być świetny.

Odnośnik do komentarza
Pewnie zaraz ktoś napisze, że 12 goli to sporo, ale jak przypominam sobie jak gral w Piacenzie to jest mi po prostu przykro, że mogl się tak stoczyć...

Parmie.

Poza tym - Bóg mi świadkiem, że kląłem na jego grę nie raz za jego grę - ale ja bym go w Milanie zatrzymał za wszelką cenę. W dwa lata strzelił około 30 bramek, głównie w lidze, ale jeśli dokupi się dobrego napastnika, to Milanu zwyczajnie nie stać na wystawianie w lidze duetu Inzaghi/Oliveira - Boriello.

A skoro już o nim piszesz, to spójrz z łaski swojej, jak on gra w lidze, bo mam wrażenie, że ani jednego jego meczu nie oglądałeś w Serie A. A on tam nie spisuje się źle - jak na rezerwowego w wielkim klubie może być świetny.

 

Piacenzie.

Poźniej grał w Weronie, a dopiero w Parmie.

Nie patrze na jego gre z perspektywy gracza rezerwowego tylko jako podstawowego atakujacego, który jest pełnowartościowym ogniwem pierwszej jedenastki... a dla mnie do takiej roli nie kandyduje, natomiast patrząc, z Twojej perspektywy, jako na gracza drugoplanowego to i owszem masz racje, mógłby być znaczącym uzupełnieniem, ale nic poza tym...

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sprzedaż Gilardino jest byłaby błędem. Zawsze byłem zwolennikiem gry dwoma napastnikami i jednym z nich powinien być Gilardino. Drugi to Ronaldo, ewentualnie ktoś kto wzmocni (o ile wzmocni) Milan. Ronaldo jest podatny na urazy. Oliveira nie gra nic i raczej z niego pożytku już nie będzie. Boriello tez już raczej lepszy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Piacenzie.

Poźniej grał w Weronie, a dopiero w Parmie.

Nie patrze na jego gre z perspektywy gracza rezerwowego tylko jako podstawowego atakujacego, który jest pełnowartościowym ogniwem pierwszej jedenastki... a dla mnie do takiej roli nie kandyduje, natomiast patrząc, z Twojej perspektywy, jako na gracza drugoplanowego to i owszem masz racje, mógłby być znaczącym uzupełnieniem, ale nic poza tym...

Pewnie, w Piacenzie to on wymiatał: 17 meczów w sezonie 99/00 w Serie A i AŻ 3 gole!

A w następnym sezonie, w 3 meczach pucharu Włoch (w lidze nie grał) strzelił AŻ 4 gole!

Czyli przez 20 spotkań 7 bramek... No nie ma co, doskonale grał w tej Piacenzie, bramka z ManU i kilkanaście goli w lidze w barwach Milanu to nic przy tym. :rotfl:

Gilardino w Milanie w 92 spotkaniach oficjalnych zdobył 35 goli. Kiedy tylko grał z Shevą/innym kreatywnym napastnikiem, a nie bogiem techniki Inzaghim, to grał świetnie - jak w zeszłym sezonie, gdy w lidze był czołowym piłkarzem.

Jak mówił Sioux - dajmy mu dogrywającego piłki napastnika, a nie snajpera, a dostaniemy wielkiego snajpera.

W przyszłym sezonie Gilardino musi w składzie zostać, bo tej klasy zawodnika prędko nie znajdziemy.

To, że gra przeciętnie w LM, to inna sprawa - dwa gole na 21 występów to koszmar. Ale jestem pewny, że w przyszłym roku się przełamie.

Odnośnik do komentarza

Oby to była tylko plotka. :doh!:

Serwis tribalfootball.com podaje, iż boiskowy weteran, były zawodnik AC Milan Ibrahim Ba jest na dobrej drodze do powrotu w szeregi Rossonerich! Urodzony w Senegalu w 1973 roku były reprezentant Francji trenował niedawno znów w Milanello, kilka lat po opuszczeniu Rossonerich. Po odejściu w 2003 roku, Ba ma za sobą przygody z piłką w Anglii (Bolton), Turcji (Rizespor), Szwecji (Djurgardens) oraz we włoskiej Serie C (Varese). Nieoficjalnie jeszcze mówi się, że po pomyślnym przejściu testów fizycznych w klubie, Ba ma szansę na otrzymanie propozycji kontraktu na jeden rok.

 

To byłby szczyt kolesiostwa. Już Costacurta, Simic czy Serginho grali o rok za długo (albo grają :/), a Ibrahim Ba nawet u szczytu formy nie był zawodnikiem, który byłby dla Milanu cenny.

Odnośnik do komentarza

Boże, najpierw czytam, że w Milanie ma być Emerson (nie wiem po co, przecież są Pirlo, Gattuso i Ambrosini), to teraz jeszcze Ba, który dobry był tylko w CM 00/01.

Taki ManU ściąga Naniego i Andresona, czyli młodych zawodników, a Milan dalej upiera się na 30-latków i w dodatku takich, którzy są zbędni.

Odnośnik do komentarza
Pewnie to jakaś plotka wyssana z palce. Jeśli by ściagnęli francuza to byliby chyba pośmiewiskiem w we Włoszech. Ponoć Milan chce ściagnąć napastnika i pomocnika. Jednak nie odmładzają obrony.

Ba już zapowiedział, że przyjął ofertę Milanu (150 tysięcy euro rocznie) i czeka tylko na zgodę Ancelottiego na transfer.

Emerson jeszcze, w ostateczności, może być. Zdrajca, piłkarz o strasznym charakterze, ale ma jakąś klasę. Ale Ba? Milan naprawdę nie ma wychowanków?

 

Na dodatek dziś mój ukochany Giallani ( :wanker: ) strzelił wywiadem, że prawdopodobne jest to, że nie będzie żadnych wzmocnień, bo mamy mocny skład, a jeśli już ktoś dołączy, to raczej tylko ktoś znany. Czyli z trio obrońca, pomocnik i napastnik może wyjść kolejny Oliveira albo inny Favalli. :doh!:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...