Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, ajerkoniak napisał:

Mamy Rashforda, a Lukaku może odzyskać formę ;) no i w jakiej sytuacji? Ani finansowo nie ma co równąć i możemy mieć lepszych, a i kadrowo nie ma potrzeby w tym momencie. Cenię Piątka, ale napastnik to zdecydowanie mniejszy priorytet.

Od kilku lat klub nie walczy o mistrzostwo, chociaż marzymy o powrocie do lat świetności. W tym sezonie zajmujemy czwarte miejsce w lidze i zerowymi szansami na mistrzostwo. Ja jednak widzę pewne podobieństwa.

Co do naszego ataku to ja bym chętnie wymienił Lukaku na Piątka. Owszem napastnik jest w naszym wypadku priorytetem, ale ja bym się w penisa cieszył z napastnika strzelającego bramki co mecz.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie piszę o finansach, a o potrzebach kibiców i sytuacji sportowej. Co ostatnio pokazywaliśmy w lidze? Do przyjścia Ole niemal nic.

Napastnik nie jest priorytetem, ale jakbyś miał Piątka w takiej formie w składzie i wygrywałbyś mecze to narzekałbyś na to, że nie pracuje dla zespołu? 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.02.2019 o 23:33, Wujek Przecinak napisał:

Racja, koleś tylko strzela i nic więcej nie robi. Niefajny z niego napastnik. 

Ostatnio nawet nie strzela. Drugi z rzędu gówniany mecz - czerwona kartka była po faulu na nim, ale zasługi za sytuację powinny spaść na Kessiego, nie Piątka.

 

Także Piątek nie dość, że nie strzela, to jeszcze nic więcej nie robi. No kto by się spodziewał xD

Owszem, mowa o bardzo krótkim okresie, ale takiej długości okres wystarczył ignorantom, którzy widzieli Milan ostatni raz w Atenach w 2007, do stwierdzenia, że wiedzą lepiej co potrzeba klubowi niż fani oglądający wszystkie mecze ;)

  • Haha 3
  • Nie lubię! 7
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gacek napisał:

Ostatnio nawet nie strzela. Drugi z rzędu gówniany mecz - czerwona kartka była po faulu na nim, ale zasługi za sytuację powinny spaść na Kessiego, nie Piątka.

 

Także Piątek nie dość, że nie strzela, to jeszcze nic więcej nie robi. No kto by się spodziewał xD

Owszem, mowa o bardzo krótkim okresie, ale takiej długości okres wystarczył ignorantom, którzy widzieli Milan ostatni raz w Atenach w 2007, do stwierdzenia, że wiedzą lepiej co potrzeba klubowi niż fani oglądający wszystkie mecze ;)

 

Tylko, że cały czas wygrywacie :D

Ok, czekamy na przegrane Milanu. Wtedy będzie można napierdalać na słabego Piątka po całości :D

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Milan gra chujowo, ale to nie jest wina Piątka xD Dzięki niemu wygraliście mecz z Atalantą, na który w pierwszej połowie w ogóle nie wyszliście. Tam nie ma pomysłu na grę. Widziałem dwa czy trzy mecze i byłem bliski zerzygania się na telewizor. Trochę dziwi mnie umniejszanie Piątkowi jego dokonań, czy takie sceptyczne podejście. Zagrał dwa chujowe mecze, okej, ale jak ma zagrać dobrze skoro nie ma sytuacji? Przecież to nie jest typ napastnika który pociągnie za sobą całą grę zespołu od początku do końca. Dajcie szansę na strzelenie bramki, to on to zrobi. I z tego bym go rozliczał.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, matjez napisał:

Mają kreatywnych pomocników, brakuje trenera który by to poskładał. 

No to jedziemy po kolei (https://www.transfermarkt.de/ac-mailand/startseite/verein/5 ) :

1. Bakayoko - typowy DM, ofensywne, kreatywne zagranie to miał jedno w tym sezonie (z Empoli bodajże);

2. Biglia - daj spokój, jeden z najgorszych rozgrywających jakich widziałem, z kreatywnością ma tyle wspólnego co Mączyński;

3. Montolivo - odstawiony zupełnie przez trenera, to IMO duży błąd i tu faktycznie jest rezerwa;

4. Kessie - dajta spokój, kreatywności zero, ma inne zadania boiskowe;

5. Bonaventura - uraz od października? do sierpnia. Koniec sezonu dla niego.

6. Bertolacci - odejdzie w lecie, wielki, niespełniony w Milanie talent. Wierzyłem w niego, ale on zupełnie zdziadział. Przy całej mojej sympatii - kreatywny to on jest co najwyżej w FM.

7. Mauri - :keke: szkoda gadać.

8. Laxalt - skrzydłowy, jego kreatywność polega na dobiegnięciu do linii i wrzutce, tak właściwie to już bardziej DL niż ML...

9. Paqueta - jedyny kreatywny piłkarz, którego transfer IMO wniósł więcej do gry Milanu od Piątka;

 

Na skrzydłach są jeszcze Suso (gra z pubalgią i szuka formy od października), Hakan (szuka formy od maja z krótkim przebłyskiem z Atalantą), Castillejo (IMO rozczarowanie, sprawia wrażenie coraz częściej bezmózgiego dryblera) i mój ulubieniec: Borini, najgorszy piłkarz, jakiego widziałem w życiu (choć Biglia ostro z nim rywalizuje...).

 

Faktycznie, kopalnia kreatywności :keke: Jak Paqueta nie ma swojego dnia, to jest dramat. Gramy skrzydłowymi, z kontry, ale Hakan i Suso są dramatycznie wolni i się do takiej gry nie nadają. Nadają się do tego Paqueta i Kessie, ale to za mało. Mamy IMO dobrą do kontr pomoc, ale bez ataku, albo dobry skład do utrzymania piłki, ale bez pomocy (bo Kessie i Bakayoko przy całej sympatii w ataku pozycyjnym to :picard: )

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@Gacek napisał bardzo dobry post, ale w obliczu tego co wypisywał tutaj @Wujek Przecinak i X innych śmieszków mógłbym napisać w pełni ironiczne "Ojejku kurwa NO KTO by się spodziewał" i Piątek może strzelić x bramek do końca sezonu ale nie zatrze to ogólnej chujni jaką prezentujemy z przodu. Osobiście liczyłem, że wróci Suso w "swojej" formie i zacznie to jakoś wyglądać, ale gdyby nie alkohol nie wiem czy dociągnął bym do końca którychkolwiek z naszych ostatnich spotkań. I mam nadzieję, że Piątek wbije jeszcze kilka ważnych bramek, tylko że patrząc z perspektywy spotkań z Lazio czy Sassuolo sam będzie musiał sobie podać. 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Brudinho napisał:

@Gacek napisał bardzo dobry post, ale w obliczu tego co wypisywał tutaj @Wujek Przecinak i X innych śmieszków mógłbym napisać w pełni ironiczne "Ojejku kurwa NO KTO by się spodziewał" i Piątek może strzelić x bramek do końca sezonu ale nie zatrze to ogólnej chujni jaką prezentujemy z przodu. Osobiście liczyłem, że wróci Suso w "swojej" formie i zacznie to jakoś wyglądać, ale gdyby nie alkohol nie wiem czy dociągnął bym do końca którychkolwiek z naszych ostatnich spotkań. I mam nadzieję, że Piątek wbije jeszcze kilka ważnych bramek, tylko że patrząc z perspektywy spotkań z Lazio czy Sassuolo sam będzie musiał sobie podać. 

 

Ale cały czas wygrywacie :D

Odszczekam swoje śmieszki jak zaczniecie przegrywać :D

 

Albo prewencyjnie od razu odszczekam: hau, hau :D

 

Mnie chodziło tylko o to, że dostaliście zajebistego napastnika, a wam źle. Ok, pewnie potrzebujecie pomocników, ale Piątek chyba pokazał, że jest dobrym napastnikiem i może się wam przydać.

 

  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@Brudinho, znając tak dobrze strefy, w których Milan powinien się wzmocnić i potrafiąc odpowiednio nakreślć profil takiego zawodnika (takich zawodników), jesteś w stanie podać kilka nazwisk graczy dostępnych na rynku, którzy poprawiliby grę zespołu oraz zmieściliby się w kwocie jaką Milan był gotów wyłożyć w styczniowym okienku?

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.03.2019 o 20:17, beeres napisał:

@Brudinho, znając tak dobrze strefy, w których Milan powinien się wzmocnić i potrafiąc odpowiednio nakreślć profil takiego zawodnika (takich zawodników), jesteś w stanie podać kilka nazwisk graczy dostępnych na rynku, którzy poprawiliby grę zespołu oraz zmieściliby się w kwocie jaką Milan był gotów wyłożyć w styczniowym okienku?

,

Nazwisk w okresie transferowym przewinęło się sporo chociażby Deulofeu, Carrasco, Gabbiadini, Fabregas. Jednak mocno ograniczało nas finansowe fair-play i kombinowaliśmy z opcjami wypożyczeń itp. itd. Jkaby nie było Paqueta i Piątek kosztowali nas 70 mln, więc budżet też nie był jakiś mały. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Brudinho napisał:

 

Nazwisk w okresie transferowym przewinęło się sporo chociażby Deulofeu, Carrasco, Gabbiadini, Fabregas.

Trafniejsze byłoby wskazanie Saint-Maxima czy tego drugiego czarnoskórego skrzydłowego z Ligue 1 (chyba z Lille), obaj byli blisko w ostatnich dniach okienka, ale przez wydanie hajsu na Paquetę i Piątka nie było pieniędzy na ruch od razu, a wypożyczenia ich nie wchodziły w grę, bo obaj to hot prospects. Bieda opcją z tej kategorii na koniec był wspomniany Deulofeu, którego też bym bardzo chciał. Carrasco odpadł przez finanse jeszcze przed ruchem Piątka, a Gabbiadini i Fabregas to umówmy się nie ten poziom na teraz ;)

Odnośnik do komentarza

@Brudinho

Jeżeli mamy warunek, że ktoś miałby przyjść zamiast Piątka to budżet jest w okolicach 35 mln, ale nawet jeśli rozmawiamy o sumie dwa razy większej to starczyłoby na Christiana Pulisicia przy obecnych cenach na rynku. :)

 

Wymieniłeś kilka nazwisk i mam wrażenie, że bez przekonania. Który z nich dałby cokolwiek więcej niż to co Milan ma obecnie w kadrze i którego można by obudowywać kolejnymi wzmocnieniami? Wg mnie wszyscy Ci wymienieni piłkarze w ogóle nie spełniliby warunków, o których sam piszesz w tym temacie. Naprawdę liczysz, że któryś z grupy: wieczny rezerwowy Atletico, hiszpański (już za moment) emeryt na wakacjach w USA/Azji, Włoch majacy ostatni udany sezon ponad 3 lata temu (i przypomnę, że szukamy kreatywności i rozegrania, a w "udanym" sezonie, kiedy to w jego trakcie przeszedł do Napoli zanotował 2 asysty) i niczym niewyróżniający się Hiszpan z przeciętniaka z Premier League (który też się odbił od Milanu wcześniej), miałby kierować ofensywą z drugiej linii i decydować w dużej mierze o jakości ataku drużyny walczącej o Ligę Mistrzów? Każdemu z tych zawodników brakuje chociażby jednego: konkretów.

 

Zmierzam do tego, że drużyny nie zbudujesz w jedno okienko, do tego takie styczniowe. Jak sam widzisz, Milan mógł wyrzucić kilkadziesiąt milionów na zawodnika, który nie byłby takim wzmocnieniem jakiego sam oczekujesz, ale tego nie zrobił. Klub nie widział odpowiednich kandydatów  i chyba nie chciał wydawać pieniędzy dla samego wydawania. W styczniu na rynku transferowym dostępna jest naprawdę mniejsza ilość zawodników robiących różnicę. IMO mniejsza niż w okresie letnim i być może też tym kierowali się dyrektorzy klubu. Skoro zawodnika o danym profilu w określonej cenie nie ma na rynku to chyba mądrze jest zwrócić swoją uwagę na inne cele, a ten odstawić na kilka miesięcy do szuflady.

 

Piątek był dostępny, cena się zgadzała, do tego marketingowo transfer się absolutnie bronił i klub ściągał zawodnika będącego absolutnie na topie w kraju. Woleli wziąć napastnika, który już teraz będzie nr 1 w klubie (a potencjalnie może być bardzo dobrym w skali europejskiej), i którego można było kupić w styczniu, bo przecież nie byłoby to wykluczone, że w lipcu 2019 po Piątka zgłosiłby się klub lepszy niż Milan, a sam zawodnik kosztowałby może i 50 milionów. Także na ten moment mają pierwszego napastnika i czas, aby się zastanowić kim wzmocnić drugą linię. Idąc za Twoją radą Milan miałby Gabbiadiniego, który w perspektywie roku nie zmieniłby nic, i w dalszym ciągu szukał pierwszego napastnika i ofensywnego pomocnika. :) Ponadto, byłby biedniejszy o kilka euro.

  • Lubię! 5
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@beeres No jak mam mieć przekonanie, jak przez dwa okienka transferowe stworzono kadrę, której nie udało się wyprostować do dzisiaj. Wydaliśmy miliony na takich tuzów jak Kalinic czy Biglia a braki na skrzydłach i  w ofensywie widać wciąż i nie uratuje tego jeden zawodnik - i tutaj masz rację. Deulofeu w Milanie był i wspominam go z sentymentem, robił robotę i uważam, że to skrzydłowy którego byśmy potrzebowali, szybki i przebojowy. Mniej do Carrasco, ale mniejsza z tym. Koniec końców otrzymaliśmy Piątka, strzelił kilka bramek, gry zespołu nie poprawił, bo tutaj musisz się zgodzić nie gramy nic. Strzela i super, ale niech przestanie strzelać, bo a) Jego forma w dłuższej perspektywie jest jedną wielką niewiadomą b) nie wiemy jak zareaguje na kryzys tejże formy, to za rok będziemy dyskutowali, że wywaliliśmy kolejne 35 mln do śmieci. Biorąc pod uwagę, że po sezonie wraca Andre Silva wkurwia mnie fakt, że Ci idioci przehandlują kartę Patricka Cutrone, który ma szanse być jednym z lepszych włoskich napastników. 

Dodatkowo Milan ma strasznego pecha z kupionymi zawodnikami Caldara jeszcze tak naprawdę nie zagrał, Conti od razu po zakupie złapał kontuzje z której nie wyszedł do dziś, słyszeliście o Strinicu? Po transferze okazało się, że ma problemy z sercem i musi zawiesić karierę sportową :keke: 

I zdaje sobie sprawę z ograniczeń, przez finansowe fair play musimy kombinować z transferami i wypłatami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...