Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Wujek Przecinak napisał:

Nie rozumiem was. Przychodzi do was koleś, który od ręki napiernicza bramki, a wy narzekacie, że styl tych bramek jest nie taki jak być powinien :D

 

 

Narzekam na styl gry zespołu. I Piątek może dostać złotą piłkę, może zostać królem strzelców, ale wpierw Milan musi kupić zawodników, którzy będą mu dostarczać ilość piłek, która mu na to pozwoli. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Brudinho napisał:

Super 4 bramki, niech strzeli i 20. Ale styl zespołu się nie zmienił, nadal nie ma kto rozgrywać, nadal mamy 4 miejsce, które o zgrozo mieliśmy i bez Piątka.

Żeby to oddać w perspektywie:

Kiedy do Milanu wszedł Higuain, to miał IMO kozackie wejście. Super występ w Neapolu (bez liczb), super występ z Romą (kapitalna asysta na 2:1), później dwie bramki w dwóch kolejnych meczach przed przerwą na drobny uraz, a po urazie dalej bramki.

Miesiąc temu pożegnano go nie tyle bez żalu, co z ulgą - a przecież na przełomie września i października był moment, że zastanawiano się, czy nie pobije rekordu klubu w serii spotkań ze strzelonymi golami. Jestem przekonany, że jakiś argentyński Wujek Przecinak śmiał się we wrześniu 2018 z jakiegoś argentyńskiego fana Milanu, że ten krytykował transfer Higuaina, bo przecież tyyyyyyle strzela.

  • Smutny 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ciężko się nie zgodzić z opinią, że ten Milan potrzebuje pomocy w środku pola, bo sama gra wygląda słabo, chaotycznie. Środek pola jest oparty o dwóch przecinaków, gdzie Kessle np. potyka się o własne nogi próbując grać 1 vs 1, do tego Hakan nie wygląda wcale lepiej. Kto tam ma kreować te akcje? Kto ma wypracowywać okazje? Na razie robi to Suso, Paqueta też wygląda bardzo obiecująco, aaaaaleeeee jakikolwiek dobry zespół powinien sobie poradzić z kryciem dwóch zawodników rywala :D

 

Fajnie, że Krzysiu strzela, mam nadzieję, że zostanie królem Mediolanu, królem Serie A, internaszynal lewel, -9.

 

Patrząc na skład i grę Milanu to na ten moment on Piątek wygląda jak piłkarz trochę lepszy niż Higuain, powiedzmy upgrade z 140 na 150 CA, gdy w środku pola nadal biegają 110 CA ;) A najgorsze jest to, że teraz ten transfer wygląda zajebiście, ale przy 35 dużych bańkach jurków chłopak musi tak grać dalej, żeby ten transfer usprawiedliwić.. To, co dzisiaj wygląda genialnie będzie przedstawiane jako idiotyzm, jeśli, powiedzmy, pistolety Krzysia się zatną na miesiąc.

 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

To przeczytaj wcześniejszą część mojej chaotycznej wypowiedzi i się do niej odnieś, a nie skorzystałeś tylko z porównania do GH żeby się dopierdolić :D

Piątek wraca i rozgrywa, na filmie widać - ale udawaj, że tego tam nie ma i pierdol o Higuainie jakby to było sedno mojego wywodu.

Macie pretensje, że chwalimy Piątka, który w co najwyżej średnim towarzystwie wykazuje się walecznością, rozegraniem i strzelaniem goli bez zbyt wielu podań. Daje nieporównywalnie więcej niż to co dają mu koledzy. Pierwsza sytuacja - sam wywalczył piłkę, a trzecia bramka też po przyciśnięciu obrońcy, już pomijam fakt ze HC to pajac i nie podał i jebać chciał na siłę.

Piątek nie wraca, nie rozgrywa?
2n80c8w.jpg

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • Dzięki! 4
Odnośnik do komentarza

Pewnie się mylę, bo nie jestem kibicem Milanu od kolebki, ale Higuain przychodził do nich po strzeleniu 107 bramek dla Realu, 71 dla Napoli i 40 dla Juventusu, podczas gdy Piątek świeżo świętował utrzymanie w arcymocnej Ekstraklasie z Cracovią i pół sezonu ostrego strzelania w Genoi. A jednak póki co w dwóch meczach wyrobił w lidze 40% tego, co Igła przez całą rundę.

 

Opowiadanie, co to będzie, jak się zatnie, niemożebnie przypomina mi Bońkowe "Według mnie w całym sezonie może strzelić z piętnaście. To bardzo dużo, to byłby sukces. Jeśli strzeli więcej, to naprawdę mogą się nim zainteresować inne kluby".

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Prawie już napisałem pod posem @kolek23 "nic dodać, nic ująć", ale chciałbym dołożyć dwie rzeczy:

1. Nie jestem pewien, czy Piątek dziś wygląda jak upgrade względem wczesnego Higuaina - pod względem liczb tak, ale wkładu w grę już nie. No bo względem późnego Higuaina to upgradem byłby właściwie każdy z nas ;)

2. Właśnie o to mi chodzi, że choć NA RAZIE Piątek gra na miarę ceny, to musiałby grać tak cholernie długo, by w okolicznościach transferu usprawiedliwić jego cenę, a wątpię, by dał radę. Przecież nawet wczoraj gdybyśmy wyjęli jedną jego sytuację z golem, to po meczu byłby krytykowany, a tak przez jeden śmieszny fuckup rywali nagle jest uznawany za mocny punkt. Nawet jeśli jednak będzie dawał radę tak grać dłużej, to liczba osób pytających "czy nie dało się tych 35 milionów wydać tak, by z Romą stworzyć więcej niż jedną okazję, nawet jeśli wykorzystaną w super stylu" będzie rosnąć. IMO, jak pisał kolek23, reszta zespołu odpowiedzialna za kreowanie jest zbyt słaba, by dodawać jako wisienkę na torcie takiego snajpera, który w tym nie pomaga i nie wspiera skrzydłowych w atakach.

  • Zmieszany 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Bez sensu się kłócicie o tezę, ktora nie jest falsyfikowalna. No bo jak obalić tezę Gacka i Brudinho. Nawet jeśli Piątek strzeli 15 bramek, to zawsze można stwierdzić, że jeszcze lepiej byłoby z innym skrzydłowym. Bicie piany. Chyba, że panowie stwierdzą ile punktów zdobytych przez Milan dzięki bramkom Piątka będzie oznaczało obalenie ich tezy :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Feanor napisał:

Bez sensu się kłócicie o tezę, ktora nie jest falsyfikowalna. No bo jak obalić tezę Gacka i Brudinho. Nawet jeśli Piątek strzeli 15 bramek, to zawsze można stwierdzić, że jeszcze lepiej byłoby z innym skrzydłowym. Bicie piany. Chyba, że panowie stwierdzą ile punktów zdobytych przez Milan dzięki bramkom Piątka będzie oznaczało obalenie ich tezy :)

 

Na razie dzięki bramkom Piątka zdobyliśmy 1 punkt ;) Celem jest powrót do LM. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Brudinho napisał:

Na razie dzięki bramkom Piątka zdobyliśmy 1 punkt ;) Celem jest powrót do LM. 

To też nie tak, że awans do LM będzie oznaczał, że to zasługa Piątka, bo my na 4 miejscu (z niewielkimi odchyleniami do max 6 pozycji) jesteśmy od 8 kolejki.

Dlatego oceniam obraz gry - z którego wynika, że Piątek jest do bólu skuteczny, ale z sytuacjami IMO jest gorzej niż w 1 części sezonu, czy to za czasów formy Higuaina czy to już po tym, jak stał się karykaturą napastnika. Za wcześnie jednak na stawianie dobitnych tez, bo próba meczów jest zbyt mała. I tak jak nie piałem z zachwytu nad Higuainem po szeregu dobrych występów i niezłej serii meczów z golami z rzędu, tak nie pieję z zachwytu nad Piątkiem, bo w gruncie rzeczy odbiór gry mi się nie zmienił przez nich - poprawił go za to bardzo Paqueta.

Nie wykluczam, że gdybym dosłownie pół roku temu nie oglądał bardzo podobnej historii z Higuainem (zakończonej niestety bardzo nieszczęśliwie), to mój odbiór Piątka byłby dużo lepszy.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gacek napisał:

I drugim meczem z rzędu potwierdza to, co pisałem - że może i strzela, ale lepiej by było, gdybyśmy ściągnęli nie sępa na szpicę, ale kogoś, kto - ot, fanaberia - będzie brał udział w budowaniu gry drużyny. IMO zespół więcej strzeli konstruując w 11 niż w 10.

Wczorajszy farfocel to sytuacja, jaka mu się nie przydarzy przez wiele meczów - tymczasem fakt, że na tle słabiutkiego Cagliari (już pal sześć Romę, choć było identycznie) nie był w stanie pomóc kolegom w budowie akcji, może co najmniej niepokoić.

 

@Gacek, ale tak szczerze. Patrząc na grafikę od @Kaczy i filmik z jego wczorajszego meczu... naprawdę podtrzymujesz swoje słowa o tym, że Piątek nie bierze udziału w budowaniu gry drużyny?
2n80c8w.jpg

 

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

I jeszcze cytat z LGdS:

 

DzHvxwcXgAIBEvE.jpg

 

"Co jest najpiękniejsze? Nie, nie to,że strzelił 4 gole z 6 pierwszych celnych strzałów. To,co liczy się naprawdę to praca dla zespołu.Rozgrywa, walczy o piłkę, inicjuje ataki. Jeśli ktoś myśli,że KP gra tylko w polu karnym,czas zmienić zdanie"

  • Lubię! 13
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pulek napisał:

@Gacek, ale tak szczerze. Patrząc na grafikę od @Kaczy i filmik z jego wczorajszego meczu... naprawdę podtrzymujesz swoje słowa o tym, że Piątek nie bierze udziału w budowaniu gry drużyny?

Tak, bo oglądałem mecz (ta delikatna różnica między nami jest dość istotna) i wiem, jak wyglądała gra Milanu od wyjścia na prowadzenie 2:0, pamiętam też jak grał Higuain czy Cutrone (ten sam sezon, to samo ustawienie), więc takie jego ustawienie mnie nie dziwi.

 

Godzinę temu, Pulek napisał:

I jeszcze cytat z LGdS:

 

Rozumiem, że się tym kierujesz, bo to uznane medium u mniej-więcej każdego poza tymi, którzy naprawdę oglądają calcio i zwykle później oceny LGdS biorą jako bekowe i często losowane, tak jak np. plotki transferowe z The Sun. Fakt, że został on wybrany najlepszym graczem meczu zresztą to paradoksalnie potwierdza (tak jak tytuł najsłabszego dla RR), bo gdzie Piątkowi do Paquety, Bakayoko czy nawet Donnarummy, a gdzie RR do Hakana czy Suso.

Ale ja już tę dyskusję przerabiałem przed calciopoli, gdzie najpierw była szydera ze strony ludzi nieznających calcio, a później było duże zdziwko. Każda liga ma swoją specyfikę.

  • Haha 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

O Piątku w Genoi pisali m.in. tak:

 

Piatek is also a good striker in general play outside the penalty area. His movement is just as intelligent in the middle third as it is in the final third. He’s often seen dropping into midfield to A) become an option for a pass and B) to create space for others to run into. This is something Genoa will reap the rewards from during the season. It will be intriguing to see if they utilize this mechanism against, for example, Atalanta’s heavily man-orientated defense.

  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Feanor napisał:

Ok Gacek, podaj Twój warunek obalenia Twojej tezy :) podyskutujemy o nim a nie o biciu piany. 

Której?

Tej, że wolałbym, gdyby zainwestowano nie w mocnego napastnika (IMO Cutrone byłby wystarczający), tylko w graczy dogrywających do niego? To, jak słusznie napisałeś, pozostaje w sferze domysłów.

Czy może tej, że Piątek to piłkarz, pod którego podporządkowuje się grę w ataku bardziej niż pod Higuaina i tym samym nie wspiera kolegów? Mnie do potwierdzenia tego poza występami w Milanie (brak zgrania może być wymówką) wystarcza jego jedna runda w Genoi, okraszona bodajże jedną asystą (za whoscored nawet 0 asyst) - choć miał obok siebie Kouame, partnera IMO w lepszej formie od Suso i Hakana. I tak, możesz odbić piłeczkę, że w Milanie tego na dziś nie zweryfikujemy, bo do tego potrzeba czasu ;)  Ale wczoraj miał całe 0 kluczowych podań, choć przez jakieś pół godziny gry zespół naginał Cagliari - przez drugie pół godziny jego gry faktycznie grał bardzo głęboko, więc to by go tłumaczyło.

Heatmapa z gry napastnika w momencie, gdy po wyjściu na 2:0 zespół cofnął się na swoją połowę nie budzi we mnie najmniejszego wrażenia, bo w przeciwieństwie do heheszkujących powyżej użytkowników widziałem mecz i nie mogę być zaskoczony takim ustawieniem napastnika w grającym na swojej połowie przez kawał meczu zespole. Gdzie miał wtedy niby łapać kontakty z piłką, w polu karnym Cagliari na 40m spalonym? ;) 

Nie zamierzam polemizować z tezą, że to użyteczny w konstruowaniu ataków napastnik, bo szkoda mi na to czasu, jak ktoś go oglądał to wie, że tak nie jest - a jak ktoś woli same statystyki, to z nich może też sporo wyczytać.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Feanor napisał:

Tej, źe kupno Piątka to błąd Milanu. 

Sam napisałeś, że to jest niefalsyfikowalne. To samo, co o Piątku, uważałem o Kaliniciu i Higuainie, ale - choć czas przyznał mi rację, że to były złe ruchy - nie jestem w stanie powiedzieć z całą pewnością (a jedynie z dużym prawdopodobieństwem), że w hipotetycznym przypadku ściągnięcia oczekiwanych przeze mnie piłkarzy byłoby dużo lepiej.

Uważam jednak, że przypadek Higuaina - świetnie odnajdującego się w lidze napastnika o dużych możliwościach - powinien nauczyć parę osób, że fakt rozegrania nawet 10 dobrych/bardzo dobrych meczów w Milanie nie przesądza o tym, że taki początek oznacza, że sam ruch w perspektywie paroletniej transfer należy już z góry uznać za prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gacek napisał:

Sam napisałeś, że to jest niefalsyfikowalne. To samo, co o Piątku, uważałem o Kaliniciu i Higuainie, ale - choć czas przyznał mi rację, że to były złe ruchy - nie jestem w stanie powiedzieć z całą pewnością (a jedynie z dużym prawdopodobieństwem), że w hipotetycznym przypadku ściągnięcia oczekiwanych przeze mnie piłkarzy byłoby dużo lepiej.

Uważam jednak, że przypadek Higuaina - świetnie odnajdującego się w lidze napastnika o dużych możliwościach - powinien nauczyć parę osób, że fakt rozegrania nawet 10 dobrych/bardzo dobrych meczów w Milanie nie przesądza o tym, że taki początek oznacza, że sam ruch w perspektywie paroletniej transfer należy już z góry uznać za prawidłowy.

 

Generalnie tak, ale można by jednak jakąś metodę przyjąć. Średnia punktów z nim / bez niego, suma uzyskana za następny transfer / zgwałcenie Juventusu (nie wiem, czy jeszcze będą grać :) ). Nie wiem, coś, co przekona Cię że się myliłeś :) bo o samym „jak fajnie/niefajnie że jest Piątek” rozmawiać nie warto. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...