Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą sam Bonucci nawet nie zawiódł, zawiódł pomysł zmiany systemu przez niego. I dlatego ten transfer był krytykowany, a nie dlatego, że piłkarz zawiódł czy cena była za wysoka. To dwie różne kwestie, ale trzeba być trochę sprytniejszym od Melera, by to skumac. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Przenoszę do właściwszego tematu:

 

1 minutę temu, lad napisał:

Gościu ma lepsze staty niż Icardi miał w Sampdorii.

Miał też lepsze statystyki w polskiej lidze od Lewandowskiego. Kogo oceniałeś w momencie transferu wyżej?

 

1 minutę temu, lad napisał:

Dlaczego?

Z kilku względów.

Po pierwsze te dotyczące Milanu:

1. Klub nie potrzebuje tej renomy napastnika. Co więcej, Milan ma napastnika - Cutrone - na którego boi się odważnie postawić, co mnie bardzo dziwi. Tu potrzeba IMO solidnego zmiennika (Pato, Lapadula, ten kaliber) i odważnej szansy dla Cutrone, a nie wielkiego transferu, który będzie musiał grać, bo poszła na niego kupa hajsu;

2. Higuain nie gra źle sam z siebie. Nie to żebym go lubił, ale to naprawdę wysokiej klasy piłkarz i do pewnego momentu starał się dużo bardziej niż pokazywały to liczby. Problemem jest tragiczna pomoc i skrzydła, podsumowując: zespół, który bez Suso nie funkcjonuje. Dodatkowo teraz, gdy kontuzjowany jest Bonaventura (koniec sezonu), Biglia (to gówno, ale nadal jakaś alternatywa dla toporów Bakayoko i Kessie), Hakan jest w gównianej formie od początku sezonu, Paqueta to niewiadoma (choć debiut obiecujący, nie powiem), Castillejo to jak dotąd przeciętniak, Borini to gówno (ten gość  jest gorszy od Łukasza Sierpiny, nawet z tym nie dyskutujcie) - to w zespole zostaje tylko Suso, który po potrojeniu rzadko kiedy daje radę błyszczeć. Na dodatek i on teraz ma uraz :D Potrzeba paru transferów do pomocy i na skrzydła, by odebrać gwarancję gry tym całym dwóm-trzem piłkarzom potrafiącym kopnąć piłkę z obecnego składu i wprowadzić jakieś szczątki rywalizacji. Borini kimś takim nie jest, bo to parodia piłkarza, on jest najgorszy.

3. Milan gra w lidze atakiem pozycyjnym w większości meczów, niejako z musu - bo chcąc nie chcąc w meczach ze Genoą, SPAL, Frosinone, nawet z Fiorentiną te drużyny siadają głęboko na swojej połowie i kontrują. Milan musi rozgrywać, co jest dobrą taktyką na Milan, bo ten rozgrywać nie potrafi i na razie nie ma po prostu do tego wykonawców (znów - powyższe urazy + niezrozumiały uraz Gattuso do Montolivo). Ostatnie X sezonów Milanu pokazało IMO oczywistą prawdę, że w tej sytuacji lepiej mieć dobrą pomoc i gównonapastnika niż słabą pomoc i super napastnika, bo ten sam coś zrobi tylko jak jest typem Zlatana czy Balotelliego.

 

tl;dr: potrzeba wzmocnień każdej innej pozycji, nie napastnika;

 

Po drugie te dotyczące Piątka:

1. Piątek grał dobrze w Genoi, bo zespół grał z kontry i przeciwnicy albo robili jakieś totalne babole, dzięki czemu strzelał, albo miał wiele wolnej przestrzeni dookoła siebie. Podsumowując: nie był traktowany zbyt poważnie nawet przez rywali Genoi, która ma w składzie węgiel, papę, Nianga 2.0 i Piątka, a zatem trudno powiedzieć, by korzystał z tego, że kryto innych graczy. W Milanie będzie to wyglądało zupełnie inaczej.

2. Nawet jeśli założymy, że jego sytuacje nie wynikały z lekceważenia tylko z nieuwagi przeciwników, to pamiętajmy, że drużyny z dołu tabeli grając z Genoą grają siłą rzeczy bardziej otwarty futbol niż z Milanem. On nie będzie miał już dookoła siebie kilku metrów kwadratowych wolnego miejsca jak przy tych okazjach, gdy strzelał gole. Porównaj sobie jego bramki z tym, jak kryty jest w lidze Icardi albo Higuain.

3. IMO Piątek to po prostu przeciętny piłkarz w dużym gazie. To nie tak, że on w Genoi nauczył się super prowadzić piłkę, że poszerzył wachlarz swoich zagrań. Super się odnajdywał, ale nie może liczyć na to, że przez cały czas obrońcy będą tak babolić jak choćby przy pierwszej bramce z Sassuolo czy bramce z Lazio. Gdy grał z Milanem to zanotował dramatyczny występ, a delikatnie mówiąc obrona Milanu nie jest monolitem. Na dziś to moim zdaniem nie jest piłkarz, na którym oparłbym grę Milanu - i nie widzę w nim potencjału, by takim się stał. Takie pośrodku -8 w skali FMowego PA, a to nie przystaje do jego ceny wywoławczej. Nie będę udawał, że dla mnie to gówno, nie piłkarz (bo to nie Borini) i że nie ma prawa nic strzelić, ale...

4. Od piłkarza wartego 40 milionów (niewykluczone, że dodatkowo karty jakiś graczy Milanu - nie wiem, czy w ramach nadwyżki ponad tę kwotę czy mieszczące się w tej kwocie) oczekiwania będą znacząco wyższe niż względem jednego z wielu transferów wykonanych w Genoi "a nuż" czy podstawowego napastnika Cracovii. Nie znam gościa, ale dostrzegam tu ryzyko, że po prostu tego nie dźwignie, bo jego kariera ma ekspresowe tempo.

 

tl;dr Piątek IMO jest za słaby na tę cenę i na Milan nawet w dołku, skoro ten ma Cutrone na ławce;

 

  • Lubię! 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I drugim meczem z rzędu potwierdza to, co pisałem - że może i strzela, ale lepiej by było, gdybyśmy ściągnęli nie sępa na szpicę, ale kogoś, kto - ot, fanaberia - będzie brał udział w budowaniu gry drużyny. IMO zespół więcej strzeli konstruując w 11 niż w 10.

Wczorajszy farfocel to sytuacja, jaka mu się nie przydarzy przez wiele meczów - tymczasem fakt, że na tle słabiutkiego Cagliari (już pal sześć Romę, choć było identycznie) nie był w stanie pomóc kolegom w budowie akcji, może co najmniej niepokoić. Jeśli się myliłem, to tu:

W dniu 15.01.2019 o 16:43, Gacek napisał:

Super się odnajdywał, ale nie może liczyć na to, że przez cały czas obrońcy będą tak babolić jak choćby przy pierwszej bramce z Sassuolo czy bramce z Lazio.

Bo ostatni raz widziałem takie wyjście GK na grzyby w meczu Milanu daaawno temu.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • Hurra! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

przecież jak tylko dostawał piłkę to rozgrywał, nie tracił raczej głupio (na szybko w 2 polowie dogranie na skrzydło do Hakana np.) , 2 razy naciskał przeciwnika i wywalczył piłkę 1 raz obronił bramkarz,  2 też, ale ostatecznie padł gol. Co ma on jeszcze robić żeby go docenić? w Donnarumę się wcielić? ;) Przy którejś wcześniejszej bramce też brał udział w rozegraniu zdaje się i nie wiem czy Higuain robił chociaż tyle, bo mało oglądałem ;)

o jest więcej:

 

Odnośnik do komentarza

Jezu :picard: 

Tu nie chodzi o to, co robił Higuain, bo nikt nie zamierza Argentyńczyka bronić czy wspominać z sentymentem.

Mnie chodzi o to, że mając takich skrzydłowych i w ogóle tak ustawiając zespół potrzebujemy napastnika, który będzie pomagał w konstruowaniu ataków, (bardziej "fałszywa 9" niż "wysunięty napastnik"). I tak jak Higuain cofał się do koła środkowego i w ogóle go nie było wyżej, to z Piątkiem mam ten problem, że jest na odwrót. I nie, nie jestem zaskoczony, że jedyny, który rozumie co mam na myśli, to jedyny inny użytkownik forum, który ogląda Milan ;) 

Jeśli ktoś ogląda mecze tylko na livescore, to nie dziwię się, że go chwali, ale jeśli się ogląda mecze na żywo, to potwierdza się to, co mówiłem - że będzie pasożytował na grze całej drużyny, a IMO to nie najskuteczniejsza z możliwych taktyk przy tej kadrze. Przy innej (przy innym profilu skrzydłowych) pewnie tak.

Odnośnik do komentarza

Serio chcecie się kłócić z ludźmi, którzy oglądają Milan od lat? Kurwa grono specjalistów wiedzących jakie są potrzeby zespołu? Super 4 bramki, niech strzeli i 20. Ale styl zespołu się nie zmienił, nadal nie ma kto rozgrywać, nadal mamy 4 miejsce, które o zgrozo mieliśmy i bez Piątka. Cieszę się, że do Milanu trafił polak i że gra.....ale zapotrzebowanie mieliśmy na skrzydłowych i napastnika. Dostaliśmy tylko napastnika dodatkowo typu Inzaghi

  • Haha 1
  • Dzięki! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Brudinho napisał:

Serio chcecie się kłócić z ludźmi, którzy oglądają Milan od lat? Kurwa grono specjalistów wiedzących jakie są potrzeby zespołu? Super 4 bramki, niech strzeli i 20. Ale styl zespołu się nie zmienił, nadal nie ma kto rozgrywać, nadal mamy 4 miejsce, które o zgrozo mieliśmy i bez Piątka. Cieszę się, że do Milanu trafił polak i że gra.....ale zapotrzebowanie mieliśmy na skrzydłowych.

Nie rozumiem was. Przychodzi do was koleś, który od ręki napiernicza bramki, a wy narzekacie, że styl tych bramek jest nie taki jak być powinien :D

 

Odnośnik do komentarza

Ale są cwani, bo tak skonstruowali swoją teorię, że nigdy im się nie uda udowodnić, że nie mieli racji ;) Nawet jak Piątek zostanie zawodnikiem sezonu, królem strzelców i zdobędzie Złotą Piłkę, to i tak napiszą, że aleeeee by to było jakby ściągnęli skrzydłowego ;) 

  • Lubię! 2
  • Haha 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...