Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

I mowcie co chcecie, ale wszyscy zwiazani z UNited od poczatku trabili, ze odzyskanie mistrzostwa to priorytet.

 

I ostatnie s?ówko ode mnie: nie wszyscy, bo na tym forum by?y odmienne zdanie. I druga sprawa; a co to mnie obchodzi, jako kibica Milanu, który wygra? w finale z Liverpoolem? EOT

 

 

A tak z innej beczki. Teraz mamy zapewniony start od fazy grupowej i dzi?ki temu zawodnicy b?d? mieli wi?cej czasu na odpoczynek i mo?e lepiej wystartujemy do rozgrywek? Bo tym razem wszyscy zaczynaj? z zerem no i z Juventusem :)

 

Mam te? nadziej? na odm?odzenie sk?adu, ale t? sam? nadziej? mam od 2003 roku. Teraz jest doskona?a okazja na zako?czenie kariery dla Maldiniego, Costacurty, Cafu. Mo?na sprz?tn?? Did?, Favalliego. I kupi? m?odszych, bo ten zespó? osi?gn?? apogeum IMO.

Odnośnik do komentarza
@Willow - wg mnie po prostu nie da sie wylonic najlepszej druzyny w Europie. Po prostu. A juz na pewno nie poprzez taki system, jaki stosuje sie w Champions League. Te rozgrywki nie sa miarodajne o czym swiadczy obecny sezon... jak i kazdy poprzedni. I recze, ze nie pisze tego jako rozgoryczony po przegranej dzieciak, a wrecz przeciwnie - szanuje osiagniecie Milanu.

 

Wyt?umacz mi dlaczego nie jest miarodajny?? Bo jak dla mnie bezpo?rednie konfrontacje o du?a stawk? mi?dzy czo?owymi dru?ynami poszczególnych lig s? chyba najlepszym porównaniem.

Odnośnik do komentarza

Nic dwa razy si? nie zdarzy :) Ledwo co pisze na klawiaturze tak pazury obgryz?em :) Mecz b??dów Milanu w defensywie i b??dów Liverpoolu w ataku. Inzaghi potwierdzi? ?e skuteczny jest tylko wtedy gdy pi?ka w niego trafi, maj?c pi?ke na woleju za?o?y? sobie siate :P Kaka pokryty ci??ki mecz dla niego ale podanie przy 2 bramce :| S?dziego ponios?o w sytuacji gdy wychodzi? w sytuacji sam na sam z Rein? (po co durne przepisy o spalonych skoro ka?dy s?dzia gwizda jak chce :/ Albo spalony to spalony albo bez spalonych i boczni wypierdala? ). Nie podoba? mi si? ogólnie s?dzia by? strasznie nierówny :/

Forza Milan !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

michal85 tak i to w?a?nie dlatego wielu zawodników dostaje cz?sto odpoczynek w lidze ?eby by? w formie na LM, to w?a?nie dlatego w LM ka?dy gra podstawowym sk?adem :P To w?a?nie dlatego wyjdz :P

 

To tak na gor?co na razie wi?cej nie pami?tam jak mi sie przypomni wpisze :)

Odnośnik do komentarza
@Willow - wg mnie po prostu nie da sie wylonic najlepszej druzyny w Europie. Po prostu. A juz na pewno nie poprzez taki system, jaki stosuje sie w Champions League. Te rozgrywki nie sa miarodajne o czym swiadczy obecny sezon... jak i kazdy poprzedni. I recze, ze nie pisze tego jako rozgoryczony po przegranej dzieciak, a wrecz przeciwnie - szanuje osiagniecie Milanu.

 

Wyt?umacz mi dlaczego nie jest miarodajny?? Bo jak dla mnie bezpo?rednie konfrontacje o du?a stawk? mi?dzy czo?owymi dru?ynami poszczególnych lig s? chyba najlepszym porównaniem.

Poniewaz bardzo czesto decyduje przypadek, wstanie prawa badz lewa noga, forma dnia. Przgeywasz jeden mecz i wypadasz z gry, mimo iz przez caly sezon jestes absolutnie bezkonkurencyjny. I nie mam tu na mysli zadnej konkretnej druzyny, po prostu jestem przeciwnikiem systemu pucharowego.

 

Przedstawilem swoje stanowisko jasno, nie bede Wam dawal dalszych pretekstow do napinki, EOT z mojej strony. :]

Odnośnik do komentarza
Mam te? nadziej? na odm?odzenie sk?adu, ale t? sam? nadziej? mam od 2003 roku. Teraz jest doskona?a okazja na zako?czenie kariery dla Maldiniego, Costacurty, Cafu. Mo?na sprz?tn?? Did?, Favalliego. I kupi? m?odszych, bo ten zespó? osi?gn?? apogeum IMO.

 

Nie moge si? zgodzi? ten zespó? apogeum to ma od 4 lat mimo to bez wi?kszych wzmocnie? ca?y czas plasuje si? w czo?ówce :| Po tym pozna? zespó? z charakterem, mimo zdobycia ju? wszystkiego nie s? wypaleni, nie zgrywaj? gwiazdeczek (przyk?ad Barcelona, Real), s? ca?y czas tym samym zespo?em. Pozdro dla Szpakowskiego i innych polskich pseudo spacjalistów, komentatorów bo dru?yna emerytów jest nadal na szczycie :D

Odnośnik do komentarza
@Willow - wg mnie po prostu nie da sie wylonic najlepszej druzyny w Europie. Po prostu. A juz na pewno nie poprzez taki system, jaki stosuje sie w Champions League. Te rozgrywki nie sa miarodajne o czym swiadczy obecny sezon... jak i kazdy poprzedni. I recze, ze nie pisze tego jako rozgoryczony po przegranej dzieciak, a wrecz przeciwnie - szanuje osiagniecie Milanu.

 

Wyt?umacz mi dlaczego nie jest miarodajny?? Bo jak dla mnie bezpo?rednie konfrontacje o du?a stawk? mi?dzy czo?owymi dru?ynami poszczególnych lig s? chyba najlepszym porównaniem.

Poniewaz bardzo czesto decyduje przypadek, wstanie prawa badz lewa noga, forma dnia. Przgeywasz jeden mecz i wypadasz z gry, mimo iz przez caly sezon jestes absolutnie bezkonkurencyjny. I nie mam tu na mysli zadnej konkretnej druzyny, po prostu jestem przeciwnikiem systemu pucharowego.

 

Przedstawilem swoje stanowisko jasno, nie bede Wam dawal dalszych pretekstow do napinki, EOT z mojej strony. :]

 

Domy?lam si? w zwi?zku z tym, ?e jeste? za zlikwidowaniem FA Cup w takim razie.

W LM z wyj?tkiem fina?u decyduje dwumecz. Wi?c to nie do ko?ca jest tak, ?e decyduje dyspozycja dnia.

Odnośnik do komentarza
@Willow - wg mnie po prostu nie da sie wylonic najlepszej druzyny w Europie. Po prostu. A juz na pewno nie poprzez taki system, jaki stosuje sie w Champions League. Te rozgrywki nie sa miarodajne o czym swiadczy obecny sezon... jak i kazdy poprzedni. I recze, ze nie pisze tego jako rozgoryczony po przegranej dzieciak, a wrecz przeciwnie - szanuje osiagniecie Milanu.

 

Wyt?umacz mi dlaczego nie jest miarodajny?? Bo jak dla mnie bezpo?rednie konfrontacje o du?a stawk? mi?dzy czo?owymi dru?ynami poszczególnych lig s? chyba najlepszym porównaniem.

Poniewaz bardzo czesto decyduje przypadek, wstanie prawa badz lewa noga, forma dnia. Przgeywasz jeden mecz i wypadasz z gry, mimo iz przez caly sezon jestes absolutnie bezkonkurencyjny. I nie mam tu na mysli zadnej konkretnej druzyny, po prostu jestem przeciwnikiem systemu pucharowego.

 

Przedstawilem swoje stanowisko jasno, nie bede Wam dawal dalszych pretekstow do napinki, EOT z mojej strony. :]

 

 

A kto zacz?? napink?? :)

 

 

A dla mnie system pucharowy jest miarodajny, bo w?a?nie pokazuje, czy dru?yna potrafi skoncentrowa? si? na najwa?niejsze mecze z najgro?niejszymi przeciwnikami, a nie tak jak w lidze - utrat? punków z kilku z 38 spotka? mo?na odrobi? w innych meczach... I ja te? przedstawi?em swoje stanowisko jasno... A teraz pozwólcie si? nam cieszy? ze zdobycia pucharu Ligi Mistrzów i doj?cia do fina?u poraz 3 w ostatnich 5 latach.

 

Nie moge si? zgodzi? ten zespó? apogeum to ma od 4 lat mimo to bez wi?kszych wzmocnie? ca?y czas plasuje si? w czo?ówce

 

To jest prawda i mo?na to wyczyta? z moich wcze?niejszych postów, ale czasu nie oszukasz. Ci sami zawodnicy od 5 lat graj? na najwy?szych obrotach. Taki Malidni ma super szans? odej?? w glorii chwa?y, tak samo inni. Nie chc? robi? rewolucji, bo ona nigdy na d?u?sz? met? nikomu nie s?u?y, wymieni?em tylko kilku graczy, którzy z ró?nych powodów mogliby ju? nie gra? w przysz?ym sezonie.

Odnośnik do komentarza
@Willow - wg mnie po prostu nie da sie wylonic najlepszej druzyny w Europie. Po prostu. A juz na pewno nie poprzez taki system, jaki stosuje sie w Champions League. Te rozgrywki nie sa miarodajne o czym swiadczy obecny sezon... jak i kazdy poprzedni. I recze, ze nie pisze tego jako rozgoryczony po przegranej dzieciak, a wrecz przeciwnie - szanuje osiagniecie Milanu.

 

Wyt?umacz mi dlaczego nie jest miarodajny?? Bo jak dla mnie bezpo?rednie konfrontacje o du?a stawk? mi?dzy czo?owymi dru?ynami poszczególnych lig s? chyba najlepszym porównaniem.

Poniewaz bardzo czesto decyduje przypadek, wstanie prawa badz lewa noga, forma dnia. Przgeywasz jeden mecz i wypadasz z gry, mimo iz przez caly sezon jestes absolutnie bezkonkurencyjny. I nie mam tu na mysli zadnej konkretnej druzyny, po prostu jestem przeciwnikiem systemu pucharowego.

 

Przedstawilem swoje stanowisko jasno, nie bede Wam dawal dalszych pretekstow do napinki, EOT z mojej strony. :]

 

Domy?lam si? w zwi?zku z tym, ?e jeste? za zlikwidowaniem FA Cup w takim razie.

W LM z wyj?tkiem fina?u decyduje dwumecz. Wi?c to nie do ko?ca jest tak, ?e decyduje dyspozycja dnia.

No nie moge. :keke: Pokaz mi druzyne, ktora po wygraniu FA Cup okresla sie jako najlepsza druzyna w Anglii. Nawet Mourinho sie nie dopuszcza takich herezji. ;) IMHO dyspozycja dnia decyduje bardzo czesto. Przyklad sprzed trzech tygodni - polfinal Ligi Mistrzow. Pierwszy mecz meidzy United i ACM bardzo wyrownany, powinien byc remis. Drugi mecz zupelnie inna bajka - Milan gra najlpeszy mecz w sezonie, deklasuje nas, my nie potrafimy odpowiedziec niczym i w konsekwencji odpadamy. :>

 

A kto zacz?? napink?? :)

Nie ja. :P Ja i m85 to nie jest jedna i ta sama osoba. :] Cieszcie sie zwyciestwem, nie mam zamiaru Wam w tym przeszkadzac, co juz podkreslalem. :]

Odnośnik do komentarza

Filippo Inzaghi: "Wci?? nie mog? w to uwierzy?. To by? cudowny wieczór. Pierwszy gol? To schemat ?wiczony na treningach. Powa?nie mówi?c, to naprawd? liczy?em, ?e Pirlo trafi we mnie. Wygran? dedykuj? mojej rodzinie i Milanowi, który czeka? na mnie ca?y rok. A tak?e dziennikarzowi Alberto D'Aguanno, którego ju? z nami nie ma." "To najpi?kniejsza noc mojego ?ycia!"

 

Pierwszy gol? To schemat ?wiczony na treningach. Powa?nie mówi?c, to naprawd? liczy?em, ?e Pirlo trafi we mnie - swoj? droga ciekawe maj? treningi :P Andrea pami?taj nie celuj w bramke :P Wystarczy ?e pocelujesz w Pippo on ju? wie co ma robi? :P

Odnośnik do komentarza

Gratuluje Milanowi! Nie kibicowalem zadnej z druzyn, ale obejrzalem ciekawy mecz - szczegolnie w koncowce. Jak zwykle wk****** mnie TVP, ktora od razu po otrzymaniu przez Milan pucharu przerwala transmisje i przeniosla sie do studia :/ Nawet nie mozna bylo obejrzec radosc zawodnikow Milanu. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza

I Milan najlepszym klubem Europy :clap::clap::clap: !!!

 

W finale nie zagrali moze tak jak kazdy oczekiwal po zdemolowaniu Manchesteru w polfinale, ale Liverpool to nie Manchester. Liczy sie zdobycie Pucharu, a w jakim stylu to mniej istotne.

 

Dodatkowa radoscia jest dla mnie to, iz ten sukces to duza zasluga wysylanych od okolo 5 lat na emerytury Maldiniego, Cafu i Costacurty czy wysmiewanego "nieudacznika" Inzaghiego. :)

 

FORZA MILAN!!! :D

Odnośnik do komentarza
I Milan najlepszym klubem Europy :clap::clap::clap: !!!

 

W finale nie zagrali moze tak jak kazdy oczekiwal po zdemolowaniu Manchesteru w polfinale, ale Liverpool to nie Manchester. Liczy sie zdobycie Pucharu, a w jakim stylu to mniej istotne.

Nedzna prowokacja, bardzo nedzna. :doh!:

Odnośnik do komentarza

??? jaka prowokacja? W LM Liverpool ostatnio gra duzo lepiej niz Manchester i chyba zgodzisz sie, ze (zwlaszcza po tym sezonie) beda traktowani jako jedna z najlepszych druzyn na arenie miedzynarodowej... Juz nie jak zespol jednego sezonu, tylko taki, ktory co roku gra o final. O Manchesterze tego powiedziec nie mozna :). Ale koniec OT bo to temat o Milanie. :)

Odnośnik do komentarza
Nedzna prowokacja, bardzo nedzna. :doh!:

Tylko widzisz... Fakty s? takie, ?e Liverpool to nie Manchester. Gdzie? wczoraj us?ysza?em m?dre zdanie o tych dwóch ekipach: Manchester to ekipa, która gra i pozwala gra?. A Liverpool nie pozwala gra?.

 

Fajnie, ?e wygrali?my fina?, zas?u?yli?my na niego (zwyci?stwami, nie stylem gry, bo ten nie jest ?adn? miar? klasy ekipy), ale na zwyci?stwo w finale nie. Grali?my tak, jakby za tydzie? mia?a by? demolka Liverpoolu taka, jaka by?a przeprowadzona na Manchesterze (to nie napinka :P ) czy Bayernie w rewan?ach. Milan mia? wyj?? na boisko i biega?, biega?, biega?, gry?? traw?, rywali, kibiców, a nawet s?dziego, jakby mia? wyczynia? cuda w stylu Stambu?u. Tymczasem Milan gra? ?enuj?co s?abo i do pierwszej bramki (absolutnie prawid?owej) Liverpool powinien by? prowadzi?.

Tyle ?e ju? wcze?niej (mecze z Bayernem cho?by) wida? by?o, ?e cho? to Milan prowadzi gr?, dominuje na boisku, to nie potrafi stworzy? sobie okazji i nie oddaje wielu strza?ów. Wczoraj to Pool dominowa?o - przewa?ali na w?asnej po?owie, na ?rodku pola, ale tak na 20 metrze od bramki Milanu si? zatrzymywali. Poni?ej oczekiwa? zagra? Gerrard, IMHO ca?a pomoc i obrona Liverpoolu bardziej skupi?a si? na zatrzymaniu Milanu, ni? zdobyciu gola. Nie czekali na karne, ale jako? nie chcieli gola strzeli? za wszelk? cen?. I prawie to zatrzymanie Milanu si? uda?o - prawie, bo jednak to my wygrali?my. :) Ale wida? by?o, ?e gdy tylko Liverpool wrzuci? wy?sze obroty (po drugiej bramce Inzaghiego) gubili?my si? w obronie.

 

Nie wiem, co si? sta?o, ale taki mecz w LM nie mo?e si? powtórzy? - mimo wszystko bardziej wierz? w to, ?e to Milan nie by? do meczu przygotowany, ni? Liverpool nas rozpracowa?. Bo to nie Liverpool na nas wymusi? niedok?adne podania do rywali i wybijanie pi?ki na pa??, to by?y nasze zagrania.

 

S?dzia by? w porz?dku - pope?nia? b??dy, jak cho?by odgwizdanie spalonego na Kace, który na spalonym nie by? (by? Inzaghi, ale on jest poza akcj?), ale jak pisa?em BRudasowi - s?dziom takie rzeczy si? zdarzaj?. Da? kartki niesprawiedliwe (Gattuso dosta? raczej kartk? po to, by go uspokoi?, a nie po to, ?e naprawd? faulowa?), mo?e i nie dawa? kartek (Carragher, raz Gattuso), klas? nie dorównywa? s?dziemu sprzed tygodnia z Glasgow, ale i tak wida?, ?e to o kilka klas lepszy arbiter od Gonzaleza, którego nawet w Hiszpanii maj? do??.

 

Milan wczoraj nie zas?u?y?. Ale Liverpool dwa lata temu te? nie, wi?c zemsta jest absolutnie sprawiedliwa. :]

 

No i co najwa?niejsze: nareszcie Inzaghi udowodni? masowej publiczno?ci, raz a dobrze pokaza? wszystkim frustratom, ?e pi?karze to nie tylko Ronaldinho czy Gattuso, ale równie? snajperzy jak Inzaghi, którzy mog? strzela? nawet penisem - wa?ne, ?e pi?ka w siatce. Nie wydaje mi si?, ?eby kibice Liverpoolu na niego narzekali, gdyby to dla nich strzela? taki napastnik. Bo jako? w Juventusie za czasów gry tam Inzaghiego nie by?o narzekania na to, ?e on strzela brzydkie bramki.

 

I co do pierwszego gola: mo?e i to zabrzmi ?miesznie, ale to nie pierwsze takie rozegranie akcji Inzaghiego w Milanie, on ju? tak wychodzi? do pi?ki. Nie trafia? - prawda, ale ju? tak wychodzi? z muru. Wczoraj mia? kup? szcz??cia, ?e odbi?a mu si? ona od ramienia.

 

Przeczyta?em w?a?nie oceny za wczorajszy mecz Sky Sports (na pewno kibicowali Milanowi :P ). Wstyd i ?enada.

AC Milan: Dida 8; Massimo Oddo 7, Alessandro Nesta 8, Paolo Maldini 7, Marek Jankulovski 5; Gennaro Gattuso 7, Andrea Pirlo 8, Massimo Ambrosini 6, Clarence Seedorf 6, Kakà 8; Filippo Inzagh 9.

 

Zmiennicy: Kakha Kaladze 6, Giuseppe Favalli 5, Alberto Gilardino 5.

 

FC Liverpool: Reina 7; Steve Finnan 6, Jamie Carragher 7, Daniel Agger 5, John Riise 6; Jermaine Pennant 8, Xabi Alonso 7, Javier Mascherano 8, Boudewijn Zenden 7, Steven Gerrard 9; Dirk Kuyt 8.

 

Zmiennicy: Alvaro Arbeloa 5, Harry Kewell 6, Peter Crouch 6.

Za co Pirlo dosta? a? 8, Gerrard, Marszczerano i Kuyt odpowiednio 9, 8 i 8, to wiedz? chyba tylko Ci redaktorzy. Maldini i Oddo te? nie zagrali na 7. :|

Odnośnik do komentarza

Gratuluje zwyci?stwa! Mimo, ?e za bardzo nie przepadam za t? dru?yn? to musze przyzna?, ?e Milan by? najrówniej graj?c? dru?yn? w tej edycji LM. Nawet je?li czasami nie zachwyca? to potrafi? wygrywa?, a to potrafi? tylko wielkie zespo?y - mimo s?abszego dnia wychodz? obronn? r?k?. Jeszcze raz gratulacje.

 

PS. Czy mi si? tylko wydawa?o, ?e Nesta by? ju? tak zm?czony, ?e w 70 minucie prosi? o zmiane?

Odnośnik do komentarza
PS. Czy mi si? tylko wydawa?o, ?e Nesta by? ju? tak zm?czony, ?e w 70 minucie prosi? o zmiane?

 

Mi sie wydaje, ze wtedy to on gral na czas. Tak samo jak pozniej Inzaghi. :] Ale we wloskim futbolu to rzecz normalna.

 

Tylko we w?oskim? Gdyby? ty wygrywa? w Finale CL wcale by? nie gra? na czas ;) .

Odnośnik do komentarza
PS. Czy mi si? tylko wydawa?o, ?e Nesta by? ju? tak zm?czony, ?e w 70 minucie prosi? o zmiane?

Zdawa?o Ci si?. On dosta? pi?k? lub zderzy? si? z rywalem - nie pami?tam dok?adnie - ale wydarzy?o si? co?, co spowodowa?o, ?e potrzebowa? pomocy medycznej - zszed? po to za boisko, ale ostatecznie z lekarzami si? nie spotka?. To nie by?o zm?czenie ani gra na czas, to Nesta. :]

Odnośnik do komentarza
Ja sie nie podpisuje pod slowani m85. ;) Mam juz po prostu dosyc napinki i generalizowania. :>

 

Ale jakiej napinki? :) My poprostu cieszymy si? ze zdobycia najwa?niejszego europejskiego pucharu, a kto? nam tu wchodzi i mówi o pucharze pocieszenia, ?e nie jeste?my najlepsi w Europie itp itd.

 

I ?eby nie generalizowa?, ja na ten przyk?ad, nie wpisywa?em si? w temacie o Man U po zdobciu przez nich mistrzostwa, ?e to tylko liga, ?e to tylko jedna z 4 najsilniejszych lig, ?e mieli farta w kilku meczach, ?e wykorzystali s?abo?? rywali (np. Chelsea)... i tyle. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...