Skocz do zawartości

Gry multiplayer - temat organizacyjny


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę otwierać nowego tematu, więc pisze tu.

Naszła mnie ochota na pogranie w jakieś MMO, wybór padł na Runes of Magic. Kiedyś w to pogrywałem, ale to było dawno i nieprawda ;) Wczoraj ściągnąłem klienta i dziś instaluję. Już dokładnie nie pamiętam co i jak. Wcześniejszego konta też nie pamiętam, więc będę startował od zera.

 

Może by się znalazł ktoś do wspólnej gry? :> Zrobi się później jakiś klan/gildie CMF i będzie pogrom :P

Jak ktoś będzie chętny, to może i się założy nowy topik.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

MU Legend

 

Cytat

7 listopada 2017 roku Webzen otworzył wrota MU Legend dla wszystkich. W ramach testów beta dosłownie każdy może sprawdzić to MMOARPG. Niech Was jednak nie zmyli fakt, że gra dostępna jest w open becie, bowiem to standardowa sytuacja na rynku – oficjalna premiera nastąpi przy okazji, a już teraz możemy cieszyć się pełnoprawną wersją tytułu. Ot, to wygodne rozwiązanie dla deweloperów w razie konieczności tłumaczenia się, dlaczego coś nie działa lub jest niedopracowane

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=12364

 

Właśnie pobieram i zamierzam sobie chwile jakieś popykać. Ktoś coś już powalczył w tym? Wygląda ciekawie nawet. Może nawet konkurent PoE będzie :-k 

Odnośnik do komentarza

MU Legend

 

Pograłem w toto w weekend (w sumie może jakieś 7 h wyszło) i... jest naprawdę sympatycznie. W Diablo III nie grałem, ale jeśli poczytać różne wypowiedzi, to MUL jest lepsze od dzieła Blizzarda. Mi ta gra przypadła mocno do gustu.

Może i jest uboższa (w sensie np. rozwoju postaci- drzewka) od PoE, ale dla mnie bardziej grywalna oraz ciekawsza. Mniejsze drzewko traktuję jako plus znaczny. Nie trzeba strasznie kombinować, układać builda pod konkretną broń, ekwipunek aż tak. Całe wyposażenie postaci też mocna rozwijać za  pomocą klejnotów, zwojów i innych ulepszeń, ale nie ma tego aż tyle co w PoE- nie ma takiego zagmatwania. Wydaje się wszystko w MUL bardziej przejrzyste. No chyba, że "im głębiej w las..." ;) 

 

W grze mamy pięć klas: Mroczny Władca (ten akurat się słabo nadaje do grania solo), Oprawca, Mag Wojenny, Szepcząca, Zaklinaczka. Wydaje mi się (może tylko wydaje), że postacie chyba nie są jeszcze do końca jakoś zbilansowane. Oprawca w ataku mocno odstaje takiej Szepczącej. W obronie też mocno obrywa, mimo znacznie lepszego sprzętu. No ale to beta. Tak twórcy na razie się zasłaniają jakimiś tam niedoróbkami, które mogą występować.  

Osobiście wybrałem Oprawcę (w oryginale Blader). Moja córa pogrywa Whispererem. Przez czas giercowania, czyli te około 7 godzin, udało mi się dobić do 31 poziomu oraz 27 poziomu Dusz. 

Ogólnie na obecną chwilę jest max 65 lvl oraz chyba 400 Poziom Dusz. 

Duży plus MUL to możliwość gry od razu ze znajomym lub całą zgrają znajomych (nawet jeszcze bez założenia gildii, gdyż na nią trzeba uciułać odpowiednie fundusze- waluty w grze, nie prawdziwej). Jeśli nie, to przy cięższych fragmentach (jaskinie, szczeliny, bossowie) można się jakoś dobrać w dwie lub  więcej osób (max 5) i lecieć na rajd. 

Dla niektórych może mieć znaczenie, że np. pety podnoszące nasze statystyki można zdobyć już koło 20 lvl, jak się wykona odpowiednie misje. To samo ze środkiem transportu- teraz są dostępne dwie postaci- koń oraz "wilkor". Nie trzeba nic kombionwać, łapać (co w niektórych grach jest mega upierdliwe), szukać, tylko wykonać questa i jest. 

 

Wracając jeszcze od postaci- ciekawe jest, iż zaraz po wybraniu postaci dostajemy ją wymaxowaną (100 lvl, full rynsztunek, najlepsza broń) i możemy chwilę sobie pobrykać i zobaczyć jak się nam gra. Później dopiero zaczyna się normalna gra. A im dalej i wyższe poziomy tym ciekawiej. Już nawet nie piszę, jakie są możliwości do grania w kilka osób do zdobywania kasy, klejnotów itd. Naprawdę tego sporo jest i można o tym pisać i pisać. 

Mnie żadna inna gra mmo tak nie wciągnęła jak MU Legend. Bardzo dobry hack and slash. Na tę chwilę jest to zdecydowanie free to play, nie spotkałem się z opinią pay to win.

Co będzie dalej to zobaczymy. Ja polecam spróbować pograć, można się wkręcić od samego początku. 

 

Jak coś to pisać- pomogę. 

Moja postać to Meekhan_X.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...