Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałęm już o tym kilka razy. Od sprzętu Ariston trzymajcie się z daleka. W ogóle od włoskiego AGD i od włoskich samochodów :keke:

 

Ja tam chciałbym mieć Ferrari.

Co do tematu to rozumiem, że 45 cm to konieczność, bo jestem przeciwnikiem tak małych zmywarek. Bardzo niepraktyczne. Sam ostatnio zmieniłem ułożenie sprzętów w kuchni, aby zmieściła mi się 60-tka.

Odnośnik do komentarza

Ja ledwo ta 45 zmieszcze :> Jasne, ze 60 bylaby lepsza, ale to raczej przymus niż kaprys

Nie prościej mieszkanie zmienić? :P

 

A na temat - mam w chacie Siemensa (45 cm) i Boscha (60 cm) - obie spisują się nienagannie.

Siemens działa już około 12 lat :> Ostatnio nasz rodzinny "naprawiacz" AGD nie chciał w to uwierzyć :keke:

Odnośnik do komentarza

Pisałem już o tym kilka razy. Od sprzętu Ariston trzymajcie się z daleka. W ogóle od włoskiego AGD i od włoskich samochodów :keke:

 

 

Hmmm, mam pralkę Zanussiego i dzięki Bogu od 15 lat nie było z nią żadnego problemu :-k Co do AGD się więc nie zgodzę, a włoskie auta...

 

Bebok, my też zdecydowaliśmy się na 45, moi rodzice też mają 45 i w zasadzie nie mamy potrzeb na większą. To co - mam kupować 60, tylko dlatego, że jest większa??

 

 

A tak a propos AGD - rozglądaliśmy się za lodówkami i wpadała mi w oko lodówka Whirlpoola :-k ktoś miał z "takim czymś" do czynienia? :-)

Odnośnik do komentarza

Na 2+2 45 raz dziennie wstawiane też spokojnie daje radę :-) u nas nikt nie wyciąga kubeczków spod łóżka raz na tydzień :P

 

A jeszcze odrobinę odbiegając od AGD, ale pozostając w kuchni - rozważamy kupno zlewozmywaka Teki. Znam Franke powleczone lnem i Tekę powleczoną lnem - jaka jest różnica między lnem na mikroteksturą? :-)

Odnośnik do komentarza

A tak a propos AGD - rozglądaliśmy się za lodówkami i wpadała mi w oko lodówka Whirlpoola :-k ktoś miał z "takim czymś" do czynienia? :-)

 

Teście mają Whirlpoola, my mamy bliźniaczego Polara. Pierwszy model bezawaryjnie lat pięć, drugi lat trzy (konkretnych nazw modeli nie znam, ale to ta dolna półka klasy średniej). Trochę głośno czasem mruczy, ale o ile nie śpisz w kuchni, to się przyzwyczaić można po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Głupie pytanie, które chyba tutaj najlepiej pasuje ;) Mam w domu trzy lampki biurowe. Wszystkie trzy padły ofiarą moich ganiających się kotów - spadły na podłogę i w efekcie żaróweczki LED są zniszczone. Czy lampki tego typu to "jednorazówki", czy też da się gdzieś kupić takie żaróweczki LED przeznaczone do lampek biurowych? W sklepie z osprzętem świetlnym robili duże oczy jak pytałem się o żaróweczki do takich lampek. Czy naprawdę muszę kupować kolejną lampkę?

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Panowie i Panie potrzebuje Waszej pomocy, opinii. Otóż mam zamiar kupić nawilżacz powietrza do mieszkania i zastanawiam się nad trzema modelami.

1. Climatic 313

2. Laica HI3006 - Nawilżacz ultradźwiękowy

3. Triada - Klimatyzer Nawilżacz

 

Przychylam się za Triadą, jednak podobno sprzęt działa głośno.

Może znacie jakieś inne modele, które wypróbowaliście i polecacie, bądź posiadacie któryś z powyższych.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

a to na 2 osoby uzywacie zmywarek ?. to chyba cały tydzień zbieracie naczynia, przeciez to bez sensu <keke> to juz rączek do pomywania nie łaska ?. Co do lodówki rodzice maja w domu juz 6 lat whirpoola zero problemów.

 

Owszem. A wy na dwie osoby pierzecie w pralce czy ręcznie?

Odnośnik do komentarza

pralka a zmywarka to dwa rózne urządzenia ;). Wiec ni jak to sie ma do siebie. a jak z uzyciem wody ?. Idzie więcej niż zmywanie normalne ?.

 

Naprawdę? :o No ale przecież małe ilości ubrań się brudzi, to musicie z miesiąc czekać, żeby pralkę włączyć, to nie łaska ręcznie wyprać? :>

 

Nie wiem skąd przekonanie, że zmywarka zużywa cysterny wody na cykl zmywania? Więcej wody zużywa się przy myciu ręcznym pod bieżącą wodą (chyba że zmywasz napuszczając wody do dwóch komór zlewu i w jednej myjesz, a w drugiej płuczesz, to wtedy wychodzi mniej więcej tyle samo).

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu uważam że zmywarka jest dla totalnich leni ;). Bo cóż to za problem pozmywać naczynia. Ile razy dziennie ta zmywarka u Was zmywa naczynia ?. Jak raz na dzień no to może by się jeszcze opłacało, lecz wtedy może zabraknąc miejsca chyba po calym dniu zbierania garow, talerzy etc. Bo jak więcej niz raz to dochodzi jeszcze zużycie prądu więc raczej nie wychodzi to na to samo, bo myjąc ręcznie wykorzystujemy ręce i wodę. A kazdy lubi to co lubi, My narazie nie planujemy zakupu, bo na dwie osoby to mija się z celem.

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu uważam że zmywarka jest dla totalnich leni ;).

 

A pralka? Nie odpowiedziałeś mi na pytanie - pierzesz ręcznie, czy czekasz aż ci się zbierze wkład?

 

Bo cóż to za problem pozmywać naczynia. Ile razy dziennie ta zmywarka u Was zmywa naczynia ?. Jak raz na dzień no to może by się jeszcze opłacało, lecz wtedy może zabraknąc miejsca chyba po calym dniu zbierania garow, talerzy etc. Bo jak więcej niz raz to dochodzi jeszcze zużycie prądu więc raczej nie wychodzi to na to samo, bo myjąc ręcznie wykorzystujemy ręce i wodę. A kazdy lubi to co lubi, My narazie nie planujemy zakupu, bo na dwie osoby to mija się z celem.

 

Wiedzę o sprzęcie AGD to chyba masz z AXN-SciFi - kto uruchamia zmywarkę dwa razy dziennie (mówię o codziennym użytkowaniu, nie o wyjątkach typu imprezy rodzinne)?

Raczej nie wychodzi na to samo - sprawdź kiedyś, specjalnie dla mnie nazbieraj cały zlew brudnych naczyń (tyle wejdzie w zmywarkę), odkręć syfon i zmierz ile wody zużyjesz (np wiaderkiem czy miską). Cykl zmywania w zmywarce zużywa ok 12-15 l wody, gwarantuję ci, że na to przyszykowane zmywanie zużyjesz przynajmniej 2x więcej. A energia? Przy mocy 2kW i pracy dwugodzinnej (obie wartości zawyżone, bo zmywarka nie wykorzystuje maksymalnej mocy przez cały czas pracy, a program może trwać krócej) zużyta energia kosztować cię będzie... 1zł :D Do tego dochodzi koszt 15l wody (nieogrzanej, bo pobiera zimną) czyli około... 4gr, no i koszt środków chemicznych (czyli proszek/pastylki, sól, nabłyszczacz) - tu już jednorazowo ciężko obliczyć, ale wychodzi pewnie koło 15-20zł/miesiąc. Co więcej - nie niszczysz sobie rąk detergentami (pamiętasz? pierzesz ręcznie czy w pralce?), do tego zmywarki mogą zmywać w temp 70*C (czego ludzka skóra nie wytrzyma) a przez to zmywa o wiele dokładniej.

 

No i najważniejsze - włączenie zmywarki i rozładowanie czystych naczyń (brudne ładuje się na bieżąco - po użyciu) zajmuje mi maksymalnie 10 minut. Podczas gdy ty (czy może dziewczyna?) stoisz przy zlewie, gimnastykując się, zmywając i wycierając naczynia, ja sobie spaceruję/leżę/oglądam tv/cokolwiek co chcę. Każdy lubi to co lubi :D

Odnośnik do komentarza

Gabe pięknie to wyliczyłeś i opisałeś! My jestesmy w 2 bez zmywarki i to nasz największy bol. Co 2 dni jest tyle naczyń, że się ok 1h zmywa. Ale chyba kto co lubi, bo ja zdecydowanie bym wolał mieć koszt ok 2pln i spokój niź tyle czasu spędzać przy zlewie. W stosunku rocznym to wyjdzie ile? 180 godzin? No i koszt utraconych korzyści, bo w tym czasie można odpocząć lub zarobić jakąś kasę. Fajne hobby cypress macie ;)

Odnośnik do komentarza

My narazie nie planujemy zakupu, bo na dwie osoby to mija się z celem.

Jesli twoim celem jest strata czasu to istotnie sie to mija. Od dawna mozesz sobie dobrac zmywarke do potrzeb. Jest Was mniej? Kupujesz waska. Wiecej? Kupujesz 60-tke. Proste. U mnie w domu zmywarka jest od 13 lat. 60-tka, caly czas ta sama. Technologia jest prosta - brudy trafiaja do zmywarki, a wlacza sie ja jak juz jest tak pelna ze nic nie wcisniesz. Zapelnia sie ja mimochodem w zasadzie, czasem tylko trzeba 5-10 min poswiecic na sprytne poupychanie naczyn. Oprocz tego jak chcesz umyc mniej naczyn to masz program z polowa wsadu. Ladujesz gorny kosz i myje tylko w gornym. Przy czterech osobach i psie w wiekszosci wypadkow zmywarka pracuje raz dziennie. Naprawde jest mi sobie trudno dzisiaj wyobrazic kto ma tyle czasu i checi zeby zmywac gary w zlewie jak zmywarka kosztuje 1,5 k...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...