Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że to raczej normalny objaw :/ Trzeba się będzie przyzwyczaić ;)

hmm normalny dla kogo? Ja swoja ledwo ledwo slysze jak zalacza sie, ale trzeba sie na maksa wsluchac (Gorencje w zabudowie).

Qcz, ale ja swojej też praktycznie nie słyszę. Tu nie chodzi o głośność pracy agregatu, ale o rozszerzanie się i kurczenie gazu. Wówczas lodówki wydają odgłos, jakby pękał lód. Poczytałem o tym na necie i okazuje się, że jest to normalna praca 99% lodówek.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Z lodówek szukaj firmy Vestfrost. To duński producent specjalizujący się w specjalistycznym sprzęcie chłodzącym dla laboratoriów, na boku produkujący "urządzenia dla mas". Jakość wysoka, gwarancja 5 lat (co jest rzadkością na naszym rynku) a i estetyka wysoka.

Przestrzegam przez włoskim gów.. w stylu Ardo czy Ariston.

 

Hmm jako, że rodzice stoją teraz przed zakupem lodówki, zaciekawiła mnie sugerowana przez Ciebie firma Vestfrost, tylko kurde nie widzę nigdzie tej 5-cio letniej gwarancji, na każdej stronie sklepu internetowego jest 24 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Z lodówek szukaj firmy Vestfrost. To duński producent specjalizujący się w specjalistycznym sprzęcie chłodzącym dla laboratoriów, na boku produkujący "urządzenia dla mas". Jakość wysoka, gwarancja 5 lat (co jest rzadkością na naszym rynku) a i estetyka wysoka.

Przestrzegam przez włoskim gów.. w stylu Ardo czy Ariston.

 

Hmm jako, że rodzice stoją teraz przed zakupem lodówki, zaciekawiła mnie sugerowana przez Ciebie firma Vestfrost, tylko kurde nie widzę nigdzie tej 5-cio letniej gwarancji, na każdej stronie sklepu internetowego jest 24 miesiące.

A to nie jest tak, że sklep udziela rękojmi na 2 lata, a gwarancję 5 lat oferuje sama firma? :-k

Odnośnik do komentarza
Z lodówek szukaj firmy Vestfrost. To duński producent specjalizujący się w specjalistycznym sprzęcie chłodzącym dla laboratoriów, na boku produkujący "urządzenia dla mas". Jakość wysoka, gwarancja 5 lat (co jest rzadkością na naszym rynku) a i estetyka wysoka.

Przestrzegam przez włoskim gów.. w stylu Ardo czy Ariston.

 

Hmm jako, że rodzice stoją teraz przed zakupem lodówki, zaciekawiła mnie sugerowana przez Ciebie firma Vestfrost, tylko kurde nie widzę nigdzie tej 5-cio letniej gwarancji, na każdej stronie sklepu internetowego jest 24 miesiące.

Gwarancja jest jednak na 5 lat. Po zakupie lodówki sklep dosłał mi gwarancję na 5 lat z jakąś tam specjalną pieczęcią.

 

Edyta: Widzę, że strasznie ich sprzęt podrożał. Około rok temu, w promocji, kupiłem 307M Inox za 2.100 z transportem. Teraz trzeba dać 2x tyle :unsure: Faktem jednak jest, że sprzęt ekstra :)

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Na dniach będę kupował kuchnię do zabudowy (płyta + piekarnik + okap podszafkowy) i kompletnie nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy kupnie tego sprzętu i na jakie marki zwrócić uwagę. Macie jakieś doświadczenia i możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza

Szukam odkurzacza. Zależy mi na filtrze wodnym oraz na tym, by odkurzacz był bezworkowy. Do mojego Clario za cholerę nie mogę znaleźć już worków. Ponadto mam go dosyć (głośny, stary i capi przy odkurzaniu :D). W domu mam dwa psy, parkiet, terakota. Ktoś coś doradzi?

 

Myślałem nad Wodnikiem Quattro, ale opinie w necie mocno mnie zahamowały (katastrofalna awaryjność).

Odnośnik do komentarza
Myślałem nad Wodnikiem Quattro, ale opinie w necie mocno mnie zahamowały (katastrofalna awaryjność).

Jeśli nie chcesz dużego fiata, to kup sobie mercedesa :D. Wydaj więcej na Rainbowa (ponad 3 tys.!) i pewnie będziesz zadowolony. Miałem kiedyś pokaz tego urządzenia w swoim domu, jakość wykonania robiła wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Myślałem nad Wodnikiem Quattro, ale opinie w necie mocno mnie zahamowały (katastrofalna awaryjność).

Jeśli nie chcesz dużego fiata, to kup sobie mercedesa :D. Wydaj więcej na Rainbowa (ponad 3 tys.!) i pewnie będziesz zadowolony. Miałem kiedyś pokaz tego urządzenia w swoim domu, jakość wykonania robiła wrażenie.

Postoję :D Za 3k to ja sobie co innego mogę kupić. A pisząc serio to myślę nad zwykłym odkurzaczem (na piorącym specjalnie mi nie zależy - dywanów nie posiadam bo mam psy), ale powinien on mieć filtr wodny i nie mieć worków bo z tymi ostatnimi (a raczej ich notorycznym brakiem) to mnie już szlag trafia. Dobrze byłoby by miał przyzwoitą kulturę pracy (czyli nie pracował jak wyżyłowany kombajn u schyłku sezonu żniwnego) - chodzi o hałas.

 

Edyta: Hyhyhy... Spodobał mi się Dyson DC 20, tylko ta cena... :| :kekeke:

 

Edyta 2: Czy ktoś z forumowiczów użytkuje odkurzacz Miele Cat&Dog lub Dyson DC 20 Animal Pro? :-k

 

Edyta 3: Zamówiłem DC 23 Animal Pro. Jak dotrze w moje łapy, zdam relację. Opinie w necie są wręcz euforyczne. Może wreszcie zapomnę o kocich i psich kłakach :-k

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Stało się. Dyson DC 20 Animal Pro trafił dzisiaj w moje ręce, gdy wkurwienie z jakości pracy mojego starego odkurzacza sięgnęło zenitu. W akcie desperacji stwierdziłem, że muszę mieć odkurzacz dzisiaj bo mnie zaraz szlag trafi. Obdzwoniłem z samego rana MediaMarkty, Euro RTV AGD oraz Avanse w poszukiwaniu Dysona. Żaden ze sklepów nie posiadał jednak poszukiwanej przeze mnie wersji i dopiero w Saturnie, w Blue City, zidentyfikowałem sprzęt. Okazało się, że mogę go kupić za 1399 (koparka mi opadła) zł bo własnie mają wyprzedaż. Odkurzacz przeceniono z 1999 zł. I co? I jajco, jak rzekłby pewien bohater z TV. Gdyby kosztował owe 2k i tak nie żałowałbym ani jednej wydanej złotówki. Czemu?

 

Ano temu, że jest to mój pierwszy ODKURZACZ. Tak jest - odkurzacz. Odkurza wszystko, co znajdzie na swej drodze i robi to z taką siłą i precyzją, że jest to wręcz wstrząsające. Po godzinnym odkurzaniu chaty wyrzuciłem cały pojemnik (2L) kurzu, brudu i psio-kocich kłaków, a przecież wcześniej odkurzałem starym Electroluxem :| Jednym z bardziej zabawnych przejawów odkurzania było odkurzenie kinsekopu telewizora, co zawsze doprowadzało mnie do szewskiej pasji, bo stary odkurzacz się tego kurzu nie imał a ścierka rozmazywała dziadostwo i trzeba było parę razy ścierać a i tak smugi zostawały. Dla jaj zajechałem więc ów kineskop szczotką Dysona i koparka mi opadła. Szok. Czyste za pierwszym pociągnięciem. To samo z kłakami, które co noc pchały się do nosa (mam fatalny nawyk wpuszczania psa do wyrka).

 

W zestawie z DC 20 AP sa dwie końcówki - turboszczotka zbierająca psio-koci syf z dyanów oraz płaska końcówka do odkurzania pod meblami. W zestawie są także tradycyjne "krótkie" końcówki czyli mała okrągła z włosiem, płaska wąska do odkurzania choćby materaców i szczelinowa. Odkurzacz jest dość głośny, ale coś za coś. W końcu odkurza a nie udaje.

 

Jak sobie teraz myślę, jak to pewien pan "znawca" w Elektromarkecie w Jankach mówił, że Dyson to syf, bo nie ma worka więc kurz bokami wylatuje (chciał mi wepchnąć jakiś badziew Philipsa) to po prostu smiać mi się chce. Zresztą wtedy też tak zareagowałem. Roześmiałem się i podziękowałem za rady. Odkurzacza szukałem od dawna i szczerze pisząc, trudno mi było uwierzyć, że Dyson to takie cudo. Widziałem w tym raczej reklamę. Dzisiaj z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu. To naprawdę rewelacyjny odkurzacz. Odkurzacz a nie rozdmuchiwacz kurzu, jak 90% "odkurzaczy". Pora sprawdzić czy faktycznie czyści powierze z dymu papierosowego (wciąga dym i filtruje go wypuszczając czyste powietrze). Teraz jestem w stanie w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obiło mi się o uszy, że sa dostepne na rynku sanitariaty tego typu, że zlew w łazience połączony jest z muszlą toaletowa (w sensie, ze woda która np. myjemy rece nie odplywa od razu do kanalizacji, tylko przechodzi przez zbiornik dla kibelka). Wie ktos, jak to sie nazywa i ile takie cus kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Obiło mi się o uszy, że sa dostepne na rynku sanitariaty tego typu, że zlew w łazience połączony jest z muszlą toaletowa (w sensie, ze woda która np. myjemy rece nie odplywa od razu do kanalizacji, tylko przechodzi przez zbiornik dla kibelka). Wie ktos, jak to sie nazywa i ile takie cus kosztuje?

pod syfonem odkręcasz rurę, podkładasz pojemnik. jak będzie pełen to możesz spłukać kibelek. Nazywa się wiadro i kosztuje ok 15PLN.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Szukam odkurzacza (tak do 350 PLN).. Co polecicie? Mial ktos doświadczenia z tym ?

W tej cenie ludzie sprzedają na allegro używane Dysony DC 08. IMO decyzja jest oczywista, jeśli zależy Ci na jakości odkurzania. Za 2x taką kwotę możesz kupić nowego Dysona w wersji podstawowej z filtrem HEPA ale bez filtra antybakteryjnego (Dyson DC 19 Exclusive). Ten ostatni filtr ma jednak niewiele modeli odkurzaczy rozmaitych firm a na pewno nie takie do 1000 zł.

Zaletą Dysona jest nie tylko nieosiagalna dla innych jakość; stała, bardzo duża siła ssania, niezależna od stopnia zapchania pojemnika z kurzem, ale i brak dopłat wszak nie kupujesz żadnych worków ani filtrów. Te ostatnie raz na 6 miesięcy po prostu płuczesz i suszysz. Za jakość wykonania i efektowność działania daję głowę. Opisałem to zresztą w jednym z wcześniejszych postów.

 

Jeśli jednak koniecznie musisz zmieścić się w podanej sumie i nie chcesz używki Dysona to poszukaj wśród workowców Zelmera. Cieszą się dość dobrą opinią, aczkolwiek dla mnie, po przesiadce na Dysona, trudno pozostałe odkurzacze ocenić w jakikolwiek inny sposób jak nędznie. :-k Miałem ich już kilka i to rozmaitych firm (Zelmer, ELectrolux, Philips, Samsung) i śmiem twierdzić, że ino Dysona mozna nazwać odkurzaczem. Reszta to rozpylacze kurzu. :>

Odnośnik do komentarza

Panowie, poradźcie, bo juz kociokwiku dostaje z tymi odkurzaczami :D

Z filtrem Hepa, czy bez? Bo podobno te filtry to trzeba co chwile czyscic i to dosc upierdliwe (i jak czesto trzeba kupowac nowy?).

Z workami, czy bezworkowe?

 

Generalnie zastanawiam sie nad trzema modelami:

http://www.allegro.pl/item608821898_odkurz...hepa_1800w.html

http://www.ceneo.pl/107855s

http://www.ceneo.pl/107852

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...