Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym tabsy chyba sa all inkluziw wiec po co jeszcze nablyszczacz?

Te które zakupiłem, mają jedynie działanie czyszczące. Proszku akurat nie znalazłem.

Jakbym wziął all inkluziw, to wówczas olałbym ten nabłyszczacz. Czytam, że sól jest jednak wskazana. I właśnie ten osad z soli mnie zmartwił. Bo mam ją ustawioną, na pół gwizdka, a tu taka kicha. No nic, może spróbuję zmniejszyć ustawienia jej pobierania i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Ale właśnie w zmywarce o to też chodzi - poza automatyzacją - używa się mocnej chemii (głównie zasadowej), która w myciu ręcznym w tym stężeniu nie ma racji bytu. Nawet na proszku do zmywarek jest napisane, żeby unikać kontaktu ze skórą - dlatego tak skutecznie usuwa tłuszcz.

 

Nie ma co bać się chemii, o ile jest używana w rozsądny sposób. Choć owszem, nabłyszczacz to raczej w celach wizualnych.

Odnośnik do komentarza

Poza tym tabsy chyba sa all inkluziw wiec po co jeszcze nablyszczacz?

Bo to żaden wielki dodatkowy koszt, a naczynia są czyste i się świecą jak psu jajca. Płyn kosztuje jakieś 9pln za butelkę, która starcza na rok. Ale o czym mowa jak od 15 lat nie stosowałeś, bo myślałeś, że nie jest on zmywalny :P Ciekawe czy wungiel dodajesz by mieć swojski zapach :D

U nas woda jest twarda i sól trzeba dodawac dodatkowo, a też koszta nie są kosmiczne (1 kg ok 10pln i prawie na rok starcza).

Odnośnik do komentarza

Nie twierdzilem, ze on nie jest zmywalny, ale nie dam sobie wmowic ze te srodki nie maja wplywu na czlowieka. Dlatego wole, zeby naczynia byly plukane sama woda. Mam w dupie to czy sie potem swieca. Ma byc eko.

 

Poza tym w nowszych zmywarkach moze starcza - u nas trzeba bylo wlewac butle na 2 miechy, a naczynia i tak mialy zacieki, wiec jaki to sens?

Odnośnik do komentarza

No właśnie albo rozpuszczalny w wodzie, albo parujący/rozkładający się podczas suszenia - to zazwyczaj alkohol (np izopropylowy) w dużym rozcieńczeniu, albo inny środek redukujący napięcie powierzchniowe wody, przez co nie robią się też zacieki na naczyniach.

 

No ale skoro działa u ciebie bez, to nie ma po co zmieniać :P

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem na chatę z pracy. Pierwsze co, to zajrzałem do zmywarki, aby szukać rozwiązania problemu. I nie wierzę, w to co zobaczyłem. Okazało się, że wczoraj... nie zakręciłem kurka od pojemnika z solą :doh!:

Puściłem trochę dłuższy program. Mam nadzieję, że spłucze ten szlam z naczyń. Najbardziej w dupę dostały sztućce, które po końskiej dawce soli, zaczęły okazywać ślady rdzy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dobra, ja właśnie zabieram się za kupowanie całego sprzętu AGD do swojego mieszkania. Tak naprawdę z tego co widzę, to trzeba celować w dobre firmy i nie powinno być większych problemów. Ale wiem też, że np. przy lodówce trzeba patrzeć na klasę energetyczną. Czy przy innych urządzeniach są jakieś istotne wytyczne? Czy uważacie, że różnica między lodówką A+ a A++ jest tak duża, że lepiej dopłacić te 500zł na A++?

Odnośnik do komentarza

raczej, A+

 

można to łatwo policzyć, wybierz sprzęt, który Cie interesuje i policz, weź pod uwagę, że lodówka chodzi prawie cały czas w porównaniu do takiej np. pralki (chyba, że planujesz strzelić sobie trojaczki w najbliższym czasie ;) )

 

jeżeli chodzi o liczenie oszczędności z tytułu A++ liczyłbym w porównaniu najbliższe 5 lat

 

z przykładu lodówki którą kupiłem w ubiegłym roku między A+ a A++ różnica wynosi ok 75kWh na rok, nie pamiętam stawki, ale udało się jednak kupić A++(lodówka w mieszkaniu, które wynajmuje na słodowcu), generalnie rachunek ekonomiczny po 5 latach wyszedł na niewielki plus, jeżeli będzie pracować bezawaryjnie to potem różnica zacznie na siebie "zarabiać"

 

każdy sprzęt chyba trzeba rozpatrywać indywidualnie

Odnośnik do komentarza

można to łatwo policzyć, wybierz sprzęt, który Cie interesuje i policz, weź pod uwagę, że lodówka chodzi prawie cały czas w porównaniu do takiej np. pralki (chyba, że planujesz strzelić sobie trojaczki w najbliższym czasie ;) )

 

Lodówka nie chodzi cały czas, chyba że zostawia się otwarte drzwi, albo wstawia do niej gorące rzeczy ;)

 

Producent podaje roczne zużycie kWh, sam sobie oceń, czy warto.

 

Poza tym weź pod uwagę, że bardziej niż rachunki za prąd, które rozłożą się na cały rok i nie będą tak odczuwalne, będzie wam dokuczać codzienne użytkowanie, a więc dobierzcie taki model, który będzie wam odpowiadał w codziennym życiu (typu dużo miejsca na piwo, albo takie trywialne rzeczy jak półka na której zmieści się garnek z zupą na najbliższe kilka dni ;))

Odnośnik do komentarza

Ok, po prostu dzisiaj mi ojciec dziewczyny powiedział, żebym koniecznie kupował A++, bo to wszystko później wychodzi w kosztach za prąd i nie opłaca się kupować modeli gorszych ni A++. Ale jak widać na wszystko trzeba patrzeć pod różnym kątem :)

 

A macie jakieś rady dot. innych sprzętów? Bo na ten moment wiem tyle:

  • Zmywarka Bosch: na pewno Bosch, tu nie mam wątpliwości. Moi rodzice mają model, który kosztuje 1700zł i zastanawiam się czy odczuję tak bardzo różnicę przy modelu za 1200zł? Bo są tańsze i nie widzę zbyt wielkiej różnicy. Na pewno chcę pod zabudowę.
  • Płyta indukcyjna Teka: wybrałem Teka, bo z tego co wiem to jedna z najlepszych firm produkujących płyty. U dziewczyny w domu jest Samsung, który właśnie po raz siódmy się popsuł :D (a to już jest drugi egzemplarz). Oczywiście nie oceniam Samsunga, musiał być jakiś wadliwy model, ale ta Teka mi podpasowała :)LINK
  • Okap Mastercook: wybrałem ten, bo cenowo nie ma tragedii, a jest po prostu ładny i taki wygląd okapu chcieliśmy. LINK
  • Piekarnik Electrolux: tak samo jak wszystko, patrzyłem po ilości opinii i po miejscach w jakichś online rankingach. Choć fakt faktem, że takie rankingi to zajebisty sposób na promowanie produktów do sprzedaży, ale na czymś musiałem bazować ;) LINK
  • Lodówka Electrolux: w kilku rankingach miała wysokie pozycje i głównie na tym bazowałem. Do tego A+ i tania - wydaje mi się, że nie będę żałował. Gabe, akurat układ lodówek to z tego co patrzyłem jest praktycznie identyczny w tych nowszych modelach - dopiero powyżej 2000zł pojawiają się jakieś ciekawe rozwiązania, ale tak do 1500zł to wszystko wygląda IMHO identycznie ;) LINK

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 10 miesięcy później...

Potrzebuję pralkę, ładowaną od przodu do max. 3000 zł. Jakie firmy brać pod uwagę? Wymagania to dostosowanie wody do ilości wkładu, chyba jeszcze to samo jest z detergentami i samym doborze długości prania do ilości wkładu.

 

Na razie mam 3 kandydatki:

Bosch WAY32740PL http://www.euro.com.pl/pralki/bosch-way32740pl.bhtml?from=skapiec#opis

ELECTROLUX EWF 1408WDL http://www.mediamarkt.pl/lodz-ul-brzezinska/pralka-electrolux-ewf-1408wdl,id-641717#detail-more

LG F-1481TD http://www.mediamarkt.pl/lodz-ul-brzezinska/produkt,id-190399?utm_source=porownywarki&utm_medium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml

Edytowane przez Misiek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...