Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

Łonio przede wszystkim klasa energetyczna, polecam najlepiej ta najniższą czyli "A", pobiera o wiele mniej prądu niż inne. A reszta jeżeli chodzi o wygląd to już należy do ciebie. Wielkośc, i pojemnośc równiez dopasuj do swoich potrzeb, ewentualnie do potrzeb rodziny, bo wiadomo że jak kupisz małą lodówke to dużo żywności w niej nie zmieścisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o lodówki, to zauważyłem, że powiedzmy w tej mojej klasie, co mam zamiar kupić (coś za cenę ok. 1,5tys.) to w wyglądzie dużych różniec nie ma. Chodzi mi raczej głośność chodzenia podczas chłodzenia. Obecnie posiadam jakiś ok. 3 letni model Amiki i czasami jak stoję obok niej, a ona zaczyna chłodzić, to mam wrażenie, jaki się rozpędzała F1 ;) Taki narastający odgłos. Póki co mi to nie przeszkadza, ale w najbliższym czasie będę mieszkał w kawalerce i takie odgłosy mogą mnie zacząć drażnić ;)

Mino wszystko chyba jednak skłaniałbym się do czegoś właśnie z Amiki, choć jestem otwarty w tej kwestii.

Jeśli zaś chodzi o pralkę, to tu w ogóle jestem zielony. Kobita niby mi nagadała, co nowa pralka powinna posiadać (m.in. ekopranie).

Ale tu też mam różne doświadczenia. Osobiście mam w domu Whirpoola z bębnem ładowanym od góry i ta pralka to tragedia. Jest już po kilku naprawach, a mimo wszystko przy wirowaniu chodzi, jakby startował Su-22.

A za to kobita ma również Whirpoola, ale z wkładem od przodu i pralka podobno jest świetna.

Jedynie w czym problem, to emaliowana obudowa. Porobiły się odpryski, obudowa zaczyna rdzewieć i brzydko to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Z lodówek szukaj firmy Vestfrost. To duński producent specjalizujący się w specjalistycznym sprzęcie chłodzącym dla laboratoriów, na boku produkujący "urządzenia dla mas". Jakość wysoka, gwarancja 5 lat (co jest rzadkością na naszym rynku) a i estetyka wysoka.

Przestrzegam przez włoskim gów.. w stylu Ardo czy Ariston.

 

Łonio przede wszystkim klasa energetyczna, polecam najlepiej ta najniższą czyli "A", pobiera o wiele mniej prądu niż inne.

Najwyższa klasa to A+.

Odnośnik do komentarza

tyle, że Miele kosztuje full kasy i raczej nie sądzę, żeby Łonio chciał płacić za pralkę kilka tysięcy :]

 

odnośnie lodówek to polecam LG albo Gorenje. Słoweńska firma robi bardzo fajne sprzęty AGD pod kątem wyposażenia i wyglądu, a do tego nie jest to sprzęt naprawdę drogi. Wiem, bo sam będę miał na nowym mieszkaniu większość AGD z Gorenje. Jeśli chodzi o LG to tutaj przemawiać może cena, która w przypadku wielu modeli jest naprawdę atrakcyjna.

Generalnie dobrą lodówkę Gorenje czy LG można dostać za <2000 złotych.

 

Odnośnie pralki to chyba polecałbym Boscha, bo to jednak sprawdzona marka. W domu mam Boscha i naprawdę narzekać nie mogę. Bardzo dobra pralka i wbrew pozorom wcale nie była droga - można znaleźć kilka modeli w dość atrakcyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Może ktoś mi odpowie na moje wątpliwości, bo trochę zgłupiałem.

Mamy np. taka pralkę w klasie energetycznej A+. I zużywa ona 0,85 kWh.

A oto pralka w klasie A. I o dziwo zużywa mniej prądu, bo 0,76 kWh.

To w jakim celu to A+?

 

Klasy energetyczne (klasy efektywności energetycznej) oznacza się literami od A do G. Dla niektórych urządzeń wyróżnia się również klasy A+ oraz A++. Wyznacza się je ze stosunku rocznego zużycia energii przez dane urządzenie do standardowego zużycia energii przez tego typu urządzenia określonego odpowiednimi przepisami.
Odnośnik do komentarza

No ok, ale ja nie potrzebuję jakiś mądrych regułek :P

Moje pytanie raczej brzmi, czy jednak lepiej znaleźć pralkę klasy A o mniejszym zużyciu prądu, niż A+ o wyższym? :)

A przy okazji. Miał ktoś kontakt z pralkami Amiki? Bo patrze na ich parametry i widzę, że są bardzo ekonomiczne, jeśli chodzi o prąd i wodę.

Odnośnik do komentarza

Widocznie jestem jednym z niewielu posiadaczy pralek Amica, którzy są zadowoleni z niej. Pralka ma już 8lat, w domu 4 osoby więc jest dosyć dużo do prania, do dnia dzisiejszego nigdy nie było awarii pralki, jedyna rzecz jaką trzeba przy niej zrobić to przeczyścić filtr bo to raczej normalne, cały czas chodzi cicho, nie ma dużych wibracji. Pierze całkiem nieźle, mama jest zadowolona z niej i nigdy nie narzekała. Może po prostu farta.

Odnośnik do komentarza

tez kupilismy Amice wlasnie ze wzgledu na ekonomie. Nie maja konkurecji w tym wzgledzie, a o to chodzi chyba by malo wody i pradu brala? Jest cicha, przy wirowaniu przy zamknietych drzwiach do lazienki jej nie slychac...

Pojemnosc 4.5kg, wezsza, bo lazienka mala. Mamy ja od maja i jestesmy na maksa zadowoleni. Cena ok 1000 PLN

Jeden jest ciakawy parametr: ilosc obrotow przy wirowaniu...bylo 800-1000 do wyboru. Nie doplacaj do 1000...nie ma sensu. M pierze w 400-500, raz bodaj 600 bo sie gniecie czy cos, 1000 jest "bajerem" ale nie korzysta sie z tego.

Odnośnik do komentarza
Jeden jest ciakawy parametr: ilosc obrotow przy wirowaniu...bylo 800-1000 do wyboru. Nie doplacaj do 1000...nie ma sensu. M pierze w 400-500, raz bodaj 600 bo sie gniecie czy cos, 1000 jest "bajerem" ale nie korzysta sie z tego.

Nie jestem przekonany, że to "bajer bez sensu". Owszem, przy praniu koszul (i im podobnych, łatwo ulegającym pognieceniu, ubraniach) korzysta się z opcji średnich (typu 400-500), ale np. przy praniu bawełnianych t-shirtów czy też bielizny, wirowanie na 800 czy nawet 1000 obrotów sprawia, że pranie jest niemal suche. Zimą, gdy suszenie stanowi dość znaczący problem, to duże udogodnienie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

no sam piszesz...na 800 lub nawet 1000...a wiec na 800 tez idzie ladnie wywirowac bielizne. Za 1000 obrotow bodaj 10% cena wyzsza byla bo model "wyzej", a czy az tak konieczne 1000 jak 800 wiruje swietnie?

Taka tylko uwaga to byla....kazdy sam zdecyduje i moze nawet 1200 obrotow kupic.. :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rozejrzałem się trochę po sklepach i póki co, skłaniam się jednak ku Amice. Sprzedawcy przekonywali mnie, że najnowsze modele są naprawdę dobre. A do tego do końca marca jest promocja i dostajemy 5 lat gwarancji. Dodatkowo dowiedziałem się, że np. Whirpool ma gorszą obudowę od Amiki i choćby Boscha (w w/w modelach nawet po wgnieceniu nie odpadnie farba).

Na chwilę obecną namierzyłem taki model Amiki.

Jestem w trakcie szukania modelu Boscha o podobnych parametrach, ale nie ukrywam, że te 5 lat gwarancji w Amice mnie kręci ;) W Boschu podobno można za jakąś dodatkową opłatą dokupić jakiś tam okres.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Minęło trochę czasu, sprzęt kupiony :)

Jakoś tak wyszło, że i pralkę, i lodówkę mam Elektroluxa.

Pralecka chodzi cudo. Lodówka z resztą też, choć tu mam mały zgrzyt :/

Otóż w momencie gry załącza się agregat, z lodówki słychać dźwięki, jakby pękającego lodu, czy plastiku. Dla mnie jest to uciążliwe zwłacza w nocy, ponieważ siedzę na kawalerce, a dodatkowo wywaliłem z kuchni drzwi.

Miał ktoś podobny problem?

Edyta jednak znalazła coś w googlach :P

Okazuje się, że to raczej normalny objaw :/ Trzeba się będzie przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Edyta jednak znalazła coś w googlach :P

Okazuje się, że to raczej normalny objaw :/ Trzeba się będzie przyzwyczaić ;)

Owszem normalny - swego czasu troche mnie to wystraszylo, bo bylem przekonany, ze ktos mi chodzi po kuchni :]

 

Idzie przywyknac, z czasem juz przestalem na to zwracac uwage.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...