Skocz do zawartości

Komentatorzy pilkarscy


drumer2

Rekomendowane odpowiedzi

Wybitni eksperci-wielokrotnimistrzowieswiata-ieuropy-zdobywcyzlotychpilekizlotychbutow-atakzegrajacywsuperklubach troszke zlagodnieli. Nawet Kozminski zaczal normalnie gledzic znaczy sie Hiddink ma sukcesy bo dysponuje lepszym materialem niz Leo - jego wczorajsze slowa. Najbardziej lubie Zibiego, ktory sobie z nich delikatne polewki robi.

 

Ale Koltonia tego sensata i pindy w meskiej skorze nie idzie sluchac.

Odnośnik do komentarza

No niestety poziom komentarza jest nadal srednio - słaby. Polsat w EURO 2008 ratują tylko coniektorzy "eksperci" jak np. Boniek (ktory potrafi delikatnie i subtelnie kompromitowac niektore bezsensowne komentarze kolegow) czy nawet wspomniany wczesniej Kozminski ktorzy naprawde potrafia mowic z sensem. Btw. Zauwazyliscie ze Boniek o wiekszosci kolegow mowi po imieniu a o Tomku Hajto ZAWSZE po nazwisku mimo ze dziennikarz z ktorym rozmawia mowi po prostu Tomek :) ? Ehh marzy mi sie zebysmy kiedys mieli takich komentatorow jak w Brazylii. Z BARDZO grubym i niskim głosem, mowiacych przy tym szybko i wyraźnie. No i krzyczących Gooooooooool przez kilkanascie sekund :) A u nas co? Romek Kołtoń rzuca tylko gromkie "Proszę państwa no i mamy bramke!" Gdzie tu emocje? Osobiscie lubie komentatorów ktorzy naprawde zdzieraja gardło komentując mecze...

Odnośnik do komentarza
No niestety poziom komentarza jest nadal srednio - słaby. Polsat w EURO 2008 ratują tylko coniektorzy "eksperci" jak np. Boniek (ktory potrafi delikatnie i subtelnie kompromitowac niektore bezsensowne komentarze kolegow) czy nawet wspomniany wczesniej Kozminski ktorzy naprawde potrafia mowic z sensem. Btw. Zauwazyliscie ze Boniek o wiekszosci kolegow mowi po imieniu a o Tomku Hajto ZAWSZE po nazwisku mimo ze dziennikarz z ktorym rozmawia mowi po prostu Tomek :) ? Ehh marzy mi sie zebysmy kiedys mieli takich komentatorow jak w Brazylii. Z BARDZO grubym i niskim głosem, mowiacych przy tym szybko i wyraźnie. No i krzyczących Gooooooooool przez kilkanascie sekund :) A u nas co? Romek Kołtoń rzuca tylko gromkie "Proszę państwa no i mamy bramke!" Gdzie tu emocje? Osobiscie lubie komentatorów ktorzy naprawde zdzieraja gardło komentując mecze...

 

Chcesz emocje?? posłuchaj komentarza Zimocha lub Janisza w radiu. Ich obrazowe porównania to jest majstersztyk. A jaki ubaw.

Odnośnik do komentarza

Ja również dziś oglądam mecz przy włączonym Polskim Radiu 1. Głos komentatorów Polsatu wyciszam.

 

http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,533733...wiercfinal.html

 

Cytując jednego z naszych czytelników: ''w 10 minucie spotkania Zimoch zdążył już na tyle metaforycznie i obrazowo opisać kolor oczu van Nistelrooya, że opis burzy Mickiewicza w Panu Tadeuszu blednie''. Ten sam czytelnik napisał później: ''po golu dla Rosji Zimoch zaczął mówić tak szybko, że poważnie należy się zastanowić nad wprowadzeniem powtórek w relacjach radiowych''. Coś w tym jest. Dla wszystkich tych, którzy wczoraj nie nadążyli za komentarzem płynącym z radioodbiorników - mała powtórka najciekawszych fragmentów wczorajszego meczu (via wprawne ucho Cadeta):

 

- Guus Hiddink zamienia wszystko w piłce nożnej w złoto, nawet jeśli było to wcześniej brudnym piaskiem (to trochę tak jak Zimoch - on też nawet brudny piasek jest w stanie zamienić w komentatorskie złoto)

 

- Reprezentacja Rosji pod wpływem Guusa Hiddinka zaczyna błyszczeć niczym kolia diamentowa (ciąg dalszy jubilerskich porównań)

 

- Jak na razie Kremlowskie Kuranty są lepsze od holenderskiego wiatraka (nie słyszeliśmy jak gra ''holenderski wiatrak'', ale Kremlowskich Kurantów możecie posłuchać tutaj)

 

-Przeszedł na lewo żeby gra go nie uwierała (ciekawe czy bohater tego komentarza spotkał na tej mniej uwierającej, lewej stronie, puszczonego tam kilka lat temu, Bąka)

 

- 61 lat a wygląda tak jakby miał zapał do pracy 18 latka, choć figura oczywiście trochę inna (cała prawda o Guusie Hiddinku)

 

- Krótkie nogi, wygięte, jakby od dziecka siadał na piłce, jakby piłka była jego smoczkiem (o jednym z holenderskich obrońców)

 

- Arszawin biega 100 m szybciej niż kobiety (o Arszawinie i kobietach)

 

- W tych spodenkach krótkich, które sięgają mu do łydki - pożyczył chyba od jakiegoś 90-latka (o spodenkach Arszawina. My jednak i tak wolimy spodenki wiecie-kogo)

 

- Dwugłowe mięśnie wszystkich Holendrów są jak anakondy, ale Rosjan też (o tym co pod tymi spodenkami można zobaczyć)

 

- Wycierają tutaj źdźbła trawy piłkarze Rosji swoją ambicją (wygląda na to, że gryzienie trawy już wyszło z mody)

 

- Nakręcono film ''Zapach kobiety'' a dlaczego nikt nigdy nie nakręcił filmu ''Zapach piłkarza''. Chyba wszyscy wiemy dlaczego (jeśli ktoś jednak nie wie dlaczego, podpowiadamy: zapach piłkarza jest nieprzyjemny)

 

- Mecz musi być dziś rozstrzygnięty - trzeciego wyjścia nie ma (to trochę inaczej niż z komentarzem radiowym - zawsze mamy wrażenie, że pan Zimoch codziennie znajduje trzecie, czwarte i pięćdziesiąte wyjście, żeby niebanalnie opisać sytuację na boisku)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

komentatorzy:

20 lat temu, gdy w polsce rządziły Górnik i Legia i grywały w pucharach głos Szpakowskiego nie przeszkadzał mi wcale. Bo głos ma niezły. Problem w tym, że jest to komentator starej daty i to tak zwany beton. Może jestem przewrażliwiony, ale rażą niesamowicie jego literówki w nazwiskach. Niestety w chwili obecnej liczy się jakość, a nie sentyment. Poza tym często myli nazwiska graczy przy piłce, a expertowi na stanowisku obok (Andrzej J. lub inny plejer) zadaje pytania typu "czy nie uważasz, że mógł lepiej zagrać?" na ktore odpowiedź zawsze jest po myśli szpaka. Dlatego więcej meczów oglądam streamem na chińskich kanałach. Szkoda tym bardziej, że kilku komentatorów TVP jest lepszych a ligi mistrzów komentować nie mogą.

Do tego dochodzi duet magiczny Gmoch-Engel. Już wolę reklamy niż ich rysowanie.

Co do Bońka - wniósł świeży powiew i pewną spontaniczność. Co do Świerczewskiego i spółki. Moglo by ich nie być i nie zauważyłbym różnicy. Co do Kowalczyka: śmieszy 2+2x2 to już standard. Kołtoń i Borek? Nic do nich nie mam choć czasami przesadzają z komentarzami, w których wiedzą więcej o piłkarzach niż oni sami. Iwanow? Nie jest zły.

Smokowskiego pamiętam z przeszłości - nigdy nic nie miałem do jego komentarza. Fachowiec i już. Niestety nie mam C+. No i ostatnimi czasy oglądam SportKlub i gość tam komentujący też się nieźle wkręca.

 

Ogólnie - mógłbym oglądać mecze bez komentarza i byłoby dobrze

Odnośnik do komentarza

Swego czasu (koniec lat 90.) WizjaTV oferowała swoim abonentom coś na tę modłę - można było przyciskiem z pilota wyłączyć komentarz (zmieniało się język AUDIO z polskiego na angielski i przy zachowaniu wszystkich właściwych dźwięków boiskowo-stadionowych można było oglądać mecz bez konieczności użerania się z komentarzem np. Tomaszewskiego Jana).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najbardziej mi pasuje komentarz Borka, Bońka czy Iwanowa. Pana Zimocha nie miałem okazji słuchać(ale to się zmieni), C+ nie mam więc też brak porównania. Nie wiem co jeszcze na stanowiskach robią Szaranowicz, Szpakowski i eksperci TVP: Engel czy Gmoch.

Fajnie jest się pośmiać podczas oglądania meczu ale panowie "SZ" zbyt często nie wiedzą o czym mówią.

Kowalczyka lubię, tak po prostu, bo robi atmosferę w studio :]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...