Skocz do zawartości

Polski klub w LM...


Anderwalius

Rekomendowane odpowiedzi

Do Jedenastki Tygodnia nominowani zostali: Thwaite, Zieńczuk, Paweł Brożek i Dudu.

 

W tym tygodniu było wyjątkowo nudno, nic się nie działo, więc od razu przejdźmy do meczu z ŁKSem...

 

Puchar Ligi Polskiej [1/6]

18.09.2008. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 6 013

[1L]Wisła – [1L]ŁKS Łódź

 

Wisła: Juszczyk – Magiera, Dudka, Głowacki, Thwaite – Gordon – Boguski, Zieńczuk – Jean Paulista – Paweł Brożek ©, Dudu.

 

Skoro oczekiwano od nas dojścia do finału rozgrywek, to nie mogliśmy odpuścić żadnego meczu...

Już w 4. minucie Arifovic znalazł drogę do naszej bramki. Fatalne boisko na pewno nie pomoże nam w odrobieniu strat:/.W 20. minucie mieliśmy wiele szczęścia, gdyż piłka po strzale Arifovicia trafiła w poprzeczkę. Gra nie wyglądała najlepiej, szczególnie źle wypadał Magiera, który zawalił pierwszego gola. Został zmieniony prze Baszczyńskiego. Co gorsza – w 45. minucie urazu doznał Dudu, nie chciałem go przesilać, więc wykorzystałem kolejną zmianę – na boisko wszedł Ćwielong.

 

W przerwie, widząc posmutniałe twarze piłkarzy, powiedziałem, że jest szansa na wygraną.

Wyszli dość skoncentrowani na drugą połowę. W 57. minucie Dąbrowski sfaulował Brożka w polu karnym – sędzia podyktował jedenastkę! Thwaite jednak przestrzelił i musieliśmy dalej odrabiać straty. Boguski również doznał lekkiego urazu i komplet zmian został przeze mnie wykorzystany – Kosowski wszedł na boisko (wypadałoby powiedzieć – kartoflisko). W tym meczu nie było nic więcej interesującego.

 

Wisła – ŁKS 0-1 (0-1)

4’ – Arifovic

57’ – Thwaite nie wykorzystał karnego

 

Wisła: Juszczyk – Magiera (20’ Baszczyński), Dudka, Głowacki, Thwaite – Gordon – Boguski (67’ Kosowski), Zieńczuk – Jean Paulista – Paweł Brożek ©, Dudu (45’ Ćwielong).

 

MoM – Arifovic (8)

 

Porażka po bezbarwnej grze, zarówno naszej, jak i ŁKSu. Szkoda niewykorzystanego karnego, ale mówi się trudno i żyje się dalej.

 

Trzeba było skupić się na kolejnym, niełatwym meczu z Koroną. Jest to bardzo mocny przeciwnik, a w lidze idzie im świetnie. Będzie ciężko, ale damy radę.

 

22.09.2008 Stadion przy ulicy Ścigiennego, Kielce

Widzów: 9 860

[2.]Korona Kielce – [3.]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Thwaite, Dudka, Kokoszka, Cléber © - Gordon – Kosowski, Ćwielong – Jirsak – Paweł Brożek, Dudu.

 

Ten mecz zalicza się do tych, które trzeba wygrać, by myśleć o mistrzostwie. Tak więc – do roboty! Let’s do it!

Już pierwsza akcja mogła nam przynieść gola, jednak Dudu, po dośrodkowaniu Ćwielonga, trafił wprost w Mielcarza. W 9. minucie gospodarze wykorzystali nasze nieuporządkowanie w obronie i wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki – Hermes. Groźnie atakowaliśmy, jednak obrona i bramkarz gospodarzy mieli wiele szczęścia. Dopiero w 25. minucie udało się sforsować obronę rywali. Świetne podanie Jirsaka między obrońców do Brożka, a ten dopełnił formalności - wpakował piłkę do siatki. Gospodarze mieli incjatywę i raz po raz zagrażali naszej bramce, jednak ich strzały były niecelne. Obraz gry nie zmienił się już do końca tej połowy.

 

W przerwie dodałem otuchy zawodnikom, myślę, że zrozumieli, o co mi chodziło.

Zaraz na początku drugiej połowy Dudu zastąpił Piotr Brożek, który powędrował na skrzydło, a do ataku przeszedł Ćwielong. Hermes próbował strzału z daleka, jednak ta próba była niecelna. W 63. minucie Korona znowu wyszła na prowadzenie. Tym razem z dalszej odległości i, co najważniejsze, celnie strzelał Zganiacz. Było 2-1. Wszystko sprzysięgło się przeciw nam – kontuzja Jeana Paulisty nadeszła tuż po wykorzystaniu kompletu zmian, jakimi dysponowałem. Graliśmy w 10 już do końca – kolejna przegrana, jednak tym razem z zespołem z najwyższej polskiej półki.

 

Korona – Wisła 2-1 (1-1)

9’ – Hermes

25’ – Paweł Brożek

63’ – Zganiacz

75’ – knt. Jean Paulista

 

Wisła: Pawełek – Thwaite (63' Baszczyński), Dudka, Kokoszka, Cléber © - Gordon – Kosowski, Ćwielong – Jirsak (63' Jean Paulista, 75' kontuzja) – Paweł Brożek, Dudu (51' Piotr Brożek).

 

 

MoM – Mariusz Zganiacz (8)

Odnośnik do komentarza

26.09.2007 Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 6 043

[1L]Wisła – [2L}Kmita

 

Wisła: Juszczyk – Baszczyński, Magiera, Kokoszka, Głowacki – Gordon – Kosowski, Piotr Brożek – Jirsak – Dudu, Ćwielong.

 

Wisła – Kmita 3-0 (2-0)

7’ – Kosowski

37’ – knt. Król

42’ – Kosowski

70’ – Baszczyński

 

Wisła: Juszczyk – Baszczyński, Magiera, Kokoszka, Głowacki – Gordon (63’ Dudka) – Kosowski, Piotr Brożek (63’ Niedzielan) – Jirsak (63’ Zieńczuk) – Dudu, Ćwielong.

 

MoM – Kamil Kosowski (9)

 

Kolejna runda Pucharu Polski – trafiliśmy na Koronę. Trudno się mówi, powalczymy!

 

Wrzesień 2007

 

Bilans: 3-0-2, 10:4

Orange Ekstraklasa: 3. [-4], 14 pkt, 14:7

Puchar Polski: Trzecia Runda – Wisła-Korona

Finanse: 3,15M (+1,75M)

 

Transfery (Polacy):-

 

Transfery (zagranica):

1. Danny (POR)[2 U-21 /0] – 24 lata – OP PLŚ – z Dynama Moskwa do Sparty Praga za 5 mln euro

2. Hugo (BRA)[-] – 20 lat – O/WO P – z Paysandu do Vitorii za 35 tys. euro

3. Aurelien Capoue (FRA)[-] – 25 lat - OP L – z FC Nantes do Clemon Foot. Auvergne 63 za 20 tys. euro

 

Ligi świata:

Anglia: Man Utd [+3]

Argentyna: River [+4]

Brazylia: Grêmio [+2]

Francja: Olimpique de Marseille [+4]

Hiszpania: Barcelona [0]

Holandia: PSV [0]

Izrael: Bnei Jehuda [+1]

Kolumbia: Millonarios [+1]

Niemcy: Schalke [0]

Polska: Odra [+1]

Portugalia: Marìtimo [0]

Włochy: Roma [+1]

 

@Fenomen: tak, w następnym poście będzie już zamieszczony

Odnośnik do komentarza

Mam dobrą wiadomość – mój scout znalazł defensywnego pomocnika – Curro Vacas przeszedł do Wisły na zasadzie wolnego transferu.

 

Profile: Dudu, Curro Vacas

 

Wielkimi krokami zbliżały się derby Krakowa, które zawsze obfitują w emocje. Tym razem nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę punktów, gdyż kibice by nam tego nie wybaczyli...

 

Puchar Ligi Polskiej [2/6]

02.10.2007 Stadion przy ul. Józefa Kałuży, Kraków

Widzów: 6 472

[1L]Cracovia – [1L]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber © – Curro Vacas – Kosowski, Niedzielan – Jirsak – Ćwielong, Paweł Brożek.

 

Derby rządzą się własnymi zasadami, więc dajcie z siebie wszystko – każdy może wygrać!

Już w 4. minucie mogliśmy prowadzić, jednak Ćwielong strzelił niecelnie głową. Kilkanaście sekund później znów miał okazję się wykazać, lecz będąc sam na sam z Olszewskim – spudłował. Ale w 6 minucie przełamaliśmy opór rywala. Akcję rozpoczął Niedzielan, dostrzegł wychodzącego na wolne pole Kosowskiego i zagrał mu crossa, Kamil szybko odegrał do Brożka, ten natomiast z pierwszej piłki do Tomasa, który posłał piłkę w górny róg bramki gospodarzy. 1-0! Szanowaliśmy piłkę, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele. W 23. minucie rzut z autu wykonywał Baszczyński. Wrzucił piłkę daleko w pole karne, jednak obrońcy Cracovii zdołali ją wybić, niestety dla nich – tuż pod nogi Marcina, który dostrzegł niepilnowanego Niedzielana, posłał do niego futbolówkę, a ten strzałem z najbliższej odległości podwyższył na 2-0. W 38. minucie dogodną sytuację miał Kosowski, jednak źle przymierzył i nie trafił w bramkę. Końcowe minuty to nasza dominacja – w 44. minucie mamy rzut rożny. Baszczyński wrzuca na krótki słupek do Kosowskiego, ten przegrywa pojedynek główkowy, jednak piłka wędruje pod nogi Ćwielonga, który atomowym strzałem pokonuje Olszewskiego. Do szatni schodziliśmy z trzybramkową przewagą.

 

W przerwie wyraziłem swoje zadowolenie z przebiegu gry naszego zespołu.

Druga część gry przebiegała dość nudnawo, kontrolowaliśmy grę, więc postanowiłem wprowadzić Zieńczuka i Gordona, którzy zmienili Niedzielana i Vacasa. W 70. minucie Moskała zakręcił naszymi obrońcami, odegrał Kłusia, jednak ten posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką. Kwadrans przed końcem spotkania było już 4-0. Cléber odegrał do Piotra Brożka, ten dostrzegł w polu karnym Zieńczuka i tam posłał piłkę. Marek zwodem minął Drzymonta i strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie. Do końca kontrolowaliśmy grę i nie oddaliśmy incjatywy.

 

Cracovia – Wisła 0-4 (0-3)

6’ – Jirsak

23’ – Niedzielan

44’ – Ćwielong

75’ – Zieńczuk

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber © (80’ Kokoszka) – Curro Vacas (60’ Gordon) – Kosowski, Niedzielan (60’ Zieńczuk) – Jirsak (71’ Piotr Brożek) – Ćwielong, Paweł Brożek.

 

MoM – Andrzej Niedzielan (8)

Odnośnik do komentarza

Teraz czekał nas jakże ważny wyjazd do Grodziska Wielkopolskiego...

 

06.10.2007 Stadion przy ul. Powstańców Chocieszyńskich, Grodzisk Wielkopolski

Widzów: 1 824

[14.]Groclin – [3.]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber © – Gordon – Kosowski, Niedzielan – Jirsak – Ćwielong, Paweł Brożek.

 

Wlałem w zawodników nadzieję na wygraną, muszą znać swoją wartość, dlatego powinni być profesjonalistami i stawić czoło Groclinowi.

Mecz na dobre się nie rozpoczął a już jest 1-0! Baszczyński odgrywa do Kosowskiego, ten schodzi do środka i potężną bombą pokonuje bezradnego Przyrowskiego! Swych sił próbował też Brożek, ale jego strzał wylądował na trybunach. Jedną z niewielu okazji Groclin przeprowadził w 14. minucie, kiedy to Rocki wszedł między naszych obrońców, jednak uderzył obok bramki. W 22. minucie Niedzielan pędził lewym skrzydłem, dośrodkował na szósty metr, gdzie z chwili wolności skorzystał Ćwielong i było 2-0! Kolejna akcja – Baszczyński podaje do Kosowskiego, ten dośrodkowuje do Brożka, który strzela i... słupek ratuje Groclin! Co się odwlecze to nie uciecze – rzut rożny w 38. minucie wykonuje „Baszczu”, dośrodkowuje do Kosowskiego, który strzela głową. Piłkę paruje Przyrowski, jednak przy dobitce Ćwielonga już nie ma szans. 3-0! Sama końcówka należy do gospodarzy – wykonali kilka rzutów rożnych, jednak gola nie zdobyli. Za odepchnięcie Kosowskiego Babnic został ukarany czerwoną kartką. Przerwa.

 

W szatni nie mogłem zrobić nic innego, jak wyrazić zadowolenie z postawy moich graczy.

Po przerwie gra wyglądała monotonnie, żadna z drużyn nie kwapiła się do ataków. Dominowały częste straty oraz strzały z daleka, takie jak Jeana Paulisty z 64. minuty. W końcówce spotkania wreszcie porządny atak moich podopiecznych – przechwyt Zieńczuka w środkowej strefie umożliwił mu rajd do linii końcowej, skąd dośrodkował w pole karne, a tam przypadkowo Mynar umieścił piłkę we własnej bramce. Wygrywamy pewnie i zasłużenie.

 

Groclin – Wisła 0-4 (0-3)

2’ – Kosowski

22’ – Ćwielong

38’ – Ćwielong

45’ – cz.k. Babnic

81’ – sam. Mynar

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber © – Gordon (68’ Kokoszka) – Kosowski, Niedzielan (68’ Zieńczuk) – Jirsak (68’ Jean Paulista) – Ćwielong, Paweł Brożek.

 

MoM – Piotr Ćwielong (9)

 

Korona została nowym liderem OE, natomiast my plasujemy się wciąż na 3. miejscu.

 

Do reprezentacji Australii został powołany Michael Thwaite, natomiast Polskę będą reprezentowali następujący wiślacy: Paweł Brożek, Kamil Kosowski, Marcin Baszczyński, Andrzej Niedzielan i Arkadiusz Głowacki.

 

Do Jedenastki Tygodnia wskoczyli: Baszczyński, Dudka, Ćwielong i jak zwykle Paweł Brożek.

 

Do zdrowia po urazach wrócili Boguski i Cantoro.

 

Tymczasem Kowalik powiedział, że nie mam szans na tytuł. Już jeden tak mówił i skończyło się na 0-4, więc – doprawdy – nie wiem o co im chodzi. Odpowiedziałem, że Zagłębie spadnie do niższej ligi, gdzie jest ich miejsce.

 

Nadszedł dzień spotkania....

 

20.10.2007 Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 8 740

[3.]Wisła – [16.]Zagłębie Sosnowiec

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © - Kosowski, Boguski – Jirsak – Ćwielong, Niedzielan.

 

Powiedziałem zawodnikom, że ten mecz powinni wygrać, a najlepiej będzie, jak zrobią to dla kibiców, którzy przyszli na mecz i zgotowali nam nieziemskie przyjęcie.

Wraz z początkiem spotkania zaczęliśmy atakować i stopniowo przejmować inicjatywę. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje, a po groźnej kontrze gości było 1-0, piłkę wpakował Kmiecik. Mimo ciągłych ataków nie zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania i na przerwę schodziliśmy z opuszczonymi głowami.

 

W drugiej połowie nie wydarzyło się nic ciekawego. W końcówce spotkania straciliśmy drugą bramkę i tak oto nie wykorzystaliśmy szansy na wygraną.

 

Wisła – Zagłębie 0-2 (0-1)

24’ – Kmiecik

90’ – Kozubek

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © (68’ Gordon) - Kosowski, Boguski (68’ Zieńczuk) – Jirsak – Ćwielong (68’ Paweł Brożek), Niedzielan.

 

MoM – Dariusz Kozubek (8)

 

Zagłębie jest przepakowane, kto jest k**** ich researcherem?!

Odnośnik do komentarza

Następny mecz Pucharu Ligi Polskiej graliśmy z Ruchem...

 

Puchar Ligi Polskiej [3/6]

23.10.2007. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 6 042

[1L]Wisła – [1L]Ruch Chorzów

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber © – Vacas – Boguski, Kosowski – Jirsak – Paweł Brożek, Niedzielan.

 

Pierwszy nasz atak... jednak Boguski na spalonym. Cisnęliśmy Ruch, aż miło, tylko gola nam brakowało. Po podaniu Vacasa blisko był Niedzielan, jednak golkiper gości zdołał sparować piłkę do boku. W 29. minucie Pułkowski strzelał z daleka, jednak piłka po jego uderzeniu minęła słupek bramki Pawełka. Brożek miał dobrą okazję, jadnak przesadził z lobowaniem i piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Swych sił próbował także Siciak, ale jego strzał również niecelny. Przerwa.

 

Wyraziłem rozczarowanie grą zespołu i kazałem zawodnikom wziąć się w garść.

Rozmowa przyniosła efekt – w 48. minucie Jirsak popisał się wspaniałym solowym rajdem i minął dwóch obrońców Ruchu, a będąc sam na sam z bramkarzem, posłał piłkę w długi róg – piękna bramka. Pozazdrościł mu Siciak, jednak jego wykonanie skończyło się na aucie. Po świetnym podaniu Jirsaka, Brożek zmarnował dogodną sytuację, posyłając piłkę obok bramki Mioduszewskiego. Pod koniec meczu Ruch rzucił się do odrabiania strat, jednak na nasze szczęście, Janoszka był dziś w gorszej dyspozycji.

 

Wisła – Ruch 1-0 (0-0)

48’ – Jirsak

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński (62’ Thwaite), Dudka, Głowacki, Cléber © – Vacas (45’ Cantoro) – Boguski (56’ Ćwielong), Kosowski (56’ Piotr Brożek) – Jirsak – Paweł Brożek, Niedzielan.

 

MoM – Tomas Jirsak (8)

 

Po tym meczu objęliśmy 1. miejsce w tabeli naszej grupy.

 

Zabieramy się do roboty, kolejny mecz....

 

27.10.2007. Stadion przy ul. Cichej, Chorzów

Widzów: 7 832

[8.]Polonia Bytom – [3.]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber © - Gordon – Kosowski, Niedzielan – Jirsak – Paweł Brożek, Dudu.

 

Pierwsze 20 minut to okres gry w środku pola. W 23. minucie Dudu dostał dobrą piłkę od Niedzielana, jednak strzelił wprost w bramkarza gospodarzy. Chwilę później Jirsak próbował z daleka zaskoczyć Żmiję, ale ten wybija na rzut rożny. Mieliśmy kilka tych stałych fragmentów gry pod rząd, jednak zagęszczone pole karne uniemożliwiło nam oddanie celnego strzału. W 38. minucie kolejną sytuację miał Dudu, ale po interwencji bramkarza Polonii piłka wyszła na korner. Jednak i tym razem nie udało się pokonać dobrze spisującego się Żmiji. Sędzia kończy pierwszą część spotkania.

 

W 51. minucie Marcinkowski fauluje Brożka, który świetnie przedzierał się przez obronę gospodarzy. Sędzia wskazuje na 11. metr. Niedzielan zamienia karnego na bramkę i jest 1-0. Jednak w 55. minucie drugą żółtą kartkę dostał Gordon i graliśmy w osłabieniu. Kolejna nasza akcja – Niedzielan świetnie przedarł się lewym skrzydłem, dośrodkował do Dudu, jednak ten pudłuje. Siły wyrównały się w 73. minucie, kiedy to Owczarek faulował wychodzącego sam na sam Dudu. Kwadrans przed końcem spotkania groźnie strzelał Cantoro, jednak Żmija paruje piłkę na rzut rożny. Baszczyński dośrodkowuje z narożnika boiska, Cléber strzela... i Żmija odbija piłkę, dobitka Clébera i jest 2-0! Do końca nie oddaliśmy już prowadzenia i zaliczyliśmy kolejną wygraną w lidze.

 

Bytom – Wisła 0-2 (0-0)

51’ – kar. Niedzielan

55’ – cz.k. Gordon

73’ – cz.k. Owczarek

76’ – Cléber

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber © - Gordon (55’ sent off) – Kosowski (77’ Ćwielong), Niedzielan – Jirsak (56’ Cantoro) – Paweł Brożek (56’ Boguski), Dudu.

 

MoM – Andrzej Niedzielan (8)

 

Awansowaliśmy tym samym na fotel wicelidera Orange Ekstraklasy

 

@ Michael Dee - dzięki

Odnośnik do komentarza

Mimo że narzekam na ilość straconych bramek, to mniej ma tylko Korona, więc nie ma co tragizować.

 

Następny mecz gramy z Koroną, którą przyjmujemy na Reymonta. Jest to mecz 3. rundy PP.

 

W okresie przygotowawczym zagramy z: Lewskim Sofia, Śląskiem, Loko Płowdiw, Litexem, a także z Łęczną i Polonią Warszawa.

 

A więc przejdźmy do ważnego meczu z Kolporterem...

 

Puchar Polski 3. runda

31.10.2007 Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 7 262

[1L]Wisła – [1L]Korona Kielce

 

Wisłą: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Cléber ©, Głowacki – Vacas – Kosowski, Niedzielan – Jirsak – Boguski, Paweł Brożek.

 

Początek spotkania dosyć nerwowy. W 10. minucie Brożek próbował strzału zza pola karnego, jednak trafił niecelnie. Chwilę później w dogodnej sytuacji był Kowalczyk, jednak jego strzał był również chybiony. W ostatniej minucie fantastycznym strzałem popisał się Jirsak, jednak Mielcarz na posterunku.

 

Druga połowa była jeszcze gorsza – same niecelne strzały powodowały, że jakość widowiska drastycznie spadła, dlatego zaczynam i kończę na 92’ minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłkę do siatki pakuje Boguski i jest 1-0!

 

Wisła – Korona 1-0 (0-0)

90’+2 – Boguski

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Cléber ©, Głowacki – Vacas (76’ Cantoro) – Kosowski (76’ Ćwielong), Niedzielan – Jirsak – Boguski, Paweł Brożek.

 

MoM – Rafał Boguski (8)

 

Mecz zakończył się tak, jak miał się zakończyć. Przeważaliśmy w każdym względzie.

 

Październik 2007

 

Bilans: 5-0-1, 12:2

Orange Ekstraklasa: 2. [-4], 20 pkt, 20:9

Puchar Polski: 3. runda (Wisła 1-0 Korona)

Finanse: 2,94M (+1,55M)

 

Transfery (Polacy):-

 

Transfery (zagranica):

1. Christophe Landrin (FRA)[-] – 30 lat – P PŚ – z AS Saint-Etienne do ES Troyes AC za 220 tys. euro

2. Oliver Echouafni (FRA)[-] – 35 lat – DP – z OSG Nice do US Boulogne CO za 90 tys. euro

3. Mackaël Collorédo (FRA)[-] – 27 lat – N Ś – z Nîmes do Grenoble Foot 38 za 16 tys. euro

 

Ligi świata:

Anglia: Man Utd [+7]

Argentyna: River [+5]

Brazylia: Grêmio [+1]

Francja: Olimpique de Marseille [+6]

Hiszpania: R. Madryt [+2]

Holandia: PSV [+4]

Izrael: Bnei Jehuda [+5]

Kolumbia: -

Niemcy: Schalke [+4]

Polska: Korona Kielce [+4]

Portugalia: Porto [+2]

Włochy: Roma [+2]

 

PS. Kto mi wytłumaczy system gier Kolumbii? Bo się połapać nie mogę...

Odnośnik do komentarza

Rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Tym razem trafiliśmy na naszą imienniczkę z Płocka.

 

Następny mecz mieliśmy zagrać na własnym terenie z Widzewem Łódź...

 

03.11.2007. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 8 887

[2.]Wisła – [13.]Widzew

 

Wisła: Pawełek – Thwaite, Dudka, Cléber, Głowacki – Cantoro © - Boguski, Niedzielan – Jirsak – Paweł Brożek, Dudu.

 

Już pierwsza akcja mogła nam przynieść prowadzenie, jednak Brożek nie wykorzystał dośrodkowania Niedzielana. Kopia tej sytuacji była w 27. minucie, z tym, że piłka została wybita na rzut rożny. Wielkiego widowiska nie oglądaliśmy.

 

Mecz na remis w Krakowie.

 

Wisła – Widzew 0-0

45’ – knt. Joseph Dayo Oshadogan

 

Wisła: Pawełek – Thwaite (59’ Magiera), Dudka, Cléber, Głowacki – Cantoro © (59’ Gordon)Boguski, Niedzielan – Jirsak (59’ Boguski) - Paweł Brożek, Dudu.

 

MoM – Bartosz Fabiniak (7)

 

Totalna klapa – brak zaangażowania w grę, a napastników w ogóle nie widziałem – Brożek ma problemy z przełamaniem się i chyba zacznie grzać ławę...

 

Mam chyba łódzki kompleks, bo strzasznie ciężko mi się gra z Widzewem i ŁKSem, a ten drugi już czekał na horyzoncie.

 

Ale dobra wiadomość przyszła z Kielc – Korona przegrała z Polonią Bytom 0-1! Traciliśmy już tylko 3 punkty.

 

Puchar Ligi Polskiej [4/6]

06.11.2007. Stadion przy Alei Unii, Łódź

Widzów: 2 021

[1L]ŁKS Łódź – [1L]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © - Kosowski, Zieńczuk – Jirsak – Paweł Brożek, Niedzielan.

 

Na trybunach zasiadał Don Leo. Pierwszą dogodną sytuację miał Niedzielan, jednak fatalnie spudłował. Chwilę później „Wtorek” strzelał z daleka, jednak znów niecelnie. Kanonada Andrzeja trwała – w 17. minucie wyszedł sam na sam, ale trafił obok bramki. W 32. minucie Niedzielana wyręczył Brożek, po samotnym rajdzie uderzył w długi róg – bramkarz bez szans, 1-0! 10 minut później Paweł mógł podwyższyć na 2-0, jednak trafił wprost w Wyparłę. Koniec pierwszej połowy.

 

W 55. minucie Niedzielan miał kolejną okazję – ale tradycyjnie spudłował. Łodzianie przeprowadzili kilka składnych akcji, jednak Pawełek bronił pewnie. Kwadrans przed końcem wyprowadziliśmy groźny kontratak. Brożek pędził prawą stroną, dostrzegł w środku Paulistę i tam skierował swoje podanie, Jean wszedł między dwóch obrońców i przelobował „Bodzia”. Było 2-0. ŁKS próbował odpowiedzieć strzałem Arifovicia, jednak był on niecelny. Koniec meczu, zasłużone zwycięstwo na trudnym terenie.

 

ŁKS – Wisła 0-2 (0-1)

32’ – Paweł Brożek

75’ – Jean Paulista

 

Wisła: Pawełek – Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © (59’ Gordon) – Kosowski (59’ Ćwielong), Zieńczuk – Jirsak (59’ Jean Paulista) – Paweł Brożek, Niedzielan.

 

MoM – Paweł Brożek (8)

 

Co cieszy – Paweł się przełamał!

 

Ruch przegrał swoje spotkanie, więc umocniliśmy swoją pozycję w tabeli.

 

Kolejny Hiszpan mnie zaciekawił, więc Mario Rosas przybył do naszego klubu na testy.

 

09.11.2007. Stadion przy ul. Józefa Kałuży, Kraków

Widzów: 6 460

[3.]Cracovia – [2.]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Thwaite, Cléber – Cantoro © - Kosowski, Ćwielong – Jirsak – Paweł Brożek, Niedzielan.

 

Cracovia próbowała strzałów z daleka, jednak bez powodzenia. Groźnie był pod naszą bramką w 20. minucie, jednak Folc przestrzelił. W 25. minucie sędziemu przywidział się spalony i nie uznał bramki Niedzielana. Później Jirsak był przed szansą, jednak w trudnej sytuacji nie trafił w bramkę.

 

W drugiej połowie dobrą sytuację miał Brożek, jednak po jego strzale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Z narożnika dośrodkowywał Baszczyński – na krótkim słupku stał Kosowski, który odegrał do Dudki, a ten bez namysłu strzelił z pierwszej piłki i było 1-0. pod koniec meczu Brożek zakręcił obrońcami Cracovii, odegrał do Baszczyńskiego, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę, niestety, niecelnie. Potem przed szansą stanął Dudzic, ale Pawełek sparował piłkę na rzut rożny. Naszym rywalom bardzo się śpieszyło, jednak to my kontrolowaliśmy grę. Koniec meczu.

 

Cracovia – Wisła 0-1 (0-0)

45’ – knt. Folc

56’ – Dudka

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Thwaite (71’ Magiera), Cléber – Cantoro © - Kosowski (61’ Zieńczuk), Ćwielong – Jirsak (61’ Jean Paulista) – Paweł Brożek, Niedzielan.

 

MoM – Dariusz Dudka (8)

 

Choć nie byliśmy stroną przeważającą, to samo zwycięstwo nam się należało, mieliśmy lepsze sytuacje i, co najważniejsze, potrafiliśmy jedną z nich wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

Powołania do swoich reprezentacji otrzymali: Jirsak, Thwaite, Paweł Brożek, Dudka, Baszczyński, Niedzielan i Głowacki.

 

Tym razem przyszło nam podejmować GKS PGE Bełchatów...

 

14.11.2007. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 10 759

[2.]Wisła – [10.]Bełchatów

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © - Kosowski, Niedzielan – Jirsak – Paweł Brożek, Dudu.

 

Już w 3. minucie objęliśmy prowadzenie po pięknej dwójkowej akcji Brożka i Dudu. Dudu otrzymał podanie z głębi pola, odegrał do Pawła, który z pierwszej piłki zagrał prostopadłe podanie do Dudu, a ten pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce. Nie minęło 10 minut, a fantastyczne podanie Jirsaka wykorzystał Dudu i było 2-0. Do przerwy obraz gry się nie zmienił a w środku pola rządził i dzielił Jirsak, raz po raz świetnie podają do napastników.

 

W 52. minucie na 3-0 podwyższył Kosowski po dokładnym dośrodkowaniu Niedzielana. W 59. minucie znów zabłysnął Jirsak – podał między obrońcami do Dudu, który strzelił, jednak Kozik zdołał odbić piłkę, przy dobitce już nie miał szans – Dudu kompletuje hat-tricka. W 64. minucie na noszach został zniesiony Brożek. W jego miejsce zameldował się Ćwielong. Końcowy wynik to 4-0.

 

Wisła – Bełchatów 4-0 (2-0)

3’ – Dudu

14’ – Dudu

52’ – Kosowski

59’ – Dudu

64’ – knt. Paweł Brożek

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © (59’ Gordon) - Kosowski, Niedzielan – Jirsak (59’ Jean Paulista) – Paweł Brożek (64’ Ćwielong), Dudu.

 

MoM – Dudu (9)

 

Zdeklasowaliśmy rywali, Dudu zaliczył pierwszy hat-trick w sezonie, mecz na plus.

 

Korona zremisowała z Legią i traciliśmy do lidera już tylko punkt.

 

Do Jedenastki Tygodnia wybrani zostali: Baszczyński, Głowacki, Kosowski, Niedzialan i zdobywca trzech bramek Dudu.

 

Tymczasem Boguski zaczął normalne treningi.

 

Choć Niedzielan strzelił bramkę w reprezentacji, to nie ustrzegło to drużyny Beenhakkera od porażki, która zamknęła nam drogę do Euro 2008.

 

Kolejny mecz już na nas czekał. Na Reymonta przyjechała ekipa beniaminka z Białegostoku...

 

24.11.2007. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 9 680

[2.]Wisła – [13.]Jagiellonia

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © - Kosowski, Niedzielan – Jean Paulista – Ćwielong, Dudu.

 

Rozgrywaliśmy dobre spotkani – utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy groźne sytuacje, jednak Banaszyński miał dzisiaj swój dzień konia.

 

Przed szansą stanął Ćwielong, jednak jego strzał powędrował w trybuny. Dobrze spisywał się za to Pawełek, który wybronił groźny strzał Cielucha. W 76. minucie soczystym strzałem popisał się wprowadzony Boguski, jednak Banaszyński sparował piłkę na rzut rożny. Banaszyński powstrzymał nasz zespół.

 

Wisła – Jagiellonia 0-0

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © - Kosowski, Niedzielan – Jean Paulista (71’ Boguski) – Ćwielong (71’ Zieńczuk), Dudu (71’ Piotr Brożek).

 

MoM – Jacek Banaszyński (8)

Odnośnik do komentarza

Tymczasem czekały nas kolejne derby z Cracovią...

 

Puchar Ligi Polskiej [5/6]

27.11.2007. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 15 274

[1L]Wisła – [1L]Cracovia

 

Wisła: Juszczyk – Baszczyński, Dudka, Cléber ©, Głowacki – Vacas – Boguski, Kosowski – Jirsak – Dudu, Niedzielan.

 

Już w pierwszych minutach mielismy groźną sytuację – dośrodkował Kosowski, strzelał Niedzielan i mieliśmy rzut rożny. W 12. minucie objęliśmy prowadzenie po strzale Niedzielana i dobitce Jirsaka. W 26. pilkę do własnej siatki po dośrodkowaniu Kosowskiego wpakował Drzymont. W 37. minucie Karwan nieprzepisowo powstrzymywał Dudu w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Niedzielan. W ostatniej minucie pierwszej połowy Markowski uzyskał bramkę dla swojego zespołu. Schodziliśmy do szatni z dwubramkową przewagą.

 

W drugiej połowie kontrolowaliśmy grę i nie pozwoliliśmy na groźne akcje naszym rywalom

 

Wisła – Cracovia 3-1 (3-1)

12’ – Jirsak

26’ – sam. Drzymont

37’ – kar. Niedzielan

45’ – Markowski

90’ – knt. Pudysiak

 

Wisła: Juszczyk – Baszczyński, Dudka, Cléber ©, Głowacki – Vacas (59’ Gordon) – Boguski (59’ Ćwielong), Kosowski (59’ Rosas) – Jirsak – Dudu, Niedzielan.

 

MoM – Andrzej Niedzielan (8)

 

Ten mecz był debiutem testowanego Mario Rosasa, wypadł nieźle, choć nie grał na swojej nominalnej pozycji.

 

Wyszliśmy z grupy, teraz możemy się bardziej skupić na lidze.

 

Zostałem uznany z menedżera miesiąca – to miłe, ale nie zaprzątajmy sobie głowy, gdy czekają nas kolejne boje...

 

Listopad 2007

 

Bilans: 4-2-0, 10:1

Orange Ekstraklasa: 2. [-3], 28 pkt, 25:9

Puchar Polski: ćwierćdinał (Wsła Płock)

Finanse: 2,88M (+1,49M)

 

Transfery (Polacy):-

 

Transfery (zagranica):

1. Guilliaume Boronad (FRA)[-] – 28 lat – OP LŚ – z Martigues do Nîmes za 55 tys. euro

 

Ligi świata:

Anglia: Man Utd [+6]

Argentyna: River [+6]

Brazylia: Flamengo [0]

Francja: Olimpique de Marseille [+2]

Hiszpania: Barcelona [+2]

Holandia: PSV [+4]

Izrael: Bnei Jehuda [+3]

Kolumbia: ?

Niemcy: Werder Brema [+1]

Polska: Korona Kielce [+3]

Portugalia: Porto [+1]

Włochy: Roma [+5]

 

Tabela OE po 15. kolejkach

Odnośnik do komentarza

Kolejny ciężki bój – Lech Poznań (for Profesor)...

 

01.12.2007. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 14 190

[2.]Wisła – [3.]Lech

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © - Boguski, Kosowski – Jirsak – Dudu, Niedzielan.

 

W 14. minucie 1-0 dla gości po strzale Rengifo. Atakowaliśmy przez cały czas. W 20. minucie powinno być 1-1, ale dwa słupki i świetna interwencja Dolhy nam to uniemożliwiły. Jednak w 40. minucie doprowadziliśmy do wyrównania. Baszczyński zagrał crossa w pole karne, gdzie wbiegał Jirsak, a ten skierował piłkę do siatki.

 

Ciągle nękaliśmy Emiliana, strzały oddawali: Niedzielan, Boguski, Dudu, jednak bez skutku, Lech dzielnie się trzymał.

 

Wisła – Lech 1-1 (1-1)

14’ – Rengifo

22’ – knt. Rengifo

40’ – Jirsak

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber – Cantoro © - Boguski (60’ Zieńczuk), Kosowski – Jirsak (60’ Ćwielong) – Dudu (60’ Piotr Brożek), Niedzielan.

 

MoM – Hernan Rengifo (8)

 

I znowu Korona nam uciekła – teraz mamy 5 punktów straty.

 

Ostatni mecz polskiej Ligi Mistrzów z Ruchem...

 

Puchar Ligi Polskiej [6/6]

04.12.2007. Stadion przy ul. Cichej, Chorzów

Widzów: 2 043

[1L]Ruch Chorzów – [1L]Wisła

 

Wisła: Juszczyk – Thwaite, Magiera, Kokoszka, Głowacki © – Vacas – Boguski, Jean Paulista – Rosas – Dudu, Piotr Brożek.

 

Ruch – Wisła 1-0 (0-0)

66’ – Janoszka

 

Wisła: Juszczyk – Thwaite, Magiera, Kokoszka, Głowacki © – Vacas – Boguski, Jean Paulista – Rosas – Dudu, Piotr Brożek (56’ Ćwielong).

 

MoM – Łukasz Janoszka (8)

 

Nie ma sensu opisywać meczu o pietruszkę, gdzie wystawiłem same rezerwy.

Odnośnik do komentarza

W Grupie A. PLP zajęliśmy pierwsze miejsce, tuż za nami uplasował się Ruch.

 

Mario Rosas zakończył testy, jednak nie przekonał mnie do siebie. Jest kilku chętnych na niego, więc ze zmianą klubu nie będzie miał problemu. Tymczasem okienko transferowe się zbliża, a na horyzoncie nie widać nikogo, kto przydałby się drużynie...

 

Kolejny mecz to wyjazd do Zabrza, gdzie miało odbyć się spotkanie z Górnikiem...

 

08.12.2007. Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze

Widzów: 10 576

[4.]Górnik Zabrze – [2.]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki, Cléber © - Gordon – Boguski, Kosowski – Jirsak – Dudu, Niedzielan.

 

Danch oddał perwszy strzał, jednak nie trafił w bramkę. Chwilę później Madejski miał dobrą okazję, jednak podzielił los kolegi z zespołu. Górnik był ciągle w natarciu, lecz my dzielnie się broniliśmy. 29. minucie jednak Moskal przełamał naszą obronę. Było 1-0. My odpowiedzieliśmy strzałem Jirsaka, jednak zyskaliśmy tylko rzut rożny. Co gorsza – Głowacki doznał kontuzji i zmienił go Thwaite.

 

Ledwie po wejściu na drugą połowę wyrównaliśmy stan gry. Niedzielan umieścił piłkę w długim rogu bramki po podaniu Kosowskiego z lewej strony. W 72. minucie mogło być 1-2, ale Kosowski źle przymierzył. Zremisowaliśmy wygrany mecz – brzmiało zdanie komentatora... i chyba miał rację. Kolejny remis.

 

Górnik – Wisła 1-1 (1-0)

29’ – Moskal

41’ – knt. Głowacki

46’ – Niedzielan

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Głowacki (41’ Thwaite), Cléber © - Gordon (64’ Kokoszka) – Boguski (64’ Jean Paulista), Kosowski – Jirsak – Dudu, Niedzielan.

 

MoM – Tomasz Moskal (8)

 

Przpraszam fanów Wisły za ostatnią formę, ale to się zmieni...

 

Dobrą wiadomością było jednak to, że Korona też zremisowała, dzięki czemu ciągle trzymaliśmy dystans.

 

W ćwierćfinale PLP spotkamy się z Zagłębiem Lubin.

 

Paweł Brożek wreszcie wrócił do zdrowia po miesięcznej przerwie. Zaczynałem już za nim tęsknić, gdyż to on bierze na siebie ciężar wygrywania i ma najwięcej asyst i bramek w zespole.

 

Na okres próbny wzięty został Hiszpan Cheli. Jest to prawy ofensywny pomocnik, który być może zdobędzie uznanie w moich oczach.

 

Mecz z Górnikiem był ostatnim meczem o punkty w tym roku. Mistrzem jesieni została Korona, a my musieliśmy się cieszyć z drugiego miejsca. Teraz czekały nas sparingi...

 

16.12.2007 Stadion przy ul. Oprowskiej, Wroclaw

Śląsk – Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Thwaite, Cléber – Vacas – Cheli, Kosowski – Jirsak – Piotr Brożek, Paweł Brożek.

 

Śląsk – Wisła 4-1 (2-1)

5’ – knt. Witkowski

24’ – Jirsak

33’ – Krzysztof Szewczuk

40’ – Tomasz Szewczuk

53’ – kar. Tomasz Szewczuk

59’ – cz.k. Dudka

65’ – Tomasz Szewczuk

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Thwaite, Cléber – Vacas – Cheli, Kosowski – Jirsak – Piotr Brożek (90’ Magiera), Paweł Brożek.

 

MoM – Tomasz Szewczuk (9)

 

Masakra, jednak to ja popełniłem błąd, dając błędne polecenia asystentowi, który prowadził zespół.

 

19.12.2007. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Wisła – Litex

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Thwaite, Cléber – Cantoro © - Cheli, Kosowski – Jirsak – Paweł Brożek, Niedzielan.

 

Wisła – Litex 0-0

 

Wisła: Pawełek (82’ Złotnik) – Baszczyński (90’ Magiera), Dudka, Thwaite (82’ Kokoszka), Cléber – Cantoro © - Cheli (45’ Zieńczuk), Kosowski – Jirsak (63’ Kominiak) – Paweł Brożek (87’ Ćwielong), Niedzielan.

 

MoM – Illiya Dyakov [bR] (7)

 

Grudzień 2007

 

Bilans: 0-2-1, 2:3

Orange Ekstraklasa: 2. [-5], 30 pkt, 27:11

Puchar Polski: ćwierćfinał (Wisła Płock)

Finanse: 2,7M (+1,31M)

 

Transfery (Polacy):

1. Roger (BRA)[-] – 25 lat – OP L – z Legii do Pachucy za 1,2 mln euro

 

Transfery (zagranica):

1. Jean Carlos (BRA)[-] – 23 lata – N – z Figueirense do Lewskiego Sofia za 3,3 mln euro

2. Roman Vorobjov(RUS)[4 U-21 /0] – 23 lata – OP L – z Chimki do Spartaka Moskwa za 1,6 mln euro

3. Henry Giménez(URU)[-] – 21 lat – OP/N Ś – z Ricer Plate do Independiente za 875 tys. euro

 

Ligi świata

Anglia: Man Utd [+4]

Argentyna: River [+9]

Brazylia: Santos [+3] M

Francja: Olimpique de Marseille [0]

Hiszpania: Barcelona [+3]

Holandia: PSV [+1]

Izrael: B. Jerozolima [+1]

Kolumbia: ?

Niemcy: Werder Brema [0]

Polska: Korona Kielce [+5]

Portugalia: Porto [+1]

Włochy: Roma [+7]

Odnośnik do komentarza

Cheli zakończył testy, jednak dołączył do Rosasa i poszukiwania nowych nabytków trwały...

 

01.07.2009. kontrakt z nami podpisze bramkarz Nicolas Bonis. Ten 26-letni gracz gra obecnie w Pontevedrze.

 

Na testy przybył 33-letni Emilio José Viqueira. Jest to dość wszechstronny zawodnik i może się przydać, mimo swego wieku.

 

19.01.2008. Stadion przy ul Konwiktorskiej, Warszawa

Polonia – Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Thwaite, Cléber © - Cantoro – Boguski, Viqueira – Paweł Brożek, Piotr Brożek.

 

Polonia – Wisła 0-1 (0-1)

35’ – Viqueira

 

Wisła: Pawełek (81’ Juszczyk) – Baszczyński, Dudka (90’ Magiera), Thwaite (73’ Kokoszka), Cléber © - Cantoro (90’ Gordon) – Kosowski, Boguski (61’ Zieńczuk) - Viqueira (73’ Jirsak) – Paweł Brożek (73’ Niedzielan), Piotr Brożek (61’ Małecki).

 

MoM – Mariusz Pawełek (8)

 

02.07.2009 opuści nas Kosowski, który podpisał porozumienie z Hibernianem.

 

Dostaliśmy ofertę od Auxerre dla Dudki – „Prezes Bogusław Cupiał uważa, że grzechem...” :/

 

28.01.2008. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Wisła – Lewski Sofia

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Dudka, Dłowacki, Cléber © - Vacas – Kosowski, Ćwielong – Viqueira – Paweł Brożek, Piotr Brożek.

 

Wisła – Lewski 0-0

71’ – knt. Stanchev

 

Wisła: Pawełek (79’ Juszczyk) – Baszczyński (90’ Grochowski), Dudka (90’ Magiera), Głowacki, Cléber © (90’ Kokoszka) – Vacas (71’ Cantoro) – Kosowski, Ćwielong – Viqueira (61’ Zieńczuk) – Paweł Brożek, Piotr Brożek (71’ Gordon).

 

MoM – Mariusz Pawełek (8)

 

Kontrakt z zespołem podpisuje Kiran Bechan, 25-letni ofensywny prawy pomocnik pochodzący z Holandii, grający ostatnio w Hiszpanii.

 

Dudka przeszedł do AJ Auxerre za 1,9 mln euro oraz 20% następnego transferu.

 

Rozwiązano kontrakt z Tomaszem Dawidowskim.

 

Viqueira postanowił zaakceptować kontrakt, który zaproponowała mu Cordoba.

 

Zainkasowaliśmy 1,3 mln euro za Głowackiego, który przeszedł do Sunderlandu. Głównym powodem jego sprezdaży było jego niezadowolenie, co sprawiało, że nie przykładał się do gry dla swego klubu.

 

Teraz można myśleć o wzmocnieniach... tylko scouci nie znajdują tych piłkarzy, którzy mi potrzebni, a jak już znajdą, to są to piłkarze rywali, dlatego kluby nie chcą nam ich odsprzedać.

 

Kolejne 1,5 mln euro przyszło z transferu Jirsaka do Austrii Wiedeń.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...