Skocz do zawartości

Polski klub w LM...


Anderwalius

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałeś w pewnym momencie, że poszukujesz ofensywnego pomocnika więc może spróbowałbyś ściągnąć Zafera Yelenia? Przeszedł do mojego Bełchatowa z II ligowego Rostocka, co prawda w trzecim sezonie gry, ale dzielił i rządził w środku pola nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Taka moja luźna propozycja ;) Nie złożyłem Ci jeszcze gratulacji z okazji Mistrzostwa Polski, tak więc: Gratulacje!

 

Edit: Widze, że ściągnąłeś Sosnina, tak więc moja propozycja raczej nieaktualna?

Odnośnik do komentarza

05.07.2008. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Wisła – SC Vaslui

 

Wisła: Bonis – Baszczyński©, Magiera, Kokoszka, Wasiluk – Curro Vacas – Kalouda, Boguski – Iwan – Ćwielong, Niedzielan.

 

Wisła – SC Vaslui 2-0 (0-0)

5’ – knt. Kalouda

53’ – Bechan

71’ – Dudu.

 

Wisła: Bonis (73’ Pawełek) – Baszczyński©, (62’ Kuś), Magiera (45’ Cléber), Kokoszka, Wasiluk – Curro Vacas (45’ Strąk) – Kalouda (5’ Bechan), Boguski (45’ Gołoś) – Iwan (45’ Sosnin) – Ćwielong (45’ Wachowicz), Niedzielan (62’ Dudu).

 

MoM – Bechan (8)

 

----------------

 

08.07.2008. Stadion przy ul. Harcerskiej, Jastrzębie Zdrój

GKS Jastrzębie – Wisła

 

Wisła: Bonis – Baszczyński©, Magiera, Kokoszka, Wasiluk – Curro Vacas – Boguski, Niedzielan – Jean Paulista – Ćwielong, Paweł Brożek.

 

GKS Jastrzębie – Wisła 0-3 (0-2)

6’ – Paweł Brożek

35’ – Jean Paulista

59’ – Paweł Brożek

 

Wisła: Bonis – Baszczyński© (75’ Kuś), Magiera (59’ Cléber), Kokoszka (75’ Strąk), Wasiluk (45’ Varga) – Curro Vacas (45’ Gołoś) – Boguski (59’ Bechan), Niedzielan (45’ Piotr Brożek) – Jean Paulista (45’ Iwan, 75’ Sosnin) – Ćwielong (45’ Dudu), Paweł Brożek (59’ Wachowicz).

 

MoM – Paweł Brożek (9)

 

----------------

 

12.07.2008. Stadion Von Neuman, Arad

UTA – Wisła

 

Wisła: Bonis – Baszczyński©, Magiera, Kokoszka, Wasiluk – Curro Vacas – Boguski, Piotr Brożek – Jean Paulista – Ćwielong, Dudu.

 

UTA – Wisła 1-0 (0-0)

77’ – Chirciu

 

Wisła: Bonis – Baszczyński© (53’ Kuś), Magiera (53’ Cléber), Kokoszka (61’ Varga), Wasiluk – Curro Vacas (53’ Gołoś) – Boguski (53’ Kalouda), Piotr Brożek (53’ Niedzielan) – Jean Paulista (53’ Sosnin) – Ćwielong (53’ Paweł Brożek), Dudu (53’ Wachowicz).

 

MoM – Petrica Chirciu (8)

Odnośnik do komentarza

Piłkarze na sezon 2007/2008:

 

BRAMKARZE:

 

Nicolas Bonis (FRA)[-] – 26 lat – BR – dobrze spisywał się w sparingach – Pawełek może mieć poważną konkurencję.

 

Mariusz Pawełek (POL)[2A/0] – 27 lat – BR – ostatni sezon bardzo udany, mam tylko nadzieję, że skusi się zostać w Wiśle, by pograć w LM.

 

OBROŃCY:

 

Mariusz Magiera (POL)[-] – 23 lata – O PL – myślę, że przychodząc do klubu pomyliłem się co do jego osoby, dobrze uzupełnia luki w obronie powstałe przez kontuzje, a przez ostatni rok poprawił swoje umiejętności.

 

Marek Wasiluk (POL)[2 U-21 /0] – 21 lat – O LŚ, WO L – solidny obrońca, może trochę powolny, jednak wystarczająco szybki, by występować w pierwszym składzie; rok temu został uznany za jeden z lepszych talentów polskiej lidze, co bardzo mnie cieszy.

 

Cléber (BRA)[-] – 34 lata – O Ś – imponuje doświadczeniem, opanowaniem, szkoda, że jest już u schyłku kariery.

 

Adam Kokoszka (POL)[2A/1] – 21 lat – O Ś – w sparingach nie grał tak, jak ja bym tego chciał, więc możemy mieć kłopot z obsadzeniem deugiego środkowego obrońcy.

 

Norbert Varga (ROM)[-] – 28 lat – O Ś, DP – mam nadzieję, że nie będziemy musieli często sięgać po tego zawodnika – w sparngach grał bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo.

 

Marcin Baszczyński (POL)[35A/1] – 31 lat – O/WO P – jego doświadczenie będzie nam bardzo pomocne w walce o awans do LM.

 

Marcin Kuś (POL)[5A/0] – 26 lat – O/WO P – sprowadzony z Korony zawodnik ma łatać lukę, gdy kontuzji nabawi się jego imiennik Baszczyński. Zobaczymy jak zaadaptuje się w nowym środowisku.

 

POMOCNICY:

 

Curro Vacas (ESP)[-] – 28 lat – DP – będzie mocno walczył ze Strąkiem o pierwszy skład, dobrze pokazał się w zeszłym sezonie, ale ja od niego akurat oczekuję więcej.

 

Paweł Strąk (POL)[-] – 25 lat – DP – kolejny z nowych nabytków, typ walczaka, będzie bardzo pomocny w meczach o Champions League.

 

Konrad Gołoś (POL)[1A/0] – 25 lat – DP, P LŚ – umiejętności ma wystarczające by grać w pierwszym zespole, jednak czy psychicznie jest do tego gotów? Tego nie wiem. Jak na razie wielka niewadoma.

 

Kiran Bechan (HOL)[-] – 25 lat – OP P – powoli wyrasta na gwiazdę zespołu, poczynił ogromny postęp od poprzedniego sezonu i może być pewny pierwszej jedenastki jak mało kto w zespole.

 

Pavel Kalouda (CZE)[7 U-21 /0] – 21 lat – OP P – podobnie jak poprzednik poczynił duży postęp, potrafi to, czego oczekuję od skrzydłowego, dlatego mam nadzieję, że w najbliższym czasie przekona mnie do siebie. Przyuczam go na lewego pomocnika, co bardzo ułatwi mi życie.

 

Rafał Boguski (POL)[-] – 24 lata – OP PL, N – coś mi się wydaje, że nie daje on z siebie wszystkiego, co ma do zaoferowania, dlatego w dalszym ciągu nie przekonuje mnie do swojej osoby.

 

Patryk Małecki (POL)[1 U-21 /0] – 19 lat – OP PL, N – perspektywiczny gracz, którego postaram się wprowadzać powoli do pierwszego składu.

 

Jean Paulista (BRA)[-] – 30 lat – OP LŚ – jego doświadczenie może być bezcenne w walce o wyższe cele, bo zarówno Iwan, jak i Sosnin są jeszcze zbyt młodzi, by brać na siebie ciężar gry zespołu.

 

Marcin Wachowicz (POL)[-] – 27 lat – OP LŚ, N Ś – pokładam spore nadzieje w tym chłopaku, jest szybki, potrafi się kiwać, więc na skrzydło będzie w sam raz!

 

Piotr Brożek (POL)[-] – 25 lat – OP L, N – szczerze mówiąc, więcej się po nim spodziewałem, jednak trochę zawiódł moje nadzieje, więc jest dostępny do wypożycznia – w przyszłości może się jeszcze przydać.

 

Bartosz Iwan (POL)[-] – 24 lata – OP Ś – jest na dobrej drodze, by stać się wartościowym zawodnikiem, może załapać się nawet na pierwszy skład.

 

Anton Sosnin (RUS)[4 U-21 /0] – 18 lat – OP Ś – młodziutki gracz o wielkich możliwościach, choć ma kłopoty z presją, to może nam się przydać.

 

NAPASTNICY:

 

Piotr Ćwielong (POL)[5 U-21 /1] – 22 lata – OP L, N – jeśli wszystko pójdzie dobrze, to może otrzeć się nawet o pierwszy skład.

 

Andrzej Niedzielan (POL)[18A/6] – 29 lat – OP L, N – jeśli nam go nie wykupią, to na nim będzie się opierała gra na lewej stronie w tym sezonie, choć nie wykluczam, że w ataku nie będziemy mieli z niego pociechy.

 

Paweł Brożek (POL)[7A/1] – 25 lat – N - nasza główna armata, gdyby był trochę lepszy technicznie, to spokojnie mógłby się zadomowić w reprezentacji.

 

Dudu (NIG)[-] – 22 lata – N – kolejny supersnajper, jednak bardzo dużo pudłuje i gdyby trochę poprawił celność, nie byłoby na niego mocnych.

 

MENEDŻER:

 

Mateusz Adamiak – 31 lat – to na jego koncepcji głównie upatruję szansę na awans do LM :).

Odnośnik do komentarza

W Superpucharze Polski spotkaliśmy się z Jagiellonią. Znów naszej obronie kłopoty będzie sprawiał Sotirović.

 

Superpuchar Polski, finał

20.07.2008. Stadion Wojska Polskiego, Warszawa

Widzów: 13 613

[1L]Wisła – [1L]Jagiellonia

 

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Magiera, Kokoszka, Wasiluk – Curro Vacas – Bechan, Niedzielan – Sosnin – Paweł Brożek, Małecki.

 

W 3. minucie Małecki podaje na 6 metr do Brożka, a tez z najbliższej odległości trafia w bramkarza! Chwilę później w polu karnym Niedzielan podaje do Sosnina, a ten nie trafia w bramkę. Trzy minuty później Bechan prostopadle do Brożka, który jednak trafia niecelnie. W 9. minucie Cieluch dośrodkowuje do nie pilnowanego Marczaka, a ten pokonuje Pawełka. 1-0. Przyspieszyliśmy nieco grę. Sosnin z dystansu... ale niecelnie. W 14. minucie rzut wolny wykonuje Baszczyński – wrzuca wprost na głowę Małeckiego i... byłoby 1-1, gdyby sędzia nie dopatrzył się faulu Patryka. W 16. minucie Bechan prostopadle do Brożka, jednak ten w sytuacji sam na sam trafia w Majewskiego! Minutę później piłkę wyłuskał Sosnin, pobiegł z futbolówką kilka metrów i zdecydował się na strzał – piłka odbiła się od Piłatowskiego i zmyliła bramkarza Jagi. Doprowadzamy do wyrównania. W 23. minucie rzut rożny wykonywał Magiera, Małecki z główki... ale Majewski nie daje się pokonać. Sosnin dzisiaj opanował środek boiska – strzał w 26. minucie ledwie obronił golkiper Jagielloni, do bezpańskiej piłki dopadł Małecki i z 6 metrów nie trafił do bramki! W ostatnich minutach Curro Vacas po przechwycie zagrywa długą piłkę na dobieg do Brożka, a ten w klarownej sytuacji nie potrafi pokonać bramkarza rywali. Koniec pierwszej części gry.

 

W 51. minucie wszystko zapowiadało się spokojnie – do piłki nie dobiegł Małecki, a futbolówkę złapał Majewski... ale ta wypadła mu z rąk, Patryk stanął przed szansą, ale Majewski naprawił swój błąd. Dwie minuty później dobrze do Cielucha podawał Jarecki, ale strzał przeleciał nad poprzeczką Pawełka. 60. minuta – akcja jakich mało, Bechan wszedł w obronę gości jak w masło, jednak z ostrego kąta nie trafił w bramkę. Kwadrans przed końcem Sotirović uderza w poprzeczkę! Pawełek ociera pot z czoła – tym razem uniknął straty bramki. 88. minuta – Strąk fauluje w bocznym sektorze boiska, rzut wolny dla rywali, który będzie wykonywał Gudewicz. Dośrodkowuje na krótki słupek, do piłki wychodzi Cieluch i...strzela w słupek! Gdy już wszyscy myśleli o dogrywce Strąk wykonywał rzut wolny z własnej połowy. Piłka kierowana jest do Bechana, który wchodzi w pole karne... uciekła Jareckiemu, który dopuszcza się faulu – karny! Niezawodny Cléber umieszcza piłkę w siatce i jest po meczu.

 

Wisła – Jagiellonia 2-1 (1-1)

9’ – Marczak

17’ – Sosnin

90’ – kar. Cléber

 

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Magiera (45’ Cléber), Kokoszka, Wasiluk – Curro Vacas (67’ Strąk) – Bechan, Niedzielan – Sosnin – Paweł Brożek, Małecki (81’ Ćwielong).

 

MoM – Kiran Bechan (8)

 

Statystyki były po naszej stronie, ale jak wiadomo – nie one wygrywają mecze. Dobrze, że wytrzymaliśmy do końca, szczególnie zadowolony jestem z Bechana i Sosnina, którzy nadawali ton naszej grze. Całkowicie niewidoczny był Niedzielan, ale też i Sotirović, co powinno cieszyć.

Odnośnik do komentarza

Kapitanem zespołu został Cléber, a jego zastępcą Marcin Baszczyński. Zawodnicy przyjęli to z aprobatą i nikt nie wnosił sprzeciwu.

 

W 2. Rundzie Kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów zagramy ze słoweńskim Domżale.

 

Piotr Brożek został wypożyczony do klubu M. Hajfa.

 

Orange Ekstraklasa, [1/30]

26.07.2008. Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze

Widzów: 14 799

[4.]Górnik Zabrze – [14.]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Wasiluk, Kokoszka, Cléber© - Curro Vacas – Bechan, Niedzielan – Sosnin – Brożek, Dudu.

 

5. minuta – rzut wolny wykonuje Baszczyński, strzela... dobija Sosnin i jest 1-0! Błyskawicznie wychodzimy na prowadzenie. 9. minuta – kontratakujemy, z piłką biegnie Dudu, strzela wprost w bramkarza, jednak do pustej siatki piłkę ładuje Brożek i jest 2-0. 14. minuta – Sosnin na prawo do Bechana, ten decyduje się na rajd, dośrodkowuje z linii końcowej, strzela Dudu i mamy już 3-0. Kasztelan próbował strzału z dystansu, jednak bez powodzenia. 26. moinuta – Sosnin wychodzi z kontratakiem, podaje do Brożka, ten z pierwszej na wolne pole, najszybszy jest Dudu, który dopada do piłki jednak trafia w bramkarza, a obrońcy oddalają zagrożenie. 28. minuta. – rzut wolny wykonuje Baszczyński, strzela... piłka odbija się od słupka i wpada do siatki! 4-0! 34. minuta – Jarka staje w sytuacji oko w oko z Pawełkiem i nie trafia w bramkę. Ostatnia minuta pierwszej części gry – z rożnego dośrodkowuje Markiewicz, głową strzela Polczak i jest 4-1.

 

47. minuta – między obrońców wchodzi Kasztelan, strzela w długi róg, ale niecelnie. Później dominowały strzały z dystansu. 63. minuta – Baszczyński dośrodkowuje z rożnego, obrońcy wybijają pod nogi Marcina, który jeszcze raz dośrodkowuje, tym razem celnie i Bechan zdobywa bramkę. 83. minuta – Niedzielan dośrodkowuje, strzela Małecki, jednak nad poprzeczką. 94. minuta – Moskal sam na sam z Pawełkiem, jednak nie trafia w bramkę. Odnosimy zasłużone zwycięstwo.

 

Górnik Zabrze – Wisła 1-5 (1-4)

5’ – Sosnin

9’ – Brożek

16’ – Dudu

28’ – Baszczyński

45’ – Polczak

63’ – Bechan

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Wasiluk, Kokoszka, Cléber© - Curro Vacas – Bechan (69’ Kalouda), Niedzielan – Sosnin (64’ Jean Paulista) – Brożek (78’ Małecki), Dudu.

 

MoM – Marcin Baszczyński (9)

 

Trwały rozmowy na temat przejścia Adama Kokoszki do Legii lub Zagłębia. To sprawiło, że złożyliśmy oferty kilku obiecującym obrońcom, a co z tego wyniknie – dowiecie się później.

 

Liga Mistrzów, 2. Runda Kwalifikacyjna [1/2]

30.07.2008. Park Narodowy, Domżale

Widzów:

[sVN]Domżale – [POL]Wisła

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Wasiluk, Kokoszka, Cléber© - Curro Vacas – Bechan, Niedzielan – Sosnin – Brożek, Dudu.

 

Domżale – Wisła 1-1 (1-0)

32’ – sam. Kokoszka

90’ – Małecki

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Wasiluk, Kokoszka (45’ Magiera), Cléber© - Curro Vacas – Bechan (71’ Kalouda), Niedzielan – Sosnin – Brożek (45’ Małecki), Dudu.

 

MoM – Ivo Gomboc [bR](8)

 

@Liber - ogólnie kadra jest niezła, ale jeszcze kompletujemy obronę.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2008

 

Bilans: 1-1-0, 6:2

Orange Ekstraklasa: 1. [0], 3 pkt, 5:1

Puchar Polski: -

Puchar Ligi Polskiej: -

Liga Mistrzów: 2. Runda Kwalifikacyjna (Domżale 1-1 Wisła [1/2])

Finanse: 5,43M (-679 tys.)

 

Transfery (Polska):

1. Michał Goliński (POL)[1A/0] – 27 lat – OP Ś – z Zagłębia Lubin do Lecha za 725 tys. euro

2. Cezary Wilk (POL)[6 U-21 /0] – 22 lata – P Ś – z Cracovii do Polonii Warszawa za 475 tys. euro

3. Marcin Kokoszka (POL)[3 U-21 /1] – 24 lata – O/WO PL – z Odry do Polonii Warszawa za 350 tys. euro

 

Transfery (zagranica):

1. Silva (ESP)[13A/1] – 22 lata – OP PLŚ – z Valencii do Interu za 65 mln euro

2. Goran Pandev (MKD)[26A/15] – 25 lat – OP/N Ś – z Lazio do Chelsea za 54 mln euro

3. Christian Chivu (ROM)[45A/3] – 27 lat – O LŚ – z Interu do Valencii za 35,5 mln euro

 

Ligi świata

Anglia: -

Argentyna: -

Brazylia: Cruzeiro [+4]

Francja: -

Hiszpania: -

Holandia: -

Izrael: -

Kolumbia: Deportivo Cali [+1]

Niemcy: -

Polska: Wisła [0]

Portugalia: -

Włochy: -

 

Ranking FIFA:

1. Brazylia [0] (1932)

2. Anglia [0] (1790)

3. Niemcy [+4] (1745)

48. Polska [-5] (633)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach:

Jagiellonia – Szamkir [8-1] (Puchar UEFA, 1. Runda Kwalifikacyjna [2/2])

Korona – TVMK [5-0] (Puchar UEFA, 1. Runda Kwalifikacyjna [2/2])

Odnośnik do komentarza

Jeśli przejdziemy dalej w LM, to w 3. Rundzie spotkamy się z... Ajaxem Amsterdam.

 

Adam Kokoszka przechodzi do Zagłębia Lubin za 725 tys. euro oraz 20% następnego transferu.

 

Artur Jędrzejczyk podpisuje kontrakt z Wisłą Kraków.

 

Orange Ekstraklasa, [2/30]

03.08.2008. Stadion przy ul. Reymonta, Kraków

Widzów: 11 284

[2.]Wisła Kraków – [5.]Wisła Płock

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Wasiluk, Jędrzejczyk, Cléber© - Curro Vacas – Kalouda, Niedzielan – Sosnin – Brożek, Dudu.

 

Spotkanie toczyło się w usypiająco wolnym tempie, a w pierwszej połowie nie było nic godnego napisania.

 

W 53. minucie Jędrzejczyk sprowokował rzut karny, jednak strzał z 11 Strugarka obronił Pawełek. W 61. minucie z boiska za drugą żółtą kartkę został wyrzucony Sołdecki, jednak nie potrafiliśmy tego wykorzystać i mimo licznych sytuacji, wynik 0-0 utrzymał się do końca.

 

Wisła Kraków – Wisła Płock 0-0

53’ – Strugarek nie wykorzystał karnego

61” – cz.k. Sołdecki

 

Wisła: Pawełek – Baszczyński, Wasiluk, Jędrzejczyk, Cléber© - Curro Vacas – Kalouda (45’ Wachowicz), Niedzielan – Sosnin (77’ Jean Paulista) – Brożek, Dudu (45’ Małecki).

 

MoM – Anton Sosnin (7)

Odnośnik do komentarza

widzę, że kupiłeś mojego dobrego znajomego z Pontevedry - Bonisa

w FM2006 to był znakomity bramkarz, radził sobie i w Segunda Division B i w Segunda Division A i nawet w Primera Division grał bardzo dobrze - jeśli go jakoś znacząco nie "uszczuplili" to będziesz miał z niego pożytek

jak widzę, nadal jego największym atutem są dobre parametry fizyczne i dobry refleks - to powinno wystarczyć, żeby był najlepszym bramkarzem w polskiej lidze :) a jak w Europie to trudno mi powiedzieć :-k

Odnośnik do komentarza

Pierwszy moment zwątpienia – byliśmy o dwie klasy lepsi o przeciwników, a dwa razy zremisowaliśmy, sędzia nie podyktował dwóch karnych, które nam się należały, Vuk w drugim meczu oddał strzał życia z 35 metrów, Strąk sprokurował karnego... miałem chęć odejść, ale skoro mnie nie wyleli, będę dzielny i powalczę o kolejną szansę.

 

Postanowiłem jednak, że jeśli nie wygramy następnego meczu, podaje się do dymisji.

Odnośnik do komentarza
Ciągłe wygrywanie jest nudne. Powtórzę raz jeszcze - jeden z najbardziej pamiętnych sezonów w mojej całej karierze CM/FM rozegrałem w Championship, ratując się przed spadkiem w ostatniej kolejce dzięki bramce straconej przez rywali w innym meczu w 92. minucie.

Zapamiętam, ale sam odegram sobie 5 meczow i jak mnie nie wyrzucą to znowu zacznę pisać.

 

Tymczasem Widzew 2-2 Wisła

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...