Skocz do zawartości

Towarzystwa ubezpieczeniowe


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się niedługo ubezpieczenie samochodu (PZU) i staram się porównać ceny w innych ubezpieczalniach (Link4, AXA, Liberty Direct itp)

Jednak przy każdym obliczaniu składki należy podać informację o zniżce/zwyżce w ostatniej polisie. I za nic w świecie nie mogę odnaleźć takiej informacji. Prawko mam od sierpnia 2006, jedyną kolizję miałem w listopadzie 2006. Może mi ktoś udzielić informacji?

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Prawdopodobnie tylko zasiłek pogrzebowy (Do 4600 złotych).

Więcej dostałbyś, gdyby babcia była ubezpieczona na życie prywatnie i byłbys uposażony. Twoje ubezpieczenie nie ma tutaj absolutnie nic do rzeczy.

 

Są przypadki, w których można dostać jeszcze dodatkowe pieniądze. Takie Twoja rodzina otrzyma, jeśli:

- babcia w momencie śmierci była zatrudniona. (Odprawa pośmiertna).

Jest jeszcze świadczenie dla dzieci, ale tylko pod warunkiem, ze to babcia Cię wychowywała i utrzymywała, a Ty nie skończyłeś 16 lat, lub 25 lat, jeżeli nadal się uczysz.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Potrzebuję pewnej porady, jak rozwiązać pewien problem.

Otóż od jakiegoś czasu moich teściów zalewa babka z piętra wyżej. Jest strasznie chamska i na zwrócenie uwagi obruszyła się, że remont jej robił dobry fachowiec i zapłaciła dużo kasy i u niej wszystko gra.

I teraz pytanie, co począć z tą sprawą. Teście są ubezpieczeni w PZU. Nie mam pojęcia, czy babka jest ubezpieczona. Czy zgłosić to do PZU, czy na policję.

Ktoś ma jakąś poradę?

Odnośnik do komentarza
Mam takie pytanko: czy jesli jestem ubezpieczony w ZUSie to przysluguje mi jakis zwrot za zgon czlonka rodziny (konkretnie babci)?

Nie. Jedynie osoba zajmująca się pochówkiem dostanie ekwiwalent zwrotu kosztów za pogrzeb do kwoty wymienionej przez Mańka (zmieniana jest ona co jakiś czas).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Dzięki grepio za informację :piwo:

Więc po świętach trzeba będzie przejść do mniej pacyfistycznych działań :]

 

Wszystko zależy od tego, co obejumje polisa ubezpieczenia i jakiego typu szkody można z niej likwidować. Jeżeli jest to ubezpieczenie mieszkania, które obejmuje rownież zalanie to jak najbardziej należy się odszkodowanie od ubezpieczyciela. Jeżeli jednak polisa obejmuje szkody wyrządzone jedynie osobom trzecim to nie ma podstaw dochodzenia odszkodowania od ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Wężyki pękły pod wanną w nocy i zalało sąsiadce z 3. piętra całą łazienkę, płytki i ścianę od przedpokoju, sąsiadom z 2., 1. piętra i parteru też zalało. Już przyszła 3 razy sąsiadka z dołu i mówiła, że nas obciąży. Mam nieubezpieczone mieszkanie, prawdopodobnie jest to możliwe, co tu wyczytałem kilka postów wyżej, ile to może kosztować? No i grozi sprawą sądową :/ jak to może wyglądać, przecież to nieszczęśliwy wypadek i na dodatek my jeszcze mamy sąsiadom zwracać? Ona jest ubezpieczona w PZU, na dodatek tam pracuje :roll: i w ogóle jest chamska, opryskliwa z tekstami 'obciążę was' i po cholerę przyłazić i kilka razy to gadać... jeśli będę musiał płacić to ile? Pomocy.

Odnośnik do komentarza

uła :/

No czyli podobna sytuacja jak z moimi teściami, tylko, że stoisz po drugiej stronie :/

Babka niech nie fisiuje, bo ona dostanie z PZU kasę, skoro jest ubezpieczona. I to dostanie ładną kasę, bo PZU płaci dobrze i na bank nie będzie stratna.

Nie mam pojęcia, jak Ty na tym wyjdziesz. Ale z tego co pisali wyżej, to PZU może Ciebie ścigać.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Jeśli wniesie to coś do tematu, to w zeszłym roku dzwonili do mnie z ofertą. I mówiąc krótko, wyśmiałem ich. Stawka za OC wyniosła tyle samo co w PZU. Najtaniej było bodajże w Axie. Zwłaszcza, gdy ma się kogoś znajomego. Wówczas jest chyba 50 zły zniżki za powołanie się na czyjąś polisę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj dostalem propozycje z MTU z kwota 1200 zl.. a na Liberty sobie wyliczylem nieco ponad 700 stad moje pytanie :>

Że tak zapytam, 1200 PLN za OC? to co Ty ubezpieczasz? Samolot? Ja za samo OC w Warcie płaciłbym coś koło 300 zł(nie wiem dokładnie bo zawsze wykupuje pełne pakiety) za rok ze zniżkami.

Odnośnik do komentarza

Wille z basenem :> U mnie byl taki problem, ze mam <25 lat czyli +50% zwyzek i >12 lat auto czyli +10% kolejnych zwyzek :) Niestety tylko 20% znizek przez 5 lat jazdy bo mialem jeden incydent 2 lata temu, tak by bylo -40% :| Glupi bylem, ze mandat podpisalem, pisalem o tej sprawie kiedy w kaciku prawnym bodajze z tio. Ale umowa juz rozwiazana, i ide gdzie indziej :) W Liberty wyliczylem sobie niecale 700 zl :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dostalem propozycje z MTU z kwota 1200 zl.. a na Liberty sobie wyliczylem nieco ponad 700 stad moje pytanie :>

Że tak zapytam, 1200 PLN za OC? to co Ty ubezpieczasz? Samolot? Ja za samo OC w Warcie płaciłbym coś koło 300 zł(nie wiem dokładnie bo zawsze wykupuje pełne pakiety) za rok ze zniżkami.

 

A czym Ty jeździsz ,że się tak spytam, bo mnie za Boga nie chce wyjść mniej niż 1000.No fakt , że mam tylko 30 % zniżek.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dostalem propozycje z MTU z kwota 1200 zl.. a na Liberty sobie wyliczylem nieco ponad 700 stad moje pytanie :>

Że tak zapytam, 1200 PLN za OC? to co Ty ubezpieczasz? Samolot? Ja za samo OC w Warcie płaciłbym coś koło 300 zł(nie wiem dokładnie bo zawsze wykupuje pełne pakiety) za rok ze zniżkami.

 

A czym Ty jeździsz ,że się tak spytam, bo mnie za Boga nie chce wyjść mniej niż 1000.No fakt , że mam tylko 30 % zniżek.

Teraz Vectra. (silnik 1.9) 60% zniżki. + 10% zniżki za "lojalność" mowa o OC.

Pamiętajcie, zawsze każdą umowę można negocjować.

Generalnie za OC i AC za rok płacę 2300 PLN - przy czym, mam pełen pakiet. Sciagaja mnie z terenu polski do wskazanego warsztatu, mam oryginalne częsci. itp

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...