Skocz do zawartości

Towarzystwa ubezpieczeniowe


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kończy mi się ubezpieczenie na dom i samochody więc postanowiłem porozglądać się za tanim a dobrym ubezpieczeniem. Dzisiaj znalazłem ofertę firmy Benefia, udziałowcem której jest Vienna Insurance Group. Pierwszy raz spotykam się z tą firmą i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów miał z nimi do czynienia lub cokolwiek słyszał, ponieważ poważnie zacząłem zastanawiać się nad przeniesieniem się właśnie do nich z ubezpieczeniem samochodów i domu. Składki wyszły mi niższe niż teraz ze zniżkami.

www.benefia24.pl

www.benefia.pl

 

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie i opinie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Musisz posprawdzać jak najwięcej towarzystw ubezpieczeniowych, dla jedynych HDI będzie tańsza a dla drugich Cigna. Te dwa uchodzą za najtańsze towarzystwa. Nic się jednak nie stanie jak pójdziesz do przedstawicieli Generali, Allianz, PZU, Hestii, Warty żeby obliczyć sobie składkę.

Odnośnik do komentarza

Aliazn, PZU, Warta, Pff, no sorry, chcecie Lasice z torbami puscic?

 

Ja mam identyczne auto jak Lasica, i niedawno przedluzalem polise, ktora mam w HDI. Zaplacilem 620 zl za caly rok. Auto mam na siebie, dostalem 10% za bezszkodowosc i 5% za kontynuacje. Jak sie pytalem w PiZetJu to mi zaspiewali 1150 zl.

 

Z samym OC sie nie ma sie co patyczkowac bo to nie jest ubezpieczenie dla Ciebie tylko dla tych, ktorzy w wyniku twoich dzialan beda poszkodowani. Wiec jakosc tego ubezpieczenia niewiele Cie obchodzi. Lasica oprocz HDI sprawdz tez oferty direct - Link4, CU Direct, Liberty - wystarczy do nich zadzwonic, wiec informacje uzyskasz w 10 min bez wylazenia z domu. Sprawdz tez mBank i ich supermarket ubezpieczen. Oferuja ubezpieczenia wielu firm na bardzo dogodnych warunkach i z mozliwoscia rozlozenia skladki na 12-rat, pobieranych co miesiac z konta na zasadzie polecenia zaplaty! Tyle, ze trzeba miec u nich konto.

Odnośnik do komentarza
Aliazn, PZU, Warta, Pff, no sorry, chcecie Lasice z torbami puscic?

 

Ja mam identyczne auto jak Lasica, i niedawno przedluzalem polise, ktora mam w HDI. Zaplacilem 620 zl za caly rok. Auto mam na siebie, dostalem 10% za bezszkodowosc i 5% za kontynuacje. Jak sie pytalem w PiZetJu to mi zaspiewali 1150 zl.

Uważasz, że ubezpieczając mi auto za 345 zł rocznie Allianz puszcza mnie z torbami?

Odnośnik do komentarza

Mój ojciec ruszył się z tym ubezpieczeniem. Chyba mu się nudziło. Co ja moglem zrobić, papiery zostawiłem w domu.

Pojechal do HDI i przepisali na mnie ubezpieczenie. Szkoda, że nie powiedzieli ojcu, że po 30 dniach zakład ubezpieczeń może dokonac ponownej kalkulacji ubezpieczenia i dawalić mi wyrównanie.

Pfffff będę musiał sam się z tym ruszyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

:doh!:

Nie zauważyłem tego tematu. Sorki za założenie innego.

 

A wracając do tematu:

Za niecały miesiąc czeka mnie niemiły obowiązek. Muszę opłacić składkę na ubezpieczenie komunikacyjne za mój samochodzik. Do tej pory (przez 4 lata) opłacałem je w PZU, ale mam dość tej firmy. Od nowości samochód stracił na wartości ponad 50% a składka od tych 4 lat jest prawie wciąż taka sama. Niby dochodzą zniżki, ale wciąż walą podwyzki, które potrafią załamać człowieka. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej towarzystwom typu DIRECT. Na pierwszy ogień poszły: LINK4, Liberty, Axa i Commercial Union. Najciekawszą (znaczy najtańszą ofertę dostałem od Axa). Brak udziału własnego, assisatnce nawet na zamkniącie kluczyków pod blokiem i brak paliwa, brak straty zniżek za kradzież i wybite szyby itp. Ale mam pytanie do forumowiczów. Korzysta ktoś z Was z ubezpieczeń DIRECT. Ma może jakies doświadczenia w przypadku słuczek bądź (czego nikomu nie życzę) kradzieży auta? Czy łatwo załatwić sprawę w razie takiego przykrego przypadku? Czy podobnie jak PZU ostro trzeba sie kłocić, aby uzyskać godne odszkodowanie? Prosze o pomoc.

Nadmienie tylko, że w PZU wyliczyli mi składke 2077zł a w Axie 1279zł (800 zł nie chodzi piechotą), a asistance mam nawet pod domem (a nie jak w PZU 50 km od miejsca zamieszkania).

Odnośnik do komentarza

Przeliczyłem i sprawdziłem sobie to dokładnie i to mi wyszło:

Jaśli chodzi o atrakcyjność ofert pod względem finansowym przedstawia się to następująco:

PZU - 2046

CU DIrect - 2017

Libert Direct - 2011 (najbardziej rozbudowana wersja)

Compensa - 1910

Link4 - 1836

Allianz direct - 1686 (ale najtańsze OC)

Generali - 1617

Benefia24 - 1551

Axa - 1279 (tylko na kraj)

 

ewentualnie można dokupić ochronę prawną w DAS - 240zł

co byście mi doradzili? Do tej pory mam 4 lata bezszkodowej jazdy w PZU (oferują mi 30%

zniżek)

Wszystkie ubezpieczenia zawierają brak wkładu własnego, amortyzacje części, NNW, assistance

(ograniczony w przypadku Allianz(30km) i PZU(50km od domu)). Liberty oferuje brak amortyazji

pojazdu, przez cały czas trwania ubezpiecznie cena około 21700. W pozostałych towarzystwach

cana waha się od 19500 do 22500 (w Axie wogóle nie podają ceny początkowej, podejrzewam, że

jest bardzo zaniżona)

 

Dla mnie najatrakyjniej wygląda oferta Generali i Benefii24. A co Wy byście polecili??

Miał ktoś (nie)przyjmność likwidować szkodę w któryms z powyższych TU lub słyszał o tym (ale sprawdzone informacje, nie plotki).

 

Sorry za drugi post, ale temat uciekł daleko, a wybór towarzystwa coraz bliższy (do 5 kwietnia).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

jezeli chodzi o likwidacje szkód, to miałem do czynienia z Generali dwukrotnie;

 

1. szyba przednia uszkodzona przez kamień- bezproblemowo: mogłem wybrać sobie warsztat-sprawa załatwiona bezgotówkowo- musiałem tylko dopłacic 10%, bo taka była opcja ubezpieczenia

2.poważna awaria samochodu uniemozliwiająca dalszą jazdę- tu akurat Assistance- przewóz do wybranego przez nas hotelu a laweta z autem do wskazanego przeze mnie warsztatu; bezproblemowo;

 

Generali mogę polecić

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nie wiem gdzie to wpisac wiec dam tutaj. W piatek wracajac z pracy pod samym domem przewróciłem sie na schodach i wybiłem górna jedynke. Czy moge liczyc na jakieś pieniądze z ubezpieczenia?? Byłem dzisiaj u stomatologa i powiedział ze musze spytac w pracy czy mam takie ubezpieczenie. Jakie to ubezpieczenie?? Dzieki

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...