Skocz do zawartości

Grand Theft Auto...


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gram w GTA IV od niecałych dwóch tygodni na PS3. Jednym słowem, zajebioza :) Ciekawe misje, jeszcze ciekawsza fabuła, dobra grafika (ale nie perfekcyjna, są ładniejsze gry). Niko to chyba najfajniejszy i najbardziej barwny bohater ze wszystkich gier na rynku. :] Świetne modele samochodów, mimo że nie ma w grze licencjonowanych aut.

 

Wersja na PC zapewne będzie wyglądać dużo lepiej, z racji tego że obecne komputery mają coraz większą przewagę, jeśli chodzi o możliwości graficzne, nad konsolami.

Odnośnik do komentarza

PC już od jakiegoś czasu są mocniejsze od konsol "next gen". Konsole są za słabe jak na obecne standardy, wystarczy spojrzeć na problemy z framerate (chociażby w... GTA IV).

 

Nie jestem żadnym fanboyem PC, uważam, że konsola to świetna sprawa ale jak czytam, że następna generacja ma się pojawić w okolicach 2012 roku to mi się śmiać chce :D

Odnośnik do komentarza

Pojawienie się nowszej generacji konsol w roku 2012 jest realne - MS i Sony nie zarobili pewnie jeszcze na tej, więc szybszy termin raczej nei wchodzi w grę.

Co do mojej poprzedniej wypowiedzi to:

Chodzi mi o to, że grafika gier konsolowych się rozwija - może nie tak znacznie jak w przypadku PC, ale naprawde widać różnicę w grach tworzonych na początku życia konsoli i pod koniec - programiści znają lepiej środowisko, mają więcej doświadczenia itd. Rozwój tejże grafiki nie zależy od mocy, bardziej od specyficznej (zamkniętej) architektury.

No i na koniec wcale nie jest powiedziane, że wymagania będą podobne jak innych portów z konsol - możliwe, ale różnie z tym może być ;)

W sumie nie rozumiem zdania, że konsole są za słabe jak na dzisiejsze standardy - przecież to konsole te standardy ustalają :> No bo przeiceż nowe GTA nie powstało bo pojawiła się jakaś super karta graficzna, ale dlatego, że weszła nowa generacja konsol :>

Odnośnik do komentarza

Konsole już standardów nie ustalają (chodzi mi mi o standardy graficzne). PC mają już teraz większą moc a co dopiero za 4 lata :lol: Sami twórcy gier na X360 mówią, że ograniczają ich możliwości konsoli.

 

Oczywiście, że grafika na konsolach rozwinęła się znacznie od ich powstania. Ale obecnie stanęła w miejscu i raczej się nie ruszy (chyba że na PS3).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

I pozamiatane :D

 

By spokojnie pograć w GTA 4, potrzebować będziemy:

 

1. System operacyjny: Windows XP SP2

2. Procesor: Dual Core (Intel Pentium D lub lepszy)

3. Pamięć RAM: 2GB

4. 18GB wolnego miejsca na dysku twardym

5. Karta graficzna z 512MB pamięci i obsługą Direct3D 10 lub Direct3D 9 i obsługą Shaderów

6. Czytnik DVD-ROM dual-layer

Nie spełniam punktów 3 i 5, więc nie ma się co łudzić ;].

źródło - http://www.gram.pl/news_8gzhH,u6_Zalecane_..._juz_znane.html

Odnośnik do komentarza
Ja się nie napalam jeszcze z innej przyczyny. Pamiętając absurdalną cenę jaką sobie zaśpiewało Rockstar za GTA:SA (powyżej 200 zeta, to chyba tylko Halo ma głupszą cenę) nie liczę żeby IV była tańsza...

A warto, tyle wywaliłem za wersję iksboksową i nie żałuję żadnej złotówki :) Gram już od trzech miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wszyscy którzy czekają na premierę wersji na PC będą musieli poczekać. Datę premiery przesunięto z 18 listopada na 2 grudnia.

Oficjalne wymagania:

Wymagania minimalne:

 

* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

* Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub AMD Athlon X2 64 2.4 GHz

* 1,5 GB RAM

* 16 GB miejsca na dysku twardym

* nVidia GeForce 7900 lub ATI Radeon X1900 (256 MB)

 

Wymagania zalecane:

 

* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

* Intel Core 2 Quad 2.4 GHz lub AMD Phenom X3 2.1 GHz

* 2 GB RAM (XP) / 2,5 GB (Vista)

* 18 GB miejsca na dysku twardym

* nVidia GeForce 8600 lub ATI Radeon HD3700 (512 MB)

 

Nie sądziłem że Quady tak szybko będą podawane w oficjalnych wymaganiach sprzętowych gier.

 

Link do newsa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

obawiam się, że nie dlaczego? hmm to 18GB wskazuje na to że 4 jest naprawdę baardzo rozbudowana a co za tym idzie może potrzebować dużej mocy żeby to ogarnąć. Ale te wymagania wskazują na to, że niedługo będzie trzeba mieć przynajmniej tego quada żeby w jakąkolwiek nową gre pograć więc można liczyć że wymyslą coś nowego i stanieją :D dzisiaj czytałem o nowym procku od AMD. Te minimalne wymagania nie są jeszcze tak straszne i może być tak że te minimalne wystarcza żeby sie z grafiki nacieszyć :D oby :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wystrzegajcie się nowego GTA, jeśli nie macie potężnych komputerów. Optymalizacja gry to jeden wielki :hahaha:.

Przy Viście, dwurdzeniowym procesorze, 4GB Ramu, karcie GeForce 8800 GTS 512 DDR3 gra chodzi w miarę płynnie na średnich detalach (30-40 FPS), przy większym zamieszaniu ilość klatek spada do ~25.

Dla posiadaczy Windowsa XP powiem, że jeśli nie mają SP3 nie uruchomią gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...