Skocz do zawartości

Grand Theft Auto...


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MikeMitnick

Naszla mnie dzisiaj ochota na powrot do wspomnien i odnalazlem zakurzona plytke z...GTA 1. Gra wessala mnie jak za dawnych lat z ta jednak roznica, ze nijak nie moge przestawic trybu graficznego i nadal mam 800x600 pikseli (o ile nie mniej). Przeszukalem czeluscie internetu i niestety nie znalazlem jakiejs modyfikacji/patcha/update'a ktory pozwalal by zmienic choc w niewielkim stopniu grafike "jedynki". A moze da sie zmienic rozdzielczosc w jakis inny sposob ? :>

Odnośnik do komentarza
Naszla mnie dzisiaj ochota na powrot do wspomnien i odnalazlem zakurzona plytke z...GTA 1. Gra wessala mnie jak za dawnych lat z ta jednak roznica, ze nijak nie moge przestawic trybu graficznego i nadal mam 800x600 pikseli (o ile nie mniej). Przeszukalem czeluscie internetu i niestety nie znalazlem jakiejs modyfikacji/patcha/update'a ktory pozwalal by zmienic choc w niewielkim stopniu grafike "jedynki". A moze da sie zmienic rozdzielczosc w jakis inny sposob ? :>

 

Nie chc? wprowadzi? w b??d, ale bodaj F10 albo F11 zmienia?o si? grafik? :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość MikeMitnick

Grywa ktos lub grywal (w co nie watpie :P) w gta: san andreas ? :> Ostatnio, po zabawie GTA1 naszla mnie ochota na powrot do ostatniego GTA...ale z PIV 2ghz, 512 ram i GeForce 4 mx440 64 mb moge sobie chyba tylko pomarzyc o plynnej rozgrywce :-k

Odnośnik do komentarza

Hm, ja na procku 1.8, 256 RAM i GF 4 MX daje rad? na najni?szych detalach. Na ?rednich próbowa?em i gra -o dziwo- si? nie tnie, po prostu wolno chodzi. Aktualnie zatrzyma?em si? na pierwszych misjach na lotnisku :/. Nie wiem czemu, bo jaki? czas temu takie misje przechodzi?em bez problemu... Swego czasu doszed?em do bodaj 80%, potem jako? straci?em ch?ci do gry.

Odnośnik do komentarza

Szkola latania to tragedia, przechodzenie misji z niszczeniem celow helikopterem na PC to masakra, pozniej juz jest lepiej, bo fajne misje sa na lotnisku :)

 

Garsc informacji o GTA IV

- Akcja gry przeniesie nas z powrotem do Liberty City (miasto bazowane na Nowym Yorku), jednak tym razem wielko?? miasta powi?kszy si? kilkakrotnie i zyska na monumentalno?ci prawdziwego jego odpowiednika. Nazwy dzielnic to: Broker (odpowiednik Brooklynu), Algonquin (Manhattan), Dukes (Queens), Bohan (Bronx) oraz Alderney (New Jersey). Zosta?y odtworzone 4 z 5 rzeczywistych dzielnic NY.

 

- Zostanie zupe?nie zmieniona rola gracza w fabule gry. Teraz b?dziemy mogli dowolnie decydowa? o tym, czy chcemy wykona? jakie? zadanie, czy nie. B?dzie mo?na dzwoni? do "pracodawcy", ale nie koniecznie odbierze on odrazu telefon i b?dziemu musieli zaj?? si? czym? innym. B?dzie to totalna interakcja z miastem, mieszka?cami i nawigacja fabu?? gry. Wszystkie Twoje decyzje b?d? mia?y swoje konsekwencje w przysz?o?ci. Rockstar pracuje nad najwi?ksz? ilo?ci? rozwi?za? fabularnych, które b?d? si? pojawia? zale?nie od wyborów graczy.

 

- Równie? reakcje zleceniodawców po wykonanych misjach cz?sto nie b?d? do przewidzenia. Po dobrze wykonanej misji pracodawca mo?e Ci pomóc (wynagrodzi??) lub wbi? nó? w plecy.

 

- Misje s? d?u?sze, bardziej realistyczne i zawieraj?ce kilka mo?liwo?ci zako?cze?

- Gangi b?d? mia?y swoj? rol? w grze, jednak nie kluczow?.

- Poprzednie postacie nie pojawi? si? w grze. Jak powiedzia? jeden z przedstawicieli R* - najprawdopodobniej ju? nie ?yj?.

 

- Zabawa w grze nie b?dzie zasadniczo ró?ni?a si? od San Andreas. Jednak gracze nie b?d? mogli lata? samolotami, poniewa? przestrzeni? gry b?dzie jedynie miasto, bez terenów pozamiejskich oraz twórcy stawiaj? na realistyczno?? gry. Innym powodem braku samolotów mo?e by? "poprawno??" polityczna (je?eli o takiej mo?na mówi?) - po 9/11 nie powinno by? samolotów sterowanych przez gracza w miastach odzwierciedlaj?cych NY w grach.

 

- Znacznie polepszono efekty wizualne. Refleksy wschodz?cego i zachodz?cego s?o?ca odbijaj? si? i o?wietlaj? detale budynków; ulice b?d? dziurawe. Takie tereny b?d? dawa?y w ko?cu oczekiwany efekt - ludzie zaczn? omija? dziury, czy wysypany gruz.

- Mapa b?dzie mniesza od SA, ale bardziej szczegó?owa

- Rockstar zapowiada, ?e to ma by? najbardziej zaludniona gra, jak? ?wiat kiedykolwiek widzia?. Jednocze?nie dodali, ?e gra ma by? tak szczegó?owa, jak ?adna inna przedstawiaj?ca ca?e miasto.

- Wspominaj?c realistyczno?? miasta - tym razem programi?ci z Rockstara zdecydowali si? umie?ci? w grze ró?ne ?lepe ulice, itp, jak to ma miejsce w prawdziwym NY.

- Bohater b?dzie móg? wspina? si? na s?up telefoniczny, by mie? dobry punkt obserwacyjny na miasto.

- Jedn? z ciekawostek, o których opowiedzieli redaktorzy z Game Informera jest zdarzenie, podczas którego kierowca ci??arówki nagle wjecha? na chodnik i zabi? paru pieszych. Ca?e zdarzenie wygl?da?o tak, jakby kierowca by? pijany lub bardzo si? smieszy?. Wida?, ?e to rozwini?cie "przypadkowych" zdarze? z GTA: SA, gdzie cz?sto dochodzi?o do wypadków.

- Ruch uliczny w grze b?dzie zale?a? od pory dnia.

- Piesi s? bardziej inteligentni - rozmawiaj? przez telefony komórkowe, jedz? chipsy, czy czytaj? gazety.

- Podczas prac nad gr?, Rockstar poradzi? si? aktywnych i by?ych policjantów i postanowi? stworzy? bardziej realistyczne w?tki kryminalne.

- Rockstar bardzo ci??ko pracowa? nad systemem celowania - mo?na si? spodziewa? ogromnego post?pu i zmian w stosunku do poprzednich cz??ci.

- Zostanie poprawiona fizyka i animacja postaci, by uczyni? j? najbardziej realistyczn?.

- Gdy Bellic chodzi, mo?na "poczu?" ci??ar jego kroków.

- Nie b?dzie ju? dokuczliwych "loading screenów" podczas gry, nawet przy wchodzeniu czy wychodzeniu z pomieszcze?.

- Gdy przemierza si? ulice miasta, czuje si?, jakby zwiedza?o si? aktualne, ?yj?ce miasto New York.

- Przechodnie równie? b?d? bardziej realistyczny. B?d? na chodnikach czyta? gazety, pali? papierosy czy siedzie? na murkach i rozmawia?.

- B?dzie mo?na zmienia? ubrania.

- B?dzie mo?liwo?c przejechania si? szybka kolejka nad ulicami miasta, znan? z GTA3, a tak?e zwiedzenia ogromnego portu i stoczni. B?dziemy mieli równie? okazj? przyjrze? si? z bliska Statule Wolno?ci (nazwanej w grze jako Statue of Happiness), wej?? na Empire State Building czy Chrysler Building i odwiedzi? s?awny Times Square.

- Pojawi? si? telefony komórkowe i mo?liwo?? wykonywania po??cze? przez gracza.

- Oczywi?cie tak jak w poprzednich cz??ciach, tu równie? b?dzie masa humoru bij?cego po naszych oczach chocia?by z wszelkich wymy?lonych na potrzeby gry billboardów: restauracja Burger Shot promuj?ca swoj? pi?trow? kanapk? nazwan? "Heart Stopper", kino "ME TV" z wy?wietlan? produkcj? "All about Me", napis na wie?owcu "GetaLife", czy plakaty filmów (?) "America's Next Top Hooker", "I slept with my mom".

- Z tym ostatnim zwi?zany jest prawdopodobnie "psycholog", którego reklamy "Inversion Therapy" lecia?y w San Andreas - Darius Fontaine ( http://www.fearitdoit.com/ ).

- Pojawi si? sie? restauracji Burger Shot oraz Cluckin' Bell, znanych z San Andreas, tak samo jak napoje Sprunk. Jednak nie wiadomo, czy posta? przez nas kierowana b?dzie musia?a w jakikolwiek sposób zaspokaja? g?ód.

- Wózki z hot-dogami równie? b?d? mia?y swoje miejsce na ulicach.

- Po raz pierwszy równie? pojawi si? rollercoaster (kolejka górska) w grze.

- Jedna z miejscowych gazet - Liberty Tree - b?dzie mia?a logo napisane czcionk? z San Andreas. Tu tak?e pojawia si? potwierdzenie nazwy miasta, przy wej?ciu do redakcji napisane jest "Welcome to Liberty City", a tak?e "Yesterday's News Today" ;)

- Powróci DJ radiowy znany z GTA3, VC i SA - Lazlow Jones. Podpisa? konrakt z Rockstarem na GTA4.

- Budynek GetaLife, o którym wspomnia?em wy?ej to parodia biura ubezpiecze? MetLife.

- Na reklamie bankowej na wirtualnym Times Square pojawiaj? si? nazwy dwóch ulic: Columbus Avenue i Calcium Street.

- Jedna z lokacji b?dzie opuszczony dworzec kolejowy.

- Co do nazw samochodów - równie? b?d? to marki R*. Zamiast Porsche, ujrzymy Cometa i tak dalej.

- Rockstar poszukuje aktorów z g?osami pasuj?cymi do postaci, nie k?adzie du?ego nacisku na popularno??. Równie? poszukiwane s? ?cie?ki d?wi?kowe, które wiernie oddadz? klimat nowoczesnego Liberty City.

- Potwierdzone zosta?y dwie stacje radiowe, które us?yszymy w grze: HEAD Radio i KJAH. Prawdopodobnie b?dzie te? reszta znana z GTA3 i Liberty City Stories.

- Samochody policyjne b?d? mia?y oryginalne kolorki samochodów z NY: bia?e z niebieskimi napisami.

- Czasy b?d? tera?niejsze (2006+)

- Po raz pierwszy zosta?y stworzone ulice jednokierunkowe o czterech pasach ruchu, identyczne jak w NY.

- Tekstury na budynkach nie s? w wysokiej rozdzielczo?ci - jest to jednak tylko beta-view.

- Gra zostanie wydana na DVD9.

- w grze zosta? wykorzystany silnik RAGE (Rockstar Advanced Game Engine), uzyty wcze?niej w Table Tennis, a tak?e Liberty City Stories i Vice City Stories.

- Zapowiedziano multiplayer

- Prace nad gr? rozpocz??y si? zaraz po wydaniu GTA: San Andreas, w 2004 roku

Odnośnik do komentarza
A propos, widzia?em w pozna?skim eMPiKu wczoraj reklam? superpacka GTA: 1 + 2 + 3 w jednej edycji. Dla fanów serii podejrzewam bardzo atrakcyjna oferta.

 

S?k w tym, ?e GTA 1 i 2 s? ju? darmowe, wi?c mo?e by? to oferta atrakcyjna inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
OT: Tak?e przymierzam si? go gry w GTA San Andreas i mam identyczne pytanie jak Mike :] Dam rad? na sprz?cie : Intel Core Duo 1,8, 1GB Ram, GeForce Go 7400 (256MB), Windows Vista odpali? gr? na najwy?szych detalach?

Stary, je?li mi posz?o bez problemów (Athlon 2000+, 256 RAM, GeFroce MX 440 64 MB), nic si? nie zacina?o, chodzi?o bez zarzutów na domy?lnych detalach, a nawet troch? sobie te detale zwi?kszy?em, to Tobie tym bardziej powinno chodzi? o wieeeeeeeeele lepiej ni? u mnie :). Tylko nie wiem jak b?dzie na Viscie

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Nowe sterowniki, detale srednie, wygladzanie na "2", podzialka...kurde nie pamietam :P ... ta po 800x600 :P i gra smiga w miare plynnie. Jednak czuje, ze cos jeszcze moglbym z niej wydusic tylko za bardzo nie wiem w jaki sposob :-k

 

Na razie utknalem (tzn musze po raz pierwszy powtorzyc) misje z widlakiem i wojskiem :D

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...