Skocz do zawartości

Kurs szybkiego czytania


Arti

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.use.edu.pl/

 

Mogę się zapisać do Unijnej Szkoły Europejskiej, ale chcę widzieć czy przeszedł już ktoś przez taki kurs, czy widzi efekty i czy jego zdaniem to się opłaca.

 

Koszt: 2500zł

Kurs ma trwać max. 3 lata.

 

Nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto dlatego prosił bym o jakieś informacje. Z góry wielkie dzięki.

 

edit: temat chcial zalozyc trzmielu, ale ze u niego bylem i nie zauwazyl, ze jest zalogowany na mnie to ja stalem sie autorem tego watku ;).

Odnośnik do komentarza

bralem udzial w podobnym kursie, ktory oprocz przyspieszenia czytania ze zrozumieniem obejmowal techniki zapamietywania, etc. bylo to w gimnazjum, trwalo przez pol roku, dwa razy w tygodniu, rodzice zaplacili cos kolo 500zl... tyle o ile, to faktycznie pomoglo mi to czytac szybciej :) gorzej z metodami zapamietywania... ;)

Odnośnik do komentarza
bralem udzial w podobnym kursie, ktory oprocz przyspieszenia czytania ze zrozumieniem obejmowal techniki zapamietywania, etc. bylo to w gimnazjum, trwalo przez pol roku, dwa razy w tygodniu, rodzice zaplacili cos kolo 500zl... tyle o ile, to faktycznie pomoglo mi to czytac szybciej :) gorzej z metodami zapamietywania... ;)

 

W tym kursie lekcja ma trwać codziennie 15 minut... I kurs też ma polegać na jakichś technikach pamięciowych.

 

Ps: czy ta zmiana prędkości przydała ci sie? Czy teraz czytasz dużo szybciej?

Odnośnik do komentarza

jezeli chodzi o szybkosc czytania przyznam, ze tak, widzialem, typa co czytal 5x szybciej niz ja i w tescie na zrozumienie mial na 20 pytan 19 poprawnych... z tym, ze ponoc cwiczyl cos takiego od 5 lat... jak dla mnie to co osiagnalem jest wystarczajace, w grupie na studiach najszybciej czytam instrukcje do laborek ;P

Odnośnik do komentarza

Też chodziłem na takie coś w podstawówce. Mogę powiedzieć tyle, że nie warto się na to zapisywać. Koszt jest dosyć duży, a technika dosyć prosta. Musisz po prostu opanować podstawę i trenować, a do tego Ci żadni nauczyciele nie są potrzebni. Całość systemu polega na tym, że czytasz co któryś wyraz, resztę tylko ogarniając kątem oka. Twój umysł zapamiętuje również te słowa, których bezpośrednio nie przeczytałeś. To jest podstawa, reszta to trening. Na początek możesz w ten sposób czytać kilka słów na linijkę tekstu. Jeżeli stwierdzisz, że już to opanowałeś i rozumiesz co czytasz, omijasz coraz więcej wyrazów. Mistrzowie tej techniki rozkładają stronę tekstu na 2-3 spojrzenia.

 

Umiejętność jest bardzo przydatna. Nie warto natomiast wydawac na nią tyle kasy, skoro jesteś w stanie nauczyć się tego samemu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...