Skocz do zawartości

Zbudujmy nową potęgę!


dolar

Rekomendowane odpowiedzi

JmK

 

Dla mnie najważniejsza jest zabawa, gram w piłkę bo lubię i nieraz pokażę na boisku, że potrafie grając się dobrze bawić. Nie jestem w dobrej kondycji, toteż mało gram, ale przecież nie chodzi o to , żeby się wykłócać o minuty spędzone na boisku, liczy się atmosfera, a ta wydaje się być coraz lepsza. W pierwszym sparingu, może i otrzymałem głupią kartkę za bezmyślny faul, ale koleś mnie wkurzał i musiał dostać nauczkę...

 

Po autografy proszę przyjść później. Idę pod prysznic.

Odnośnik do komentarza

Vitaliss

 

Mecz dużo lepszy od poprzedniego. Co prawda nie udało się strzelić gola ale myślę, że jest to kwestią czasu. Widać, że muszę popracować jeszcze nad kondycją. W tej chwili nie jestem w stanie rozegrać całego meczu.

Odnośnik do komentarza

Saper

 

Przede wszystkim cholernie się ciesze z pierwszej strzelonej bramki w tym roku i to w jakich okolicznościach. W ostatnich minutach wszyscy chłopacy się sprężyli i po wspaniałym podaniu Rege udało mi się zmusić golkipera gości do kapitulacji. Niestety mimo pozytywnego wyniku statystyki meczu mówią same za siebie - byliśmy drużyną kilkukrotnie słabszą. Przede wszystkim przez braki kondycyjne, których w ciągu tygodnia w zupełności nadrobić się nie da. najlepiej widać było to po tych, którzy grali przynajmniej 70 minut.

Odnośnik do komentarza

Paweł "West" Siwek

 

Cóż trochę jestem zawiedziony swoją dyspozycją, grając bez blasku nie pomogę drużynie. Mam nadzieję, że po przygotowaniach do sezonu będę gotowy na ligę. Panie trenerze obiecuję, że będę solidnie trenował i zostawał na zajęcia indywidualne z panem Kucharskim, które pomogą mi wrócić do formy.

Odnośnik do komentarza

Płaski

 

Cieszy mnie bardzo to, iż trener obdarzył mnie zaufaniem i już drugie spotkanie rozpocząłem w wyjściowej jedenastce. Także współpraca z kolegami z bloku defensywnego wygląda coraz lepiej, świadczy o tym brak straconych bramek w ostatnim spotkaniu. Jednak cały czas musimy pracować na treningach i być maksymalnie skoncentrowani w meczu. Oby tak dalej panowie koledzy!!

Odnośnik do komentarza

Diego

 

A ja bym chciał prosić trenera, żeby dał mi szansę zagrać od pierwszych minut. Taka rywalizacja będzie zdrowa dla bramkarzy. Muszę pokazać, że też jestem dobry jak mój kolega - Cris, ale do tego muszę mieć więcej czasu niż końcówka spotkania.

Odnośnik do komentarza
Drobna uwaga:

Idiotycznie to wygląda... OP, OL itd.. lepiej chyba nie brać ich na ławkę rezerwowych ?

 

Asystent ich bierze - ja chodzę na urlop. A ich nazwiska zmienią się, gdy ktoś dołączy do gry. Czekam na chętnych na wszystkie pozycje.

To trochę idziesz na prościznę. Ja prowadząc MOE grałem każdy mecz i opisywałem. Bo wakacje a oglądanie meczu to trochę dwie różne sprawy.. ale ja już się zamykam. Posprzątam przy okazji jak będę czyścił temat ze zbędnych postów ;). EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Do klubu dołączyło dwóch kolejnych obrońców - są to krisss oraz Daniel. Będą naszymi obrońcami, odpowiednio, lewym i środkowym.

 

Dopiero co zakończyliśmy świętowanie pierwszego, historycznego zwycięstwa, a już czekał nas trudny sparing z Odrą Wodzisław. Prezes otrzymał stosowny raport oraz przejrzał profil zawodnika, na którego trzeba było zwrócić szczególną uwagę.

 

Przy okazji przeczytał informację, iż FCM będzie pokazywane w telewizji w jedynie dwóch meczach.

 

- Dobre i to... - pomyślał.

 

Na przedmeczowej odprawie Asystent przypomniał zawodnikom, że za wcześnie na robienie z siebie gwiazd i oczekiwanie na miliony fanów czekających na autografy. Zwrócił także uwagę, iż mogą pokazać, że stać ich na pierwszą ligę, jak zapowiadali przed pierwszymi sparingami.

 

 

 

Na stadionie przy forum CM zasiadło 2979 widzów. Sędzia spotkania był Włodzimierz Milczarek.

Zespoły wybiegły w następujących formacjach.

 

 

6 minuta:

Rzut wolny dla FCM wykonuje Rzepa. Podaje do krisssa, ten biegnie lewą stroną...wrzuca w pole karne...wybija Kokoszka, jednak piłka trafia do Rzepy, który przejmuje ją na polu karnym...podaje do Vitalissa, ten jest sam na sam z bramkarzem...BRAMKA! Gol dla FCM, cóż za początek spotkania! 1-0.

 

15 minuta:

Woś przejmuje piłkę w środku boiska, podaje do Świerzyńskiego, ten jest sam na sam z Diego...zwycięsko wychodzi ten drugi.

 

16 minuta:

Rzut wolny dla Odry, obrońcy FCM wybijają przed pole karne, gdzie piłkę dopada Świerzyński, strzela z dystansu, jednak Diego łapie piłkę.

 

24 minuta:

Rzepa wykonuje rzut wolny, tuż przed polem karnym. Trafia jednak w mur, zawodnicy Odry wybijają piłkę.

 

26 minuta:

Kokoszka biegnie prawą stroną, wrzuca w pole karne, Grzegorzewski z główki...poprzeczka! Do piłki dobiega jednak Woś i strzela z 3 metrów. 1-1

 

28 minuta:

Linka źle wybija piłkę z własnego pola karnego, dopada do niej Krk...jest już w polu karnym...będzie strzelał, jest sam na sam...jednak nie! Dostrzega Vitalissa, ten naciskany jest przez Kowalczyka...Vitaliss strzela! Piłka odbija się od obrońcy Odry, który zupełnie zmylił bramkarza gości...piłka toczy się z prędkością walca drogowego do bramki...wpadła! Gola samobójczego strzela Jacek Kowalczyk! 2-1 dla FCM.

 

35 minuta:

Nowacki mocno strzela z dystansu, jednak obok.

 

42 minuta:

Rzepa biegnie przez pół boiska, na 18 metrze od bramki Odry oddaje bardzo mocny strzał, jednak w poprzeczkę.

 

44 minuta:

Vitaliss mija 2 zawodników gości, jest sam na sam! Niestety, przegrał pojedynek z Linką.

 

51 minuta:

Diego paruje strzał Krupy. Futbolówkę przejmuje Grzelo...szansa na kontrę...przerzuca na lewo do Ronina...jednak za mocno, piłka wychodzi na aut.

 

76 minuta:

Malinowski oddaje potężny strzał z 20 metrów, Diego wspaniale broni. Zaczyna się prawdziwe oblężenie bramki FCM

 

85 minuta:

Kokoszka po prawej stronie, wrzuca w pole karne...Krupa strzela głową! Piłka wpada do siatki...jednak sędzia odgwizduje spalonego! Nadal 2-1. Jednak Odra się nie poddaje...

 

92 minuta:

Saper źle podaje 25 metrów od bramki Odry. Kontra gości. Hinc do Rygla, ten biegnie prawym skrzydłem. Dośrodkowuje na 4 metr, Przemysław Skrzeczowski strzela z główki...bramka. Gracze FCM protestują, chcą udowodnić sędziemu, że bramka padła ze spalonego...jednak już za późno. 2-2. Chwilę później sędzia gwiżdże po raz ostatni

 

 

- Brawo chłopaki. Byliście blisko. Jednak pamiętajcie, że dla Odry był to tylko jeden z kolejnych sparingów, nie przeceniajcie tego remisu. Nadal musicie dawać z siebie 200% na treningach, aby w drugiej lidze pokazać się z dobrej strony. - krótko wygłosił swą mowę pomeczową Asystent.

 

 

Podsumowanie

Oceny piłkarzy

Notka

Opinia kibiców

Odnośnik do komentarza

Matrix

Muszę przyznać, że zwiększyła się rywalizacja w obronie i wygląda na to, że stracę miejsce w składzie... no cóż biednemu wiatr w oczy...

Ale miło, że mogłem zagrać na starych znajomych. Koko ładnie szarpał na prawej stronie, a z Bartkiem tylko zamieniłem kilka słów po meczu.

Odnośnik do komentarza

Krystian Grzelak

Dzisiaj znowu otrzymałem opaskę kapitana i udało mi się poprawnie zagrać. Wynik z Odrą cieszy, ale zabrakło kilku sekund by wygrać. Nie możemy się zbyt ekscytować tym spotkaniem. Przed nami kolejne, które pozwolą nam jeszcze lepiej się zgrać.

 

 

Dolar, może lepiej byłoby wrzucać fotki na imageshack.us, bo teraz straasznie długo się ładują.

Odnośnik do komentarza

Płaski

 

Trzeci mecz w którym tracimy bramki, niestety nie potrafimy jeszcze odpierać ataków rywali. Cieszy mnie fakt, że trener na mnie stawia. Zobaczymy co wniosą nowi zawodnicy, trzeba będzie jeszcze bardziej się sprężyć, żeby nie wypaść ze składu. Z niecierpliwością czekam na kolejne mecze i pierwsze czyste konto naszej defensywy.

Odnośnik do komentarza

Na imageshack też się długo ładują, a czasem w ogóle, a tu przynajmniej mam wygodniej bo mogę grupowo wrzucać screeny...

 

 

 

Trochę przed meczem z kolejnym rywalem zarząd FCM ogłosił dane o sprzedaży karnetów.

 

W międzyczasie Prezes sprawdził wyniki 2 rundy Pucharu Intertoto. Legia zremisowała 1-1 z Mariborem na własnym boisku.

 

Rzeczonym rywalem jest Spartak, jednak nie ten słynny rosyjski, lecz serbski FK Spartak Subotica.

 

- Szczerze mówiąc, praktycznie nic nie wiemy o tym zespole. Nasz scout nic nie zdołał zaobserwować, tak wiec nie wiemy czego się spodziewać. Pamiętajcie jednak, że musicie dać z siebie wszystko, walczycie przecież o miejsce w pierwszym składzie na ligę. - mówił Asystent do swych podopiecznych przed meczem, gdy usłyszał gwizdek sędziego, który oznaczał, iż trzeba wychodzić z szatni.

 

Na stadion przybyło 2975 widzów, a sędzia był bardzo znany arbiter Jacek Granat.

 

Forum CM, tak jak Spartak, rozpoczął mecz w formacji 4-4-2.

 

9 minuta:

krisss podaje długą piłkę do Grzela, ten wychodzi na sytuację sam na sam, strzela jednak ponad bramką

 

16 minuta:

Mocny strzał Zoranovica, który bardzo dobrze wybrania Diego

 

19 minuta:

Krk drybluje, mija 3 obrońców gości, lecz w decydującym momencie zawodzi - w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem źle kopie piłkę, która przelatuje daleko obok słupka.

 

27 minuta:

Grzelo wrzuca piłkę w pole karne Vitaliss posyła ją jednak ponad poprzeczką.

 

33 minuta:

Rożny dla FCM. Wykonuje go Ronin...wrzuca piłkę...Vitaliss wyskakuje...Zdravkovic go przytrzymuje! Faul! Sędzia pokazuje na "wapno"! Karny dla FCM. Do piłki podchodzi Ronin i pewnie strzela w lewy górny róg bramki. 1-0!

 

37 minuta:

Krk biegnie prawym skrzydłem...mija obrońcę, wbiega w pole karne...dostrzega wbiegającego w pole karne Vitalissa...podaje...Vitaliss posyła nieprawdopodobną bombę w okienko bramki. 2-0!

 

43 minuta:

Outed doznaje kontuzji, która uniemożliwia mu kontynuowanie meczu.

 

44 minuta:

Grzelo dośrodkowuje z lewej strony boiska. Na piłkę czeka już Vitaliss, który pewnie strzela główką gola na 3-0.

 

60 minuta:

Żółtą kartkę za faul na 18 metrze od własnej bramki dostaje Matrix. Rzut wolny wykonuje Nikolic...strzela ponad murem...Diego broni! Właściwie to odbija przed siebie...do piłki dobiega Kalaba i strzela gola. 3-1.

 

60-90 minuta:

Nudy na pudy( ;) ) na chwilę przerwane na chwilę przez żółtą kartkę dla Vitalissa. Żadnych akcji wartych opisania. W końcu w 94 minucie sędzia gwiżdże po raz ostatni.

 

 

Podsumowanie

Oceny piłkarzy

Notka

Opinia kibiców

Raport na temat kontuzji Outed'a

Odnośnik do komentarza

Emanuel ,,Diego'' Kowalski

 

,,Cieszę się, że trener postawił na mnie od pierwszej minuty w dwóch spotkaniach z rzędu! Odpłaciłem się na boisku najlepiej jak mogłem, choć co prawda były to tylko sparingi. Nie ma mnie co winić za wpuszczone bramki, bo strzały były nie do obrony. Zobaczymy w ogóle jak mi pójdzie w lidze. Tymczasem lecę na trening!''

Odnośnik do komentarza

Krk924

 

Bardzo się ciesze, że trener zauważa moje wielkie zaangażowanie na treningach i wystawia mnie w pierwszym składzie. Mimo, że bramki jeszcze nie strzeliłem za to bardzo dużo asystuje. Na końcu chce podziękować Vitalissowi, z którym bardzo dobrze mi się współpracuje w ataku naszego zespołu.

Odnośnik do komentarza

Outed

 

Na szczęście kontuzja nie okazała się zbyt groźna i po konsultacji ze sztabem medycznym okazało się, że po tygodniu powinienem być zdolny do gry . To dobrze !!!. Drużyna po tych paru sparingach zaczyna się zgrywać co widać po wynikach. Dzięki trenerze za zaufanie i wystawianie do gry od pierwszych minut, choć muszę zauważyć dość dużą rotację w bloku obronnym co nie wpływa zbyt korzystnie na zgranie się z kolegami, ale jak to mawia pewien mistrz " step by step" .

Odnośnik do komentarza

dolar co Cie skłoniło, że zacząłeś teraz wybierać sam skład? Ja uważam też, że tak będzie lepiej, oczywiście jeśli nikt nie będzie faworyzowany, bo np. Diego przy wyborach asystenta zagrałby tylko, gdy Cris nabawił się kontuzji :] .

 

West

 

Bardzo się cieszę, że wreszcie zaczynam dobrze grać, zostałem odsunięty od 1 składu, ale teraz bardzo ostro trenuje na treningach i są tego efekty. Mam teraz nadzieję, że wrócę do pierwszego składu i pomogę drużynie.

Odnośnik do komentarza

Rzepa

 

Jak narazie zagrałem wszystkie mecze w pierwszym składzie i jestem przeznaczony do rzutów wolnych oby tak było w lidze....może być tak że menadżer daje skład słabszy na poczatąk meczu.Moje oceny po meczowe są wysokie i wyniki naszej drużyny są też dobre jak tak będziemy grać dalej to wygramy 2lige.Oby tak dalej panowie

Odnośnik do komentarza

Burt McRegent

 

Dziękuję bardzo za szanse gry w sparingach, a jeszcze bardziej za debiut. Nieważne, że był to tylko sparing- dla mnie to był aż najpiękniejszy mecz w dotychczasowej karierze. Na rozpoczęcie spotkania w pierwszej jedenastce swojego ukochanego klubu czeka każdy młody zawodnik i myślę, że debiut był udany. Nie zatrzymujmy tego co zaczęliśmy w dobrym stylu!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...