Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, jasonx napisał:

Ten pan jak chce pomóc to niech da 40 mln i się nie pokazuje. Sam bratal się z kibolami a wypowiada się na tematy Wisły.

To w tym wypadku można mówić o rycerzu na białym koniu;). Kondycji by pewnie nie było ale stałe fragmenty Kamil by wykonywał lepiej niż 90% obecnych kopaczy:) https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/797095/kamil-kosowski-wznowi-kariere-by-pomoc-wisle-krakow

Hmm tak dzisiaj myślałem kto z obecnego składu mógłby zostać i razem z juniorami walczyć na boisku. Padły trzy nazwiska: Brożek, Boguś i Wasyl. Widać nie myliłem się :) 

Odnośnik do komentarza

@Gacek w jednym się z tobą zgodzę. Nie powinno się wypowiadać na temat np.filmow których się nie oglądało. Szkopuł w tym, że ja to już wszystko wcześniej przeczytałem i nie miałem ochoty kolejny raz tego przerabiać. Po obejrzeniu 5 filmów o zabójstwie Cezara możesz nie mieć ochoty na 6 ekranizację.

Facet na pewno się dobrze przygotował do tego reportażu, tak jak pisałem wyżej, musi mieć spora wiedzę na ten temat. Jednak 15,16 i 17 dowód ukazujący patologie w Wiśle i ukazany w materiale Jadczaka(którego nie oglądałem i jak wiadomo nie znam tych dowodów;)), nie sprawi że zakrzyknę "eureka". To nie są fakty na tyle odkrywcze, że zmienia coś w całej tej sytuacji. Dla mnie są uzupełnieniem ale dobrze że je odkrył i naglosnil(cokolwiek to jest). 

 

Przypomina mi to pisanie magisterki. Piszesz na podstawie 30 książek plus dodajesz coś od siebie. Ale czy to wszystko sprawia, że możesz krzyczeć że odkryles Amerykę? 

  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

@Gacek w jednym się z tobą zgodzę. Nie powinno się wypowiadać na temat np.filmow których się nie oglądało. Szkopuł w tym, że ja to już wszystko wcześniej przeczytałem i nie miałem ochoty kolejny raz tego przerabiać. Po obejrzeniu 5 filmów o zabójstwie Cezara możesz nie mieć ochoty na 6 ekranizację.

Facet na pewno się dobrze przygotował do tego reportażu, tak jak pisałem wyżej, musi mieć spora wiedzę na ten temat. Jednak 15,16 i 17 dowód ukazujący patologie w Wiśle i ukazany w materiale Jadczaka(którego nie oglądałem i jak wiadomo nie znam tych dowodów;)), nie sprawi że zakrzyknę "eureka". To nie są fakty na tyle odkrywcze, że zmienia coś w całej tej sytuacji. Dla mnie są uzupełnieniem ale dobrze że je odkrył i naglosnil(cokolwiek to jest). 

 

Przypomina mi to pisanie magisterki. Piszesz na podstawie 30 książek plus dodajesz coś od siebie. Ale czy to wszystko sprawia, że możesz krzyczeć że odkryles Amerykę? 

Watpie żebyś wyczytał wcześniej gdzieś o tym, że klub zatrudniał skazanych za zabójstwo, a członkowie TSW przeciwni Sharksom byli terroryzowani i usuwani ze struktur albo odchodzili sami.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Lucifer Morningstar said:

@Gacek

 

Przypomina mi to pisanie magisterki. Piszesz na podstawie 30 książek plus dodajesz coś od siebie. Ale czy to wszystko sprawia, że możesz krzyczeć że odkryles Amerykę? 

Przypominam, że tak jak generalnie nie powinno się wypowiadać nt. filmu nie obejrzawszy go, tak nie wypada robić porównań do pisania magisterki, jeśli się kojarzy te czynność jedynie z opowieści kuzyna

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

https://sport.interia.pl/klub-wisla-krakow/news-wisla-krakow-klub-stracil-okazje-zarobku-na-arseniciu-co-sie,nId,2764346

 

I kolejny kwiatek zarządu Wisły wychodzi na jaw. Patrzę trochę przez palce ze względu na źródło, no ale zakładając że to prawda to 1,5 mln € (a pewnie dałoby się ponegocjować do 2 mln €) + kasa z biletów z ostatnich meczów i już byłoby całkiem blisko tych 12 milionów, które by egzystencję przedłużyły. 

Odnośnik do komentarza

Przecież te 12 milionów złotych to nie całość zobowiązań, tylko wartość zaległych wynagrodzeń wedle stanu na AFAIR 31.12, kiedy to mogliby zacząć rozwiązywać kontrakty - rzeczywista wartość zobowiązań Wisły (wymagalnych i niewymagalnych) jest kilkukrotnie wyższa. Dziwiąc się, że takiego Arsenicia nie spłacono i nie sprzedano z zyskiem dziwicie się, że z pustej kasy nie wyciągnięto 12 milionów złotych, by spłacić Arsenicia i kolegów, by następnie sprzedać go z zyskiem i zarobić te 12 milionów złotych.

Tak się nie da.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Gacek napisał:

Przecież te 12 milionów złotych to nie całość zobowiązań, tylko wartość zaległych wynagrodzeń wedle stanu na AFAIR 31.12, kiedy to mogliby zacząć rozwiązywać kontrakty - rzeczywista wartość zobowiązań Wisły (wymagalnych i niewymagalnych) jest kilkukrotnie wyższa. Dziwiąc się, że takiego Arsenicia nie spłacono i nie sprzedano z zyskiem dziwicie się, że z pustej kasy nie wyciągnięto 12 milionów złotych, by spłacić Arsenicia i kolegów, by następnie sprzedać go z zyskiem i zarobić te 12 milionów złotych.

Tak się nie da.

Ale te pieniądze były w kasie z biletów za ostatnie mecze. Przynajmniej dopóki pani prezes z nimi nie zwiała. Zgodnie z cytowanym artykułem wartość zaległości wobec Arsenicia to 300 tys zł. Wystarczyło zapłacić mu połowę tej sumy i nie mógłby jeszcze rozwiązywać kontraktu, bo zaległość byłaby mniejsza, niż 3 miesiące. No a wtedy do klubu mogłoby wpaść 3/4 z tych 12 milionów, z czego można opłacić dużą część piłkarzy, albo po prostu zmniejszyć zobowiązania też do mniej, niż 3 miesięcy i spróbować sprzedać resztę. Zdaję sobie sprawę, że to nie są wszystkie zaległości, bo tu mówi się w różnych źródłach o kwotach od 40 do 60 milionów, ale mimo wszystko uzbieranie tych 12 pozwoliłoby chociaż dokończyć sezon i mieć widoki na dalsze spłaty z transmisji i biletów. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Man_iac napisał:
36 minut temu, Gacek napisał:

 

Ale te pieniądze były w kasie z biletów za ostatnie mecze.

Zaległe zobowiązania względem wszystkich piłkarzy to te ~12 mln zł.

Zysk z meczu z Lechem to ~300k zł.

Nie, nie było tej kasy z biletów. Prawdopodobnie by się ona nie uzbierała przez cały sezon do tej sumy (18/19 meczów ligowych x 300k = <6 mln zł).

9 minut temu, Man_iac napisał:

Wystarczyło zapłacić mu połowę tej sumy i nie mógłby jeszcze rozwiązywać kontraktu, bo zaległość byłaby mniejsza, niż 3 miesiące

Słyszałem - nie czytałem tych przepisów - że w momencie przekroczenia zaległości ponad 3 miesiące i wysłania przez piłkarza wezwania do zapłaty zaległego wynagrodzenia klub celem uniemożliwienia rozwiązania umowy musi spłacić wszystko, a nie tylko tyle, by zaległość zmniejszyć poniżej 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gacek napisał:
13 minut temu, Man_iac napisał:

 

Zaległe zobowiązania względem wszystkich piłkarzy to te ~12 mln zł.

Zysk z meczu z Lechem to ~300k zł.

Nie, nie było tej kasy z biletów. Prawdopodobnie by się ona nie uzbierała przez cały sezon do tej sumy (18/19 meczów ligowych x 300k = <6 mln zł).

Mówimy o spłacie dwóch piłkarzy za których była oferta, a nie wszystkich. O spłacie - chociaż częściowej - reszty piłkarzy możnaby pomyśleć już po tym transferze. Tylko jak się nie postawi pierwszego kroku, to nie da się postawić też drugiego. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Profesor napisał:

Ciekawe, jaki szemrany interes teraz był szykowany.

Faktycznie, bardzo ciekawe ;)

Siłownia to sprzęty plus lokal plus klienci. Klienci i tak będą przychodzić przy tych samych warunkach, więc możemy ich wyjąć z równania.

Siłownia jest na Miśka i Misiek przeszkadza? Wypowiadamy mu umowę - profit pod względem marketingowym - i zawieramy umowę z kimś innym niż Misiek, przez niego podstawionym. Lokal już jest.

Sprzęt jest na Miśka? Misiek go wynajmie nowemu najemcy lokalu za równowartość zysków z siłowni.

To tak na szybko, bez uwzględnienia kwestii podatkowych, ale już masz gotowy biznesplan pod oczekiwania kogoś, kto jest bezwzględnym kibolem-pijawką i chce zatrzymać kontrolę nad źródłem zysków.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Draken napisał:

Że w normalnych warunkach takie coś nie dostaje wynajmu siłowni w takim miejscu. Toż to śmierdzi na kilometr słupem czy czymś innym szemranym. 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk
 

Nie. Zupełnie normalnym jest, że w pierwszej kolejności szuka się lokalu pod działalność, a dopiero po dogadaniu się z właścicielem lokalu rejestruje działalność. To, że nowa firma to nie ma żadnego znaczenia. Jak żadne Miśki nie wchodzą w grę to też zupełnie normalne jest, że kto płaci ten wynajmuje a nie sprawdza się CV dzierżawcy. Nie każda siłownia jest też sieciówką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...