Skocz do zawartości

Ósmy cud świata


Iguaran

Rekomendowane odpowiedzi

1.05.08

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United [+3] Arsenal

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+3] Slavia Praha

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+17] Brøndby

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+10] Bordeaux

Hiszpania

Primera División: Sevilla [+5] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen [+15] HSV

Polska

OE: Legia Warszawa [+11] Lech Poznań

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+10] Hajduk Rodić MB

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: 12. miejsce

Landspokaltumeringen: 2. Rnd. (Kolding FC)

najlepszy strzelec: Daniel Kristensen - 10 bramek

stan konta: - 121 tys €

zysk/ (strata): (142 tys €)

Transfery na świecie w kwietniu:

1. Lasse Sørensen, AC Horsens ---> FC Inter, 40 tys €

2. Jussi Kemmo, JIPPO ---> KPV, 14 tys €

3. Juan Robledo, Ferencváros ---> Dnipro, 7 tys €

Transfery Polaków w kwietniu:

brak

Odnośnik do komentarza

Zawodnicy z drużyny postanowili że mecz z FC Hjørring, zaplanowany na dzisiaj będzie rozgrywany podczas dnia kibica. Atrakcją na sprowadzenie większej rzeszy kibiców ma być możliwość wprowadzenia przez dorosłego osobnika swojego dziecka za pół darmo. Także oczekuję tłumów, jakim niewątpliwie będzie przekroczenie 400 kibiców na trybunach.

 

4.05.08

 

Jednak zanim rozegramy to spotkanie, czeka nas inny mecz. Sąsiad z tabeli, zespół Næsby na pewno będzie chciało odebrać nam punkty. Ja nie jestem w stanie z góry przewidzieć wynik końcowy, gdyż tak jak pamiętamy może się wszystko wydarzyć. Jednak ostatnio znów rozegraliśmy dobre spotkanie, które mam nadzieję że i dzisiaj powtórzymy.

 

Skład:

J. Tuomala

T. Jensen, J. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele

C. Lallet, R. Becalik, S. Josefsen

P. Sobotta, J. Bławat

L. Kristensen

 

Nasi kibice zostali uradowani dopiero blisko trzydziestej minuty. Wtedy to też Sobotta uruchomił L. Kristensena, a ten płaskim strzałem obok rąk kładącego się bramkarza posłał piłkę do siatki. Mamy 1:0. Mimo prób, nie udało się już nam zdobyć drugiej bramki, także do szatni schodzimy tylko z jedną na koncie. Kolejna odsłona tego meczu musi być lepsza. Nawet nie tyle co obfitować ma w bramki, lecz zawodnicy muszą czuć się pewnie na murawie i nie mogą popełniać błędów, których kilka już się dzisiaj zdarzyło. W 53 minucie kontuzji doznał T. Jensen. W jego miejsce wprowadzam S. Jeppesona. Jeden z zawodników Næsby, bezsensownie przytrzymywał mojego zawodnika, nie pozwalając mu ruszyć się miejsca. Został za to ukarany czerwoną kartką. Od 75 minuty gramy więc w przewadze jednego zawodnika. Mimo iż zostało mało czasu do końca, ujrzeliśmy jeszcze gola zmieniającego rezultat. Jego autorem został Sobotta, dla którego było to ukoronowanie kolejnego, świetnego występu. Tak więc kolejne trzy punkty dopisuję do naszego ligowego konta.

 

2. division Vest [23/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 195

[12] Thisted - [13] Næsby

2:0

mom: Piotr Sobotta "8" [Thisted]

1:0 Lars Kristensen - 28'

Tonny Jensen - kontuzjowany - 53'

Fadi Elali - czerwona kartka - 75'

2:0 Piotr Sobotta - 87'

 

Zmiany:

53' Jensen <---> Jeppeson

Odnośnik do komentarza

7.05.08

 

Dziś nadszedł dzień kibica. Wszyscy spodziewają się naszej wygranej, lecz musimy pamiętać że nic za darmo nie przychodzi. Za darmo umarło. Teraz o wszystko trzeba walczyć. FC Hjørring, to drużyna, jeśli z którą wygramy, to ją wyprzedzimy w tabeli. Dlatego bardzo nam zależy na dobrym występie szczególnie w tym spotkaniu.

Skład:

J. Tuomala

J. Overgaard, A. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele

C. Lallet, R. Becalik, S. Josefsen

P. Sobotta, J. Bławat

L. Kristensen

 

W 17 minucie goście objęli prowadzenie. Nie daliśmy rady oprzeć się salwom ataków rywala. W 33' piękna kontra przeciwnika i mamy już 2:0. W 38' mamy już 3:0. Zapowiada się kolejna wtopa... Przerwa minęła szybko. W drugiej odsłonie pragnę tylko jednego. Strzelić choć jedną bramkę, by utrzymać honor. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, tracimy jeszcze jedną bramkę. Teraz jest już wszystko jasne. Znów zabrakło szczęścia. Jak widać raz na jakiś czas musimy odnieść wysoką porażkę, by później kilka meczy powygrywać.

2. division Vest [24/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 244

[12]Thisted - [10] FC Hjørring

0:4

mom: Morten Larsen "9" [FC Hjørring]

 

0:1 Morten Larsen - 18'

0:2 Morten Larsen - 33'

0:3 Christian Christiansen - 38'

0:4 Rasmus Østenkjær - 80'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

10.05.08

 

Jest szansa, by zdobyć łatwe trzy punkty., Trzeba tylko wygrać z AGF II. Mimo że gramy na wyjeździe, to my uznawani jesteśmy za faworytów. Trzeba przypomnieć sobie dobrą grę, i pokazać ją na boisku. Z pewnością przydadzą nam się te punkty, gdyż jesteśmy w stanie wskoczyć do dziesiątki.

 

Skład:

J. Tuomala

J. Overgaard, A. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele

C. Lallet, R. Becalik, S. Josefsen

P. Sobotta, D. Kristensen

D. Cordoba

 

W 24 minucie pierwszą bramkę strzelają gospodarze. Jakież mnie bierze zdziwienie w związku z tym zdarzeniem, gdyż to my mieliśmy zmieść rywala z powierzchni ziemi. Po 37 minutach gospodarzom udało się po raz drugi pokonać Tuomalę. Coś nie tak jest z naszym zespołem. Dalekie wyjście Tuomali w celu ratowania zespołu po strasznym błędzie Overgaarda dało kolejną bramkę AGF II. Pierwsza połowa przeszła do historii z wynikiem 3:0. Pozostaje mi tylko wierzyć że w drugiej części coś się odmieni. Kolejny błąd Overgaarda i mamy 4:0. Ty samym ten zawodnik wydał na siebie wyrok. Świetną sytuację marnuje Cordoba, który jak był sam na sam z pustą bramką, kopnął ponad poprzeczkę... Szkolne błędy, które być może decydują o jakości gry mojego zespołu. Jeszcze jedną bramkę straciliśmy już w doliczonym czasie gry. Kolejny bardzo słaby występ Thisted pod moimi skrzydłami. Jestem niezadowolony z tego, co dziś działo się na murawie.

 

2. division Vest [25/30]

stadion: Fredensvag, bane 1, Aarhus

widzów: 347

[9] AGF II - [12] Thisted

5:0

mom: Michael Vester "9" [AGF II]

 

1:0 Dennis Høegh - 24'

2:0 Michael Vester - 37'

3:0 Dennis Høegh - 45'

4:0 Michael Vester - 54'

5:0 Michael Vester - 90 + 7'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

@ Sławoj - 39 strzelonych, 53 stracone

 

14.05.08

 

Finał Pucharu UEFA

Atletico Madryt - Toulouse FC

0:1

[Johan Elmander 52']

 

17.05.08

 

Vanløse, to trzecia drużyna tabeli. Mimo wszystko to my jesteśmy uznawani za tych, co dzisiaj osiągną zwycięstwo. Po ostatnich dwóch wysokich porażkach, zawodnicy są bardzo zmotywowani do dalszych działań. Potrzebujemy punktów, gdyż jest jeszcze szansa wejścia do dziesiątki w końcowym rozrachunku. Jednak żeby to osiągnąć, trzeba wygrać wszystko do ostatniego meczu.

 

Skład:

W. Kaczmarek

J. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele, A. Overgaard

P. Sobotta, R. Becalik, J. Cordova Roza

S. Josefsen, C. Lallet

W. Okińczyc

 

Jedynie trzy minuty trwała rozgrzewka Vanløse, przed zapakowaniem nam pierwszej bramki. Zrobił to ich najskuteczniejszy zawodnik Roest. W 25' moi zawodnicy przeprowadzili jedną z ładniejszych akcji podczas mojej kariery. W ostatecznym momencie Sobotta podał do Okińczyca, a ten z najbliższej odległości przyłożył nogę i możemy cieszyć się z remisu. Niestety, kilka minut później złe podanie Markussena w naszym polu karnym dało kolejną bramkę rywalom. Mieliśmy też trochę szczęści, gdyż w kolejnej akcji po strzale napastnika gospodarzy piłką wylądowała na poprzeczce, a dobitka... na słupku. Jeszcze przed przerwą straciliśmy kolejną bramkę, której autorem był Hansen. Nie mamy łatwego życia. Nie składamy broni i po kontrze Sobotty jest 3:2. Pierwsza połowa, to bardzo ładne widowisko. Pięć bramek, które już ujrzeliśmy zapowiada ciekawą drugą odsłonę. Mimo wielu prób, nie zdołaliśmy strzelić jeszcze jednej bramki. Jestem też zdegustowany postawą obrony, która cały czas wystawiała na próbę Kaczmarka. Miał on w drugiej połowie wiele do roboty, jednak wyszedł z tego obronną ręką. Kolejna porażka stała się faktem.

 

2. division Vest [26/30]

stadion: Vanløse Idrætspark, Vanløse

widzów: 452

[3] Vanløse - [12] Thisted

3:2

mom: Christian Hansen

 

1:0 Nicklas Roest - 3'

1:1 Wojciech Okińczyc - 25'

2:1 Christian Hansen - 33'

3:1 Christian Hansen - 44'

3:2 Piotr Sobotta - 45 + 2'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

21.05.08

 

Finał Ligi Mistrzów

Chelsea - Liverpool

3:0

[Drogba 6', Mutu 15', J. Cole 35']

 

25.05.08

 

Dzisiaj znów wszyscy spodziewają się że przegramy i skazują nas na pożarcie. Spotkanie z Ikast FS ma jednak być dla nas przełomowe. Jestem pewien że dzisiaj coś ugramy, a po meczu wszyscy będą zadowoleni. Przed tym meczem poprosiłem zarząd o więcej czasu na przebudowanie zespołu. Bez większych problemów prezes powiedział że cieszę się ich zaufaniem i postanowił że mam jeszcze dużo czasu na poprawę stylu gry.

 

Skład:

W. Kaczmarek

J. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele, A. Overgaard

P. Sobotta, R. Becalik, J. Cordova Roza

S. Josefsen, C. Lallet

W. Okińczyc

 

Jak na złość już pierwsza akcja rywali przyniosła im prowadzenie. Zauważyłem że mamy bardzo słabe początki spotkań i z reguły w okresie do 10 minuty tracimy pierwszą bramkę. Już w 19 minucie zaczęliśmy się rozkręcać, co zaowocowało bramką. Jej autorem jest Josefsen. W 33 minucie ten sam zawodnik zdecydował się na strzał zza pola karnego. Opłaciło się mu to, gdyż ta decyzja przyniosła kolejne trafienie. Jeszcze przed przerwą w swoim rajdzie sfaulowany został Sobotta. Sam poszkodowany podszedł do wykonywania rzutu wolnego. Zrobił to tak dobrze, że piłka trafiła na głowę Becalika, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Rozgrywamy dobre zawody. W przeciągu dwudziestu minut udało nam się trzy razy pokonać bramkarza rywali, co dało nam komfort psychiczny przed drugą odsłoną. Po godzinie gry, na tablicy wyników jest już 4:1. Sobotta tak sprytnie wykonał rzut wolny że piłka wpadła tuż obok słupka. Raska był tak zaskoczony obrotem spraw, że nawet nie interweniował. Do końca spotkania nie ustrzegliśmy się błędu i na dziesięć minut przed końcem, jednemu z napastników Ikast udało się strzelić drugą bramkę. Nie była to też ostatnia wpadka. Chwilę później Flinta strzela swojego drugiego gola i mamy 4:3. Zapowiada się niezwykle gorąca końcówka. Dzięki wielkim staraniom dowieźliśmy ten wynik do końca. Możemy cieszyć się z pierwszego zwycięstwa od dłuższego czasu.

 

2. division Vest [27/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 163

[12] Thisted - [6] Ikast FS

4:3

mom: Simon Josefsen "9" [Thisted]

 

0:1 Dennis Flinta - 2'

Christian Sivebæk - kontuzjowany - 10'

1:1 Simon Josefsen - 19'

2:1 Simon Josefsen - 33'

3:1 Radosław Becalik - 42'

4:1 Piotr Sobotta - 61'

4:2 Mads Albæk - 80'

4:3 Dennis Flinta - 82'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

1.06.08

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United (M) [+6] Arsenal

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga (M) [+5] Slavia Praha

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga (M) [+19] Brøndby

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon (M) [+11] Bordeaux

Hiszpania

Primera División: Real Madryt (M) [+0] Sevilla

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen (M) [+19] Bayern Monachium

Polska

OE: Legia Warszawa (M) [+9] Zagłębie Lubin

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda (M) [+7] Hajduk Rodić MB

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: 12. miejsce

Landspokaltumeringen: 2. Rnd. (Kolding FC)

najlepszy strzelec: Daniel Kristensen - 10 bramek

stan konta: - 135 tys €

zysk/ (strata): (156 tys €)

 

Transfery na świecie w maju:

1. Matti Santahuhta, PoPa ---> KuPS, 20 tys €

2. Emil Jensen, FC Lahti ---> KooTeePee, 16 tys €

3. David Elm, Kalmar FF ---> TPS, 1 tys €

Transfery Polaków w maju:

brak

Odnośnik do komentarza

1.06.08

 

Na dzień dziecka jest okazja do kolejnego zwiększenia dorobku punktowego. Gramy z najsłabszą drużyną naszej ligi - Varde. Muszę jednak pamiętać, że moja drużyna gra w kratkę. Dlatego dzisiaj niezbędna będzie odpowiednia koncentracja. Do końca sezonu pozostały trzy spotkania. Musimy rozegrać je w sposób bardzo dobry.

 

Skład:

W. Kaczmarek

J. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele, A. Overgaard

D. Gertsen, R. Becalik, J. Cordova Roza

S. Josefsen, C. Lallet

C. Hermansen

 

Spotkanie rozpoczynamy standardowo. Już w piątej minucie Markussen fauluje napastnika Varde w polu karnym. Sędzia nie ma wątpliwości wskazując energicznym ruchem na wapno. Do piłki podchodzi Rieks, który bez problemu pokonuje Kaczmarka. Po 24' przegrywamy 2:0. Fatalna postawa obrony, która dała prezent przeciwnikom woła o pomstę do nieba. Po pół godzinie gry, po raz kolejny w tym sezonie Overgaard strzela bramkę samobójczą... Jedynym pozytywnym punktem tej odsłony gry jest to, że się już zakończyła. W ciągu zaledwie 30 minut straciliśmy szansę na korzystny rezultat. Zapowiada się kolejne lanie. Na kwadrans przed końcem, Kaczmarek po raz kolejny wyciąga piłkę z siatki. Na domiar złego tuż przed końcem, czerwoną kartkę za bezmyślny faul dostaje Markussen. Załamany bramkarz nawet nie bronił mocnego strzału w dodatkowym czasie gry, który ustalił wynik spotkania na 5:0. Łatwe straty, niepotrzebne zabawy w okolicy pola karnego i niedokładne podania, to wciąż nieodzowny element naszych meczy...

 

2. division Vest [28/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 168

[12] Thisted - [16] Varde

0:5

mom: Søren Rieks "9" [Varde]

 

0:1 Søren Rieks - karny - 5'

0:2 Søren Rieks - 24'

0:3 Andreas Overgaard - samobój - 32'

0:4 Marc Hjort - 77'

Tommy Markussen - czerwona kartka - 90'

0:5 Søren Rieks - 90 + 3'

 

Zmiany:

brak

 

Mimo wcześniejszych zapewnień, ta porażka przyniosła najmniej oczekiwane wydarzenie. Po powrocie do biura, na moim stoliku czekała karteczka z wypowiedzeniem. Nie chcieli takiego menadżera... W zasadzie to ich nie rozumiem. Na początku dobrze wiedzieli, że nie znam się na tej pracy, i mimo to zapewniali że będę miał szansę. Tej jednak nie wykorzystałem i zostałem oddelegowany do domu.

 

Trochę się zdziwiłem, bo nawet nie zacząłem się pakować, na dostałem dwie wiadomości na pager. Teraz zdziwienie było jeszcze większe. Zarówno Mladenovac, jak i Aalen założyło mi ofertę bycia ich menedżerem. Także nie muszę się martwić że zostanę bezrobotnym. Postanowiłem powrócić na mój jacht i zakotwiczyć się jeszcze w porcie w Thisted na tydzień. Ma być to okres, w którym przemyślę moje dalsze losy. Niemcy czy Serbia, Serbia czy Niemcy...

Odnośnik do komentarza

W biegu wydarzeń, zupełnie zapomniałem o zaczynających się rozgrywkach o Mistrzostwo Europy.

 

Złoty But UEFA, za największą liczbę strzelonych bramek uznano Liédsona ze Sportingu Lisbona. 27 bramek dało mu 54 punkty. Drugim z kolei jest Luciano Figueroa (Genoa) z 52 punktami. Na najniższym stopniu podium stanął Vincenzo Iaquinta (Juventus), także z 52 punktami.

 

Pierwsza kolejka spotkań

 

Gr. A

Chorwacja - Niemcy 1:1 [ivan Klasnic 82' - Roberto Hilbert - karny 56']

Austria - Holandia 0:3 [Ruud van Nistelrooy 2', Dirk Kuyt 4', Wilfred Bouma 53']

Gr. B

Szwecja - Hiszpania 1:1 [Johan Elmander 8' - Andrés Iniesta 22']

Szwajcaria - Rumunia 2:2 [Valon Behrami 33', Alexander Frei 90' - Adrian Mutu 5', Ciprian Marica 20']

Gr. C

Czechy - Turcja 2:1 [Jan Koller 8', Jaroslav Plasil 46' - Halil Altintop 19']

Francja - Grecja 2:0 [David Trezeguet 7', Thierry Henry 12']

Gr. D

Portugalia - Włochy 2:2 [Deco 19' 58' - Luca Toni 38' 45']

Serbia - Anglia 1:2 [Nikola Zigic 5' - Wayne Rooney 13', Michael Owen 35']

Druga kolejka spotkań

 

Gr. A

Holandia - Chorwacja 2:0 [Ruud van Nistelrooy 15' 21']

Niemcy - Austria 3:0 [Miroslav Klose 9' 53' 77']

Gr. B

Rumunia - Szwecja 1:1 [Ciprian Marica 8' - Markus Rosenberg 40']

Hiszpania - Szwajcaria 3:0 [David Villa 13' 58', Raúl Albiol 30']

Gr. C

Grecja - Czechy 0:4 [Milan Baros 7' 56', Jaroslav Plasil 41', Jn Koller 48']

Turcja - Francja 0:2 [David Trezeguet 21', Patrick Vieira 72']

Gr. D

Anglia - Portugalia 1:0 [Wayne Rooney 68']

Włochy - Serbia 2:0 [Luca Toni 24', Alberto Gilardino 30']

 

Trzecia kolejka spotkań

 

Gr. A

Chorwacja - Austria 2:0 [Jerko Leko 57', Luka Modric 62']

Niemcy - Holandia 2:1 [Miroslav Klose 73', Lukas Podolski 83' - Ruud van Nistelrooy 56']

Gr. B

Rumunia - Hiszpania 0:3 [Joaquin 16', Silva 39', David Villa 59']

Szwajcaria - Szwecja 5:0 [Alexander Frei 6' 20', Alex Geijo 35' 37' 68']

Gr. C

Francja - Czechy 1:1 [Thierry Henry 1' - Zdenek Grygera 90']

Grecja - Turcja 1:1 [Dimitris Papadopoulos 81' - Nihat 21']

Gr. D

Anglia - Włochy 1:2 [Wayne Rooney 56' - Luca Toni 40', Antonio Cassano 44']

Serbia - Portugalia 2:2 [Marko Basa 49', Nikola Zigic 66' - Deco 19', Hugo Almeida 45']

 

Sytuacja w grupach

 

Gr. A

1. Niemcy 7 pkt (A)

2. Holandia 6 pkt (A)

3. Chorwacja 4 pkt

4. Austria 0 pkt

 

Gr. B

1. Hiszpania 7 pkt (A)

2. Szwajcaria 4 pkt (A)

3. Rumunia 2 pkt

4. Szwecja 2 pkt

 

Gr. C

1. Czechy 7 pkt (A)

2. Francja 7 pkt (A)

3. Turcja 1 pkt

4. Grecja 1 pkt

 

Gr. D

1. Włochy 7 pkt (A)

2. Anglia 6 pkt (A)

3. Portugalia 2 pkt

4. Serbia 1 pkt

Odnośnik do komentarza

Ćwierćfinał

 

Szwajcaria - Niemcy 3:0 [Johann Vogel 52', Alexander Frei 64', Reto Ziegler 69']

 

Holandia - Hiszpania 0:2 [Joaquin 57', Fernando Torres 65']

 

Czechy - Anglia 1:2 [Tomas Jun 41' - Wayne Rooney 12', Ashley Cole 49']

 

Włochy - Francja 0:1 [Nicolas Anelka 117']

Półfinał

 

Szwajcaria - Francja 0:1 [François Clerc 81']

 

Hiszpania - Anglia 3:4 [Fernando Torres 25' 34', Andrés Iniesta 53' - Wayne Rooney 5' 23' 88', Frank Lampard 72']

 

Finał

 

Francja - Anglia 1:1 [David Trezeguet 38' - Michael Owen 24'] karne 3:5

 

 

W międzyczasie:

 

- Dobra, czyli wybierasz nasz klub?

- Tak. Teraz jestem pewien.

- A co skłoniło do takiego wyboru?

- Szczerze? Będę bliżej domu. Rozbrat z rodzinnymi stronami źle mi zrobił. Nie czułem się dobrze na obczyźnie. A tu, w Niemczech jest wielu Polaków. Jak usłyszę gdzieś na ulicy język ojczysty, to od razu się lepiej na duchu zrobi. Poza tym Serbia, to bardzo niebezpieczny kraj. Wolałem nie ryzykować.

- To wie Pan, mamy nadzieję że w Danii nie wykorzystał Pan wszystkich swoich umiejętności. Tutaj w Aalen, musi być lepiej. Dostanie Pan na rękę 1300 € tygodniowo plus mieszkanie i samochód. To taki standard na początek. Kontrakt obowiązuje przez dwa lata.

- O, całkiem niezła sumka. Jednak to co powiedziałem w Thisted, powtórzę i tu. Kasa się nie liczy. Teraz, po jakimś stażu w Danii, polubiłem tę pracę. Jeśli będę miał zarabiać mało, to i tak się zgodzę.

- Aha, zapomniałbym. Niestety w tym roku nie możemy przeznaczyć żadnej kwoty na transfery. Będzie musiał Pan też zredukować koszty na płace, gdyż o dużo przekraczamy budżet.

- Zobaczymy co da się zrobić...

- Podpisujemy?

- Jasne!

- No to witamy na pokładzie Aalen, klubu niemieckiego, który aktualnie występuje w Regionalnej Lidze Południowej. Życzę wielu sukcesów i owocnej pracy.

- Dziękuję.

 

Tak wyglądał mój pierwszy dzień spędzony w Niemczech. Po podpisaniu kontraktu pojechaliśmy moim nowym autem do rezydencji, bo to mieszkaniem bym nie nazwał (poddasze, basen, sauna, ogród zimowy i wielki taras). Od razu usiadłem do przeglądania kart zawodniczych. Miało to na celu nie ustalenie wyjściowego składu, lecz wyodrębnienie zawodników, którzy pozostaną w klubie. Muszę kilku, a nawet kilkunastu z nich odesłać na wolny kontrakt, lub też sprzedać, by znacznie zredukować koszty utrzymania.

Odnośnik do komentarza

1.07.08

 

Najważniejsze transfery na świecie w czerwcu:

1. Curt Davies, West Brom ---> Aston Villa, 14,5 mln €

2. Vagner Love, CSKA Moskwa ---> Zaragoza, 8,5 mln €

3. Laryea Kingston, Hearts ---> Celtic, 3,7 mln €

4. Christián Benitez, Santos Laguna ---> Celtic, 2,4 mln €

5. Mladen Bartulovic, Dnipro ---> Dinamo, 1,8 mln €

 

Najważniejsze transfery Polaków w czerwcu:

1. Marek Wasiluk, Górnik Zabrze ---> Korona Kielce, 650 tys €

2. Marcin Chmiest, Arka Gdynia ---> M. Haifa, 400 tys €

3. Tomasz Zahorski, Górnik Zabrze ---> Korona Kielce, 375 tys €

4. Piotr Giza, Cracovia ---> Legia Warszawa, 250 tys €

5. Hubert Wolakiewicz, Lechia Gdańsk ---> Górnik Zabrze, 180 tys €

 

Musiałem jednak znacząco wzmocnić kadrę zawodnikami, którzy nie będą żądali kokosów, a jednak posiadać będą jakieś umiejętności. I tak oto przedstawiam listę nowych nabytków Aalen:

 

Sauli Rantalainen - 28-letni Fin, środkowy obrońca. Wygląda mi na takiego, który wie co to obrona. Będzie silnym i pewnym obrońcą w naszym składzie. Jeśli mnie nie zawiedzie, będzie to osobnik, którego szukałem od roku. Mam nadzieję że się sprawdzi. Tak jak wszyscy piłkarze przyszli do nas na zasadzie wolnego transferu, a jedynie 15 % następnego transferu, wpłynie na konto Kultsu.

 

Christophe Lallet - 21-letni Francuz, Ofensywny pomocnik/napastnik. Jest on mi bardzo dobrze znany, gdyż występował pod moim okiem w Thisted. Jeden z lepszych transferów do poprzedniego klubu. Postanowiłem wypróbować go i tu w Niemczech. Powinien się sprawdzić.

 

Jakub Bławat - 26-letni Polak. Ofensywny pomocnik/napastnik. Tak samo jak Lallet, przyszedł do nas z Thisted. Tam nie znalazł sobie miejsca, jednak w Niemczech powinien się odbudować. Tutaj gramy podobny futbol do tego zza miedzy, więc myślę że da sobie radę.

Odnośnik do komentarza

Tak jak przed każdym sezonem, tak i przed tym trzeba się zabrać za przygotowanie zawodników do rozgrywek. Mecze sparingowe były już z góry ustalone, dlatego nie ingerowałem w nie. Po prostu jadę, gram i wracam. Mają one na celu sprawdzić, kto rzeczywiście nadaje się do reprezentowania drużyny, a kto zostanie odesłany do domu z kartą zawodniczą.

 

Mecze towarzyskie:

 

Aalen - Alemannia Aachen 0:1

Aalen - Karlsruher SC 0:2

Meppen - Aalen 0:3 [Kreuz 18', Luz 28', Tinga 34']

 

Między sparingami udało mi się wypożyczyć Tingę. Jest brazylijski środkowy pomocnik, który przybył z Viktorii Žižkov. Byłym jego klubem była Szczecińska Pogoń.

 

Udało mi się również na zasadzie wolnego transferu pozyskać Markusa Kreuza. Ten 31-letni ofensywny pomocnik będzie wzmocnieniem lewej flanki, na której miał niedosyt piłkarzy. W swojej historii grał między innymi w Hannoverze i Mainz.

 

Dostałem zestawienie szans na awans. Największe daje się zespołom Ulm, Sachsen Leipzig i Heidenheim. Potem są Plauen, Ismaning i Flieden. Nasza stawka to 33-1, co pokazuje że niewiele brakuje nam do najlepszych, jednak nic za darmo.

 

Na kilka dni przed startem ligi, podałem zawodników zgłoszonych do pierwszej drużyny.

Bramkarze:

Serdar Kurt, Tobias Linse, Robert Wulnikowski

 

Obrońcy:

Christian Alder, Torsten Traub, Cassio da Silva, Malte Metzelder, Sauli Rantalainen, Patrick Leschinski

 

Pomocnicy:

Mersed Haskovic, Christian Holzer, Bernd Maier, Björn Joppe, Tinga, Christoph Barton, Christophe Lallet, Sandro Cescutti, Markus Kreuz, Jakub Bławat

 

Napastnicy:

Samer Khalil, Felix Luz, Marijo Maric, Benjamin Mutzel, Marco Sailer, Marcus Steegmann

 

Zastanawia mnie, co jeszcze w tej drużynie robią Steegmann i Luz. Są to zawodnicy, którzy spokojnie znaleźliby miejsce w klubie wyższej półki, a jednak wolą występować u nas. Nie kraczmy, bo jest to fantastyczne wzmocnienie składu...

Odnośnik do komentarza

dziwne te Twoje baty, od zespołów słabszych - śmiem postawić tezę, że to coś nie tak z taktyką. Wydaje sie aż nieprawdopodobne, że by raz wysoko wygrać, a potem wysoko przegrać i to ze słabeuszem.

Obserwuj uważnie jak ustawiają się Twoi zwodnicy przy stracie bramki i co wpłynęło pośrednio na stratę gola. Np. głębokie podanie z boku pomocy - na drugi raz staraj sie ich blokować;, super podanie z głębi pola po ziemi - może DMC na niski pressing?; napastnik sie łatwo uwalnia na czystą pozycję - może za bardzo wysunięta linia obrony - etc etc....

Nie chce być wujo-dobra rada, ale tak mi przyszło do głowy :)

 

powodzenia w Niemczech, LR Ahlen, to był do niedawna niezły klub II ligowy

Odnośnik do komentarza
dziwne te Twoje baty, od zespołów słabszych - śmiem postawić tezę, że to coś nie tak z taktyką. Wydaje sie aż nieprawdopodobne, że by raz wysoko wygrać, a potem wysoko przegrać i to ze słabeuszem.

Obserwuj uważnie jak ustawiają się Twoi zwodnicy przy stracie bramki i co wpłynęło pośrednio na stratę gola. Np. głębokie podanie z boku pomocy - na drugi raz staraj sie ich blokować;, super podanie z głębi pola po ziemi - może DMC na niski pressing?; napastnik sie łatwo uwalnia na czystą pozycję - może za bardzo wysunięta linia obrony - etc etc....

Nie chce być wujo-dobra rada, ale tak mi przyszło do głowy :)

 

powodzenia w Niemczech, LR Ahlen, to był do niedawna niezły klub II ligowy

No właśnie głównym problemem była obrona. Mimo cofniętej linii, i osobistych ustawień że grają cofnięci (nie tak jak zespół - lekko ofensywnie), to i tak znajdowali się między polem karnym a połową boiska. Najczęściej bramki padały po podaniu za plecy obrońców i maksymalnym sprincie napastników z przeciwnej drużyny. Zdarzały się też wpadki bramkarza. Raz broni niesamowite strzały z dalszej odległości i świetnie sobie radzi w sytuacjach 1 na 1, a raz puszcza szmatę, w ogóle się nie ruszając (a nawet ślimak na urlopie by do tego doszedł)... Próbowałem wszystkiego, różnych ustawień osobistych i nic. A ta amplituda wysokości wyników też mnie bardzo zdziwiła. A polecenia motywujące były bardzo podobne...

Odnośnik do komentarza

25.07.08

 

Nadszedł dzień mojego debiutu na niemieckich murawach. Na początek przyszło nam zmierzyć się z Heidenheim, w której to drużynie gra jeden z moich byłych piłkarzy. Welm, bo o nim mowa odszedł z Aalen jeszcze przed moim przyjściem. Dziwię się że zarząd puścił go tak o, gdyż jest to bardzo zdolny, a przede wszystkim groźny zawodnik. Jednak nie to będzie głównym zmartwieniem. Nie wiem jak drużyna spisze się pod moją wodzą. Co prawda sparingi minęły obiecująco, ale tak na prawdę nic nie można powiedzieć na pewno.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

C. Lallet, J. Bławat

F. Luz

 

Na pierwszą wiadomość z murawy długo czekać nie musiałem. Niestety, była ona dla bardzo zła. Kontuzji już w trzeciej minucie doznał Traub i trzeba było przeprowadzić wymuszoną zmianę. W jego miejsce pojawi się P. Leschinski. Zaczęliśmy bardzo dobrze. Ciągłe ataki, a po startach odbieranie piłki na połowie rywala, dobrze o nas świadczyły. Jednak nie potrafiliśmy skutecznie zakończyć akcji. Pierwsza, na prawdę znakomita szansa na objęcie prowadzenia nadarzyła się dopiero w 34 minucie, kiedy to jeden z moich piłkarzy został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Luz. Został pierwszym piłkarzem, który strzelił bramkę za mojej kadencji w meczu o punkty. Póki co, jest bardzo dobrze. Mimo prowadzenia nie zwalnialiśmy tempa. Zemściło się to na nas jeszcze przed przerwą, kiedy to napastnik Heidenheim przedarł się przez naszą obroną i strzałem w długi róg posłał piłkę do siatki Wulnikowskiego. W przerwie zamiast strzelca bramki Luza, pojawia się Steegmann. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 63 minuty. Wtedy to, po wielu próbach, wreszcie do bramki trafił Steegmann dając nam prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później znów cieszyliśmy się z podwyższenia wyniku. Tym razem Steegmann znakomicie wykorzystał potknięcie się bramkarza, który wyszedł z piłką poza pole karne i zamiast ją wybić trafił w kępkę, a nasz napastnik przejął futbolówkę i pewnym strzałem wsadził ją do bramki. W 83' zdołaliśmy jeszcze raz zmienić wynik. Świetna gra z przodu spowodowała zagubienie się linii defensywnej rywala. Do bramki trafił 16-letni Barton, który stał się jednocześnie najmłodszym strzelcem drużyny w meczu o punkty. Koniec meczu! Rewelacyjna gra w ataku pozwoliła nam na strzelenie aż czterech bramek. Jestem dumny z postawy zawodników, gdyż pięknie wprowadzili mnie w świat niemieckiego futbolu.

 

Regionalliga Süd [1/34]

stadion: Albstadion, Heidenheim

widzów: 1550

[?] Heidenheim - [?] Aalen

1:4

mom: Marcus Steegmann "9" [Aalen]

 

Torsten Traub - kontuzjowany - 3'

0:1 Felix Luz - karny - 34'

1:1 Sebastian Metzger - 45'

1:2 Marcus Steegmann - 63'

1:3 Marcus Steegmann - 66'

Jörn Schmiedel - kontuzjowany - 70'

1:4 Christoph Barton - 82'

 

Zmiany:

3' Traub <---> Leschinski

45' Luz <---> Steegmann

Odnośnik do komentarza

@ Dr. Johnny - Ja też mam taką nadzieję! Na prośbę, profil Wulnikowskiego. Bramkarz ten ma podwójne obywatelstwo polskie i niemieckie.

 

1.08.08

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: -

Czechy

Gambrinus Liga: -

Dania

Superligaen: AC Horsens [+0] FC Kopenhaga

Francja

Ligue 1: -

Hiszpania

Primera División: -

Niemcy

Bundesliga: -

Polska

OE: Wisła Kraków [+0] Zagłębie Lubin

Serbia

1. Liga: -

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 3. miejsce

najlepszy strzelec: Marcus Steegmann, 2 bramki

stan konta: -1,54 mln €

zysk/ (strata): 138 tys €

Transfery na świecie w lipcu:

1. Zdravko Kuzmanovic, Fiorentina ---> Bayern Monachium, 34,5 mln €

2. Andrés Guardado, Deportivo ---> Portsmouth, 34 mln €

3. Ezequiel Garay, Racing ---> Real Madryt, 31 mln €

4. Fernando Belluschi, Portmouth ---> Newcastle, 27,5 mln €

5. Giuseppe Rossi, Villareal ---> Chelsea, 24 mln €

6. Klaas-Jan Huntelaar, Ajax ---> Porto, 24 mln €

7. Gonzalo Higuain, Real Madryt ---> Chelsea, 23,5 mln €

8. Vicente, Valencia ---> Arsenal, 20,5 mln €

9. Joaquin, Valencia ---> AC Milan, 19,75 mln €

10. Alessandro Rosina, Torino ---> Inter, 19 mln €

Transfery Polaków w lipcu:

1. Michał Goliński, Zagłębie Lubin ---> Lech Poznań, 1,2 mln €

2. Grzegorz Bartczak, Zagłębie Lubin ---> Lewski Sofia, 1,1, mln €

3. Paweł Sasin, Korona Kielce ---> FC Vysocina Jihlava, 750 tys €

4. Mariusz Mężyk, Polonia Bytom ---> Korona Kielce, 375 tys €

5. Mateusz Żyła, Groclin ---> Górnik Zabrze, 275 tys €

 

Transfery Polaków w innych ligach w lipcu:

1. Radosław Matusiak, Heerenveen ---> Portsmouth, 8,5 mln €

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...