Skocz do zawartości

Ósmy cud świata


Iguaran

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz z AB 70 było ostatnim ligowym spotkaniem w 2007 roku. Teraz czeka mnie długa przerwa. Do pierwszych zakontraktowanych sparingów mamy aż 40 dni, co chcę skrzętnie wykorzystać na trening. Mam nadzieję że zbuduję dobrą formę na drugą część sezonu, by pozbierać punkty.

 

Oto tabela po 15 z 30 spotkań w tym sezonie - klik

Po kilku dniach namysłu zdecydowałem się na pierwszy, poważny krok w tym klubie. Sprzedałem Petera Bechmanna do Lolland-Falster Aliiancen. Na nasze konto wpłynie 20 tys €. Wszystko po to, by na drugą część sezonu kupić sobie lepszego bramkarza. Co prawda Bechmann był najlepszym napastnikiem, ale coś za coś. Do tamtego klubu przejdzie 1.1.08.

Mimo 20 tys, jakie klub zainkasował za tego zawodnika, do transferów przeznaczono 1,99 tys €. Skandal!

 

17.11.07

 

El. ME 2008

 

Gr. A Polska - Belgia 3:1 [Jeleń 30', Garguła 33', Zganiacz 34' - Huysegems 58']

 

Gr. F Irlandia Północna - Dania 0:2 [s. Larsen 7', J. D. Tomasson 44']

 

21.11.07

 

El. ME 2008

 

Gr. A Serbia - Polska 2:2 [Zigic 55', Pantelic 61' - Jeleń 26' 53'] - do awansu zabrakło nam tego, lub innego zwycięstwa, tyle samo pkt co Serbia, lecz dopiero trzecie miejsce ;(

 

Gr. F Dania - Islandia 1:0 [J. D. Tomasson 46']

 

Awans do EURO 2008

 

Gr. A Portugalia, Serbia

Gr. B Włochy, Francja

Gr. C Grecja, Turcja

Gr. D Niemcy, Czechy

Gr. E Chorwacja, Anglia

Gr. F Szwecja, Hiszpania

Gr. G Rumunia, Holandia

 

1.12.07

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United [+2] Arsenal

Czechy

Gambrinus Liga: Banik Ostrava [+0] Sparta Praga

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+8] FC Nordsjælland

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+1] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Zaragoza [+6] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen [+3] Bayer Leverkusen

Polska

OE: Legia Warszawa [+9] Lech Poznań

Serbia

1. Liga: Hajduk Rodić MB [+2] Napredak

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: 12. miejsce

Landspokaltumeringen: 2. Rnd. (Kolding FC)

najlepszy strzelec: Daniel Kristensen - 7 bramek

stan konta: - 72,7 tys €

zysk/ (strata): (93,8 tys €)

Transfery na świecie w listopadzie:

1. Lucas, AC Ajaccio ---> Montpellier SC, 400 tys €

2. Darko Spalevic, Slavija ---> FC Lahti, 375 tys €

3. Mike Sserumagga, Helsingdorg ---> MyPa, 40 tys €

 

Transfery Polaków w listopadzie:

brak

Odnośnik do komentarza

Wraz z początkiem grudnia, miałem wziąć udział w losowaniu Piłkarza Roku Duńskiej 2. Ligi Zachód. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż miałem dylemat. Nie mogłem zagłosować na jedynego swojego zawodnika Daniela Kristensena, który został wyznaczony do dziesiątki piłkarzy, spośród których menedżerowie drużyn z naszej ligi mają wybrać tego najlepszego. Postanowiłem więc oddać swój głos na Mortena Søndergaarda z Brabrand.

 

Tego samego dnia, w klubie pojawił się nowy bramkarz. Jani Tuomala przyszedł na zasadzie wolnego transferu, jednak reprezentował do niedawna klub Carlstad United. Grał tam z powodzeniem, dlatego postanowiłem mu dać szansę. Zobaczymy co wniesie do drużyny.

 

1.01.08

 

Piłkarzem Roku Duńskiej 2. Ligi Zachód został Phil Younghusband (Esbjerg).

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United [+6] Arsenal

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+1] Banik Ostrava

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+10] FC Nordsjælland

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+0] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Sevilla [+2] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen [+7] Bayer Monachium

Polska

OE: Legia Warszawa [+11] Lech Poznań

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+0] Hajduk Rodić MB

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: 12. miejsce

Landspokaltumeringen: 2. Rnd. (Kolding FC)

najlepszy strzelec: Daniel Kristensen - 7 bramek

stan konta: - 75,2 tys €

zysk/ (strata): (96,3 tys €)

Transfery na świecie w grudniu:

1. Carlos Esquivel, Toluca ---> Chivas, 3,5 mln € + wym.

2. Franco de Santo, Audax Italiano ---> Querétaro, 1,7 mln €

3. Sebastián Eguren, Hammarby ---> Cruz Azul, 1,3 mln €

4. Kim Nam-Il, Suwon ---> Cruz Azul, 1,2 mln €

5. Geovanny Caicedo, Barcelona (ECU) ---> Indepediente, 1,1 mln €

Transfery Polaków w grudniu:

brak

Odnośnik do komentarza

Nowy rok, początek nowego miesiąca i otwarcie okienka transferowego, to najważniejsze wydarzenia dnia dzisiejszego. Jednak dla mnie najważniejsze są roszady, jakie przeprowadziłem w drużynie.

 

Wojciech Kaczmarek - 24-letni bramkarz, Polak. Przyszedł do nas za tysiąc Euro ze Śląska Wrocław. Bardzo cenię sobie jego umiejętności. Może stać się z miejsca podstawowym bramkarzem drużyny. Na pewno jest to teraz najlepsza postać na tą pozycję w zespole.

Piotr Sobotta - Przyszedł z MKS Kluczborg za tysiąc Euro. Przyszedł, bo bardzo podobały mi się jego wyczyny w poprzednim klubie. Jest to ofensywny prawy pomocnik, który może grać też na napadzie. Jestem ciekaw, czy pokaże się z tak dobrej strony, z jakiej go zauważyłem. Ma trzydzieści lat, więc jest już doświadczonym piłkarzem.

 

Artur Anioł - 26-letni napastnik, Polak, przyszedł za tysiąc Euro z Polonii Słubice. Jego dobre statystyki pozwoliły mi go wyłowić i jestem pewien że będzie ważną częścią zespołu.

Chris Hermansen - 32-letni napastnik. W swojej historii miał trzy występy w juniorskiej reprezentacji swojego kraju. Udało mi się go pozyskać na zasadzie wolnego transferu. Z miejsca ma być zastępcą Bechmanna. Ma nawet krótki epizod w FC Köln, co świadczy o jego klasie.

Wojciech Okińczyc - 21-letni napastnik, który przyszedł za tysiąc Euro z Lechii Zielona Góra. Jest to młody, perspektywiczny zawodnik, który może stać się klubową gwiazdą. Do niego będzie należało strzelanie bramek, których nie mamy za wiele.

 

Póki co, to wszyscy których udało mi się wyłowić. Jak widać prawie wszyscy to moi rodacy, w których wierzę. Jestem pewien że umiejętności które posiadają w zupełności wystarczą na naszą ligę. Piłkarze nowo zakupieni od razu trafiają do pierwszego zespołu. Trzeba więc niektórych przesunąć do rezerw, by nie było tłoku i kłótni, że nie grają.

Takimi są:

- Mickey Berg

- Srdjan Pavlovic

- Johny Eriksen

Odnośnik do komentarza

@ saper_unreal - Wielu Polaków w FM jest przepakowanych, dlatego liczę na kolejnego farta. Chociaż jeśli chodzi o Bławata, lepiej spisywał się w Holandii.

 

20.01.08

 

Pora na pierwszy mecz sparingowy w przerwie zimowej. Nowi zawodnicy dzisiaj mają pierwszą okazję do wykazania się i zaklepania miejsca w składzie meczowym. Nie ukrywam że na wielu z nich liczę, że od razu wskoczą do podstawowej jedenastki.

TOW

Thisted - FC Fredericia

0:3

[s. Philipp 35', R. Katholm 54', J. Overgaard (sam) 62']

 

Mimo niekorzystnego wyniku, jestem zadowolony z wkładu nowych piłkarzy. Wystąpili wszyscy, jednak najbardziej zadowolony jestem z Okińczyca i Sobotty. Ten drugi nie miał zatrzymania na prawej flance. Trzeba jednak dodać że rywal jest z wyższej ligi.

 

25.01.08

 

Drugi sparing rozegramy z zespołem B 1908. Mecz rozegramy na wyjeździe.

 

TOW

B 1908 - Thisted

2:1

[R. Lucht 48', L. Damstoft 80' - A. Anioł 73']

 

Mimo strzelenia jednak bramki, dzisiejszy mecz w naszym wykonaniu to jedno wielkie żenuła.

 

1.02.08

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United [+2] Arsenal

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+1] Banik Ostrava

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+10] FC Nordsjælland

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+8] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Sevilla [+5] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen [+7] Bayer Monachium

Polska

OE: Legia Warszawa [+11] Lech Poznań

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+0] Hajduk Rodić MB

 

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: 12. miejsce

Landspokaltumeringen: 2. Rnd. (Kolding FC)

najlepszy strzelec: Daniel Kristensen - 7 bramek

stan konta: - 78.4 tys €

zysk/ (strata): (99,5 tys €)

 

Transfery na świecie w styczniu:

1. Lucho González, Porto ---> Real Madryt, 38,5 mln €

2. Goran Pandev, Lazio ---> AC Milan, 37,5 mln €

3. Stewart Downing, Middlesbrough ---> Portsmouth, 23,5 mln €

4. Riccardo Montolivo, Fiorentona ---> Olympique Lyon, 21 mln €

5. Amauri, Palermo ---> Roma, 20 mln €

6. João Moutinho, Sporting CP ---> Inter, 19,5 mln €

7. Rafael van der Vaart, HSV ---> Porto, 19,25 mln €

8. Ismael Aissati, PSV ---> Porto, 18,5 mln €

9. Obafemi Martins, Newcastle ---> Roma, 18,25 mln €

10. Matias Fernandez, Villareal ---> Fiorentina, 16,75 mln €

Transfery Polaków w styczniu:

1. Grzegorz Fonfara, GKS Bełchatów ---> RW Essen, 375 tys €

2. Robert Szczot, ŁKS ---> Viktoria Plzeñ, 55 tys €

3. Sebastian Nowak, Ruch Chorzów ---> Górnik Zabrze, 45 tys €

Odnośnik do komentarza

Po ostatnich meczach stwierdziłem, że zmienię piłkarzom taktykę. Ma ona obowiązywać przez całą drugą część sezonu.

 

Do kadry szkoleniowej dołączyli: Michael Rasmussen (fizjoterapeuta, Den, 25 l.), Marcin Budka (trener, Pol, 34 l.), Piotr Adamczyk (trener, Pol, 31 l.), Paweł Piętka, (trener, Pol, 31 l.), Łukasz Cichy (trener, Pol, 34 l.), Tomasz Skrzeczowski (trener, Pol, 31 l.).

 

27.02.08

 

Na ostatni mecz kontrolny w tej przerwie zapraszam Værløse, gdzie zmierzymy się z tamtejszą drużyną.

 

TOW

Værløse - Thisted

3:3

[F. Keskin 25', R. Jaaouane 58', P. Grave 87' - L. Kristensen 11', C. Lallet 32', W. Okińczyc 85']

 

Bardzo dobre spotkanie. Jeśli popracuję nad koncentracją w ostatniej fazie gry, może być nieźle.

 

1.02.08

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United [+5] Arsenal

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+1] Banik Ostrava

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+10] FC Nordsjælland

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+14] Olympique Marseille

Hiszpania

Primera División: Sevilla [+2] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen [+10] Bayer Monachium

Polska

OE: Legia Warszawa [+11] Lech Poznań

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+3] Hajduk Rodić MB

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: 12. miejsce

Landspokaltumeringen: 2. Rnd. (Kolding FC)

najlepszy strzelec: Daniel Kristensen - 7 bramek

stan konta: - 90,1 tys €

zysk/ (strata): (111 tys €)

Transfery na świecie w styczniu:

1. Zoltán Balog, Viborg ---> Helsingborg, 925 tys €

2. Alex Teixeira, Vasco ---> Santos Laguna B, 475 tys €

3. Tomas Hrdlicka, FK Mladá Boleslav ---> Banik Ostrava, 425 tys €

4. Pablo Frontini, San Martin (SJ) ---> Durango, 350 tys €

5. Jaime Sierra, Pereira ---> Vélez ---> 250 tys €

Transfery Polaków w styczniu:

1. Marcin Robak, Korona Kielce ---> Stabæk, 1,8 mln €

2. Grzegorz Bonin, Korona Kielce ---> Wisła Kraków, 1,2 mln €

3. Tomasz Moskała, Cracovia ---> GKS Bełchatów, 800 tys € + wym

4. Tomasz Moskal, Górnik Zabrze ---> Stabæk, 750 tys €

5. Błażej Augustyn, Legia Warszawa ---> GKS Bełchatów, 725 tys €

Odnośnik do komentarza

19.03.08

 

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej, rozegramy przy własnej publiczności z OB II. Większość pewnie pamięta porażkę wyjazdową 2:1. Dzisiaj nie mogę do tego dopuścić. Skład drużyny jest nieco inny, wydaje mi się silniejszy. Mamy mocniejszą linię ataku, oraz pewniejszego bramkarza. Nowa taktyka ma wnieść polot w szeregi Thisted, oraz pomóc w osiąganiu sukcesów.

 

Skład:

W. Kaczmarek

A. Overgaard, K. Onyenekwe, T. Makrussen, M. Niambele

P. Sobotta, R. Becalik, J. Cordova Roza

C. Lallet, D. Kristensen

L. Kristensen

 

Swoją nową, bardziej ofensywną twarz chcieliśmy pokazać już od początku spotkania. W ósmej minucie Sobotta przeprowadził rajd prawą flanką, po czym dośrodkował w pole karne. Tam na swoim miejscu czekał już D. Kristensen, który szczupakiem posłał piłkę do siatki rywala. Jednak chwilę później potężny błąd Becalika, który stał z piłką nic nie robiąc, a w efekcie ją tracąc, doprowadził do wyrównania. Mårtensen - obrońca drużyny OB II, w polu karnym podciął Cordovę Rozę, a sędzia pokazał na rzut karny. W tym momencie doskonałą sytuację miał D. Kristensen - etatowy wykonawca stałych fragmentów gry w naszym zespole. Spokojnym i mierzonym strzałem zmienia wynik na 2:1. Jest to już jego drugi gol w dzisiejszym spotkaniu. Piękne parady Kaczmarka pozwalały nam utrzymywać prowadzenie do 32 minuty. Wtedy to jednak nasz bramkarz skapitulował po fantastycznym uderzeniu w 30 metrów Kristiansena. Pod koniec pierwszej połowy A. Overgaard może stać się antybohaterem drużyny. Po jego faulu sędzia podyktował rzut karny. Sytuację tą na bramkę zamienił Grønn, i do przerwy dostajemy w dupę 3:2. Bez żadnych zmian przystępujemy do drugiej części. Tuż po przerwie wzięliśmy się do ataku. Po jednej z akcji w okolicy pola karnego sfaulowany został D. Kristensen. Sędzia podyktował rzut wolny. Tym razem został on inaczej wykonany. Krótkie podanie Kristensena do Becalika, a Polak z całej siły uderza piłkę. Ta w locie odbija się od A. Overgaarda, i całkowicie zmienia lot, co dało nam bramkę wyrównującą. Nasz obrońca się po części zrehabilitował. Gra do końca, bardzo się opłaciła. W 85 minucie tam gdzie trzeba znalazł się Lallet, który płaskim strzałem daje nam prowadzenie. Teraz Panowie bez emocji! Tylko pięć minut dobrej gry i wtedy będziemy się cieszyć. Doliczony czas gry, przyniósł hat tricka D. Kristensenowi. Strzelił on od niechcenia na wiwat, a piłka dostała takiej rotacji że wpadła do bramki. Także pierwszy mecz kończymy w bardzo dobrym stylu, wygrywając w efekcie 5:3.

 

2. division Vest [16/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 180

[12] Thisted - [10] OB II

5:3

mom: Daniel Kristensen "9" [Thisted]

 

1:0 Daniel Kristensen - 8'

1:1 Peter Nymann - 16'

2:1 Daniel Kristensen - karny - 21'

2:2 Jens D. Kristiansen - 32'

2:3 Casper Grønn - karny - 45'

3:3 Andreas Overgaard - 53'

4:3 Christophe Lallet - 85'

5:3 Daniel Kristensen - 90 + 2'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

22.03.08

 

Szybko, bo już trzy dni później musimy rozegrać kolejny mecz o punkty. Tym razem będzie to trudniejsze wyzwanie, gdyż przeciwnikiem jest aktualny vice-lider, zespół Brabrand. "Jeśli zagramy tak jak ostatnio, to stać nas będzie na niezaliczenie wpadki. Jeśli trochę gorzej, dostaniemy mocno w tyłek. Tak, taka jest różnica tych dwóch zespołów." - Tak mogłem powiedzieć w pierwszej części sezonu, teraz jest inaczej.

 

Skład:

W. Kaczmarek

A. Overgaard, K. Onyenekwe, T. Makrussen, M. Niambele

P. Sobotta, R. Becalik, J. Cordova Roza

C. Lallet, D. Kristensen

L. Kristensen

 

W piątej minucie niezdecydowanie Kaczmarka, dało bramkę rywalom. Niby wychodził, ale jednak się cofał - tak stwierdzi spiker, który komentował ten mecz dla pewnej regionalnej stacji duńskiej. Na drugą bramkę kibice gospodarzy czekali aż do 30 minuty. Wtedy to płaskim strzałem Kaczmarka pokonał Pallesen. Nasz bramkarz wyciągnął się jak długi, ale nie zdołał obronić naszego zespołu przed stratą bramki. Pierwsza połowa dobiegła końca. Nie była ona taka zła, jakiej się spodziewano. Druga część meczu rozpoczęła się tak samo źle. Markussen przegrał pojedynek biegowy z napastnikiem Brabrand, a ten zmienił wynik na 3:0. Jasna cholera! W drugim meczu z rzędu, samobójcze trafienie zalicza A. Overgaard. I to na dziesięć minut przed końcem. Jeszcze przed końcem rywal zaaplikował nam jedną bramkę. Fatalna postawa naszej drużyny, pozwoliła odnieść Brabrand wysokie zwycięstwo. Wynik końcowy 5:0, jednak nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Gdyby nie Kaczmarek byłoby pewnie 10:0. Trzeba jednak przełknąć gorzką pigułkę, i szykować się na następny bój.

 

2. division Vest [17/30]

stadion: Brabrand Stadion, Aarhus

widzów: 236

[2] Brabrand - [11] Thisted

5:0

mom: Morten Søndergaard "9" [brabrand]

 

1:0 Morten Søndergaard - 5'

2:0 Anders Pallesen - 30'

3:0 Morten Søndergaard - 51'

4:0 Andreas Overgaard - samobój - 80'

5:0 Morten Søndergaard - 90'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

W związku ze słabymi wynikami, poprosiłem naszego najlepszego w tej chwili gracza - Daniela Kristensena o zwołanie zebrania i przedyskutowania obecnej formy drużyny. Najlepiej żeby to sami zawodnicy porozmawiali ze sobą, przy okazji znając taktykę i polecenia zespołowe.

 

 

29.03.08

 

Ty razem już tygodniową przerwę między kolejnymi spotkaniami wykorzystaliśmy na ostry trening. Ostatnia wysoka porażka nie wpłynęła bardzo źle, ale jednak morale drużyny spadło. Dzisiaj jest szansa, by go odbudować. Naszą przynętą ma zostać dzisiejszy rywal Esbjerg fb II.

 

Skład:

J. Tuomala

T. Jensen, K. Onyenekwe, T. Makrussen, M. Niambele

P. Sobotta, R. Becalik, S. Josefsen

C. Lallet, D. Kristensen

D. Cordoba

 

Pierwsza połowa, to fantastyczne widowisko. Co chwila któraś z drużyn przeprowadza groźną akcję, zakończoną strzałem i paradą bramkarza. Jednak, pomimo różnicy formy drużyn, nie odstawaliśmy od przeciwnika. Graliśmy jak równy z równym. Pod koniec tej odsłony, parze Conboy - Rasmussen, przydarzył się kiks Obrońca podawał do bramkarza z odległości 40 metrów od bramki. Goalkeeper jednak poślizgnął się i nie trafił w piłkę. Ta wolnym ruchem wtoczyła się do bramki, dzięki czemu możemy cieszyć się z prowadzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Thisted. Do drugiej odsłony przystępujemy z jedną zmianą, gdzie Cordobę zastąpi Okińczyc. Rywal rzucił się do odrabiania strat. Już w 51 minucie mu się to udało i doprowadził do remisu. Jednak dosłownie chwilę później, znakomitym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Okińczyc, który znów daje nam prowadzenie. W związku z naporem rywala, zdecydowałem się zagrać bardziej cofnięty. Przeprowadziłem też zmianę, gdzie zamiast Lalleta wejdzie M. Nielsen, który ma być wzmocnieniem defensywy. Mimo wszystko nic nie powstrzyma wspaniałej szybkości Lange, który dzięki tej umiejętności dobiega do piłki i zdobywa bramkę dającą remis. W doliczonym czasie gry złapałem się za głowę. Nielsen pierw strzelał prosto w bramkarza, potem dobiegł do piłki i miał szansę dobić ją. Przed nim pusta bramka, piłkę ma przy nodze. Jednak źle wypastowany but, posłał piłkę w kosmos... Wynik końcowy 2:2, to bardzo dobry rezultat. W szczególności że rywal zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

 

2. division Vest [18/30]

stadion: Esbjerg Atletikstadion, Esbjerg

widzów: 302

[3] Esbjerg fB II - [13] Thisted

2:2

mom: Jesper Lange "8" [Esbjerg fB II]

0:1 Kevin Conboy - samobój - 43'

1:1 Jesper Lange - 51'

1:2 Wojciech Okińczyc - 54'

2:2 Jesper Lange - 69'

 

Zmiany:

45' Cordoba <---> Okińczyc

Odnośnik do komentarza

1.04.08

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Arsenal [+5] Manchester United

Czechy

Gambrinus Liga: Slavia Praha [+0] Banik Ostrava

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+17] Brøndby

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+10] Bordeaux

Hiszpania

Primera División: Sevilla [+7] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen [+10] FC Schalke 04

Polska

OE: Legia Warszawa [+11] Lech Poznań

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+12] Hajduk Rodić MB

 

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: 11. miejsce

Landspokaltumeringen: 2. Rnd. (Kolding FC)

najlepszy strzelec: Daniel Kristensen - 10 bramek

stan konta: - 112 tys €

zysk/ (strata): (133 tys €)

 

Transfery na świecie w marcu:

1. Álvaro Dominguez, Sion ---> CSKA, 3,2 mln €

2. Ivan Stevanovic, OFK Belgrad ---> Rosenborg, 1,3 mln €

3. Estiven Vélez, Pereira ---> Spartak Moskwa, 700 tys €

Transfery Polaków w marcu:

1. Mariusz Ujek, GKS Bełchatów ---> Metalurh Donieck, 12 tys €

Odnośnik do komentarza

@ Sławoj - Tak, dwie ostatnie drużyny spadają. W obecnej chwili mam 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

 

6.04.08

 

Mecz z Jetsmark zapowiada się niezwykle emocjonująco. Rywal bowiem jest drużyną, która traci bardzo dużą ilość bramek. Tutaj szukam swojej szansy, gdyż ostatnio gramy bardzo dobrze w ofensywie. Czy oznacza to że mamy szansę dzisiaj odnieść zwycięstwo? Tak, jeśli się postaramy i zagramy na co najmniej dobrym poziomie.

 

Skład:

J. Tuomala

T. Jensen, K. Onyenekwe, T. Makrussen, M. Niambele

P. Sobotta, R. Becalik, S. Josefsen

C. Lallet, D. Kristensen

W. Okińczyc

 

Pierwsze minuty, to równy i zacięty bój. Jednak wraz z upływem czasu, nasza przewaga rosła. Wreszcie w 25 minucie jedno z początkowych podań w akcji przeciął Okińczyc, a potem mocnym uderzeniem zmieścił piłkę pod poprzeczką. Pięć minut później po kolejnym rajdzie Sobotty na prawej flance, piłka po jego dośrodkowaniu znalazła się pod nogami Okińczyca. Ten zrobił tylko jeden zwód i strzelił do bramki. Możemy cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia za sprawą tego piłkarza. Jeszcze przed przerwą ten sam piłkarz pokonuje bramkarza rywali po raz trzeci, zdobywając klasycznego hat tricka. Wystawienie go w podstawowym składzie było świetnym posunięciem. Pierwsza połowa dobiegła końca. Bez zmian podchodzimy do drugiej odsłony. W końcówce spotkania nie ustrzegliśmy się błędu. Jeden z napastników przedarł się przez naszą obronę, i skutecznie strzelił w światło obiektu chronionego przez Tuomalę. Był to jeden jedyny incydent, nie na naszą korzyść. Także pewna wygrana 3:1, pozwoli dopisać trzy punkty do dorobku utrzymać 11 pozycję.

 

2. division Vest [19/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 177

[12] Thisted - [6] Jetsmark

3:1

mom: Wojciech Okińczyc "9" [Thisted]

 

1:0 Wojciech Okińczyc - 25'

Hüseyin Renkli - kontuzjowany - 28'

2:0 Wojciech Okińczyc - 30'

3:0 Wojciech Okińczyc - 41'

3:1 Brian Feldmann - 84'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

12.04.08

 

Z meczu na mecz potwierdza się pozytywna zmiana taktyki. Gramy o niebo lepiej, a przede wszystkim nawet wygrywamy. Kolejnym sprawdzianem będzie spotkanie na wyjeździe z Hobro. Jest to drużyna, która aktualni posiada trzy porażki z rzędu. Na pewno walczyć będzie o korzystny rezultat. Ja jednak nie zamierzam im to ułatwiać i sam będę walczył o trzy punkty. Wszyscy mówią że spotkanie należy do łatwych. Ja jednak wstrzymałbym się z tak optymistyczną opinią do zakończenia meczu.

 

Skład:

J. Tuomala

T. Jensen, K. Onyenekwe, T. Makrussen, S. Jeppeson

P. Sobotta, R. Becalik, S. Josefsen

C. Lallet, D. Kristensen

W. Okińczyc

 

Na pierwszą bramkę kibice nie musieli długo czekać. Po fantastycznym starcie do piłki, przejmuje ją na pełnym biegu Josefsen, po czym po trzech krokach decyduje się na strzał. Okazał się on być nie do obrony i dać nam prowadzenie. Mimo usilnych starań, druga bramka przyszła bardzo późno. Dopiero w 45 minucie Okińczyc potwierdził swoją obecność na boisku, zdobywając bramkę uderzeniem głową. Na drugą połowę wychodzimy bez większych ceregieli. W jej środku zdecydowałem się na zmianę, w której Anioł zmieni Okińczyca. Aż do 79 minuty dzisiejszego spotkania czekać musiał Sobotta, by strzelić swoją pierwszą bramkę. Wreszcie mu się to udało, czym potwierdza swoją znakomitą dyspozycję. Wynik końcowy to 3:0. Druga połowa to pełna kontrola gry przez nasz zespół. Cieszę się z faktu że odnosimy kolejne zwycięstwo. Jak widać idzie nam co raz to lepiej. Zespół Hobro notuje czwartą porażkę z rzędu.

 

2. division Vest [20/30]

stadion: Hobro Stadion, Hobro

widzów: 188

[14] Hobro - [11] Thisted]

0:3

mom: Simon Josefsen "8" [Thisted]

 

0:1 Simon Josefsen - 10'

0:2 Wojciech Okińczyc - 45'

0:3 Piotr Sobotta - 79'

 

Zmiany:

69' Okińczyc <---> Anioł

Odnośnik do komentarza

20.04.08

 

Mecz na własnej murawie z ósmym w tabeli Holstebro, to doskonały moment do kolejnego wzbogacenia się w rubryczce punkty. Ostatnio nasza gra jest bardzo dobra, lecz musimy pamiętać by nie lekceważyć rywala. Jeżeli podejdziemy do tego spotkania z głową, to nie powinniśmy mieć większych problemów.

 

Skład:

J. Tuomala

T. Jensen, K. Onyenekwe, T. Makrussen, S. Jeppeson

P. Sobotta, R. Becalik, S. Josefsen

C. Lallet, D. Kristensen

W. Okińczyc

 

Jak na złość, już w czwartej minucie tracimy gola. Po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Arslan i uderzeniem głową pokonał Tuomalę. W 8' tracimy kolejną bramkę, a jej autorem ponownie został Arslan. Początek spotkania bardzo zły. Nie minęło pół godziny meczu, a Arslan zdobywa swoją trzecią bramkę. Wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu spotkania, gdyż to my ciągle atakujemy, a przeciwnik tylko strzela... Pierwszej połowy na pewno wspominać miło nie będziemy. Przegrywamy trzema bramkami, co wydaje się ustawiać zwycięzce meczu. Jednak broni nie składamy i walczymy o honorowe trafienie. Jeszcze bardziej ofensywne ustawienie dało kolejną bramkę rywalom. Po raz kolejny strzelcem zostaje Arslan. W 55' ten zawodnik przechodzi samego siebie, zdobywając piątą bramkę dla swojej drużyny. A w 58' kolejną... Na 15 minut przed regulaminowym końcem spotkania, tracimy siódmą bramkę. W doliczonym czasie gry, jeszcze raz Tuomala wyciągać musi piłkę z siatki. Fatalne spotkanie... Nie stać nas było nawet na honorowe trafienie...

 

2. division Vest [21/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 304

[11] Thisted - [8] Holstebro

0:8

mom: Mustafa Arslan "10" [Holstebro]

 

0:1 Mustafa Arslan - 4'

0:2 Mustafa Arslan - 8'

0:3 Mustafa Arslan - 27'

0:4 Mustafa Arslan - 46'

Ismail Aslam - kontuzja - 50'

0:5 Mustafa Arslan - 55'

0:6 Mustafa Arslan - 59'

0:7 Nick Ragus - 77'

0:8 Lars Balleby - karny - 90 +2'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

27.04.08

 

Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, co stało się tydzień temu. Po serii dobrych meczy, taka klapa. Tak jak to stwierdził znany i lubiany w środowisku trenerskim Sławoj, można się potknąć, ale nie w takim stylu. Już dzisiaj będę miał okazję do poprawy. FC Fyn, to dobry zespół z górnej części tabeli. Wierzę jednak że zdobędę kolejne punkty. Na to spotkanie pojechali ze mną tylko najlepsi. Mamy do udowodnienia coś kibicom.

 

Skład:

J. Tuomala

T. Jensen, J. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele

C. Lallet, R. Becalik, S. Josefsen

P. Sobotta, J. Bławat

C. Hermansen

 

Od samego początku spotkania nasz rywal przejął inicjatywę. My zostaliśmy po prostu zmiażdżeni, jednak to zawsze wychodziliśmy obronną ręką. Mimo tak gwałtownych ataków i wielkiej przewagi, w 40 minucie trybuny stadionu zamarły. Hermansen znalazł się w polu karnym tam gdzie powinien, i mocnym strzałem z półwoleja daje nam prowadzenie. Bramka do przerwy może podciąć piłkarzom Fyn skrzydła. Oby tak było. Zawodnik ten zalicza wspaniały debiut, gdyż jest to jego pierwszy mecz o punkty pod naszymi skrzydłami. Nastała przerwa. Za 15 minut znów mamy wyjść na murawę i przyjmować jeszcze większe ataki rywala. Dziesięć minut po wznowieniu gry ten sam zawodnik zmienia wynik na 2:0. Wyśmienity mecz rozgrywa ten Duńczyk. W 69 minucie zmienić musiałem Hermansena, który został mocno poturbowany. W jego miejsce wejdzie Anioł. W ostatniej akcji meczu piłkarze FC Fyn trafili w słupek. Gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni, unieśliśmy ręce w górę w geście tryumfu. Tak więc to, co wydarzyło się w ostatnim meczu ni jak nie ma usprawiedliwienia.

 

2. division Vest [22/30]

stadion: Odense Atletikstadion, Odense

widzów: 601

[4] FC Fyn - [12] Thisted

0:2

mom: Chris Hermansen "9" [Thisted]

 

0:1 Chris Hermansen - 40'

0:2 Chris Hermansen - 54'

 

Zmiany:

69' Hermansen <---> Anioł

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...