Skocz do zawartości

Ósmy cud świata


Iguaran

Rekomendowane odpowiedzi

1.05.10

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United (M) [+8] Chelsea

Czechy

Gambrinus Liga: Slavia Praha [+1] Slovan Liberec

Dania

Superligaen: AaB [+4] AGF

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon (M) [+14] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Real Madryt [+7] Mallorca

Niemcy

Bundesliga: Bayern Monachium [+6] Hertha Berlin

Polska

OE: Wisła Kraków [+8] Lech Poznań

Serbia

1. Liga: Partizan [+5] Crvena Zvezda

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 3. miejsce

najlepszy strzelec: Kamil Wiśniewski - 11 bramek

stan konta: -927 tys €

zysk/ (strata): 225 tys €

Transfery na świecie w kwietniu:

1. Andreas Brunell, MP ---> JJK, 1 tys €

 

Transfery w Polsce w kwietniu:

1.

 

Transfery Polaków w innych ligach w kwietniu:

1.

 

4.05.10

 

- Panowie, jak już wiecie wiatry nam sprzyjają. Cztery spotkania do końca, i tylko dwa punkty straty do Stuttgartu II i FSV Frankfurt. Trzeba liczyć że potknie im się noga. My robimy...

- Cały czas swoje! - Chórem krzyknęła cała banda.

- Bardzo dobrze. Teraz za nic w świecie nie można nawet na minutę stracić koncentracji. Powraca do nas Janota, którego musicie wykorzystać jako motorek napędowy.

- Może lepiej nie, nie jestem jeszcze pełni gotów - powiedział Michał.

- To chłopaki, podania do niego, ale z wyczuciem. Michał, jeśli będziesz miał okazję to lutuj ile wlezie!

 

Takim pozytywnym słowem napoiłem tego wspaniałego piłkarza przed kolejnym meczem. Teraz już nie ma ważnym, czy nie ważnym. Zostały tylko cztery kolejki do końca. Już dzisiaj musimy dokopać piłkarzom Zwickau. Rywal, to 15. drużyna, a więc kolejni z dołu tabeli.

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, P. Leschinski

C. Barton, Y. Buchwald, G. Brettner

C. Lallet, M. Janota

A. Meyer

 

Na początku wyglądało groźnie. Jednak w miarę upływu czasu zdobywaliśmy pole gry. Buchwald, zmiennik Bouzidiego wpisał się na listę strzelców w 31' otwierając wynik tego spotkania. Bardzo dobry występ tego zawodnika, który właśnie zaliczył pierwsze trafienie w naszych barwach. Do przerwy nic się nie zmieniło. Choć mieliśmy kilka szans, Meyer trafił w słupek, groźnie próbował Lallet i Brettner, to jednak utrzymało się 1:0. Skromnie bo skromnie, jednak bardzo ważne jest teraz utrzymanie tego. Fuck! Kolejne spotkanie i kolejny poważny błąd Wulnikowskiego. Wyszedł on z bramki i zamiast łapać piłkę stał jak wryty. Wykorzystał to Schuster, doprowadzając do remisu. Teraz musimy wspiąć się na maksymalne wyżyny, by coś zdziałać. Trochę czasu czekaliśmy, dużo próbowaliśmy. Jednak zawzięcie i gra na całego ma swoje pozytywne skutki. W 77' Meyer trafia do bramki, dając nam upragnione prowadzenie. Chwilę później, nasze aspiracje do awansu potwierdził Brettner, trafiając do bramki główką. To piękne trafienie jest jego pierwszym, ale jakże ważnym dla naszego klubu. Pod koniec spotkania Barton fauluje i zatrzymuje piłkę ręką w polu karnym. Nie dość że zawodnik dostaje czerowną kartkę, to przeciwnik nagrodzony jest jeszcze rzutem karnym. Wapno wykorzystuje jeden z napastników Zwickau, i na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry mamy 2:3. W 92' mamy kopię tej sytuacji, tylko że po drugiej stronie. Buchwald ma szansę przypieczętować zwycięstwo, co też czyni. Wynik 4:2 jest znakomitym osiągnięciem!

 

Regionalliga Süd [31/34]

stadion: Westsachsenstadion, Zwickau

widzów: 1650

[15] Zwickau - [3] Aalen

2:4

mom: Yannic Buchwald "9" [Aalen]

 

0:1 Yannic Buchwald - 31'

1:1 Sebastian Schuster - 66'

1:2 Andreas Meyer - 76'

1:3 Gilles Brettner - 82'

Christoph Barton - czerwona kartka - 89'

2:3 Manuel Müller - karny - 90'

2:4 Yannic Buchwald - karny - 90' + 2

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

9.05.10

 

- Jeszcze tylko około 270 minut na boisku, i być może fetować będziemy awans. Musimy się jednak postarać.

- Musimy. Nie pomyślał szef o jakimś przekręcie? Na przykład zapłacić komuś za wygranie meczu, lub dać w łapę sędziemu?

- Marcus, co Ty wygadujesz! Z czego? Poza tym w razie wpadki, lecimy na dno!

- Pozostaje nam czekać, dodał Janota.

 

W drodze na stadion, na kolejne spotkanie które rozegramy z Eschborn, głowiłem się gdzie może polec i Stuttgart i FSV. Szczerze mówiąc sytuacja zrobiła się skomplikowana. Ci pierwsi mają mecze z Sandhausen, FSV i 1860 Monachium, a drudzy z Feucht, Stuttgart II i Ismaning. To, żeby podwinęła się noga dwóm zespołom graniczy z cudem. Jednak nie takie przypadki świat widział i słyszał. Jedyną nadzieję widzę w bezpośrednim pojedynku. Jeśli tam padnie remis, jest wielka szansa na to, że to my wyjdziemy zwycięsko. Przez głowę przeszedł mi także pewien pomysł. Może by tak zapłacić komuś za wygranie meczu? Jednak z czego... Mamy długi, które powoli spłacamy. Chyba obejdzie się bez płacenia, pozostaje nam czekać na cud.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, P. Leschinski

C. Lallet, Y. Buchwald, G. Brettner

P. Mayer, M. Janota

A. Meyer

Niby było już źle, niby nie mogliśmy wyjść z połowy. Jednak spokój i konsekwencja czynów spowodowała strzelenie bramki. Buchwald w ostatnim czasie spisuje się rewelacyjnie. To on dzisiaj otwiera wynik tego meczu. Pierwsza połowa zakończona. Co raz to śmielej atakowaliśmy w niej, jednak drugiego gola nie zdobyliśmy. Pozostaje nam 45 minut na obronę wyniku i ewentualnie podwyższenie go. W 65' Meyer zmienia wynik na 2:0, co spotkało się z wielkim okrzykiem radości naszych kibiców. Po tej bramce, w miejsce bohatera kilku wcześniejszych akcji, który jest dość mocno sponiewierany wejdzie ten, na którego powrót wszyscy czekali. Wiśniewski co prawda nie jest jeszcze w pełni formy, jednak pała taką ochotą do gry, że grzechem byłby trzymać go na ławce. Kolejny rywal odprowadzony z kwitkiem. Ostatni gwizdek sędziego potwierdził naszą dobrą formę.

 

Regionalliga Süd [32/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 2305

[3] Aalen - [13] Eschborn

2:0

mom: Andreas Meyer "8" [Aalen]

 

1:0 Yannick Buchwald - 29'

2:0 Andreas Meyer - 65'

 

Zmiany:

65' Mayer <---> Wiśniewski

Odnośnik do komentarza

12.05.10

 

Puchar UEFA Finał

Zaragoza - Liverpool

0:2

[Fernando Torres 14', Dirk Kuyt 89']

 

16.05.10

 

Wielkimi krokami zbliżaliśmy się do dnia prawdy. Przedostatnia kolejka spotkań, to nie tylko nasz mecz z Crailsheim, ale też i decydujący (być może) o naszych losach mecz pomiędzy FSV Frankfurt i Stuttgartem II. Moim marzeniem byłby remis wśród tych drużyn, gdyż to w przypadku naszych wygranych dałoby mi awans. Jednak nic nie mogę zrobić. Gdyby to zależało ode mnie... Szkoda jest mi zremisowanego meczu z Feucht, który mógł zaważyć o naszym losie. Jednak weźmy się w garść i rozegrajmy kolejne spotkanie. Jeśli chodzi o drugie spotkanie, to wysłałem tam mojego asystenta, który na bieżąco informował mnie będzie o wyniku.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, P. Leschinski

C. Barton, Y. Buchwald, M. Kreuz

C. Lallet, M. Janota

K. Wiśniewski

 

Beznadziejny początek! Bramkę tracimy już w ósmej minucie, a jej strzelcem jest Klauβ. Chwilę potem Kamil Wiśniewski pokazuje swój geniusz, umieszczając piłkę w siatce. Wybiegłem ze swojego siedzenia na murawę w podskokach, jednak szybko wróciłem na miejsce. Okazało się, że nasz napastnik był na spalonych, choć ja bym się spierał. Jednak już w 16 minucie, Kamil zdobył bramkę, która została uznana. Radość wielka, na trybunach zapewne krzyczeć będą "jeszcze jedna". Do tego też będziemy dążyć. Tymczasem na boisku w Stuttgarcie jest źle, Frankfurt prowadzi 1:0. U nas niesamowite emocje. Już w 28 minucie wychodzimy na prowadzenie za sprawą Janoty. ten po raz kolejny w tym sezonie pokonuje bramkarza rywali strzałem z główki. Już w trzydziestej minucie mamy 3:1. po raz drugi w tym meczu geniusz ukazuje Wiśniewski. Zaledwie 60 sekund później mamy już tylko 3:2. Szkoda, ale nadal nie składamy broni. Tuż przed przerwą, dostałem esemesa. W równolegle toczonym spotkaniu w Stuttgarcie mamy remis, co jest wyśmienitą dla nas informacją. W 56' tracimy trzecią bramkę, która doprowadza do remisu. Teraz będzie problem. Szybki esemes z tamtego meczu z informacją że Stuttgart prowadzi 2:1, również nie był miły. Kolejny esemes wskazywał na to, że na południu Niemiec mamy remis. Teraz musimy wziąć się do roboty. Z sekundy na sekundę tracę strzępki nadziei. Remis nam nic konkretnego nie daje. 94 minuta przejdzie chyba do historii. Wtedy to Janota dostał piłkę od Wulnikowskiego i strzałem z narożnika pola karnego pokonuje Michelbacha. Chwilę potem sędzia kończy mecz. Moi zawodnicy cieszyli się jak dzieci, ja jednak zachowałem spokój. Wziąłem telefon, wykręciłem numer do asystenta i czekałem...

 

Regionalliga Süd [33/34]

stadion: Schönebürgstadion, Crailsheim

widzów: 987

[9] Crailsheim - [3] Aalen

3:4

mom: Michael Klauβ "9" [Crailsheim]

 

1:0 Michael Klauβ - 8'

1:1 Kamil Wiśniewski - 16'

1:2 Michał Janota - 27'

1:3 Kamil Wiśniewski - 30'

2:3 Michael Klauβ - 31'

3:3 Michael Klauβ - 56'

3:4 Michał Janota - 90' + 4

 

Zmiany:

brak

 

... Czekałem i czekałem, nie mogłem się dodzwonić. Nerwy zżerały mnie od środka, jednak wytrzymać musiałem. kibice czekali i wpatrywali się w moją osobę. Nikt nie wiedział, jaki wynik jest w Stuttgarcie. Nerwy potężne, niewiedza jakże wielka...

 

2:3 dla Frankfurtu, więc czeka nas jeszcze jeden ciężki mecz.

Odnośnik do komentarza

19.05.10

 

Finał Ligi Mistrzów

Inter Milan - Manchester United

0:1

[Zlatan Ibrahimovic 29']

 

23.05.10

 

Jakże wielka presja ciąży na mnie i moich piłkarzach. Wiedzą że muszą wygrać, by zachować jeszcze szanse. Tym bardziej, że Halle nie przyjechało do nas się podłożyć. Dzisiaj wszyscy czekać będą na wieści z innego boiska. FSV Frankfurt rozegra mecz równolegle z naszym, i właśnie on zadecyduje o awansie w tym sezonie. Pełen nerwów, przystępuję do ostatniego w tym sezonie spotkania, spotkania o wszystko!

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, P. Leschinski

C. Barton, Y. Buchwald, M. Kreuz

A. Meyer, M. Steegmann

K. Wiśniewski

 

Na naszym stadionie, pierwszą bramkę oglądaliśmy już w szóstej minucie. Wtedy też swoją trzecią dobitkę wykorzystał Wiśniewski. Wielka radość na naszym stadionie, a co słychać we Frankfurcie? Niestety 1:0... W 20' sędzia podyktował dla nas rzut karny. Wynik na 2:0 zmienił Alder, a co we Frankfurcie? Nadal to samo... Nie spieszyliśmy się już. Wiedziałem, że wygrana i tak nam nic nie da, jeśli tam wygra FSV. Po prostu utrzymywałem tempo gry i kontrolowałem jej przebieg. W przerwie dowiedziałem się, że chyba nie awansujemy. Tam jest także 2:0, a więc zbyt duża przewaga. W 53 kolejny rzut karny i kolejna bramka Aldera. Jednak nie cieszyło mnie to. Wiedziałem bowiem że zajmiemy drugą lokatę w tabeli i pozostaniemy przynajmniej na rok w tej klasie rozgrywkowej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Kibice byli nawet zadowoleni, jednak nikt nie wiedział co dzieje się we Frankfurcie. Wziąłem telefon i zadzwoniłem. Okazało się że nasz rywal dołożył jeszcze dwa trafienia i zakończył mecz z wynikiem 4:0. Wziąłem telefon, rzuciłem nim o ziemię, zakryłem rękami twarz i położyłem się na murawie. Zacząłem płakać. ZOSTAJEMY...

 

Regionalliga Süd [34/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 2718

[2] Aalen - [10] Halle

3:0

mom: Christian Alder "9" [Aalen]

 

1:0 Kamil Wiśniewski - 6'

2:0 Christian Alder - karny - 20'

3:0 Christian Alder - karny - 53'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

Wiele w mediach mówi się o moim odejściu, ale do lepszego klubu. Póki co, kończy mi się kontrakt i jeszcze nie dostałem nowego, ale źle to nie wygląda. Jeśli miałbym do wyboru podpisać papierek, a pójść gdzie indzie, to na pewno zostaje, przynajmniej na jeszcze jeden sezon. Save & load nie wchodzi w grę! A spać nie mogłem, bo im mniej meczy do końca, to bardziej chciałem się dowiedzieć czy awansuje. Nie powiem, wkurzyłem się :P

Odnośnik do komentarza

Koniec sezonu to czas, gdzie zawodnicy przystępują do zasłużonego odpoczynku. Nasza drużyna na prawdę zrobiła bardzo wiele. Szkoda że nie wywalczyliśmy awansu, który był o krok, bo przecież dwa punkty to tyle co nic, przy tak długim sezonie. Żałuję meczy z Feucht, gdzie straciliśmy prowadzenie, co ostatecznie spowodowało brak awansu. Trudno się mówi i kocha się dalej. Świat się nie kończy, póki co, nie wiem czy dostanę nowy kontrakt, ale jeśli takowy zobaczę nie zawaham się go parafować. Teraz przyszło mi dokonać najlepszego zajęcia, no i w zasadzie jednego z ostatnich, które dotyczy minionego roku. Podsumowanie działań każdego zawodnika, to rzecz trudna, ale jakże przyjemna. Mogę sobie powspominać ich piękne chwile, no i te, które zadecydowały o wpadkach. Nikt nie jest idealny... Opisuję tylko tych, którzy pozostali z nami do dnia dzisiejszego, a nie odeszli i splugawili nasze mury.

 

bramkarze: [mecze/stracone br./czyste konto/mom/żółte/czerwone/średnia]

 

Tobias Linse [Ger, 30 lat, 0/0] - [0/0/0/0/0/0/0] Nie zagrał ani minuty, więc nie ma co opisywać.

 

Robert Wulnikowski [Ger, 32 lata, 0/0] - [35/31/13/3/0/0/7.09] Cud, miód i orzeszki. Taki bramkarz, to złoto. Uratował nam wiele meczy, aż w trzynastu meczach zachował czyste konto. Miał oczywiście swoje słabe chwile, ale w przypadku tego zawodnika, wszystkie zostały zapomniane. Był to najlepszy okres w jego karierze. Świetne noty, świetne parady, no i zagrał we wszystkich meczach, jakie grało Aalen w tym sezonie. Z pewnością jeszcze w przyszłym sezonie będzie ostoją naszej defensywy.

 

obrona:

 

Christian Alder [Ger, 31 lat, 0/0] - [32/4/2/2/0/0/7.19] - Bardzo dobry sezon tego bocznego pomocnika. Cztery strzelone bramki, to efekt wymuszania przez moich piłkarzy rzutów karnych, które egzekwował. Świetna nota końcowa oznacza, że znakomicie wywiązywał się z powierzonych mu zadań. Z pewnością w kolejnym sezonie znów będzie błyszczał. Kolejny podstawowy zawodnik, dla którego powoli czekać młodego następce.

Cassio da Silva [bra, 31 lat, 0/0] - [30/0/0/1/4/0/7.23] - Na grę w reprezentacji nie ma szans, a u nas jest ponad podstawowym zawodnikiem. Jego dobra dyspozycja, potwierdziła się również na lewej stronie obrony, gdzie grał większość spotkań. Szkoda tylko, że czasami popełniał błędy, który doprowadzały do straty bramek. Jednak ogólnie jeśli miałby dostać ocenę, to jego nota oscyluje między 4 a 4+.

 

reszta później

Odnośnik do komentarza

Patrik Beutel [Cze, 22 lata, 10/0 U-21] - [15/0/0/0/3/0/7.13] - Mimo dobrych not, nie do końca jestem zadowolony z jego postawy. Częste błędy w obronie pozwalały przeciwnikom na groźne akcje zakończone strzałem na bramkę. Był wypożyczony, więc w najbliższych dniach powróci do swojej nory w Pradze.

 

Malte Metzelder [Ger, 28 lat, 0/0] - [25/0/5/0/1/0/7.44] - Nie grał tylko wtedy, kiedy miał kontuzję. Jeśli grał, linia obrony spisywała się znakomicie. Jest to człowiek - legenda i to w dodatku żywa naszego zespołu. Jestem ciekaw, czy posypią się oferty za niego. Mimo wszystko jest bezcenny, najlepszy gracz linii defensywnej.

 

Jakub Rada [Cze, 22 lata, 0/0] - [10/0/0/0/5/0/7.00] - Kolejny z wypożyczonych. Również nie przypadł mi do gustu. Dobrze że powraca do Sparty Praga, gdyż nie widziałbym dla niego miejsca w przyszłym sezonie.

 

Patrick Leschinski [Ger, 24 lata, 0/0] - [22(2)/1/1/0/3/1/6.96] - Mimo nie najlepszych not, zupełnie dobry sezon. Więcej grał na lewym skrzydle niż obronie. Strzelił piękną bramkę z około 30 metrów. Było wiele ofert za niego, jednak wszystkie odrzucałem. Nie zawiodłem się na nim.

 

pomoc:

 

Anter Bouzidi [Alg, 22 lata, 0/0] - [26/5/3/2/1/0/6.92] - Ten fantastyczny gracz, to najlepszy transfer jakiego dokonałem. Świetnie bite rzuty rożne tego zawodnika, co chwila znajdowały drogę do siatki. Nie grał, jak odnosił kontuzję i wtedy widać było jego nieobecność. Z pewnością człowiek na przyszłość, jeszcze nie raz da nam cudowne momenty na boisku.

 

Yannic Buchwald [Ger, 23 lata, 0/0] - [11(3)/3/2/1/2/0/7.14] - Zastępca Bouzidiego, bardzo dobry zawodnik. Szczególnie mocny koniec sezonu, zapewnił mu trzy bramki. Pamiętne spotkanie, gdzie strzelił dwie z nich, na pewno zapadnie długo w pamięci. W przyszłym sezonie też powinien być rezerwowym, bo nie zakładam gry dwoma defensywnymi pomocnikami.

 

Christoph Barton [Ger, 18 lat, 0/0] - [32/2/8/2/0/1/7.19] - Z dnia na dzień jest co raz lepszy. Świetna postawa tego młodzika spowodowała, że stał się w tym sezonie podstawowym graczem. Rewelacyjne rajdy prawym skrzydłem, zabójcze dośrodkowania, no i dwie bramki to jest wizytówka tego zawodnika. Jestem z niego bardzo zadowolony, że jest i będzie grał w naszych barwach.

 

Mischa Welm [Ger, 26 lat, 0/0] - [18/4/5/1/1/0/7.22] - Swoje zadanie spełnił. Dobry powrót na Waldstadion. Zawodnik pewny, wkręcający swoimi trickami przeciwników w murawę. Mimo dużej konkurencji na tej pozycji, był raczej podstawowym zawodnikiem. Szkoda że dopadła go tak długa i bolesna kontuzja. Do następnego sezonu powinien wrócić do normy.

 

Christophe Lallet [Fra, 23 lata, 0/0] - [27/7/2/3/0/0/7.30] - Komentarz zbędny... Ten człowiek tak znakomicie mi się odwdzięcza, że to po prostu szok. Przyszedł ze mną z Thisted za co jestem mu wdzięczny. Siedem bramek i bardzo wysoka średnia to na prawdę dobry jak na ofensywnego pomocnika wynik. Z pewnością jeszcze zaszczyci swoją obecnością nasze spotkania.

 

Gilles Brettner [Luks, 21 lat, 15/0] - [14(1)/1/4/0/1/0/7.27] - Został wypożyczony i swoje zadanie wypełnił w 100%. Znakomity zawodnik i szkoda że nie do kupienia... Wraca do Freiburgu i niech się tam rozwija. Jak usłyszę o nim w prasie z przyjemnością o nim wspomnę.

 

Francisco Javier De Pedro [Hisz, 36 lat, 12/2] - [5(1)/0/0/0/0/0/6.67] - Został sprowadzony w roi dobrego ducha drużyny, który brylować będzie swoim doświadczeniem i spokojem. To co miał zrobić, to zrobił. Jego wiek nie jest już mały, więc lada dzień dowiem się o planach zakończenia kariery. Trudno...

 

Markus Kreuz [Ger, 33 lata, 9/0 U-21] - [14(1)/2/7/1/1/0/7.60] - Niezwykle wysoka średnia jak na bocznego pomocnika. Rozegrał krótki (kontuzje) sezon, ale niezwykle dobry. Duża liczba asyst pomogła w zdobywaniu bramek, co dawało nam zwycięstwa. Z pewnością zostaje.

 

Michał Janota [Pol, 19 lat, 3/0 U-21] - [21(1)/11/4/2/1/0/7.41] - Bardzo dobra forma. W zeszłym sezonie w roli genialnego wypożyczonego występował Ganea, w tym roku właśnie Janota. Został w efekcie drugim strzelcem, a jego dyspozycja pod koniec sezonu była wprost genialna. Szkoda będzie rozstać się z tym zawodnikiem, jednak byłby on dla nas za drogi w utrzymaniu. Jestem dumny, że taki Polak wsławił się w naszej historii.

napastnicy:

 

Patrick Mayer [Ger, 22 lata, 0/0] - [4(8)/4/0/1/0/0/6.83] - Bardziej rezerwowy, ale swoje strzelił. Ma jednak chłopak dyspozycje, tylko w pełni ich nie pokazywał. Zresztą też za mało grał, gdyż został stłumiony przez swoich kolegów. Dobre nazwisko na przyszłość, i z pewnością jeszcze je usłyszymy.

 

Andreas Meyer [Ger, 21 lat, 0/0] - [12(5)/4/2/1/1/0/6.76] - Podobnie jak Mayer. Obaj zostali ściągnięci w roli rezerwowych i w takich występowali. Dobra postawa, jednak ten gracz mógł strzelić nieco więcej bramek.

 

Benjamin Mutzel [Ger, 18 lat, 0/0] - [0(2)/1/0/0/0/0/6.50] - Grał bardzo króciutko, a już zdobył swojego pierwszego gola w klubie. Na pewno nie jest to zawodnik pokroju Wiśniewskiego, ale swoje umie. Nie wiem co z nim będzie dalej...

 

Marcus Steegmann [Ger,29 lat, 0/0] - [9(6)/3/1/0/0/0/6.87] - Zagrał mało, gdyż był niegrzeczny. W pewnym momencie chłopak się zaciął i nic nie strzelał. Tak pozostało do dziś. Po sezonie to on będzie odstrzelony. Jednak trzeba chłopaka pochwalić za to, co wcześniej zrobił dla klubu.

 

Kamil Wiśniewski [Pol, 17 lat, 0/0] - [13(6)/14/6/4/0/0/7.42] - Wisienka na torcie. Istny majstersztyk w postaci człowieka. Ten siedemnastoletni Polak zrobił Furorę. Aż dziw, że jeszcze się o niego nie kłócą. Jest najlepszym strzelcem naszej drużyny w tym sezonie. To, co wyprawiał na boisku to szok. Paluszki lizać. Z pewnością wyrośnie z niego genialny piłkarz, którym powoli się staje.

Odnośnik do komentarza

Tak na dobrą sprawę, mój zespół trzeba odmłodzić. Niektórzy już szykują się na emerytuję, a niektórzy z gracją do niej dążą. Pamiętać też trzeba, że zaczyna się za niedługo okienko transferowe, a niektórzy odejdą. Jednak póki co, nie będę zajmował nabytkami, gdyż sam jeszcze nie jestem pewien że pozostanę na stanowisku. W zasadzie nie wypełniłem wymagania, jakim był awans w tym sezonie, także nic pewnego. W każdej sekundzie mogę dostać telefon, że oferują mi nowe warunki, lub też że ich nie dostanę.

 

 

Dostałem raport z jedenastką sezonu naszej ligi. I tak oto znajdziemy tam pięciu moich piłkarzy: Christian Alder, Malte Metzelder, Cassio da Silva, Michał Janota i Chritsophe Lallet.

 

Ostatniego dnia maja dostałem ofertę nowego kontraktu. Długo się nie wahałem i podpisałem. Przez kolejne dwa lata zarabiał będę 1300 € tygodniowo.

 

1.06.10

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United (M)

Czechy

Gambrinus Liga: Slovan Liberec (M)

Dania

Superligaen: AaB (M)

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon (M)

Hiszpania

Primera División: Real Madryt (M)

Niemcy

Bundesliga: Bayern Monachium (M)

Polska

OE: Wisła Kraków (M)

Serbia

1. Liga: Partizan (M)

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: -

najlepszy strzelec: -

stan konta: -1,29 mln €

zysk/ (strata): (140 tys) €

 

Transfery na świecie w kwietniu:

1. Mikko Annala, PoPa ---> MP, 3 tys €

 

Transfery w Polsce w kwietniu:

1.

 

Transfery Polaków w innych ligach w kwietniu:

1.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie naszej ligi:

zwycięzcy - FSV Frankfurt

awans - FSV Frankfurt

spadek - Mayen, Ismaning, Zwickau, Aindling

najlepszy strzelec - Sjors Bruinier (1860 Monachium) - 27 bramek

najwięcej asyst - Manuel Müller (Zwickau) - 12

największa średnia - Ronny Konig (FSV Frankfurt) - 7.62 w 27 meczach

największa niespodzianka - Feucht

największe rozczarowanie - Ismaning

transfer sezonu - Ronny Konig 0 € (FSV Frankfurt), Lukas Fujerik 0 € (Bayreuth)

najgorszy transfer sezonu - Christof Babatz 0 € (Mayen), Holker Lemke 0 € (Primasens)

 

Piłkarzem roku według kibiców został Malte Metzelder.

 

Jedenastka marzeń naszego klubu, obecnie wygląda następująco:

Wulnikowski, Alder, Metzelder, Beutel, da Silva, Barton, Bouzidi, Kreuz, Janota, Lallet, Wiśniewski

 

Jedenastka marzeń wszechczasów obecnie wygląda tak:

Wulnikowski, Alder, Metzelder, da Silva, Leschinski, Barton, Ganea, Kreuz, Lallet, Joppe, Steegmann

rezerwa: Kurt, Sailer, Janota, Tinga, Traub

 

Najważniejszą piłkarską imprezą tego roku z pewnością są Mistrzostwa Świata w Republice Południowej Afryki. Rozpoczęły się one meczem z dość zaskakującym wynikiem. Oto ogólny ich przebieg:

 

Faza grupowa, pierwsza runda:

 

Gr. A

Arabia Saudyjska - Włochy 1:1 [Mohammed Al-Janoobi 83' - Riccardo Montolivo (kar) 24']

Słowenia - Ghana 1:1 [bostjan Cesar 6' - Michael Essien 90']

 

Gr. B

Meksyk - Brazylia 0:2 [Arouca 59', Adriano 88']

Szwajcaria - Senegal 1:2 [blerim Dzemaili 13' - Issa Ba 22', Mamadou Niang 88']

 

Gr. C

Kamerun - Francja 0:1 [Djibril Cisse 90']

Rumunia - USA 5:0 [Daniel Niculae 10' 38', Adrian Mutu 60', Ciprian Marica 73' 88']

 

Gr. D

RPA - Peru 0:2 [Jefferson Farfan 13', Jose Paolo Guerrero 60']

Chorwacja - Jamajka 2:2 [ivan Klasnic 8', Eduardo 90' - Luton Shelton 28' 82']

 

Gr. E

Urugwaj - Korea Południowa 1:1 [Vicente Sanchez 2' - Lee Dong-Gook 90']

Holandia - Turcja 1:0 [Robin van Persie 55']

 

Gr. F

Portugalia - Japonia 1:1 [Cristiano Ronaldo (kar) 37' - Tsubasa Yamagishi (kar) 88']

WKS - Argentyna 3:4 [Romaric 18', Kader Keita (kar) 80' (kar) 90' - C. Tevez 1' 42', E. Cambiasso 70', G. Milito 88']

 

Gr. G

Chile - Niemcy 0:2 [Lukas Podolski 13', (kar) 67']

Iran - Hiszpania 0:3 [Fernando Torres 7' 50' 62']

 

Gr. H

Szwecja - Egipt 3:0 [Zlatan Ibrahimovic 12', Markus Rosenberg 35', Johan Elmander 56']

Anglia - Australia 0:1 [Nathan Burns 7']

Odnośnik do komentarza

Faza grupowa, druga kolejka:

 

Gr. A

Ghana - Arabia Saudyjska 1:1 [sulley Ali Muntari 63' - Malik Mouath Al-Hawasawi 36']

Włochy - Słowenia 1:0 [Giuseppe Rossi 17']

 

Gr. B

Senegal - Brazylia 0:0

Szwajcaria - Meksyk 0:1 [Gelson Fernandes (sam) 44']

 

Gr. C

Rumunia - Kamerun 1:0 [Ciprian Marica 23']

USA - Francja 0:1 [Nicolas Anelka 89']

 

Gr. D

Peru - Chorwacja 3:0 [Jefferson Farfan 1', Miguel Villalta 32', Jose Paolo Guerrero 64']

Jamajka - RPA 1:1 [Claude Davis 80' - Aaron Mokoena 88']

 

Gr. E

Korea Południowa - Holandia 0:1 [Luigi Bruins (kar) 67']

Turcja - Urugwaj 1:1 [Martin Caceres (sam) 87' - Vicente Sanchez 44']

 

Gr. F

Argentyna - Portugalia 0:0

Japonia - WKS 0:0

 

Gr. G

Chile - Iran 3:1 [Mauricio Pinilla 5', Mojataba Zanjani (sam) 55', Arturo Vidal 63' - Amir Jabbari 90']

Niemcy - Hiszpania 1:3 [Lukas Podolski 45' - David Villa 34' 75', Fernando Torres 57']

 

Gr. H

Egipt - Australia 1:1 [Mahammed Abou Trika 73' - Tim Cahill 68']

Szwecja - Anglia 0:2 [Wayne Rooney 80', Steven Gerrard 86']

 

Faza grupowa, trzecia runda:

 

Gr. A

Ghana - Włochy 1:1 [stephan Appiah 84' - Alberto Gilardino 59']

Słowenia - Arabia Saudyjska 3:1 [Tim Matavz 28', Valter Birsa 56', Matej Vracko 90' - Malik Mouath Al-Hawasawi 44']

 

Gr. B

Brazylia - Szwajcaria 1:1 [Robinho 42' - Alex Geijo 44']

Meksyk - Senegal 1:0 [Kikin Fonseca 76']

 

Gr. C

Francja - Rumunia 4:1 [Nicolas Anelka 3' 44', Thierry Henry 19' 50' - Eric Bicfalvi 5']

Kamerun - USA 1:1 [Meyong Ze 32' - Jay DeMerit 17']

 

Gr. D

Chorwacja - RPA 1:0 [Dario Jertec 26']

Jamajka - Peru 1:2 [Luton Shelton 90' - Jose Paolo Guerrero 17', Jefferson Farfan 21']

 

Gr. E

Korea Południowa - Turcja 3:2 [Kim Ki-Han 10' 15', Kim Nam-Il 29' - Tevfik Kose 22', Nihat 52']

Urugwaj - Holandia 0:0

 

Gr. F

Japonia - Argentyna 0:0

Portugalia - WKS 1:2 [Deco 72' - Arouna Kone 30', Kader Keita 45']

 

Gr. G

Hiszpania - Chile 3:1 [silva 4', Fernando Torres 42' 77' - Luis Jimenez 27']

Iran - Niemcy 0:2 [Roberto Hilbert 3', Miroslav Klose (kar) 35']

 

Gr. H

Anglia - Egipt 1:1 [Jermaine Jenas 46' - Ahmed Fathi 20']

Australia - Szwecja 0:0

 

Awans

:

Gr. A

Włochy 5 pkt (A), Słowenia 4 pkt (A), Ghana 3 pkt, Arabia Saudyjska 2 pkt

Gr. B

Meksyk 6 pkt (A), Brazylia 5 pkt (A), Senegal 4 pkt, Szwajcaria 1 pkt

Gr. C

Francja 9 pkt (A), Rumunia 6 pkt (A), Kamerun 1 pkt, USA 1 pkt

Gr. D

Peru 9 pkt (A), Chorwacja 4 pkt (A), Jamajka 2 pkt, RPA 1 pkt

Gr. E

Holandia 7 pkt (A), Korea Południowa 4 pkt (A), Urugwaj 3 pkt, Turcja 1 pkt

Gr. F

Argentyna 5 pkt (A), WKS 4 pkt (A), Japonia 3 pkt, Portugalia 2 pkt

Gr. G

Hiszpania 9 pkt (A), Niemcy 6 pkt (A), Chile 3 pkt, Iran 0 pkt

Gr. H

Australia 5 pkt (A), Anglia 4 pkt (A), Szwecja 4 pkt, Egipt 2 pkt

Odnośnik do komentarza

29.06.10

 

Pierwszy transfer nowego okienka zrobiony. W klubie zawitał "za darmo" Davor Svec. Jest to chorwacki napastnik, który ma dopiero 19 lat. Uznawany jest za gwiazdę a przyszedł z Zadaru. Zaimponował mi dużą ilością bramek strzelonych w poprzednim klubie. Ma wypełnić lukę po Steegmannie, a więc poważne zadanie przed nim, którego nie waham się mu go powierzyć.

 

1.07.10

Najważniejsze transfery na świecie w czerwcu:

1. Eduardo, Palmeiras ---> Vasco, 7 mln €

2. Damian Escudero, Anderlecht ---> AZ, 5,25 mln €

3. Alexis Sanchez, Lazio ---> Udinese, 4,9 mln €

4. Ciprian Deac, CFR Cluj ---> B. Jerozolima, 3,9 mln €

5. Gaston Aguirre, Monterrey ---> AZ, 3,2 mln €

 

W związku z otwarciem okienka transferowego, mogliśmy wreszcie przywitać nowe twarze. Może zacznę od transferu gotówkowego, gdzie jeden tysiąc Euro powędrował na konto Lecha Poznań, skąd wyciągnęliśmy Krzysztofa Kotorowskiego. Ma on być co najmniej zmiennikiem Wulnikowskiego. Jest to dobry i uznany bramkarz, który ma już 33 lata. W swojej karierze grał również w Groclinie Grodzisk. Drugim nabytkiem, tym razem już bez gotówkowym jest Vladimir Zivkovic. Serbski obrońca (prawy lub środkowy) a może i nawet defensywny pomocnik, ma 23 lata. Jego umiejętności są powalające. Przywędrował do Aalen z Teleoptik. Zaczynał karierę i uczył się w słynnym Partizanie. Milos Zeravica jest bocznym obrońcą, i również pochodzi z Serbii. 21-letni ma być naszą gwiazdą. Zabójcze ponoć umiejętności (tak mówił asystent), mają się potwierdzić już na pierwszych meczach, no i oczywiście prywatnie na treningach. Jego byłym klubem jest OFK Belgrad, gdzie rozegrał kilka spotkań.

Niestety, tak jak i przyszli, tak i odeszli nie podpisując nowego kontraktu zawodnicy. Jednym z takowych jest Marcus Steegmann, który wybrał ofertę Pfullendorf. Był dobrym napastnikiem, jednak ostatnio zaczął marudzić. Drugim takim jest Patrick Leschinski, który niespodziewanie ogłosił że w następnym sezonie grać będzie z Sandhausen. Zrobił to za moimi plecami. Kolejnym który odszedł jest Tobias Linse. Ten bramkarz był niepotrzebny, więc nie oferowałem mu nowego kontraktu.

W kolejnych dniach odszedł Benjamin Mutzel. Zdecydowałem że oferta jaką wyłożył Heidenheim, może się już nie powtórzyć 22 tysiące Euro i 20 % następnego transferu, to dobry ruch. Zresztą i tak Mutzel nie grał wiele, i nie zapowiadał się na gwiazdę.

 

Druga runda:

 

Brazylia - Włochy 0:1 [Andrea Barzagli 94']

Słowenia - Meksyk 0:1 [Joel Huiqui 43']

Rumunia - Peru 2:1 [Eric Bicfalvi 47', Adrian Mutu 96' - Jefferson Farfan 50']

Francja - Chorwacja 1:0 [Abou Diaby 4']

Korea południowa - Argentyna 1:2 [Kim Sung-Hwan 26' - Nicolas Burdisso 85', Lionel Messi 105']

WKS - Holandia 2:1 [Arouna Kone 12' 99' - Luigi Bruins (kar) 47']

Australia - Niemcy 1:0 [scott McDonald 54']

Anglia - Hiszpania 1:1 k. 4:2 [Jermain Defoe 90' - Fernando Torres 42']

 

Ćwierćfinał:

 

Meksyk - Francja 2:0 [Giovani dos Santos 57', Gonzalo Pineda 89']

Włochy - Rumunia 1:0 [Antonio Cassano 120']

Argentyna - Anglia 2:3 [Fabricio Coloccini 8', Sebastian Leto 82' - Steven Gerrard 1' (kar) 79', Wayne Rooney 87']

WKS - Australia 3:2 [Kader Keita 45' 59', Arouna Kone 47' - Scott McDonald 39' - Nathan Burns 90']

 

Półfinał:

Włochy - Anglia 2:1 [Antonio Cassano 3' 39' - Wayne Rooney 32']

Meksyk - WKS 1:2 [Kikin Fonseca 38' - Didier Drogba 42', Romaric (kar) 49']

Mecz o trzecie miejsce:

Anglia - Meksyk 2:1 [shaun Wright-Phillips 79', Jermaine Jenas 90' - Kikin Fonseca 32']

 

Finał:

Włochy - WKS 0:1 [Arouna Kone 84']

Odnośnik do komentarza

Na dniach odejść miał kolejny zawodnik z naszej kadry, więc musiałem rozglądnąć się na nowym piłkarzem. I tak oto wypożyczyłem Matthiasa Morysa, lewego pomocnika z VfB Stuttgart. Zdecydowałem się właśnie na ten, a nie inny ruch, gdyż widzę w nim napływającą korzyść.

 

23 lipca przyszła do mnie wiadomość, że ostatecznie buty na kołku zawiesza Francisco Javier De Pedro. Przez ten jeden sezon pilnował dobrej atmosfery i spokoju w drużynie.

 

W zestawieniu szans na awans w tym sezonie, zostaliśmy uznani za faworyta. Za nami plasują się Stuttgart II (zmora), Ulm i Bayreuth.

 

25.07.10

 

Przed rozpoczynającym się kolejnym sezonem, zdecydowałem że zagramy jeden sparing. Przeciwnikiem będzie Düsseldorf. Chodzi tylko o rozgrzanie zespołu przed pierwszym spotkaniem ligowym, które niemiłosiernie szybko nadchodzi.

 

TOW

Aalen - Düsseldorf

0:1

[Pascal Muller 88']

 

Dobre spotkanie, z przebiegu którego mogę być zadowolony. Zawodnicy spisali się nieźle, a prawie wszyscy nowi piłkarze zagrali całe spotkanie. Jeszcze treningów i zgranie będzie bardzo dobre. Teraz już pozostaje nam tylko czekać i patrzyć jak upływają minuty do pierwszego gwizdka sezonu 2010/2011.

 

30.07.10

 

Rozpoczęcie rozgrywek nowego sezonu, to zawsze wielka atrakcja. W ruch zaczynają być wprowadzane drużyny, o których mało wiemy. Co prawda wiele zespołów się podgląda w meczach towarzyskich, jednak nikt nie wie jak wystąpią w meczu o pierwsze punkty. Nam trochę nieszczęśliwie przydarzył się traf, że w pierwszym spotkaniu zagramy z Ulm. Jest to jak pamiętamy jedna z lepszych drużyn poprzedniego sezonu, która do samego końca zaciekle walczyła. Dzisiaj wszystko jest inaczej, nowi piłkarze, inne dyspozycje i inny styl gry. Z pewnością każdy team będzie chciał czymś nowym zaskoczyć swoich przeciwników. Ja jednak stawiam na sprawdzoną i póki co dobrą taktykę. Już dzisiaj także będziemy mogli ujrzeć nowe twarze w pierwszym składzie. Warto poświęcić choć chwilę, by zerknąć na przebieg tego spotkania.

 

Skład:

klik

 

Regionalliga Süd [1/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 4591

[?] Aalen - [?] Ulm

0:0

mom: ?

 

Czyżby błąd? Jak coś, to mam zapisane dwa sejwy sprzed tego meczu i po tym meczu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to proszę pisać. Zgłaszałem już i zaakceptowałem zgłoszenie z numerami ligowymi i pokazuje, że zawodnicy nie zostali zgłoszeni.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...